Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali van 1 kis gondom. :(

G-s astramon a jobb oldali fényszoro állitó motorom bekakkant.

Sajna nincs semmi olyan bonto a környéken ahol tudtak volna adni de sajjna az ujj meg kicsit húzós.

És már unom hogy minden szembejövö ökörnek néz,és villogtat,vagy megvakítt.

Esetleg nincs valakinek használt de müködö elfekvöben?

Köcce by:gereny :P

Én nem tudom, mert az enyémen nincs, az F-é megegyezik a G-ével?

Link to comment
Megosztás:

Kapcsold a műszert dióda állásba, mérj rá a diódára, egyik irányba szakadást kellene mutatnia, a másik irányba a dióda nyitófeszültségét mV-ban (kb.600-800),ha mindkettőnél szakadt,vagy vezet,akkor kuka.

OK, szerintem holnap megpróbálom. Egyébként ez a hiba okozhatja a töltőfesz/áram csökkenését?

Link to comment
Megosztás:

Ahogy néztem nálad inkább alapból túltölt és az csökken ha terheled.

14,4-nél nem lehet több semmi esetben sem!

Ez nem biztos, mert mint kiderült a műszeremre ráférne egy elemcsere. Arra hagyatkozom, hogy a feszszabályzó cseréje után semmit sem javult a töltésem a műszeregység töltésmérője, és háttérvilágítása alapján (nagy terhelésre elhalványul). Vagy hol lehet még a hiba szerinted?

Link to comment
Megosztás:

Ez nem biztos, mert mint kiderült a műszeremre ráférne egy elemcsere. Arra hagyatkozom, hogy a feszszabályzó cseréje után semmit sem javult a töltésem a műszeregység töltésmérője, és háttérvilágítása alapján (nagy terhelésre elhalványul). Vagy hol lehet még a hiba szerinted?

Nem lehet ott vmi kábelhiba? Akku testkábele, generátor kábele...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kis segítségre lenne szügségem... Be szeretnék szerelni az astrámba egy világitás "visszajelzőt" mivel gyakran elfelejtem lekapcsolni lámpát és aksi látja kárát:( Könnyű beszerelni egy ilyet? Valaki le tudná írni hogy nagyvonalakba kit kéne tennem? Előre is kössszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kis segítségre lenne szügségem... Be szeretnék szerelni az astrámba egy világitás "visszajelzőt" mivel gyakran elfelejtem lekapcsolni lámpát és aksi látja kárát:( Könnyű beszerelni egy ilyet? Valaki le tudná írni hogy nagyvonalakba kit kéne tennem? Előre is kössszönöm

Én is nemrég szereztem az enyémbe, a biztitáblán megvan a helye, csak be kell dugni (legalábbis nekem be volt vezetékezve). Úgy néz ki, mint egy nagyobb fajta relé, csak rácsos kivágás van rajta, fehér. Bontóban érdemes körülnézni.

Link to comment
Megosztás:

Én is nemrég szereztem az enyémbe, a biztitáblán megvan a helye, csak be kell dugni (legalábbis nekem be volt vezetékezve). Úgy néz ki, mint egy nagyobb fajta relé, csak rácsos kivágás van rajta, fehér. Bontóban érdemes körülnézni.

Nem volt benne gyárilag, vagy esetleg vki kiszedte?

Link to comment
Megosztás:

be szoktam zárni az ajtot, de akkor is zavar

valami oylasmi lehet vele, hogy kapja a feszt tompitottrol is meg helyzetjelzőről is.... valaki akinek van kapcs rajza nem tudna utánanézni, hogy esetleg nem lehetne valami eccerű módon kiiktatni helyzetjelzőről???

Link to comment
Megosztás:

ma beraktam a fordsz. mérős műszeregységet. nem volt egyszerű, csak mérföldes skálájút sikerült szerezni, szóval a középrészt át kellett építeni. Faragni is kellett, de sikerült szépen bepászítani, nem kevés kreativitással. Viszont benzineshez rendeltem, de 7000-ig van skálázva, mutat szépen, ha jól emlékszem a 6000-es való bele, javítsatok ki ha tévedek. Mennyit csal ez így? Padlógáznál 6000-ig megy a mutató, 2000 fordulattal 4-ben 70-nel megy, alapjárat kb 900.

Link to comment
Megosztás:

amúgy pöpec a cucc, sikerült olyat találni ami passzol a hőfokjeladóhoz, a benzinszintjelző a régiben nem volt az igazi, ebben frankón áll a helyén. de mivel a középrészt átraktam a régiből a sebességjeladó csatija nem passzol hozzá. ennek mi a funkciója? érdemes megbütykölni? úgy vettem észre így nem jelantkeznek problémák az alapjáratommal, amik régebben zavartak.

Link to comment
Megosztás:

amúgy pöpec a cucc, sikerült olyat találni ami passzol a hőfokjeladóhoz, a benzinszintjelző a régiben nem volt az igazi, ebben frankón áll a helyén. de mivel a középrészt átraktam a régiből a sebességjeladó csatija nem passzol hozzá. ennek mi a funkciója? érdemes megbütykölni? úgy vettem észre így nem jelantkeznek problémák az alapjáratommal, amik régebben zavartak.

Én is igy jártam. Szintém mérföldes órát tudtam szerezni. Én is faragtam rendesen, de a sebességjeladot is belehekkeltem. Forrasztgatni kellett. Biztos van valami funkcioja. Amugy az enyém dizel, és ez van 6000 ig skálázva. Az előző Astrám benzines volt, és 7000 ig volt skálázva, 6300 nál tiltott.

Link to comment
Megosztás:

be szoktam zárni az ajtot, de akkor is zavar

valami oylasmi lehet vele, hogy kapja a feszt tompitottrol is meg helyzetjelzőről is.... valaki akinek van kapcs rajza nem tudna utánanézni, hogy esetleg nem lehetne valami eccerű módon kiiktatni helyzetjelzőről???

Ha jól tudom csak a helyzetjelzőtől kapja... Az mindíg világít (tompított, és fényszóró mellett is), és a műszerfalvilágítást is ezzel kapcsolja... A buzzer szerintem erre a körre van kötve. Tehát elképzelésem szerint egy új kábelt kell behúzni mondjuk a világításkapcsolótól, és csak a tompított/fényszóró körre kötni.

Link to comment
Megosztás:

Én is igy jártam. Szintém mérföldes órát tudtam szerezni. Én is faragtam rendesen, de a sebességjeladot is belehekkeltem. Forrasztgatni kellett. Biztos van valami funkcioja. Amugy az enyém dizel, és ez van 6000 ig skálázva. Az előző Astrám benzines volt, és 7000 ig volt skálázva, 6300 nál tiltott.

Forrasztani kell majd ezt is. Ez is kb 6300-ig megy, érezhető h ott le van határolva. akkor ######a a cucc.

Link to comment
Megosztás:

Forrasztani kell majd ezt is. Ez is kb 6300-ig megy, érezhető h ott le van határolva. akkor ######a a cucc.

A 6000-es a dieselé, a 7000-es a benzinesé, és a 8000-es a GSi, Calibra verzió. Dieseles nem műxik a benzinesben, és fordítva sem (más jelekkel megy).

A jeladó nélkül az ECU vészprogramra kapcsol, ami miatt világítani fog a sárga motorkontroll lámpa, és valszeg gyengébb lesz a motor, esetleg le is áll. Lehet azért nem csinálja most az ingadozást a motor, mert vészprogram esetén bizonyos szabályozások nem működnek, előre beállított értékekkel megy a motor.

Link to comment
Megosztás:

2 hetet állt az autóm, ma reggel nem akaródzott indulni. Lemerült az akksi. Ez az akksi eddig még soha, igaz nem is szokott két heteket állni.

Töltve lett kb. fél órát ami arra volt elég hogy éppen beindult. Utána bejöttem dolgozni (~50 perc). Kérdés, hogy vajon délután haza tudok-e menni? :(

Gabi műszere 12,3-at mutatott leállítás után. Menet közben 13,8-14,0-t.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.