Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

De ha ügyes akkor vesz ellenállást és átforrasztja, az megvan 2-300 forintból.

Én is úgy csináltam. Már két éve jó azóta.

És mekkorák az ellenállásértékek? Ha egyszer tönkremegy, én is inkább így oldanám meg. Bár gondolkoztam fokozatmentes szabályzáson is (a kapcsoló helyére poti menne, plusz egy kis elektronika).

Link to comment
Megosztás:

gyaaa ez felkeltette az érdeklődésemet ez a fokozatmentes megoldás, mert 2esbe semmi 3 ba már zavaró a szél:D

ha van konkrét kapcsolási rajzod belinkelheted

köszi hello

én még nem láttam ezt a híres ellenállást, ugyhogy nem is tudom milyen, hogy lehet benne kicserélgetni a dolgokat, de ha lehetséges, az a 300Ft barátibb árnak hangzik!!

Link to comment
Megosztás:

Igen,ezért akarom megvenni azta takarólemezt,ami a jobb kerékjáratba való,ami kitakarja a generátort,hogy ne kapjon a sárból esőből!

Ez hová is való pontosan?

Nem alúlra az alvázra és onnan nyúlik fel a kerékjáratba egy kicsit, mert ha erre gondolsz, akkor ez szerintem nem fogja megolddani a probélmádat, nekem ugyanis van, de rendesen vizes szokott lenni a generátor, meg a tárcsa vonalában a motorházteő ha esős időben megyek ...

Monjuk nekem nem szokott megcsúszni a szíjj... vagycsak nem veszem észre.

Link to comment
Megosztás:

én még nem láttam ezt a híres ellenállást, ugyhogy nem is tudom milyen, hogy lehet benne kicserélgetni a dolgokat, de ha lehetséges, az a 300Ft barátibb árnak hangzik!!

Valaki anno rakott be róla képet. Én kiszereltem, és úgy mentem be az elektronikai boltba. Megmutattam, hogy ilyesmi kellene, ők megszakértették, és adtak egyet.

Link to comment
Megosztás:

Valaki anno rakott be róla képet. Én kiszereltem, és úgy mentem be az elektronikai boltba. Megmutattam, hogy ilyesmi kellene, ők megszakértették, és adtak egyet.

Nekem van pár képem. mert anno nekem is bedöglött.. én vettem egy bontottat asszem 3e -ért.. de nem teljesen stimmelt..

Amint látszik a képeken, más szöget zárt be a csati és az ellenállás "teste"...

Ráadásúl van ami a 3fokazatúba, van ami a 4esbe való.. majd erről is írok egy "igy csináltam"-ot az oldalamra :(

Aztán még jön az is, hogy lehet még az értékek is mások(ellenállás)

ui: jah.. és érdemes megnézni azt is, nem ázik-e be a pollenszűrő(az van felette) mert ettől is el szokott szállni az ellenállás..

Link to comment
Megosztás:

Nekem van pár képem. mert anno nekem is bedöglött.. én vettem egy bontottat asszem 3e -ért.. de nem teljesen stimmelt..

Amint látszik a képeken, más szöget zárt be a csati és az ellenállás "teste"...

Ráadásúl van ami a 3fokazatúba, van ami a 4esbe való.. majd erről is írok egy "igy csináltam"-ot az oldalamra :(

Aztán még jön az is, hogy lehet még az értékek is mások(ellenállás)

ui: jah.. és érdemes megnézni azt is, nem ázik-e be a pollenszűrő(az van felette) mert ettől is el szokott szállni az ellenállás..

A tesóm OFF Puntójának szintén ilyen baja volt, de ott nem maga az ellenállás ment tönkre, hanem az a kis hengeres fényes alkatrész :P aminek fogalmamsincs a nevéről... az volt megszakadva, azt kicseréltük, és azóta minden rendben...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

középen a kijelzőm tud külső hőmérsékletet mérni,

viszont nincs az autóban jeladó.

kérdésem mi kell hozzá, és mit kell összekötni/elvágni/hegeszteni,hogy működjön :( ?

köszi.

Gondolok itt arra,ha beszerzek egy bontott jeladót,

annak hány vezetéke lesz és hová kell kötni?

Ha valaki tudja,ne tartsa magában. :P

Link to comment
Megosztás:

De ha ügyes akkor vesz ellenállást és átforrasztja, az megvan 2-300 forintból.

Én is úgy csináltam. Már két éve jó azóta.

ennek a rélszleteire én is kíváncsi lennék, már vagy másfél éve nekem is csa a 3-as fokozat működik, de az a 7k elég sok érte.

milyen ellenállásokat kell venni?

ha tudnál erről a műveletről bővebb infót, azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

hát én megnéztem a képeket, de nem láttam az ellenállásokat:)

ugyhogy esetleg egy olyan képes verzio is jolenne, aol az ellenállásokat cseréli valaki:)

Laci4 képéből ollóztam, és bekarikáztam amit én anno cseréltem.

Nos az alábbi alkatrészt leforrasztottam, elvittem az elektronikai boltba, és kértem egy jót.

Utána az újat a helyére raktam, kipróbáltam, örültem...

ellenlls1pp3.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.