Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Én újítottam fel eddig 4 db ilyen előtét ellenállást. A lényeg, hogy kb 3 napig áztattam RO-55-ben, majd szétszedtem a műanyagot, és beónoztam az egész érintkező sort, illetve a szárakat is. Másiknál a szárakon cinksprayt alkalmaztam, és mindegyiket lakkoztam is. Eddig mindegyik működik 100%-osan! Egyiknél ráadásul az egyik érintkező már nem csak elkorhadva volt, hanem még el is égett. Ott egy csúszósaru pontos illesztésével, és forrasztásával sikerült a hiányzó lábat is pótolnom. Jelenleg ez a sajátomban van, és a gyári polír állapotú meg félre rakva. Kb 2 éve javítottam az elsőt, ami a mai napig tökéletesen üzemel egyik rokonomnál, a másik meg egy kollégámnál!! A lényeg, hogy meg legyen a tökéletes érintkezés, akkor nem lesznek vele gondok. Felénk bontva nehéz találni, ráadásul az is kb 5-7000 ft körül van. A vicc, hogy az új sem sokkal drágább. 9-11000.

Azért a kis zöld vacakért elkérnek ennyi pénzt? Akkor asszem jó alaposan elrakom azt a néhányat amim van....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy f astra, 94, benzines autóban a középkonzol világítás azonnal elalszik, ha a helyzetjelzőt vagy a fényszórót felkapcsolom? Illetve néha felvillan egy pillanatra, ha nagyobb bukkanókon/göröngyökön megyek át. Ha nincs felkapcsolva a lámpa, illetve lekapcsolom, akkor tökéletesen világít a középkonzol.

A csatlakozó nem csúszott ki, az már kilőve. Mi lehet még? Izzót kéne cserélni, vagy az egész egység szart be vagy mi?

Köszi!

Szia!

Nekem 97-es benzines FAstra Caravanom van és az enyémben is így működik. A kocsi egyébként tök gyári. Szerintem ez ilyen, vagy az enyém is rossz, de nem hiszem :icon1: Ja, és az enyém bukkanókon nem discózik.

Módosítva : kacs
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem 97-es benzines FAstra Caravanom van és az enyémben is így működik. A kocsi egyébként tök gyári. Szerintem ez ilyen, vagy az enyém is rossz, de nem hiszem :icon1: Ja, és az enyém bukkanókon nem discózik.

Biztos, hogy nem ilyen gyárilag, mert pár hónapja, még nem ilyen volt.

Link to comment
Megosztás:

hát me csak akkor van szabályozva, ha fel van kapcsolva a lámpa

lehet elromlott a fényerőszabályzód, ha kocogtatod változik vmi?

Ha jól értem a leírtakat, akkor a műszeregység világításának és a középső kijelző fényerejének közös potis szabályozója van. Felkapcsolt világítás nélkül pedig a központi kijelző fényereje fix. Jól okoskodom?

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem a leírtakat, akkor a műszeregység világításának és a középső kijelző fényerejének közös potis szabályozója van. Felkapcsolt világítás nélkül pedig a központi kijelző fényereje fix. Jól okoskodom?

Nincs letekerve, és nappal is látom, ha nincs felkapcsolva a helyzetjelző vagy fényszóró.

eddig ez ben tűnt fel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy f astra, 94, benzines autóban a középkonzol világítás azonnal elalszik, ha a helyzetjelzőt vagy a fényszórót felkapcsolom? Illetve néha felvillan egy pillanatra, ha nagyobb bukkanókon/göröngyökön megyek át. Ha nincs felkapcsolva a lámpa, illetve lekapcsolom, akkor tökéletesen világít a középkonzol.

A csatlakozó nem csúszott ki, az már kilőve. Mi lehet még? Izzót kéne cserélni, vagy az egész egység szart be vagy mi?

Köszi!

Hoppá nekem is ez a gondom,felkapcsolom a fényszórót,és elmegy a dátum/idő,stb....bukkanóknál nekem is felvillan,most már engem is érdekel,mitől lehet....kibontanám azt a konzolt,de még nem volt hozzá szerencsém,bonyolult móka?

Másik dolog: szerintetek ha ráadom a gyújtást,melyik visszajelző lámpának kell világítania?Nálam az izzításé,az olajlámpa,kézifék,meg a töltéslámpa világít,míg be nem indítom a kocsit. csek endzsin,ilyesmi nem....(94-es 1.7D Astra,ha számít valamit...) igazából csak az érdekelne,melyik visszajelző izzója sz@r,most készülök teljes műszeregység/középkonzol izzók cseréjére....nem csináltam még,egy napom biztos rámegy... :blush:

Módosítva : REUNION
Link to comment
Megosztás:

Hoppá nekem is ez a gondom,felkapcsolom a fényszórót,és elmegy a dátum/idő,stb....bukkanóknál nekem is felvillan,most már engem is érdekel,mitől lehet....kibontanám azt a konzolt,de még nem volt hozzá szerencsém,bonyolult móka?

Másik dolog: szerintetek ha ráadom a gyújtást,melyik visszajelző lámpának kell világítania?Nálam az izzításé,az olajlámpa,kézifék,meg a töltéslámpa világít,míg be nem indítom a kocsit. csek endzsin,ilyesmi nem....(94-es 1.7D Astra,ha számít valamit...) igazából csak az érdekelne,melyik visszajelző izzója sz@r,most készülök teljes műszeregység/középkonzol izzók cseréjére....nem csináltam még,egy napom biztos rámegy... :blush:

ha rázkódástol villan akkor tuti kontakt hiba. kellene világítania még egy fékkopás jelzőnek is, attol függetlenül hogy van e vagy nincs

ezeknél az olajkályháknál még nincs check engine

2 csavar fogja a kijelzőt, kis gumitálca felszed, két belső csavar kiteker(4van) kijelző kihúz

Módosítva : aholy
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

eddig ez ben tűnt fel?

Kérdésedre válaszolva: De, eddig is feltűnt, mint ahogy azt korábban is írtam. Nem gondoltam hibának - ezt is írtam korábban - ezért nem is foglalkoztam a miértjével. Speciel engem nem zavar, hogy nappal nem látom olyan jól a kijelzőt, mint este.

Link to comment
Megosztás:

ha rázkódástol villan akkor tuti kontakt hiba. kellene világítania még egy fékkopás jelzőnek is, attol függetlenül hogy van e vagy nincs

ezeknél az olajkályháknál még nincs check engine

2 csavar fogja a kijelzőt, kis gumitálca felszed, két belső csavar kiteker(4van) kijelző kihúz

Fékkopásjelzőnek is kéne? Miért?

Link to comment
Megosztás:

Hoppá nekem is ez a gondom,felkapcsolom a fényszórót,és elmegy a dátum/idő,stb....bukkanóknál nekem is felvillan,most már engem is érdekel,mitől lehet....kibontanám azt a konzolt,de még nem volt hozzá szerencsém,bonyolult móka?

Másik dolog: szerintetek ha ráadom a gyújtást,melyik visszajelző lámpának kell világítania?Nálam az izzításé,az olajlámpa,kézifék,meg a töltéslámpa világít,míg be nem indítom a kocsit. csek endzsin,ilyesmi nem....(94-es 1.7D Astra,ha számít valamit...) igazából csak az érdekelne,melyik visszajelző izzója sz@r,most készülök teljes műszeregység/középkonzol izzók cseréjére....nem csináltam még,egy napom biztos rámegy... :blush:

közép kijelző hátuljában a csati néha elszokta engedni magát, kivenni szétszedni, megnézni, csak 2(v 4) csavar

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tippeket,kivettem a helyéről a középkonzolt,lehúztam meg visszaraktam rá párszor hátul a csatiját,és lám,látszódik akkor is,ha rákapcsolom a világítást... :D mi lehetett vele???

belül szokott kitörni a csati a panelból, ahhoz szét kell szedni és vissza forrasztani

néz meg kivéve ha mozgatod a kábel elmegy a kép belőle

Link to comment
Megosztás:

ő izé a fékfolyadék szintjelzőnek nem kell gyújtásra világítani szerintem

arra a pilácsra gondoltam ami a kézifék visszajelzője mellett van, az pedig világol gyújtasra. mivel egy olyan visszajelző ami csak hiba esetén világít, ezért muszáj neki valamikor öntesztet csinálni? vagy nincs igazam?

Link to comment
Megosztás:

a kézi melletti, ami tán a fékfojadék alacsony szintjét is jelzi

Valójában a felkiáltójeles piktogram jelezné az alacsony fékolajat és a mellette lévő P betűs meg azt, hogy be van húzva a kézifék. :) A fékkopásjelzőt a BC jelezné egyébként is. Kivéve A Vekiben, mert ott a műszeregység, bár az astráé is tudná ezt, mert abban is megvannak ezek a poktigrammok, mivel ugye majdnem ugyanaz a veki és astra műszeregysége. :)

Link to comment
Megosztás:

belül szokott kitörni a csati a panelból, ahhoz szét kell szedni és vissza forrasztani

néz meg kivéve ha mozgatod a kábel elmegy a kép belőle

Tényleg meg van szakadva.

Nem tudod véletlenül, hogy melyik színű, amelyik megszakadt? Illetve a csatlakozót hogy kell szétszedni?

Ha nem, akkor kimérem, csak gondoltam megspórolom az időt.

Link to comment
Megosztás:

arra a pilácsra gondoltam ami a kézifék visszajelzője mellett van, az pedig világol gyújtasra. mivel egy olyan visszajelző ami csak hiba esetén világít, ezért muszáj neki valamikor öntesztet csinálni? vagy nincs igazam?

nincs

a fékfolyadék visszajelző az ua mint a kézifék visszajelző H5-ös

http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0500.jpg

564-565 pozició

szerintem mellette a töltés jelző van

Link to comment
Megosztás:

Tényleg meg van szakadva.

Nem tudod véletlenül, hogy melyik színű, amelyik megszakadt? Illetve a csatlakozót hogy kell szétszedni?

Ha nem, akkor kimérem, csak gondoltam megspórolom az időt.

nem a lengő csati szokott kimenni, hanem a KIJELZŐt kell szétszedni abban a panelban szokott kiszakadni a forrasztás

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.