Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem is értem, hogy miért kell elektromos szereléseket végezni, nemhogy járó motornál, de egyáltalán ráadott gyujtás mellett.

Főtestkábel hiba,mivel a kasztni felé nem tudott testelni,ezért a müszerfal testen próbálkozott szegény!

DSCF5471.JPG

Eddig is ügyeltem a testelési pontokra,de ezután...

Link to comment
Megosztás:

Bezzeg ha lekötötted volna az akksi testkábelét...

Lehet akkor jött volna elő, mikor már fenn va a műszerfal. :D

A hiba forrása az volt,hogy a fő testkábel nem érintkezett.

Ez az,ami a kasztnival érintkezik és az akksi-kasztni között van.

Festékes volt a csavar és nem a kasztni felé testelt,hanem a müszerfal felé próbált,mert annak a testkábele is (gyárilag :lol: ) a fő testkábel csavarpontjára van kötve.(ezt azóta eltávolítottam onnan és máshova van kötve)

Tehát amikor indítottam,az egész indítóáram a müszerfal testkábelén szaladt keresztül(dízel esetében úgy kb 400A) és mivel nem volt megfelelő keresztmetszett,így elégett a szigetelés a kábelen.

Ennek lett az eredménye,hogy a kábelköteget kikellett bontani,mert nem maradhatott így.(kigyullad a kocsi később zárlat miatt)

Viszont így bekerültek a plusz dolgok(eablak,etükör,gyári kpzár) kábelei a helyükre,biztitáblában betüskézve,már csak arra várnak,hogy az ajtókba bekerüljenek a cuccok,csatikat rápattintom,biztiket a helyükre tolom és mehet is az eabalak,etükör és kpzár is. :huh:

Mindezért külön köszönet Bazsinak és Udinak,akik a munka fő részét végezték,nagy odaadással és szakértelemmel.

Köszönöm! :)

U.i.:Ha ezt a képet most meglátom,még mindig összeszorul a gyomrom és felmegy a vérnyomásom! :)

Link to comment
Megosztás:

A hiba forrása az volt,hogy a fő testkábel nem érintkezett.

Ez az,ami a kasztnival érintkezik és az akksi-kasztni között van.

Festékes volt a csavar és nem a kasztni felé testelt,hanem a müszerfal felé próbált,mert annak a testkábele is (gyárilag :lol: ) a fő testkábel csavarpontjára van kötve.(ezt azóta eltávolítottam onnan és máshova van kötve)

Tehát amikor indítottam,az egész indítóáram a müszerfal testkábelén szaladt keresztül(dízel esetében úgy kb 400A) és mivel nem volt megfelelő keresztmetszett,így elégett a szigetelés a kábelen.

Ennek lett az eredménye,hogy a kábelköteget kikellett bontani,mert nem maradhatott így.(kigyullad a kocsi később zárlat miatt)

Viszont így bekerültek a plusz dolgok(eablak,etükör,gyári kpzár) kábelei a helyükre,biztitáblában betüskézve,már csak arra várnak,hogy az ajtókba bekerüljenek a cuccok,csatikat rápattintom,biztiket a helyükre tolom és mehet is az eabalak,etükör és kpzár is. :huh:

Mindezért külön köszönet Bazsinak és Udinak,akik a munka fő részét végezték,nagy odaadással és szakértelemmel.

Köszönöm! :)

U.i.:Ha ezt a képet most meglátom,még mindig összeszorul a gyomrom és felmegy a vérnyomásom! :)

Ahh. Már értem, az szívás. Egyszer nekem sem volt testem az akksinál (eltört az a fémszövet), de nekem szerencsére nem égett el máshol. :D Viszont nem is indult, ráadásul rokonoknál voltunk. Taknyolás üzemmódban megoldottam a dolgot, összefogtam 4 db 2,5-ös vezetéket és betoldottam a saru alá, mega taselési ponthoz. Így mentünk haza. Otthon meg cseréltem az egészet egy vastag zöld/sárga vezetékre, és az arra szerelt sarukra.

Link to comment
Megosztás:

Ahh. Már értem, az szívás. Egyszer nekem sem volt testem az akksinál (eltört az a fémszövet), de nekem szerencsére nem égett el máshol. :huh: Viszont nem is indult, ráadásul rokonoknál voltunk. Taknyolás üzemmódban megoldottam a dolgot, összefogtam 4 db 2,5-ös vezetéket és betoldottam a saru alá, mega taselési ponthoz. Így mentünk haza. Otthon meg cseréltem az egészet egy vastag zöld/sárga vezetékre, és az arra szerelt sarukra.

Nekem régóta kivan cserélve már a fő testkábel,10mm-es rézkábelre,forrasztott saruval.

Sokat számít az átmeneti ellenállása hidegben való indítózásnál.

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem észre, hogy ha ráadom a világítást a rádiókijelzőm nagyon elhalványodik. Nem a tompított, csak a helyzetjelző van bekapcsolva. Micvel a reflektorok még ilyenkor nem világítanak, gyanús a dolog. Ez még nem vehet fel akkora áramot, hogy ekkora feszültségesés legyen. Vagy direkt így van kitalálva, hogy sötétben kisebb fényerő is elég?

A hőmérő felől sokkal halványabb. Lehet, hogy ott egy izzó ki van égve?

Ki kell venni a középkonzolt a cseréhez?

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem észre, hogy ha ráadom a világítást a rádiókijelzőm nagyon elhalványodik. Nem a tompított, csak a helyzetjelző van bekapcsolva. Micvel a reflektorok még ilyenkor nem világítanak, gyanús a dolog. Ez még nem vehet fel akkora áramot, hogy ekkora feszültségesés legyen. Vagy direkt így van kitalálva, hogy sötétben kisebb fényerő is elég?

A hőmérő felől sokkal halványabb. Lehet, hogy ott egy izzó ki van égve?

Ki kell venni a középkonzolt a cseréhez?

Mennyire halványodik el? A világításkapcsoló alatt van egy potméter, azzal tudod szebályozni a műszerfal fényerejét. :huh: A műszerfal kiszedéséhez nem kell kivenni a középkonzolt.

Link to comment
Megosztás:

Hát nehéz megmondani. Valamenyivel halványabb. De csak a rádió kijelző. A műszerfalvilágítást nem vettem észre, hogy halványodna.

Nem a műszerfalat akarom kivenni. Ott szerencsére jók az izzók.

A rádiókijelző mögött gondolom izzók vannak. A jobb oldali nekem minha ki lenne égve. (Ha ott izzók vannak!)

Link to comment
Megosztás:

Hát nehéz megmondani. Valamenyivel halványabb. De csak a rádió kijelző. A műszerfalvilágítást nem vettem észre, hogy halványodna.

Nem a műszerfalat akarom kivenni. Ott szerencsére jók az izzók.

A rádiókijelző mögött gondolom izzók vannak. A jobb oldali nekem minha ki lenne égve. (Ha ott izzók vannak!)

A középkonzol felső részén elhelyezkedő kijelzőről van szó, amin megjelenik a dátum, hőfok, idő, rádiófreki/adó neve?

Azt csak 2 db csavar tartja. Csavarhúzóval alányúlsz az előtte levő gumitálcának és kiszeded. A kijelző alatt látsz 4 db csillagcsavart, a belső kettőt kiveszed, aztán óvatosan kipiszkálod egy kiscsavarhúzóval a kijelzőt. A belevaló izzó tipusa B 8,5 D asszem.

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem észre, hogy ha ráadom a világítást a rádiókijelzőm nagyon elhalványodik. Nem a tompított, csak a helyzetjelző van bekapcsolva. Micvel a reflektorok még ilyenkor nem világítanak, gyanús a dolog. Ez még nem vehet fel akkora áramot, hogy ekkora feszültségesés legyen. Vagy direkt így van kitalálva, hogy sötétben kisebb fényerő is elég?

Szerintem ez by design megoldás arra az esetre, hogy este ne vakítson.

Link to comment
Megosztás:

Hát nehéz megmondani. Valamenyivel halványabb. De csak a rádió kijelző. A műszerfalvilágítást nem vettem észre, hogy halványodna.

Ez nekem is így van, ha felkapcsolom a parklámpát. Potméteres a kapcsoló, gondolom azért halványodik el, mert nem közvetlen kapja ekkor az áramot, hanem a potméter ellenállásán (ami teljesen feltekerve is nagyobb, mint a sima kábelé, gondolom).

A műszerfalat nehéz lesz észrevenni, mivel a parkfénnyel kapcsol be, legalább is nálam.

Link to comment
Megosztás:

Meg tudná valaki mondani,hogy ha megnyomom az elakadásjelzőt,és a közepén világít a piros háromszög,de nem villogtatja az indexeket,akkor hol lehet a bibi?Vagy érdemes kiszedni egy másik Astrából próbaképp,hogy azzal mit csinál?(Ezzel lehet,hogy meg is válaszoltam :huh: )

Hi!

Ha az elakadásjelző kapcsoló megkapja az állandó 12v-ot (mérd meg, nézd meg a biztiket) és egyébként meg az index-ed jó,

akkor valószinűleg kapcsoló lesz.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Ha az elakadásjelző kapcsoló megkapja az állandó 12v-ot (mérd meg, nézd meg a biztiket) és egyébként meg az index-ed jó,

akkor valószinűleg kapcsoló lesz.

Köszi,majd rámérek.Bizti OK,index OK amúgy.Kapcsolóból érdemes gyárit venni,vagy jó az olcsóbb?Úgy hallottam,egyik sem bírja sokáig :huh: (bár nem szeretnék sokszor hozzányúlni,szerencsére eddig még nem is kellett).

Link to comment
Megosztás:

Köszi,majd rámérek.Bizti OK,index OK amúgy.Kapcsolóból érdemes gyárit venni,vagy jó az olcsóbb?Úgy hallottam,egyik sem bírja sokáig :huh: (bár nem szeretnék sokszor hozzányúlni,szerencsére eddig még nem is kellett).

A riasztódat nem birizgáltad?

Ha jól sejtem azzal is összefügghet.

A riasztó is matatja az indexet.

Link to comment
Megosztás:

Meg tudná valaki mondani,hogy ha megnyomom az elakadásjelzőt,és a közepén világít a piros háromszög,de nem villogtatja az indexeket,akkor hol lehet a bibi?Vagy érdemes kiszedni egy másik Astrából próbaképp,hogy azzal mit csinál?(Ezzel lehet,hogy meg is válaszoltam :huh: )

Az elakadásjelző külön biztiről megy! Nem az indexel közös.

Ha biztos nem a bizti, akkor a kapcsoló :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha ideje lesz, úgyis hallani fogod :huh:

Hát pont a hozzáértő elektroműszerész hallotta úgy járó mocinál, rá is mért a töltésre 14,6V, azt moóncta, hogy aaz rendben von. De mit hallott? Zajosabb?? Tudom, hogy az ien hozzáértő embereknek van hozzá fülük :lol:

Csak chekkolni akartam, hátha csak munkát akar magának

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.