Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem nem kell cserélni az egészet. "B" vectrákban szokott ez tönkremenni. kiszeded a cuccost, és kicseréled benne azt a két kis 150 Ft-os mikrokapcsolót. azt nem tudom sajna, hogy az astráé olyan-e,mint a vectráé, de nem hiszem,hogy nagy külömbség lenne.

Ugyan az. De hogyan jön szét? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ehhez már elengedhetetlen a relé...

És a foncsorod jól érzi még magát? :lol:

Na ja... Én Golf I-ben használtam nagyobb izzót (100/80W) és hosszú évekig bírta a foncsor. Erre mikor megvettem Astrát venni akartam ebbe is, de eltanácsoltak tőle, mert ezek már nem fém-üveg lámpatestek és a foncsorom hamar tönkretenné. Éljen a műanyag-kor :lol:

Egyébként ha fényt akarunk tuningolni, gyári lámpatestbe mit érdemes rakni, ami ár/érték aránybam megfelelő? Utólag beépített xenon kissé húzós összeg...

Link to comment
Megosztás:

És a foncsorod jól érzi még magát? :lol:

Na ezt már kérdezték páran, de igazából lesz....om a foncsort!Biztos jól érzi magát, sose fázik. :lol:

Ez egy 10 éves autó!Eddig is öregedett keveset, ha nagyon gáz lesz akkor kicserélem 1 újra.Nekem sokkal fontosabb, hogy lássak.

Remélem nem bántottam meg senkit!

Link to comment
Megosztás:

Na ezt már kérdezték páran, de igazából lesz....om a foncsort!Biztos jól érzi magát, sose fázik. :lol:

Ez egy 10 éves autó!Eddig is öregedett keveset, ha nagyon gáz lesz akkor kicserélem 1 újra.Nekem sokkal fontosabb, hogy lássak.

Remélem nem bántottam meg senkit!

Megbántani nem fogsz, nyugi :lol: Csak ha hamar kinyírod a foncsort, akkor a fényerőd erős izzóval annyi, mint gyenge izzóval és jó foncsorral :P Mindenesetre ha bírja neked, akkor cserélek én is erősebbre :lol:

Link to comment
Megosztás:

...valamint a szétolvadt foncsor minimum foncsor cserét jelent, de ha Astrában nem lehet külön cserélni, akkor komplett lámpa cserét, ugyanis pont az égő foglalat körüli részen szokott szétolvadni, és innentől semmi nem tartja a helyén az égőt -> mindenhova világít majd, csak oda nem ahova kéne. Calibrában sokat láttam már ilyet sajna. Az igazi megoldás a Xenon (nem termel annyi hőt, tehát nem olvad szét a foncsor, mégis látni vele rendesen), illetve jó esetben az Angel Eyes lámpa, mert annak meg ha minden igaz fémből van a foncsora, ami megintcsak nem fog szétolvadni.

Link to comment
Megosztás:

A helyzet, hogy már 4 évet volt benne erősebb izzó, először csak 100/80-as 1évig.Néha bekukkantok, hogy milyen állapotban van a foncsor, de eddig semmi elváltozás sem látható(szerencsére).

Carello márkájú a búra+elektromos magasságállítású.

Egyébként ebay-en 10e ért lehet újat párban kapni.

Az angel-eyes-al az a baj, hogy nem magasságállítható és nekem arra mindenképp szükségem van, mivel 1x üres a kocsi, 1x meg full tele van.

Link to comment
Megosztás:

140/100-asok.Igy már eléri a H7esek fényerejét.

Háát... az már sztem is elég kemény! Haver szintén ilyet aplikált a GSi-be. De az volt az első, hogy relézte...

Foncsorja neki se ment tönkre, igaz csak kb. 1-1.5 év alatt..

Index- Refi kar csere. (bontottra :lol: )

Esetleg a Tungi megalight sorozatú égők lehetnek még alternativák. Fényerő több, elektromos teljesítmény ugyanaz.. bár a 100/140et nem éri el fényerőben...

Link to comment
Megosztás:

relézést hogy oldottátok meg?

én ugy gondoltam:

ami eredetileg jön azt meg kell bontani az lesz a relé kapcsolóvezetéke, megkapja külön a tápot a relé, és a kimenőt meg rákötni az eredeti megbontott vezeték másikoldalára?

egyébként ez miért is nincs alapbol relézve?

nekünk a wareszon ugy volt alapbol, ezt egy jo erős kattanás jelezte mindig ha kapcsoltam:)

és az angelt nem is lehet álitani elektromosan, mint az eredetiket? az elég nagy hátrány szerintem is:S

ha nem olvad meg 4 év alatt akkor sose fog szerintem, feltéve hogy használtad eddig:D

Link to comment
Megosztás:

hát igen. kb. 170 Euro+ pk az állítható.

Amúgy a relézést szerintem helyesen írtad, esetleg annyival egészíteném ki, hogy a relé által kapcsolt tápot is le kéne védeni biztosítékkal. :lol:

hát igen ezt alapnak veszem mostanában bármit is épitek elektromosat utolag, van is egy biztis ház a lábtérbe az utolagos dolgoknak, eddig 4 hely van előre lefixálva mi is lesz benne

apropó ha ez szóba került

nekem csak a régi trabi wareszos biztitartó van, ami ugyebár elég instabil tud lenni néha,és elég nehézkes beletenni a biztit is , ezzel az lenne a kérdésem, hogy hozzá leeht jutni olyan biztiházhoz, ami késes verzió, és hasonló elrendezésű, mint az emlitett trabis?

tehát csak egy sorba vannak egymás melett, és avezetékek is kétsorba kapcsolodnak simán.

ja ha csavarozhatós lenne az lenne a legjobb, dehát....

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Mert maga a refikapcsoló,a bajuszkapcsoló érintkezői sülnek meg egy idő után,ha pl a ködlámpa is oda van kötve!

Ha folyamatosan refin marad,akkor megfáradt a kapcsoló,csere.

Ha nekem egyszer ilyen lesz tuti csak bontottat veszek,nem is az ára miatt,hanem mert engem idegesít az új kapcsoló kattogása és merevsége.

Na szóval ,simán szét szedhető a bajúsz kapcsoló. Nem volt rendes érintkezés ezért sercegés és füst . Megolvadt a műanyag kicsit bent , kétszer szét kaptam mert elsőre nem volt tompított most működik. egyébként kopáson kívűl örök életű lenne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.