Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Kösz. Annyit, hogy utána érdeklődtem, hogy van olyan polírozás, amit megcsinálnak 5-8000ért, de az nem tart addig mint ami kb. 25-30000 körül van. Létezik ilyen, vagy csak parasztvakítás, hogy "én drágábban csinálom, de az olyan király lesz, mintha új lenne és hosszú ideig az is marad". :) Mert ezt a két lehetőséget ajánlotta fel nekem két különböző fényező. És ez csak a polírozás része a dolognak. :D

Létezik! Nem csak parasztvakítás..... Az 5-8000-es polírozást, te magad meg tudod csinálni otthon, két erős kéz, sok puha rongy, és egy középkategóriás pasztával. A 25-30000-hez szakember, és szerszám kell.... mondjuk nem árt ha az a szakember fényező ;) Tényleg kézzel fogható a különbség, és valóban nagyot dob a régi fényezésen....de új autód nem lesz....csodára ne számíts! A kavicsfelverődések megmaradnak, és ha van durvább sérülés, az is megmarad :D

(csendben jelzem, hogy akril polírozásnál kicsit sokkalom a 25-30ezret.....) Mivel sima piros akril, én a jobb sárvédőívre, és a polírozásra mondanék 30ezret...szerintem az korrekt ár lenne!

Alex, pici felületi rozsdával mit lehet kezdeni hogy ne haladjon tovább?

Gondoltam rá hogy flex és csiszoló korong kombóval fémtisztára csiszolom, aztán korróziógátló alapozóval lekezelem. Ez jó megoldás?

Másik lehetőség az az hogy a flexelés előtt, bekenem rozsdasemlegesítővel és utána flexelem és alapozom. :lol:

Az első ötlet mellé teszem a voksom :D

Link to comment
Megosztás:

Alex remélem nem nézed az autókereskedőket :lol:

2k festék abban tér el az akriltol, hogy sokkal mérgezőbb, és attol 2K, hogy edzőt kevernek a festékhez :D

Jah meg nagyon finom csiszolópapír 800as... nem nem maradt le az egyes előlről, 800asat mondtak :D

Link to comment
Megosztás:

Alex remélem nem nézed az autókereskedőket :lol:

2k festék abban tér el az akriltol, hogy sokkal mérgezőbb, és attol 2K, hogy edzőt kevernek a festékhez :D

Jah meg nagyon finom csiszolópapír 800as... nem nem maradt le az egyes előlről, 800asat mondtak :D

Melyiket nézted a Bogarasat?

Link to comment
Megosztás:

Alex remélem nem nézed az autókereskedőket :)

2k festék abban tér el az akriltol, hogy sokkal mérgezőbb, és attol 2K, hogy edzőt kevernek a festékhez ;)

Jah meg nagyon finom csiszolópapír 800as... nem nem maradt le az egyes előlről, 800asat mondtak :D

Tény hogy sokszor a sokkot kapok Ed Csájna beszólásaitól, nagyon finom 800-as papír? Mit szólna a 2000-es hez :D ? Ezt a mérgezős dolgot meg se halottam, az viszont igaz, hogy azért 2K-ás mert kell bele edző.

Egy kis érdekesség: :D

K= Komponens

A Komponens = Festék/Lakk egyéb

B Komponens = Edző= Különleges adalék mely kémiai reakcióba lép az A komponens-el, és szilárd halmazállapot jön létre!

2K-ás festék/lakk/egyéb: A+B= Kémiai száradás

1K-ás festék/lakk/egyéb: A+ Nitrogén, Oxigén és egyéb nemes gázok (levegő) = Fizikai száradás!

Ha valaki már járt fényező műhelyben, az látott keverőedényt . Vagyis festékboltokban ahol kevernek színt autóra, ott is ilyen edénybe kapjuk meg a festéket. Nos ez az edény, vagy a mérőpálca segít nekünk bekeverni a két komponenst. Ugyanis nagyon fontos a keverési arány betartása!

Ha valakit érdekel szívesen leírom a mérőedény, és a keverőpálca használatát...nagyon könnyű :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az infokat :D

Imádok itt olvasgatni. Mindenre tudtok választ.

Itt kérdezni már nekem nem is kell.

Mellesleg kisebb rozsdásodás nyomok eltüntetése miatt olvasgattam. Jó 3 órán keresztül, de megérte.

Arra nincs anyagi fedezetem hogy mással csináltassam meg. Biztos nem olyan lesz mintha Alex csinálná de

nagyon nem szeretem ha valami rozsdásodik, ezért megpróbálkozok vele.

Hoppá valamit viszont elfelejtettem.

Korróziógátló alapozó után mennyi időn belül kellene a színt ráfújni?

Jobb ha nincs teljesen megszáradva?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az infokat :D

..........

Hoppá valamit viszont elfelejtettem.

Korróziógátló alapozó után mennyi időn belül kellene a színt ráfújni?

Jobb ha nincs teljesen megszáradva?

Nincs mit! ;)

Általában, az esetek többségében a koroziógátló alapozó 1K-ás. Még a szín amit ráfújsz 2K-ás. Szóval mindenképp várd meg hogy teljesen megszáradjon. Gondolom hogy most a következő kérdésed hogy mennyi idő alatt szárad meg: szobahőmérsékleten a teljes fizikai száradás 4-6 óra. Fontos hogy a 4-6 óra alatt nem por szárazat, meg tapintás szárazat, meg félszárazat értem, hanem teljes száraz! :D Felmerül bennem a kérdés, akkor hogyan csiszolod meg?? Mert csiszolni kell :D Meg aztán azt is kihangsúlyoznám, hogy az autófényezés nem összekeveredő a szobafestéssel :D :) ....Mi kivárjuk a rétegek teljes száradását ;) !Habár nem hinném hogy a szobapiktorok csinálnak olyat, hogy a még nem száraz anyagra ráfestenek!

Érdekességképp: Van nedves a nedvesre fényezés, de azt majd egy másik mesében!! Jó gyerekek?? :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Érdekességképp: Van nedves a nedvesre fényezés, de azt majd egy másik mesében!! Jó gyerekek?? :angry: :P

Szia!

Mennyibe fájna nekem mai áron egy teljes színrefújás? Persze tudom, hogy ez a felhasznált anyagok függvénye is, meg az se mindegy sima, vagy metálfényű a festék. Az enyém elég jó állapotban van és minimális előkészítő munkát igényelne, csak a sok kis apró hiba miatt festetném át az egészet. Amikor előzőleg csinálták, nem kapták szét és meglátszik ahogy lemaszkolták az ablakok környékét. Most néhány helyen pattogzik fel a szélén a lakkréteg <_< Caravanról van szó. Ezen nagyobb a tető felülete, több festék is kell rá...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mennyibe fájna nekem mai áron egy teljes színrefújás? Persze tudom, hogy ez a felhasznált anyagok függvénye is, meg az se mindegy sima, vagy metálfényű a festék. Az enyém elég jó állapotban van és minimális előkészítő munkát igényelne, csak a sok kis apró hiba miatt festetném át az egészet. Amikor előzőleg csinálták, nem kapták szét és meglátszik ahogy lemaszkolták az ablakok környékét. Most néhány helyen pattogzik fel a szélén a lakkréteg <_< Caravanról van szó. Ezen nagyobb a tető felülete, több festék is kell rá...

Csak pár decivel kéne rá több festék meg lakk :angry: Nem szeretek tippelni, és láthatatlanba árat mondani, de olyan sac/kb 300ezerből bőven kijönne egy teljes metálfényezés. :P

Link to comment
Megosztás:

Csak pár decivel kéne rá több festék meg lakk :P Nem szeretek tippelni, és láthatatlanba árat mondani, de olyan sac/kb 300ezerből bőven kijönne egy teljes metálfényezés. :P

Köszi a választ :angry: Tényleg jól zsebbe kéne nyúlni, de legalább kibírná a következő 15 évet <_<

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit! ;)

Általában, az esetek többségében a koroziógátló alapozó 1K-ás. Még a szín amit ráfújsz 2K-ás. Szóval mindenképp várd meg hogy teljesen megszáradjon. Gondolom hogy most a következő kérdésed hogy mennyi idő alatt szárad meg: szobahőmérsékleten a teljes fizikai száradás 4-6 óra. Fontos hogy a 4-6 óra alatt nem por szárazat, meg tapintás szárazat, meg félszárazat értem, hanem teljes száraz! ;) Felmerül bennem a kérdés, akkor hogyan csiszolod meg?? Mert csiszolni kell <_< Meg aztán azt is kihangsúlyoznám, hogy az autófényezés nem összekeveredő a szobafestéssel :P :P ....Mi kivárjuk a rétegek teljes száradását :P !Habár nem hinném hogy a szobapiktorok csinálnak olyat, hogy a még nem száraz anyagra ráfestenek!

Érdekességképp: Van nedves a nedvesre fényezés, de azt majd egy másik mesében!! Jó gyerekek?? :angry: :P

1. :D ;)

2. De bizony igen. ;)

Link to comment
Megosztás:

1. :D ;)

2. De bizony igen. ;)

1. :P :P

2. Tényleg?? :P Ördögi a szakmátok hallódé <_<

Köszi a választ :P Tényleg jól zsebbe kéne nyúlni, de legalább kibírná a következő 15 évet :angry:

Van olyan műhely ahol megcsinálják 100ezerért is, de akkor a 15évből vedd le az 5-öst ;) Hangsúlyozom, hogy nem muszáj nekem hinni, meg kell kérdezni más fényezőt is ;)

Link to comment
Megosztás:

1. :P :P

2. Tényleg?? :P Ördögi a szakmátok hallódé <_<

Van olyan műhely ahol megcsinálják 100ezerért is, de akkor a 15évből vedd le az 5-öst :P Hangsúlyozom, hogy nem muszáj nekem hinni, meg kell kérdezni más fényezőt is :D

Az ócsó telifestésre tudok mutatni remek példát. Haveromék háza előtt áll, egy fekete punto formájában :angry:

Link to comment
Megosztás:

2. Tényleg?? :angry: Ördögi a szakmátok hallódé <_<

szobafestékkel nem kell megvárni a teljes száradást, újrakenhető kevés száradás után is. Ez már csak azért is jó, mert egy teljesen elütő színnel festett falat sokszor át kell mázolni, akkormikor lenne kész, ha meg kellene várni a teljes száradást? :P

Link to comment
Megosztás:

1. :P :P

2. Tényleg?? :angry: Ördögi a szakmátok hallódé <_<

Van olyan műhely ahol megcsinálják 100ezerért is, de akkor a 15évből vedd le az 5-öst :D Hangsúlyozom, hogy nem muszáj nekem hinni, meg kell kérdezni más fényezőt is ;)

Elhiszem :P Kérdeztem egyébként mást is aki szakmabeli és ki ennyit mond, ki annyit. Szerintem a minőségnek ára van, akárhogy csűrjük-csavarjuk. Én is úgy vagyok vele mint gondolom sokan mások, hogy inkább kérjék meg az árát, de csinálják meg becsületesen. :P

Link to comment
Megosztás:

szobafestékkel nem kell megvárni a teljes száradást, újrakenhető kevés száradás után is. Ez már csak azért is jó, mert egy teljesen elütő színnel festett falat sokszor át kell mázolni, akkormikor lenne kész, ha meg kellene várni a teljes száradást? :angry:

ott a pont. :P Ma délelőtt, három réteget kentem egy szoba falára. Zöld volt, és most szép hófehér. <_< Csak annyit kell száradnia, hogy ne legyen fényes. Aztán mehet a köv. Megszárad majd együtt. :P

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Lenne egy nagyon amatőr kérdésem. Sajnos már túl sok infót kaptam arról, hogy egy jó polírozásnak milyen eredménye lehet. Az elsődleges célom az lenne vele, hogy a festés fénye visszajöjjön, illetve, hogy az évek alatt megkopott színen javítsak. Szeretném tudni, hogy tényleg el lehet-e érni színjavulást? Nem tom érthető-e és tudom, hogy nagyon buta a kérdés, de sajnos összezavart az sok eddig kapott infó! <_< Kösz előre is a választ!

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Lenne egy nagyon amatőr kérdésem. Sajnos már túl sok infót kaptam arról, hogy egy jó polírozásnak milyen eredménye lehet. Az elsődleges célom az lenne vele, hogy a festés fénye visszajöjjön, illetve, hogy az évek alatt megkopott színen javítsak. Szeretném tudni, hogy tényleg el lehet-e érni színjavulást? Nem tom érthető-e és tudom, hogy nagyon buta a kérdés, de sajnos összezavart az sok eddig kapott infó! <_< Kösz előre is a választ!

Szia! A válaszom egyértelmü IGEN. Egy aránylag szép fényezésü auton is nagyon sokat tud dobni egy jo polirozás. (és nem a TESCO-s polirokra gondolok hanem márkás 3M, Prometeus, Auto Magic...hogy csak a legjobbakat emlitsem) Ezek 2-3rétegü polirok, amit ugyanennyi menetben és különböző szivacc-báránykorongokkal és GÉPPEL viszünk a felületre. Van egy alap durva polir ami a nagyobb karcokkal is csodát tud müvelni, aztán van egy finomabb, ami az előző polir réteg karcait eltünteti, és van egy védő-vaxbevonat. Ha egy kopottabb fényezést viszel ilyen munkára, azon sokkal jobban látszik az eredmény. Pl Opel piros jellemzően szeret kifakulni, és nagyon le tudja rontani az összképet. Viszont ha egy olyat felpoliroz az ember, meglepő a végeredmény. Teljes polir olyan 25000körül mozog, de azt mondom megéri az árát! Alex kolléga is majd biztos ir valamit!

Link to comment
Megosztás:

Szia! A válaszom egyértelmü IGEN. Egy aránylag szép fényezésü auton is nagyon sokat tud dobni egy jo polirozás. (és nem a TESCO-s polirokra gondolok hanem márkás 3M, Prometeus, Auto Magic...hogy csak a legjobbakat emlitsem) Ezek 2-3rétegü polirok, amit ugyanennyi menetben és különböző szivacc-báránykorongokkal és GÉPPEL viszünk a felületre. Van egy alap durva polir ami a nagyobb karcokkal is csodát tud müvelni, aztán van egy finomabb, ami az előző polir réteg karcait eltünteti, és van egy védő-vaxbevonat. Ha egy kopottabb fényezést viszel ilyen munkára, azon sokkal jobban látszik az eredmény. Pl Opel piros jellemzően szeret kifakulni, és nagyon le tudja rontani az összképet. Viszont ha egy olyat felpoliroz az ember, meglepő a végeredmény. Teljes polir olyan 25000körül mozog, de azt mondom megéri az árát! Alex kolléga is majd biztos ir valamit!

Szóról szóra ezt írtam volna <_< Én 3M-et használok, nekem az vált be. Üdv nálunk kolléga ha netán először vagy itt!! Jó hogy te is itt vagy, legalább nem hiszik azt, hogy hasra ütésből mondok árakat fényezésre, polírozásra, javításokra :angry:

Link to comment
Megosztás:

Én meg azt mondom, hogy egy 2000ezer ftos pasztával is csodákat lehet elérni, 1-2 órás munkával, igaz az nem tart félévig, de 2hónap után is tuti látszik az eredménye.

Ha kételkedik az eredményben, akkor előbb csak 2ezret szánjon rá, és az biztos meggyőzi.

nekem nem volt még 10éves se HRR és akkor pasztáztam át, a metálszürkét, és igencsak látszott még azon is. Apróbb karcokat is kiviszi, vagy legalábbis kitisztítja belőle a lerakódott koszt, és egy időre az is eltünik.

jah és haverom 20éves piros kettesgolfjáról meg ne is beszéljünk <_<

Link to comment
Megosztás:

Én meg azt mondom, hogy egy 2000ezer ftos pasztával is csodákat lehet elérni, 1-2 órás munkával, igaz az nem tart félévig, de 2hónap után is tuti látszik az eredménye.

Ha kételkedik az eredményben, akkor előbb csak 2ezret szánjon rá, és az biztos meggyőzi.

nekem nem volt még 10éves se HRR és akkor pasztáztam át, a metálszürkét, és igencsak látszott még azon is. Apróbb karcokat is kiviszi, vagy legalábbis kitisztítja belőle a lerakódott koszt, és egy időre az is eltünik.

jah és haverom 20éves piros kettesgolfjáról meg ne is beszéljünk :angry:

Jó párszor láttam már a hozzászólásodban, mi az a HRR? <_< Nem azt mondjuk hogy nincs látszatja, de azt te is elismered, hogy nem mindegy mit kenyeszülünk az autónkra. Csak egy példa: 2ezerért megpolírozza, és utána nem sokkal ne adj isten valamiért javítani kell az autót: Rákente az a szilikonos, olajos, zsíros pasztát...szerinted??

Ám nem a kosz miatt polírozunk egy autót.... Nem tudtad? :P :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.