Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Ez nem jó hír! :D Sajnos semennyit mert meglépet! :P A házunk elött húzta meg!Enyhén volt magas akkor a vérnyomásom!Fényezőhöz tuti nem tudom elvinni!Nincs rá annyim!Meg most első gátlót kell cserélnem!Itthon meg nincs gépem!Holnap meprobálom kézzel megpolírozni!Hátha sikerül valamit javítanom rajta!Azért köszi a tanácsot!

De mivel,hogy kézzel le tudtam úgy törölni igy nem olyan nagy a sérülés!Csak most nem tudok képet csinálni mert már sötét van!

De majd holnap reggel!

A másik kocsiról rákerült festék lejön sima lakkbenzinnel is megdörzsölve rongyal, aztán vizzel le kell mosni.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem jó hír! :D Sajnos semennyit mert meglépet! :P A házunk elött húzta meg!Enyhén volt magas akkor a vérnyomásom!Fényezőhöz tuti nem tudom elvinni!Nincs rá annyim!Meg most első gátlót kell cserélnem!Itthon meg nincs gépem!Holnap meprobálom kézzel megpolírozni!Hátha sikerül valamit javítanom rajta!Azért köszi a tanácsot!

De mivel,hogy kézzel le tudtam úgy törölni igy nem olyan nagy a sérülés!Csak most nem tudok képet csinálni mert már sötét van!

De majd holnap reggel!

Többször kend be bátran...ne sajnáld a pasztát!! 3-4-szer ismételd meg... Ha elég kitartó vagy, akkor a kézi polírozásnak is lesz látszatja! :P

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Olyan kérdésem volna hogy van a hátsó sárvédő ív ott az alsó részén lepattogott a festék azt szeretném úgy kijavítani hogy ne keljen fújni !

valamint az első sárvédő ívnél belém tolattak és megtört a lemez ezt javító festékkel ecsettel lelehet kenni úgy hogy ne kezdje ki a rozsda?

milyen vizes csiszolóvászon jó hozzá?

kép1

kép2

valamint le volt még javítva a túloldalon a kaszni pár helyen ,az a kérdés hogy ha felcsiszolom vízben utána felpolírozom eltűnik-e majd a javítás nyoma?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Olyan kérdésem volna hogy van a hátsó sárvédő ív ott az alsó részén lepattogott a festék azt szeretném úgy kijavítani hogy ne keljen fújni !

valamint az első sárvédő ívnél belém tolattak és megtört a lemez ezt javító festékkel ecsettel lelehet kenni úgy hogy ne kezdje ki a rozsda?

milyen vizes csiszolóvászon jó hozzá?

kép1

kép2

valamint le volt még javítva a túloldalon a kaszni pár helyen ,az a kérdés hogy ha felcsiszolom vízben utána felpolírozom eltűnik-e majd a javítás nyoma?

Hogy válaszoljak? Azt mondjam/írjam amit hallani/olvasni szeretnél, vagy írjam le az igazat?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Olyan kérdésem volna hogy van a hátsó sárvédő ív ott az alsó részén lepattogott a festék azt szeretném úgy kijavítani hogy ne keljen fújni !

valamint az első sárvédő ívnél belém tolattak és megtört a lemez ezt javító festékkel ecsettel lelehet kenni úgy hogy ne kezdje ki a rozsda?

milyen vizes csiszolóvászon jó hozzá?

kép1

kép2

valamint le volt még javítva a túloldalon a kaszni pár helyen ,az a kérdés hogy ha felcsiszolom vízben utána felpolírozom eltűnik-e majd a javítás nyoma?

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1583&st=1400 Ezen az oldalon a 1403-as hozzászólás a neked megfelelő!

Linkeld be, amit utoljára írtál. :P :D

Milyen igazad van.... :P

Link to comment
Megosztás:

Öreg verdám 19 éves, metál bordó. Sajnos az idők folyamán már kissé bemattult. Eddig színes viasszal políroztam, de most ráférne egy kis csiszolós polír is. Kérdésem az , hogy mivel polírozzam alá, amire aztán újból felvinném a szines viaszt?

Szíves segítségeteket előre is köszönöm! :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy ajtóm van (a bal hátsó), ami állandóan bemattul, bármit csinálok vele. Legutóbb, mikor fényezőnél volt a kocsi, géppel polírozta azt az ajtót, akkor pár hőnapig úgy nézett ki, mint a többi, de aztán megint bemattult. Mi lehet vele, nincs már rajta lakkréteg?

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy ajtóm van (a bal hátsó), ami állandóan bemattul, bármit csinálok vele. Legutóbb, mikor fényezőnél volt s kocsi, géppel polírozta azt az ajtót, akkor pár hőnapig úgy nézett ki, mint a többi, de aztán megint bemattult. Mi lehet vele, nincs már rajta lakkréteg?

Valószínüleg az újra van fújva az az ajtó, és a többi még gyári fényezésű. Nekem a csomagtartó ajtaja ilyen, sokkal hamarabb és jobban bemattul, mint bármelyik más elem, mert az újra van fújva.

Link to comment
Megosztás:

Öreg verdám 19 éves, metál bordó. Sajnos az idők folyamán már kissé bemattult. Eddig színes viasszal políroztam, de most ráférne egy kis csiszolós polír is. Kérdésem az , hogy mivel polírozzam alá, amire aztán újból felvinném a szines viaszt?

Szíves segítségeteket előre is köszönöm! :P

Én gépi polírozást javaslok!

Nekem egy ajtóm van (a bal hátsó), ami állandóan bemattul, bármit csinálok vele. Legutóbb, mikor fényezőnél volt s kocsi, géppel polírozta azt az ajtót, akkor pár hőnapig úgy nézett ki, mint a többi, de aztán megint bemattult. Mi lehet vele, nincs már rajta lakkréteg?

Ha gépi polírozás után is visszamattol, akkor az halott fejsze nyele! Újra tábla! :P A te autód Akril, nincs rajta gyárilag sem lakk! :D

Valószínüleg az újra van fújva az az ajtó, és a többi még gyári fényezésű. Nekem a csomagtartó ajtaja ilyen, sokkal hamarabb és jobban bemattol, mint bármelyik más elem, mert az újra van fújva.

Ááá dehogyis!! A festék minőségétől függ! Szerintem nagyon bóvli festékkel volt fújva az az ajtó, vagy az is előfordul hogy már döglődött mikor ráfújták....nem tudni. Az igazat megvallva ilyet utoljára még a Neoluxos korszakba hallottam, hogy az újra fújt elem vissza mattol.... :D

Malicsekgsi??? Neked mi a véleményed??

Link to comment
Megosztás:

Van polírozó géped?

Nincs, de köszi, mert már túl vagyok a tető és a motorháztető polírozásán kézzel.

Jól körülnéztem a kis vegyianyag raktáramban és találtam tubusos polírpasztát (Prevent) "karcos" fényezéshez, ami ezek szerint valami durvább csiszoló anyagot tartalmaz és azzal kétszer átcsiszoltam az előbb említett felületeket. Utána pedig szintén kétszer átkentem és políroztam bordó viasszal is. Ragyog mint a Salamon töke! :D

Holnap az ajtókat csinálom, meg a sárvédőket.... [nyugdíjas ráér!]

Link to comment
Megosztás:

Nincs, de köszi, mert már túl vagyok a tető és a motorháztető polírozásán kézzel.

Jól körülnéztem a kis vegyianyag raktáramban és találtam tubusos polírpasztát (Prevent) "karcos" fényezéshez, ami ezek szerint valami durvább csiszoló anyagot tartalmaz és azzal kétszer átcsiszoltam az előbb említett felületeket. Utána pedig szintén kétszer átkentem és políroztam bordó viasszal is. Ragyog mint a Salamon töke! :P

Holnap az ajtókat csinálom, meg a sárvédőket.... [nyugdíjas ráér!]

Prevent polírpaszta?? Rendben! Te tudod! :D :P

Link to comment
Megosztás:

Prevent polírpaszta?? Rendben! Te tudod! :D :P

Ha kaptam volna tanácsot, lehet nem kezdek vele, de az idő szorít, mert a mai nappal vége a jó időnek, és a garázsban nem volt kedvem dolgozni.

Azért bízom benne, hogy nem tettem jóvátehetetlen kárt az autómban!

Egyébként kielégíti az "igénytelenségemet".

Link to comment
Megosztás:

Ha kaptam volna tanácsot, lehet nem kezdek vele, de az idő szorít, mert a mai nappal vége a jó időnek, és a garázsban nem volt kedvem dolgozni.

Azért bízom benne, hogy nem tettem jóvátehetetlen kárt az autómban!

Egyébként kielégíti az "igénytelenségemet".

Senki nem mondta hogy igénytelen vagy! Ha mégis így van, elnézésed kérem más nevében is. :D Kaptál volna tanácsot, ha érthetően le írtad volna a kérdésed! (mivel akarod polírozni, géppel vagy kézzel, pár kép hogy mennyire is karcos, meg matt.....stb stb) De nyugodj meg, még nem csináltál jóvátehetetlen kárt az autómban! :D

Ezek a bóvli szarok, és már ha 5ezerszer nem írtam volna le, és ha már 3ezerszer nem pofáztam el akkor egyszer sem, hogy pár hónapig szépen csillog villog, aztán ugyanúgy vissza mattol, és kezdheti az emberünk előröl! Évente két-háromszor megcsinálja, na akkor már kárt tesz az autóba! És miután megvan a kár, siet fényezőhöz, és a csodára vár! Persze ingyen!!! Mert bármi másra kifizeti a 50ezreket csak arra nem!!

Én nem értem!! Elb@szódik a mosógép, hívok mosógépszerelőt, ha nincs adás, kihívom a kábel tv szerelőt, Ha nincs gáz hívom az EON-t. És ha nem indul az autóm elviszem autószerelőhöz! Miért? Mert ért hozzá, ez a szakmája, megtudja csinálni! Ha matt az autó, és szeretné a kuncsaft hogy fényesebb legyen...miért nem lehet elvinni fényezőhöz? Miért kell házilag rákenyeszülni mindenféle szilikonos mocskot?? Ez nekem magas mint a fűrészbak! :P :P

És mint mindig: Akinek nem inge, ne vegye magára, akinek inge: Öltözzön bele!!

Link to comment
Megosztás:

:P :D :P Az enyémnek már csontmindegy, ezt fúúújhatom. (szó szerint) Egyszer kapott valami preventes cuccot, de nem tartott egy hónapig, kb. másfél-2 hét alatt olyan volt mint előtte, csak legalább kicsit foltos is, és sokáig tartott lesikálni :D Azóta már színek száma is szaporodott, meg kicsit kalapálni is kéne, hogy az illesztési hézagok úgy álljanak, ahogy én is szeretném, úgyhogy most tök nyugodtan lecarom, hogy mennyire matt. Ellenben gyűjtés van, mert jövőre fényezünk :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.