Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Most úgy néz ki maradok a banner uni bull 50100-asnál. (bár már kacsintgatok a motorakkuk felé :), de annak még nincs itt az ideje) Tud valaki esetleg olcsóbb helyet ennél: http://www.akkudiszkont.hu/akkumulatorok/bannerunibull.html

Ragaszkodsz ehhez a márkához? Most, hogy utánanéztem, tényleg emelkedtek egy kicsit az árak múlt évhez képest, de ennél olcsóbban hozzá lehet jutni egy hasonló paraméterű Bosch Silver vagy Varta akkumulátorhoz. Csergőnél pedig most van gyári akkumulátor akció, igaz, sem a típusokat, sem az árakat nem néztem meg, amikor kedden ott jártam.

Link to comment
Megosztás:

97-es évjárat, X17DTL motor.

A fordulatszámmérő honnan kap meghajtást?

Hol van rajta a jeladó és milyen megoldású?

Van valami külön elektronika, vagy közvetlenül a műszerre csatlakozik?

A jelet a generátorról veszi. Bővebbet vmelyik diziles cartárs tud mondani. Bár a kapcs rajz szerint direkt a gen.-ról jön a vezeték.

Link to comment
Megosztás:

A jelet a generátorról veszi. Bővebbet vmelyik diziles cartárs tud mondani. Bár a kapcs rajz szerint direkt a gen.-ról jön a vezeték.

Ja. :)

Csak, hogy bővebben kifejtsem.

Valóban a generátorból jön a jel, egy zöld vezetéken. Ennek az a feltétele, hogy az eredeti, vagy azzal megeggyező (generátor) legyen benne.

Azt, hogy mit mér, ne kérdezzétek.

Link to comment
Megosztás:

Ja. :)

Csak, hogy bővebben kifejtsem.

Valóban a generátorból jön a jel, egy zöld vezetéken. Ennek az a feltétele, hogy az eredeti, vagy azzal megeggyező (generátor) legyen benne.

Azt, hogy mit mér, ne kérdezzétek.

Elméletileg a generátor diódahídjáról kap "jelet","félszinuszt" ha jól sejtem.

Lóg egy csati a generátorból,kétpólusú szabvány GM csati.Ha az megvan,akkor elméletileg fent a másik vége a müszerfalnál.

Nekem egy csomó vezeték bent van(külső hőérzékelő,fényszoró magasság állítás,elektromos antenna stb)ami nincs is kihasználva.

Akksiról meg annyit,hogy a Banner van olyan jó,mint a Bosch vagy a gyári,sőt!

Bosch-ból,Vartából is vannak elég "fura" minőségűek,de nem is a márka a lényeg.

Az indítóáram a lényeges.

Link to comment
Megosztás:

Négyszögjel, néztem szkóppal :)

Igen?

Akkor tévedtem! :)

Na de várjál már Pepe!

Mivel csinálnak a dajcsok ott 4szöget?Schmitt trigger-rel? :)

Mer én szedtem már szét,de nem láttam semmi ilyesmit benne.

Vagy közvetlen a komutátorokról lejövőt használják fel?

Link to comment
Megosztás:

Igen?

Akkor tévedtem! :)

Na de várjál már Pepe!

Mivel csinálnak a dajcsok ott 4szöget?Schmitt trigger-rel? :)

Mer én szedtem már szét,de nem láttam semmi ilyesmit benne.

Vagy közvetlen a komutátorokról lejövőt használják fel?

Szerintem - ezen infók birtokában - a műszer frekit mér.

És valószinű, hogy egy diódával megvágják. Attól (közel) négyszög.

Link to comment
Megosztás:

Ragaszkodsz ehhez a márkához? Most, hogy utánanéztem, tényleg emelkedtek egy kicsit az árak múlt évhez képest, de ennél olcsóbban hozzá lehet jutni egy hasonló paraméterű Bosch Silver vagy Varta akkumulátorhoz. Csergőnél pedig most van gyári akkumulátor akció, igaz, sem a típusokat, sem az árakat nem néztem meg, amikor kedden ott jártam.

Azt tudom mondani mint pepének. Gőzmentes kell. Vartát néztem és írkálnak valami zártságról, de engem nem győzött meg. A bannernél és az exidenál sokkal jobban körül van írva.

Link to comment
Megosztás:

Hello

http://astra.autokacik.pl/ oldalon nézelődtem, ezen találtam sok érdekeset, de egy vmi megragadta a fantáziám. amennyire ki tudtam hámozni a képek alapján hőérzékelőt szerel be utólag egy TID kijelzőhöz.

Nekem most egy DID kijelzőm van.

Kérdésem:

Ha bontóban veszek egy TID kijelzőt, és utólag ráforrasztom a hőérzékelő vezetékeit a megfelelő lábakra, akkor az mutatni fogja a hőmérsékeletet, nem kell hozzá külön elektronika?

Csinált már valaki hasonlót?

PS: azon az oldalon sok izgalmas dolog van, nagyon nagy kár, h lengyelül. Egy ilyet mi is összedobhatnánk, ha mindenki csinálna képeket mikor bütykölget. Valakinek van lengyelül tudó ismerőse esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.