Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Rendben, de tőlem is kérdezhettek bármit, mert egy olyan helyen dolgozom ahol autófóliázással foglalkoznak(carbon,matt,selyem,lámpa,napfénytető,crom,kaméleon)

Tehát van minden...majdnem :D

Asszem a komák skyfol fóliával dolgoznak. ilyen van az ablakokon. fényszóróra meg tetőre akkor mit ajánlasz? mit kérdezzek tőlük? a lényeg, hogy nem szeretném, hogy a fényszórók az idő előrehaladtával "bemattuljanak" a potról stb. a tetőt meg szeretném feketére megcsináltatni, hogy olyan üveg hatása legyen.

Link to comment
Megosztás:

Na most ezt mond el magyarul mert nekem nem engedi megnyitni!!!!!!!!

kb 360x480 pixeles fehér háttérű kép, amin egy vw jel és 5 gumiállatka van. Ezen állatkák különböző poziciókban ülve(?) nevetnek.

szöveg: Rüsselsheim felett nevet (süt) a Nap, .........Wolfsburg felett az egész világ.

:D :D

Link to comment
Megosztás:

Asszem a komák skyfol fóliával dolgoznak. ilyen van az ablakokon. fényszóróra meg tetőre akkor mit ajánlasz? mit kérdezzek tőlük? a lényeg, hogy nem szeretném, hogy a fényszórók az idő előrehaladtával "bemattuljanak" a potról stb. a tetőt meg szeretném feketére megcsináltatni, hogy olyan üveg hatása legyen.

A skyfol a llumar és a 3M mellett az egyik legjobb márka! (nekem is most van itthon 3M-hez hasonló kb.10méter)

Fényszóróra kimondottan arra való(vastagabb, fényáteresztő) fényszórófóliát tegyél mindenképpen!(ebből is van itthon,de csak kék) A tetőre pedig van speciális tetőfólia, ami teljesen olyan hatású mintha üveg lenne...gondolom jó drágán dolgoznak :D A matt fekete és utána behúzom karosszériafóliával sosem lesz valódi üveg hatású!

(Majd leírod ha kérsz rá ajánlatot, hogy hány HUF/m2 a munkadíj plusz az anyagköltség)

Link to comment
Megosztás:

A skyfol a llumar és a 3M mellett az egyik legjobb márka! (nekem is most van itthon 3M-hez hasonló kb.10méter)

Fényszóróra kimondottan arra való(vastagabb, fényáteresztő) fényszórófóliát tegyél mindenképpen!(ebből is van itthon,de csak kék) A tetőre pedig van speciális tetőfólia, ami teljesen olyan hatású mintha üveg lenne...gondolom jó drágán dolgoznak :D A matt fekete és utána behúzom karosszériafóliával sosem lesz valódi üveg hatású!

(Majd leírod ha kérsz rá ajánlatot, hogy hány HUF/m2 a munkadíj plusz az anyagköltség)

2 emberem is van :) mindkettőnél a fekete az 10E/m2 ez az anyag és a munka együtt. A kavicsfólia az egyiknél 20E/m2 de erről nem tudom, hogy milyen márka, a másiknál az amerikai gyártótól származó az 35E/m2 a kóreai az meg 25E/m2.

Link to comment
Megosztás:

2 emberem is van :) mindkettőnél a fekete az 10E/m2 ez az anyag és a munka együtt. A kavicsfólia az egyiknél 20E/m2 de erről nem tudom, hogy milyen márka, a másiknál az amerikai gyártótól származó az 35E/m2 a kóreai az meg 25E/m2.

A fekete az a matt feketét takarja? 10ezer érte az nem vészes! A kavicsfóliáért 35ezer az elég húzós szerintem, de te tudod!

Én lehet a helyedben a kóreait rakatnám, mert tudom, hogy pl. a 3M ragasztós fóliát kétszer annyiért veszem, mintha a gyártótól venném akiktől a 3M is veszi csak nincs rajta a márkajelzés...tehát ugyanaz a ragasztó a vastagság a szövés, minden! Az a lényeg, hogy legyen előtte jól kezelve a felület és akkor nem lesz gond, remélhetőleg a leszedésnél sem!

Nekem a fényszórón kb.1 évig volt a kék fólia alig jött le, de még így sem hagyott semmilyen nyomot...

Link to comment
Megosztás:

A fekete az a matt feketét takarja? 10ezer érte az nem vészes! A kavicsfóliáért 35ezer az elég húzós szerintem, de te tudod!

Én lehet a helyedben a kóreait rakatnám, mert tudom, hogy pl. a 3M ragasztós fóliát kétszer annyiért veszem, mintha a gyártótól venném akiktől a 3M is veszi csak nincs rajta a márkajelzés...tehát ugyanaz a ragasztó a vastagság a szövés, minden! Az a lényeg, hogy legyen előtte jól kezelve a felület és akkor nem lesz gond, remélhetőleg a leszedésnél sem!

Nekem a fényszórón kb.1 évig volt a kék fólia alig jött le, de még így sem hagyott semmilyen nyomot...

A fekete az fényes fekete. Azt mondták h ez ilyen átlagos minőségű, ez is bővel elég lenne a tetőre. De a ######i azért ajánlotta a kövédőt rá, hogy azzal még üveghatásúbb lehet, meg véd a jégeső ellen is. nagyjából ennyi volt az érv. :)

Link to comment
Megosztás:

A fekete az fényes fekete. Azt mondták h ez ilyen átlagos minőségű, ez is bővel elég lenne a tetőre. De a ######i azért ajánlotta a kövédőt rá, hogy azzal még üveghatásúbb lehet, meg véd a jégeső ellen is. nagyjából ennyi volt az érv. :)

Értem!

Mi is tettünk fel(bár nem akartunk) fényes felületre karosszériavédelmet és mondanom sem kell, hogy mi lett a vége...természetesen lejött :icon1:

A fólia vinyl és légáteresztő felületére nem tapad meg rendesen egy másik fólia csak ideiglenesen! Nem véletlenül légcsatornás az alsó fólia!

De felteheted hátha fent marad! Ha garanciát adnak rá, hogy jó lesz akkor rendben! A kimondottan erre a célra kifejlesztett tetőfólia vastagabb is mint a carbon vagy a matt és nincs szükség karosszériafóliára! Meg az tényleg majdnem összekeverendő egy napfénytetővel!

Most nincs másik képem, de erről a gyengébb minőségűről is remélem kivehető a lényeg:2011092213_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kézzel szoktad mosni az autót?

Link to comment
Megosztás:

Értem!

Mi is tettünk fel(bár nem akartunk) fényes felületre karosszériavédelmet és mondanom sem kell, hogy mi lett a vége...természetesen lejött :icon1:

A fólia vinyl és légáteresztő felületére nem tapad meg rendesen egy másik fólia csak ideiglenesen! Nem véletlenül légcsatornás az alsó fólia!

De felteheted hátha fent marad! Ha garanciát adnak rá, hogy jó lesz akkor rendben! A kimondottan erre a célra kifejlesztett tetőfólia vastagabb is mint a carbon vagy a matt és nincs szükség karosszériafóliára! Meg az tényleg majdnem összekeverendő egy napfénytetővel!

Kézzel szoktad mosni az autót?

Akkor azt mondod, hogy vagy matt fóliára tegyünk kővédőt, vagy kérdezzem meg, hogy van-e nekik kimondottan tetőfólia?

amugy kézzel mosom.

Link to comment
Megosztás:

Akkor azt mondod, hogy vagy matt fóliára tegyünk kővédőt, vagy kérdezzem meg, hogy van-e nekik kimondottan tetőfólia?

amugy kézzel mosom.

Mattra jobb, de azzal meg nem lesz olyan mint a napfénytető...ha mindenképpen olyan hatásút akarsz akkor fényessel tedd fel, de csak ha garantálják, hogy nem jön le!

A legjobb a választás, ami nyom nélkül levehető és nem jön fel és majdnem összetévesztendő a napfénytetővel a kimondottan erre való tetőfólia!

Olyan amit a képet mutattam! Szerintem ezt érdemes, de ha nincs és mindenképpen szeretnél akkor a másikat...ezt jól megmondtam remélem érthető volt :D

Ha kézzel mosod akkor tovább marad fent, az enyém még sohasem látott gépi mosót!

Arra vigyázz ha megcsináltatod, akkor két napig nem érheti víz, ennyi idő kell hogy megkössön a ragasztó 3M fólia esetén!

Link to comment
Megosztás:

Mattra jobb, de azzal meg nem lesz olyan mint a napfénytető...ha mindenképpen olyan hatásút akarsz akkor fényessel tedd fel, de csak ha garantálják, hogy nem jön le!

A legjobb a választás, ami nyom nélkül levehető és nem jön fel és majdnem összetévesztendő a napfénytetővel a kimondottan erre való tetőfólia!

Olyan amit a képet mutattam! Szerintem ezt érdemes, de ha nincs és mindenképpen szeretnél akkor a másikat...ezt jól megmondtam remélem érthető volt :D

Ha kézzel mosod akkor tovább marad fent, az enyém még sohasem látott gépi mosót!

Arra vigyázz ha megcsináltatod, akkor két napig nem érheti víz, ennyi idő kell hogy megkössön a ragasztó 3M fólia esetén!

Köszi a kimerítő választ :)

Link to comment
Megosztás:

Szép szép, de a linkelt képek még számítógéppel készültek :D

Ez az 1 OPC létezik tudtommal és ezt bizony csak ilyen környezetben láthatod (téglás fal....stb) Lehet hogy most az autószalonon majd lesz pár darab meg lassan kapnak a gyári tuning cégek is de sztem még várat magára.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Az első 800km abszolválva,nagyon tetszik a gép,meg eddig mindenkinek aki látta.A tűzpiros Cosmo bejön mindenhol.Igazából eddig még nem is láttam hasonlót sőt itt nyugaton legalábbis J Astra is alig van,amit látni az alap mezitlábas <_< verzió.A lényeg,minden faxán tökéletesen működik,az AGR ülést mindenkinek ajánlom,nemcsak szép de fejedelmi kényelmes is.A cosmo felszereltség és a további plussz cuccokkal ez a gép valóban nem az az Astra ami eddig volt és amit idáig eszünkbe nem jutott megvenni.Viszont ez már olyan mint az előző autóink,jó ránézni,öröm beleülni.Kényelmes,csendes,szépen megy .Izléses a krómozott küszöbboritás és a mindenfelé fellehető vörös LEDek és a váltó és plafonmegvilágitás is.A 17 es felnik a Good Z Efficient Grip gumikkal az úthibákat szépen kivasalják és alapvetően komfortos szép a gördülés.Az automata kultúráltan dolgozik-japán Aisin-én a kézi szekv.üzemet favorizálom,sirály pöcögtetni.Az összeszerelés is patent,nem találtam eddig hibát.Elsmere Portban rakták össze,remélem a vauxhall munkásai értik a dolgukat :blink:

A motor már 1500rpm től szépen húz,kigyorsitásnál roppant étvágyról tanúskodó értékeket ir ki a BC de egyenletes 100as tempó körül utópiszti

kusan alacsonyakat.Az átlag igy 6.6L a BC szerint,ez kevés kisvárosi elindulást,tötymörgést :icon1: és 100 as stabil országúti iramot takar.Remélem ez még javul majd :D bár egy ilyen súlyú.bejáratós,aut.váltós géptől ez nem horror azért.A cél a 6 lityi :huh: ami a dajcse J fórum szerint elérhető vele. :evilgrin: Hosszabb út egyszer volt idáig,100km x2 akkor a trip2 5,7 lityire jött ki.Tehát egyenlőre minden OK,remélem igy is marad,remélem igaz a szlogen: Opel sosem kop el......

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.