Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Alex, ez milyen szín lehet: Katt? Vajon gyári?

Őszintén szólva nem találkoztam még ilyen színnel gyáriba....Ismétlem önmagam: Ez még korántsem azt jelenti, hogy nem gyári :lol: :lol: ! Szerintem ha gyári is, Magyarországon nem helyeztek forgalomba ilyen színnel F astrát :D

154000km bruhhaha :D:D:D:D

Miért olyan hihetetlen?.... Tavaly javítottam egy astrát: 96-os évjáratú, és 108ezer km volt benne. Első tulajdonos, 70éves bácsika...azt mondta nekem, a feleségénél is jobban szereti. Mesélte hogy, volt olyan év: csak 300Km-t ment vele :)

Link to comment
Megosztás:

Őszintén szólva nem találkoztam még ilyen színnel gyáriba....Ismétlem önmagam: Ez még korántsem azt jelenti, hogy nem gyári :D :) ! Szerintem ha gyári is, Magyarországon nem helyeztek forgalomba ilyen színnel F astrát :D

Miért olyan hihetetlen?.... Tavaly javítottam egy astrát: 96-os évjáratú, és 108ezer km volt benne. Első tulajdonos, 70éves bácsika...azt mondta nekem, a feleségénél is jobban szereti. Mesélte hogy, volt olyan év: csak 300Km-t ment vele :)

mert dízel kombi...

bár aztán fene tudja

ez is külföldi lehetett a rendszám alapján. Ott meg lehet hogy ez is második autó volt.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. '98-as gyári fehér Caravan-om hátsó ajtajánál megjelentek kisebb rozsdafoltok. Ebből talán kettő már tavaly megjelent és azt hittem, hogy lekezeltem. Anno lecsiszoltam amíg rozsdát láttam, bekentem rozsdaátalakítóval, majd lefestettem barkácsáruházban kapható javítófestékkel és lakkal. Nem lett jó.

Igazából nem is értem, hogy mitől jött elő, mert nincs sérülés az ajtón, nem ázik be. Szóval igazából az a kérdés, hogy hogyan lehet ezeket a ~10 forintos méretű rozsdafoltokat eltüntetni, javítani, de házilag? Nyilván majd tavasszal fogom csinálni, de lelkiekben rákészülnék.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. '98-as gyári fehér Caravan-om hátsó ajtajánál megjelentek kisebb rozsdafoltok. Ebből talán kettő már tavaly megjelent és azt hittem, hogy lekezeltem. Anno lecsiszoltam amíg rozsdát láttam, bekentem rozsdaátalakítóval, majd lefestettem barkácsáruházban kapható javítófestékkel és lakkal. Nem lett jó.

Igazából nem is értem, hogy mitől jött elő, mert nincs sérülés az ajtón, nem ázik be. Szóval igazából az a kérdés, hogy hogyan lehet ezeket a ~10 forintos méretű rozsdafoltokat eltüntetni, javítani, de házilag? Nyilván majd tavasszal fogom csinálni, de lelkiekben rákészülnék.

Házilag úgy ahogy az előbb leírtad....mivel házilag van, így nagy hátránya, hogy újra és újra előjön! Egyetlen megoldás van erre: Vágni, vagy cserélni :) :) Tudom hogy nem ezt szeretnéd hallani/olvasni, de most mondhatnék 15-20ezer forintos anyagokat, hiába.....Ahol megjelenik a rozsda, ott vagy vágni kell vagy cserélni :D

Vagy ha nagyon ragaszkodik az illető a csiszoláshoz, akkor a 10 forintos rozsdafoltból kell csinálni egy 40x40cm-es fém tiszta felületet, és még akkor sem garancia rá, hogy 2 év múlva nem jön elő :D

Link to comment
Megosztás:

... és még akkor sem garancia rá, hogy 2 év múlva nem jön elő :D

Köszönöm szépen! Hát akkor ez van. Akkor próbálkozom vele egy darabig, oszt ha ráunok, akkor vagy fényezőhöz viszem az ajtót, vagy veszek egy bontottat. Bár ha jól gondolom, akkor az utóbbi esetben ugyanígy előjöhet bármilyen ajtónál.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

új vagyok a fórumban segítségeteket kérném...

Van egy F astránk, ha öv vonalig - motorháztetőt kivéve-telibe fényeztetném- ki lett kasznizva szokásos problémák miatt.. kb mibe fájna az nekem?

sötét kékes lilás szín.

kérdés ez gyári szín?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

új vagyok a fórumban segítségeteket kérném...

Van egy F astránk, ha öv vonalig - motorháztetőt kivéve-telibe fényeztetném- ki lett kasznizva szokásos problémák miatt.. kb mibe fájna az nekem?

sötét kékes lilás szín.

kérdés ez gyári szín?

Majd jön Alex cartárs és mond rá vmi árat, de nézd meg lécci a színkódját, a motorháztetőt felnyitva a zárhídon az egyik adattábla alján találod, Exxx formában.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

új vagyok a fórumban segítségeteket kérném...

Van egy F astránk, ha öv vonalig - motorháztetőt kivéve-telibe fényeztetném- ki lett kasznizva szokásos problémák miatt.. kb mibe fájna az nekem?

sötét kékes lilás szín.

kérdés ez gyári szín?

ööö ennyit láttam Z 279 332

Szia!

Kód alapján metál...úgyhogy nem olcsó mulatság! Kérdés hogy az öv vonala neked mit takar? Motorháztető, négy ajtó, négy sárvédő, csomiajtó? Vagy csak a két oldala: négy ajtó, négy sárvédő? :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Kód alapján metál...úgyhogy nem olcsó mulatság! Kérdés hogy az öv vonala neked mit takar? Motorháztető, négy ajtó, négy sárvédő, csomiajtó? Vagy csak a két oldala: négy ajtó, négy sárvédő? :)

csak 2 első sárvédő, ajtók hátsó sárvédők és csomagtér ajtó övig körbe, tető, oszlopok, motorházetető kimaradna...

Link to comment
Megosztás:

Látnom kell hogy pontos árat mondjak...De sac/kb 120-140ezerből kijön a fényezése, ha normálisan ki van lakatolva!

Szia!!!!!nekem az lenne a kérdésem hogy ha ki van lakatolva a verda akkor egy teljes külső fényezést mennyiből tudnál kihozni???Sima piros mint látszik,semmi extra,csak ha minden javított elemet ködölnek az elég gáz mert amúgy meg "gyári matt piros". :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!!!!!nekem az lenne a kérdésem hogy ha ki van lakatolva a verda akkor egy teljes külső fényezést mennyiből tudnál kihozni???Sima piros mint látszik,semmi extra,csak ha minden javított elemet ködölnek az elég gáz mert amúgy meg "gyári matt piros". :)

Szia!

Két fajta Akril van! Az egyik a sima akril, a másik a Lakkozott akril. Utóbbi drágább, és plusz 40-50ezer forint még a lakk is hozzá. Sima akrilból kijön 180-200ezer.... Ha lakkozott akrillal szeretnéd, akkor a végösszeg üti a 280ezret.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Két fajta Akril van! Az egyik a sima akril, a másik a Lakkozott akril. Utóbbi drágább, és plusz 40-50ezer forint még a lakk is hozzá. Sima akrilból kijön 180-200ezer.... Ha lakkozott akrillal szeretnéd, akkor a végösszeg üti a 280ezret.

Ez még mindig barátibb ár mint amit legutóbb kaptam,mert az 365 ezer volt :)

És mi a különbség a sima és a lakkozott között???Gondolom a lakozott szebb és tartósabb??

Link to comment
Megosztás:

Ez még mindig barátibb ár mint amit legutóbb kaptam,mert az 365 ezer volt :)

És mi a különbség a sima és a lakkozott között???Gondolom a lakozott szebb és tartósabb??

Így igaz! Rengeteg fényező tért át a lakkozott akril fényezésre....Őszintén szólva én is azt támogatom...nem másért, mint a tartósságáért. Egy lakkozott akril színe 5év után is ugyan olyan...nem veszít a fényéből, és a színéből sem! Könnyen polírozható.....stb :D

Link to comment
Megosztás:

Így igaz! Rengeteg fényező tért át a lakkozott akril fényezésre....Őszintén szólva én is azt támogatom...nem másért, mint a tartósságáért. Egy lakkozott akril színe 5év után is ugyan olyan...nem veszít a fényéből, és a színéből sem! Könnyen polírozható.....stb :D

Akkor gyüjtögetek egy kis pénzecskét és jelentkezem.Persze csak ha te foglalkozol ilyennel. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.