Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Erről irhatnál részleteket!(milyen tip. riasztókkal működik együtt, beszerzési forrás,tipus, milyen jellegű vezérlést kíván stb)

Nos én kéz alól vettem, de ha bekérdezel egy riasztókkal foglakozó céghez akkor ők tudnak szerintem ajánlani megfelelő tipust a riasztóhoz.

A tipusát majd megnézem és beírom.

Link to comment
Megosztás:

Az ablakemelő taníthatóságához egy kérdés,ha valaki tudja:

'93-AS GSI, az utasoldali ablak addig jön-megy amíg nyomom a gombot,a vezető oldai, ha hosszan nyomom teljesen felmegy vagy le, ha kicsiket nyomok kicsiket mozdul.Ez a vegyes dolog normális vagy már cserélve lehetett valameik és ezért nem egy forma?(nekem az utasé szimpibb)

Link to comment
Megosztás:

Az balakemelő taníthatóságához egy kérdés,ha valaki tudja:

'93-AS GSI, az utasoldali ablak addig jön-megy amíg nyomom a gombot,a vezető oldai, ha hosszan nyomom teljesen felmegy vagy le, ha kicsiket nyomok kicsiket mozdul.Ez a vegyes dolog normális vagy már cserélve lehetett valameik és ezért nem egy forma?(nekem az utasé szimpibb)

asszem nekünk öreg autósoknak ez a default verzió

ha leveszed az akusarut akkor asszem elfelejti a vezetőoldali is a végállásokat és akkor olyna lesz mint az utasoldali

de megnyomod a gombot -> megindul az ablak ->ahol szimpi a magasság ott nyomsz egy ellenirányt és megáll

Link to comment
Megosztás:

Egyre jobban úgy tünik hogy normális(tied, redié, PetiGsié is ilyen) (az enyémben már mindkettő tanitható)

Viszont ha neked szimpibb az ameddig nyomom, addig megy, akkor cseréld el vmelyikükkel a mocit :wink: ;) Bár nem tudom, nem-é oldalspecifikusak. :?

vagy egyszerüen aksi le, és ne tanítsd meg :lol: bár ez nehéz.. mert miután felmegy csak 1-2 secig nyomvatartod, és már meg is tanúlta...

Generátor, töltés lámpa.

Nekem is csinált ilyen villágítok, elalszok dolgot a lámpa.

Mondjuk nálam a töltés is elszált.

Nekem a kefék, meg a csúszkái mentek tönkre. elkoptak de totál.

Link to comment
Megosztás:

Erröl nincs vélemény?

Az alternátor felfogása a motorra valamilyen gumis alátéteken keresztül van megoldva. Na ez nekem kiöregedett és elég jól lötyög, ha megmozgatom. Nem is zavarna, de már elég szépen zakatol az ékszíj is. Valószínüleg nem teljesen párhuzamosak a szíjtárcsák... . Mit lehet a gumik helyett tenni, mert nem nagyon kapok ilyet (azaz ahol kaptam, irtó drága)? Gondoltam esztergáltatok valami teflon perselyeket, talán ez jó lesz. De kell ide ilyen rugalmas felfüggesztés? A kollegám dizel Astrájának, elmondása szerint, nincsen, csak simán fém a fémen van feltéve.

Van-e valami ötletetek?

Köszi...

Link to comment
Megosztás:

Most hogy azt mondja nincs töltés, Ő szerinte fékolaj sincs benne(pedig tele van a tartály,mindjárt le is szívok belőle),és már nem pislákol hanem rendesen ég, igaz kicsit gyengébben mint amikor gyújásra kapcsolsz. :-((

És ha felpörgeted a motort, nem világít fényesebben?

Link to comment
Megosztás:

Erről irhatnál részleteket!(milyen tip. riasztókkal működik együtt, beszerzési forrás,tipus, milyen jellegű vezérlést kíván stb)

Ami a dobozára van írva:

Auto security

Fully anti scanning

dv-10 tipusú univerzális késleltető modul

Be lehet építeni időzítőmodulként (ez az alapértelmezett üzemmódja) is ekkor a beépített relé behúz és beállított idő után elejt. Gondolom ez a funkció biztosítja az ablakfelhúzást.

Link to comment
Megosztás:

Van mikor fényesebb van mikor kicsit halványul, de 4500+

Utánnanéztem off autom szerelési leírásában (eléggé részletesen foglalkozik a generátorral):

"hibajelenség:töltésjelző halványan izzik,nagyobb fordulatnál elalszik,esetleg erősebben világít

Lehetséges hibák:

-fesszab D+pontja és a generátor közötti kontakthiba

-olajos vagy elkopott szénkefék

-diódasorban min. 2db dióda zárlatos

-forgórész/állórész testzárlat/tekercszárlat"

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.