Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

én holnap fogom kicserélni az említett izzókat,műszeregység cere is kilátásban lesz, ha sikerül találni a bontóban olyat ami kell. Ma kibontottam kivettem az izzókat. Ha van rá igény van rá csinálok majd képeket és megosztom tapasztalataimat.

Kérdésem: hány voltos és wattos izzó való bele?

egyéb jótanácsokat is szívesen fogadok, amik ezzel a munkával kapcsoaltosak!

Link to comment
Megosztás:

én holnap fogom kicserélni az említett izzókat,műszeregység cere is kilátásban lesz, ha sikerül találni a bontóban olyat ami kell. Ma kibontottam kivettem az izzókat. Ha van rá igény van rá csinálok majd képeket és megosztom tapasztalataimat.

Kérdésem: hány voltos és wattos izzó való bele?

egyéb jótanácsokat is szívesen fogadok, amik ezzel a munkával kapcsoaltosak!

12V, 1.2W.

Imi a szereléshez pedig olvass vissza, sok szó esik róla.

Link to comment
Megosztás:

Dehonnem.

Frankón benne van például a műszerfal fényerősség szabályozása, én tettem bele egy Calibra világításkapcsolót és máris működött ez a feature, merugye alapból a Classicból még ezt is kihagyták. :P

meglehet azért, mert az magában a kapcsoloban van benne nem?? :(

Link to comment
Megosztás:

de most ahhoz a műszerfal világítás erősségállításnak külön vezetékelése van????

nem lehet az hogy csak a poti egy fesz oszto áramkör része, és külön vezetékelés nélkül végzi az állítást?

szerintem igy van valahogy, szoval ha kicseréleme nekem is szabályozná, de ledesiteni szeretnék, igy nekem nem kell

Link to comment
Megosztás:

de most ahhoz a műszerfal világítás erősségállításnak külön vezetékelése van????

nem lehet az hogy csak a poti egy fesz oszto áramkör része, és külön vezetékelés nélkül végzi az állítást?

szerintem igy van valahogy, szoval ha kicseréleme nekem is szabályozná, de ledesiteni szeretnék, igy nekem nem kell

A tiédben nincs a villanykapcsolóba beépített potméter?

Egyébként a kapcsolóba van beépítve, szal ha kicseréled akkor szerintem működni fog. Bár a kapcsolási rajz szerint külön biztiről kapja a poti a feszt, tehát ha a vezeték ki van építve akkor műxik, ha nincs (pl ford szám mérő) akkor ki kell építeni.

Link to comment
Megosztás:

A gyári Blaupunkt rádiók iso csatisak, aminek ez a vezeték/lábkiosztása: iso-csati_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az iso csatikon a megvilágíás egy külön szálon szokott menni (azt hiszem a narancssárga, de meg kell nézni a csatin hova megy,

persze hozzáférni nem lesz könnyű) lehet, hogy csak azzal van valami gubanc.

Link to comment
Megosztás:

Ha semmi nem világít, akkor máshol lesz a gond. Van abban vagy 10-15 led.

Nem LED van benne, hanem égők. Nekünk a Caravanban is az volt, mikor megvettük, de nem tudom, hol lehet ilyen égőket beszerezni. Amúgy az előlap levétele után hozzá lehet férni az égőkhöz.

Link to comment
Megosztás:

:(

Igaz nem mostanában volt, de én szedtem szét anno. Azok tuti ledek voltak. De lehet nem egyről beszélünk.

Igazad van, most kiszaladtam megnézni, ez Blaupunkt SC202. Ha LED-es, akkor ott valami előtétellenállás, vagy stab adhatta meg magát, vagy ha sorba kötött LED-ek, akkor lehet csak az egyik rossz. Esetleg egy forrasztás engedte el magát...

Link to comment
Megosztás:

Az előlapot kell akkor leszednem, kiszedő szerszám nélkül ki lehet varázsolni vmi trükkel a rádiót? most cserélem a fűtéskonzolban az izzókat, uh hátulról ki tudnám tolni.

Ennek a rádiónak hátul esetleg van bemenete amire pl discmant lehet kötni?

Link to comment
Megosztás:

Ennek a rádiónak hátul esetleg van bemenete amire pl discmant lehet kötni?

Stefan leírása alapján lehet, de szerintem ez nem egységesen kiépített funkció... C3 csati 19;20-as láb a bemenő jel, plusz a test is ott van... Persze lehet, hogy benéztem valamit!

Link to comment
Megosztás:

Segítségre lenne szükségem! Nyíregyházán nem sikerült megfelelő műszeregységet találnom! Sajnos Pestre nemigen jutok el, tudtok ajánlani olyan bontót vagy bármi helyet ahonnan lehetne postai utánvétellel rendelni? ja és persze megbízhatóak, netán fotót is küldenének e-mailben.

Ha bárki tud fordulatszámmérős, W 1111 számú műszeregységet benzineshez, kérem szóljatok! Olyat keresek aminek a vízhőmérőn a 90° az első osztás, de ez annyira nem lényeg!

Link to comment
Megosztás:

Segítségre lenne szükségem! Nyíregyházán nem sikerült megfelelő műszeregységet találnom! Sajnos Pestre nemigen jutok el, tudtok ajánlani olyan bontót vagy bármi helyet ahonnan lehetne postai utánvétellel rendelni? ja és persze megbízhatóak, netán fotót is küldenének e-mailben.

Ha bárki tud fordulatszámmérős, W 1111 számú műszeregységet benzineshez, kérem szóljatok! Olyat keresek aminek a vízhőmérőn a 90° az első osztás, de ez annyira nem lényeg!

opelbonto.hu

Én is nálik rendeltem neten. Előtte telefononérdeklődtem. Még aznap visszajött mailban hogy postázták. Két nap mulva itt volt.

Üdv. Tiv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.