Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Biztos nem mert nincs. A raisztó nem gyári, és ha lehúzom akkor sem változik semmi. Ha vészvillogó biztit kiveszem akkor nincs semmi áram felvétel. A rádió az csak kapcsolt áramról megy az tuti(csak gyujtáson van.) A végfok benne van a rádioban. Az erősitőt is lekötöttem már meg mindent amit csak tudtam. akkor sem megy 700mA alá. Mi van még arra biztire kötve?

A múlt héten szabin voltam, és rávettem magam, hogy megnézzem mi az isten van a kocsival, meg untam is már minden reggel beállitani az orát, meg a rádiót.

Pontosan nem tudom mi baja volt neki,de ott a csomagtérvilágitás körül lehetett, bár nem érem mert csak lógott a 2db szigetelt saru, viszza raktam a burát, raktam bele izzót, és lement az áram felvétel 200mA-re (gondolom ez az óra áramfelvétele). Szal ott lehetett valami bibi, de ha már ott voltam kidobtam még utána a motoros antennát, mert valami kretén letörte még tavaly, és ott kerregett minden rádió bekapcsoláskor.

Link to comment
Megosztás:

De most ez nem ilyen.. gondol egyet jó. gondol egyet, nem..

Ez inkább valami KH nak tünik, vagy valami elektromos baromságnak(fesz.-töltés szabályzó pl) majd kivi leszek.. lehet hogy "hidegen" nem jó, aztán bemelegszik és ok...

A motor testkábeleit nézd át,mielőtt a generátort temeted!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az ötleteket.

Az az igazság, nem akarok most aláfeküdni, meg időm se nagyon van rá, így holnap megnézi egy szaki.

beszéltem elektromos szakival.. valszeg a feszszabályzóm döglödik a generátorban <_<

De asszondja az öreg, hogy lehet az akksi is szar,attól függetlenűl, hogy rendesen indít.. valami ellenállása lehet nagy asszem.. és akkor galyra vágja a generátort... :rolleyes:

Nah majd holnap kiderül.. addig is.. valaki nem tudja, G astra generátor 120Amperes Bosch belemegy a mi kis F astránkba?

Maci: most beültetted a bogarat a fülembe.. mindjárt megnézem.. valahol vannak képek a generátorrol.. a feszszab meg érdekelne.. merre van a cég? nekem is olyan 15-16-ot mondott a szaki rá. (csergőben meg 22 -kedvezmény)

Nah megnéztem, illetve feltettem a képeket. Ez bizony sztem delphi. Bár nem látszik túl jól...

31126867.jpg

Link to comment
Megosztás:

Így ránézésre egy az egyben szinte Delco-val azonosnak mondanám, de mindjárt utána nézek jobban, hogy a belseje milyen.

AMúgy a cég debreceni. Szal nem tom megérné-e ekkora távolságból. Esetleg postán, de akkor meg már majdnem ott vagy, ahol a part szakad.

Érdekes, de Bosc és Delco típusokat találtam. Lehet a Delphi is Delco-sat csinált. Nincs képed a szétszedett állapotról?

Módosítva : mackosajt
Link to comment
Megosztás:

Szétszedve nincs.. háát mindegy.. holnap kiderül.. meg az is, hogy a G astra generátor jó-e nekem.. lenne egy.. 120amperes, 15 rugesz.. filózok.. de elösször derüljön ki mi a baj..

ui: pontosabban már ma lesz.. :rolleyes: Jah.. és össze ne vesszetek! <_<

Link to comment
Megosztás:

SOS. Nem tudja vki, hogy mi szállhatott el akkor, ha a műszerfal világításon kívül semmi sem jó? A fénykürt egy darabig jó volt. Egyik kollegám tengerpartról hazajövet találta szemben magát ezzel a problémával, és jó lenne, ha ezért nem kellene az út mellett éjszakáznia.

Link to comment
Megosztás:

SOS. Nem tudja vki, hogy mi szállhatott el akkor, ha a műszerfal világításon kívül semmi sem jó? A fénykürt egy darabig jó volt. Egyik kollegám tengerpartról hazajövet találta szemben magát ezzel a problémával, és jó lenne, ha ezért nem kellene az út mellett éjszakáznia.

Az mit jelent, hogy semmi?

Én a biztosítékokkal kezdeném.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi kicsit spongyolán fogalmaztam. A világítása szállt el kiv. a műszerfal világítást. A biztik jók.

Mind, vagy csak az utastérben lévők? Nekem a motortérben is van egy pár nagy bizti. Amúgy, ha egyszerre ment el mind, akkor tuti valami központi dolog. Kapcsoló, vezeték, bizti, stb...

Nekem eddig terjed a tudásom.

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinet ötlete,hogy honnan tudnék és mennyiért szerezni Board Computer-t Astra F-be? (92-es GSI) .Beszámításként feltudok ajánlani egy "mellé" programozott Board Computert. :?

Szia ha érdekel még a cucc mindennel kormánybajuszkapcs meg minden gyere el és kukkold meg. Debrecenben van. GSI be. Csü

Link to comment
Megosztás:

A tanulópénzt mindig megfizetem... (...de saját kárán tanul az okos...)

Szentül meg voltam győződve, hogy gondozásmentes akkumulátor van a kocsimban. Ezt írja a kézikönyv, erre utal több helyen a német szerelési kézikönyv, és hát az akkun is csak azt a bizonyos kémlelő nyílást láttam. A szerelő aztán felhívta a figyelmem, hogy ez totális félreértés ("félrevezetés"), a nagy méretű gyári Opel-matrica alatt rejtőznek a cellák, és időnként éppúgy szükséges az utántöltés, mint a régi hagyományos akkumulátoroknál. A matrica eltüntetése után rákérdeztem ugyan, nagy meglepetésemben nem állítottam le a szerelőt, amikor nem desztillált vizet, hanem csapvizet töltött a sivatagossá kiszáradt cellákba. Azóta kétszer nehézkesen indult az autó, és a kulcs elfordítása után nem "gyújtott" elsőre, mint szokott. Utána olvastam a témának, és azt találtam az interneten, hogy a kánikula jelentősen megnöveli az akku önkisülését.

1. Milyen károm származhat abból, hogy csapvíz került a cellákba?

2. Elképzelhető, hogy nem a csapvíztől, hanem az óriási hőségtől indult nehézkesen az autó?

3. Írtátok, hogy a gyári Opel-akkuk gyengék, és nem bírják sokáig. Tapasztalat szerint átlagos használat mellett mennyit bír egy ilyen akku?

4. Ha cserélni kell, akkor gyárit javasoltok vagy Vartát? Láttam, hogy a tagsági kártyával 15% kedvezményt lehet kapni a Varta-akkukra.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen hatalmas szakembert...

Desztillált vagy ionmentes vizet szabad az akksiba tölteni, mert azzal csak tiszta H2O megy be elvileg, ami ugye a hő hatására korábban elpárolgott. Csapvíz esetén mondanom sem kell, hogy egyéb más szennyeződések(mármint az akksinak) kerülnek be, amik nem fogják pozitív irányba tolni az akksi élettartamát és teljesítményét.

Ha csere, akkor passz. G astra topikokban most pont az akksikról is megy a duma, hogy ki milyet ajánl. :)

Link to comment
Megosztás:

Nálam 4 éves korában halt meg szinte egyik napról a másikra a gyári opel akku, miközben

még zöld volt a kémlelőablaka. :) Már 5 éve van a mostani banner akku benne, és nagyon jól

bírja, főleg ahhoz képest, hogy milyen extrém körülmények között van használva B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.