Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Mivel a frissen vásárolt corsánk sem mai darab, őt is utolérte a végzet vasfoga rozsda formájában, ráadásul elég zavaró helyen. Nekiestem még a rosszabb idő beállta előtt. Remélem meg tudom ideiglenesen menteni. Nem volt kedvem csiszolgatni, így kapott egy kis homokszórást, ami hatásosabb (meg főleg gyorsabb). :D

Némi kittes javítás, és csiszolás után kapott egy kis füllert. Egyenlőre itt leálltam, mert rámsötétedett, de az eredmény meggyőző lett.

Végleges festés előtt még kap egy vizes csiszolást, persze a spriccnit addigra kihúzom, csak rá kell jönnöm, hogy jön ki :)

:D

Link to comment
Megosztás:

Mivel a frissen vásárolt corsánk sem mai darab, őt is utolérte a végzet vasfoga rozsda formájában, ráadásul elég zavaró helyen. Nekiestem még a rosszabb idő beállta előtt. Remélem meg tudom ideiglenesen menteni. Nem volt kedvem csiszolgatni, így kapott egy kis homokszórást, ami hatásosabb (meg főleg gyorsabb). :D

Némi kittes javítás, és csiszolás után kapott egy kis füllert. Egyenlőre itt leálltam, mert rámsötétedett, de az eredmény meggyőző lett.

Végleges festés előtt még kap egy vizes csiszolást, persze a spriccnit addigra kihúzom, csak rá kell jönnöm, hogy jön ki :D

:D

Szép munka! De ha megengedsz egy észrevételt, én a spriccni kihúzásával kezdtem volna :D Azért mert a kép alapján a spriccni körül is rozsdásodik. Így most fenn ál az esély, hogy kis idő múlva újra kiüti a rozsda :D

A kijövetel szerintem ugyanúgy történik mint elől a mocitetőnél :) Belül kell leni két pöcöknek amit ha megnyomsz ki tudod húzni..... Vagy belülről nem férsz hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Szép munka! De ha megengedsz egy észrevételt, én a spriccni kihúzásával kezdtem volna :D Azért mert a kép alapján a spriccni körül is rozsdásodik. Így most fenn ál az esély, hogy kis idő múlva újra kiüti a rozsda :D

Megpróbáltam, de nem mertem erőltetni. Festés előtt mindenképp kiszedem, ha kell eltöröm, úgy is vennem kell újat, mert furán fröcsköl. Akkor majd benézek alá, és lekezelem ott is. :D

Belül, mögötte teljes lemez van, nem tudom, hogy jön ki...... :)

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit! Tudom hogy nem örülsz...természetesen amit lecsiszoltál azt ne hagyd így..... Tegyél rá egy kis alapozót, meg színt, és gyűjtögess kasznisra, meg fényezőre :)

Lenne még kérdésem. Kaptam ismerőstől rozsdaátalakítót, meg vettem alapozót, mind2vel lekezeltem. Body 992 az alapozó, jelenleg az van rajta. Szeretnék színt is fújni rá, hogy ne éketlenkedje ott az a fekete folt. Mi rendes menete annak? Hogy ne legyen oly egyenletlen a felülete, kittelném is, azt erre a feketére lehet rakni, vagy nem? Olvastam visszafele, hogy ez nem fér össze az 1K-s kittel, ezért le szokták mosni róla, de utána néztem és ez 1k-s alapozó. Mi a rendes módja a festésnek? A másik hátsó ajtómon lenne ez fontosabb ahol behorpadt egy bicajos miatt, a lakatos kihorpasztotta, és most ezzek a fekete alapozóval van már lekenve lassan egy éve. Mi a jó sorrend? Alapozó kitt fuller szín? vagy kitt fuller és szín alapozó nélkül? Van különbség a rozsdás és rozsda nélküli felületen?

Köszönöm a válaszokat, András

u.i.: Tudom vigyem fényezőhöz, de azt opciót kihagynám egyenlőre, megvárom míg egyetlen elem sem lesz az autón amit nem kellene fényezni! :D

Link to comment
Megosztás:

Lenne még kérdésem. Kaptam ismerőstől rozsdaátalakítót, meg vettem alapozót, mind2vel lekezeltem. Body 992 az alapozó, jelenleg az van rajta. Szeretnék színt is fújni rá, hogy ne éketlenkedje ott az a fekete folt. Mi rendes menete annak? Hogy ne legyen oly egyenletlen a felülete, kittelném is, azt erre a feketére lehet rakni, vagy nem? Olvastam visszafele, hogy ez nem fér össze az 1K-s kittel, ezért le szokták mosni róla, de utána néztem és ez 1k-s alapozó. Mi a rendes módja a festésnek? A másik hátsó ajtómon lenne ez fontosabb ahol behorpadt egy bicajos miatt, a lakatos kihorpasztotta, és most ezzek a fekete alapozóval van már lekenve lassan egy éve. Mi a jó sorrend? Alapozó kitt fuller szín? vagy kitt fuller és szín alapozó nélkül? Van különbség a rozsdás és rozsda nélküli felületen?

Köszönöm a válaszokat, András

u.i.: Tudom vigyem fényezőhöz, de azt opciót kihagynám egyenlőre, megvárom míg egyetlen elem sem lesz az autón amit nem kellene fényezni! :)

Üdv! Utóiratodra a válaszom: Megvárod még 400ezerbe kerül :D <_<

No de ha nem akarod, akkor nem akarod...igazából ezt írtam volna, úgyhogy látom vissza vissza olvastál :icon13: . Először legyen fém tiszta a festendő elem. Szutyok, és rozsdamentes! (a ma kapható kitt fémre is felvihető) Miután ez meg van, kitteld, csiszold, majd megint kitteld megint csiszold addig amíg teljesen sima felületet nem kapsz! Először durva csiszolópapírt használj, majd ahogy simul a felület úgy gyengüljön a papír durvasága! Miután teljesen sima, két réteg füller-t fújjál rá. 16-24óra száradás után először 320-as papírral megcsiszolod szárazon, majd 800-as vízpapírral vizesen! Ha kész, zsírtalanítás, maszkolás, és mehet rá a szín :D

Hmmm olyan déjà vu-m van...mintha már ezt egyszer leírtam volna :lol: -_- B)

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Utóiratodra a válaszom: Megvárod még 400ezerbe kerül :icon13: :lol:

No de ha nem akarod, akkor nem akarod...igazából ezt írtam volna, úgyhogy látom vissza vissza olvastál -_- . Először legyen fém tiszta a festendő elem. Szutyok, és rozsdamentes! (a ma kapható kitt fémre is felvihető) Miután ez meg van, kitteld, csiszold, majd megint kitteld megint csiszold addig amíg teljesen sima felületet nem kapsz! Először durva csiszolópapírt használj, majd ahogy simul a felület úgy gyengüljön a papír durvasága! Miután teljesen sima, két réteg füller-t fújjál rá. 16-24óra száradás után először 320-as papírral megcsiszolod szárazon, majd 800-as vízpapírral vizesen! Ha kész, zsírtalanítás, maszkolás, és mehet rá a szín :D

Hmmm olyan déj&agrave; vu-m van...mintha már ezt egyszer leírtam volna B) :D ;)

Értem. Köszönöm a segítséget, tehát ezekszerint az alapozó kihagyható a sorból. Még jó, hogy vettem :) Csak előzönek azt írtad, hogy ne haggyam így, hanem alapozót meg esetleg színt rá. Erre fel kérdeztem volna vissza, hogyha már szín akkor mi legyen a rákent fekete alapozóval, amire meg visszaolvasva azt írtad hogy le szokták mosni. Kicsit megkavart. :D

Az utóírathoz csak annyit, hogy őszintén bízom benne, hogy azt nem én fogom majd kifizetni rá! <_< (Remélem, hogy megtehetem ((ha nem is a közeljövőben)), hogy cserélem újabb, biztosnságtechnikailag jobban felszerelt autóra.)

A

Link to comment
Megosztás:

Értem. Köszönöm a segítséget, tehát ezekszerint az alapozó kihagyható a sorból. Még jó, hogy vettem :) Csak előzönek azt írtad, hogy ne haggyam így, hanem alapozót meg esetleg színt rá. Erre fel kérdeztem volna vissza, hogyha már szín akkor mi legyen a rákent fekete alapozóval, amire meg visszaolvasva azt írtad hogy le szokták mosni. Kicsit megkavart. :D

Az utóírathoz csak annyit, hogy őszintén bízom benne, hogy azt nem én fogom majd kifizetni rá! <_< (Remélem, hogy megtehetem ((ha nem is a közeljövőben)), hogy cserélem újabb, biztosnságtechnikailag jobban felszerelt autóra.)

A

Valóban ezt írtam.... Szóval: Kitt alá nem kell...Festék alá kell....Azt hittem nem akarsz kittelni, ezért írtam hogy tegyél rá alapozót, és csak utána a színt. Így már oksa? Írja ha valamit még nem értesz :icon13:

Kompresszorod, meg normális szórópisztolyod van?

Link to comment
Megosztás:

Alex!

Szakmai kérdésem lenne.

91967224.jpg

Az alvázszám lefújása főben járó bűn? :)

Melette cseréltük alemezt és muszáj volt fújnom.

Lehet megpróbálom leutánozni a gyári szürkére fekete ködölést.

91967227.jpg

Kívül belül kapott 3 sor horgany sprayt,aztán kap 3 sor alvikorr műgyanta alapú alapozót,alulra a hegesztésre kasztni tömítő pasztát és utána menne rá olvikor (bitumen alapú alvázvédő) még pár rétegben.

Bármilyen tanácsod van szivesen fogadom!

Kösz! :D

Link to comment
Megosztás:

Alex!

Szakmai kérdésem lenne.

http://img3.tar.hu/j0hnny/size2/91967224.jpg

Az alvázszám lefújása főben járó bűn? :)

Melette cseréltük alemezt és muszáj volt fújnom.

Lehet megpróbálom leutánozni a gyári szürkére fekete ködölést.

http://img3.tar.hu/j0hnny/size2/91967227.jpg

Kívül belül kapott 3 sor horgany sprayt,aztán kap 3 sor alvikorr műgyanta alapú alapozót,alulra a hegesztésre kasztni tömítő pasztát és utána menne rá olvikor (bitumen alapú alvázvédő) még pár rétegben.

Bármilyen tanácsod van szivesen fogadom!

Kösz! <_<

Tudomásom szerint nem bűn az alvázszám lefestése...mégse hagyhatod úgy csupaszon.... Nem? Ha emlékezetem nem csal, le lehet festeni, de egy kikötés van, hogy ne túl vastagon, mert akkor nehéz leolvasni a számokat!..... Ha nagyon gyanús a járgány meg UH-zák körülötte :D De lényegébe ennyi...szerintem nyugodtan lefestheted...vékony réteg Olvikor-al. Ismerem ezt a fajtát, alvázvédelemre sokszor használom...kiváló a rugalmassága főleg a kaucsuk tartalma miatt. Én meg szoktam melegíteni, akkor teljesen felhígul, és vékonyan lehet vele fújni!

Nagyon tetszik ez a 3 sor horgany, meg 3 sor műgyantesz, no meg a kaszni tömítő paszta után az Olvikor..... Zsír...Szép munka :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Tudomásom szerint nem bűn az alvázszám lefestése...mégse hagyhatod úgy csupaszon.... Nem? Ha emlékezetem nem csal, le lehet festeni, de egy kikötés van, hogy ne túl vastagon, mert akkor nehéz leolvasni a számokat!..... Ha nagyon gyanús a járgány meg UH-zák körülötte :) De lényegébe ennyi...szerintem nyugodtan lefestheted...vékony réteg Olvikor-al. Ismerem ezt a fajtát, alvázvédelemre sokszor használom...kiváló a rugalmassága főleg a kaucsuk tartalma miatt. Én meg szoktam melegíteni, akkor teljesen felhígul, és vékonyan lehet vele fújni!

Nagyon tetszik ez a 3 sor horgany, meg 3 sor műgyantesz, no meg a kaszni tömítő paszta után az Olvikor..... Zsír...Szép munka B)

Ezek szerint akkor jól jártam el eddig! :D

Na ma is alkottam! :icon13:

Van itthon szürke felni spray,azzal megködöltem az alvázszámot,aztán ronggyal beletapcsikoltam.

20-30 centiről ködöltem rá fekete matt festékkel.

Totál olyan lett mint a gyári! :lol:

Volt itthon gyári bitumenlapom,azt vissza melegítettem az eredeti helyére.

Alulról eddig 2 sor olvikort adtam neki,nehezen szárad ebben az időben,de nem gond,holnap kap még 2 sort.

Ha ezek után rozsdásodni kezd,hát főbe lövöm magam. <_< -_-

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint akkor jól jártam el eddig! :)

Na ma is alkottam! <_<

Van itthon szürke felni spray,azzal megködöltem az alvázszámot,aztán ronggyal beletapcsikoltam.

20-30 centiről ködöltem rá fekete matt festékkel.

Totál olyan lett mint a gyári! :icon13:

Volt itthon gyári bitumenlapom,azt vissza melegítettem az eredeti helyére.

Alulról eddig 2 sor olvikort adtam neki,nehezen szárad ebben az időben,de nem gond,holnap kap még 2 sort.

Ha ezek után rozsdásodni kezd,hát főbe lövöm magam. :D :lol:

Van egy légpuskám. -_-

Link to comment
Megosztás:

Kihasználva a jó időt, rászántam magam a felnik festegetésére.

Gondoltam, egy kis drótkefe, csisz vászon megoldja a takarítás kérdését. Aha....... lett belőle kromofág, RO55, spakli, itt meguntam és előkerült a fúrógép a drótkoronggal, majd be kellett vetni a homokfúvót is <_<

De nem baj, az eredmény magáért beszél :)

A művelet képekben:

Javarészt ilyenek voltak

Ez volt talán a legrosszabb állapotban

Nagytakarítás után

Alapozóval már alakul a dolog

A sok szenvedés eredménye

Csendélet :icon13: :D

Link to comment
Megosztás:

Kihasználva a jó időt, rászántam magam a felnik festegetésére.

Gondoltam, egy kis drótkefe, csisz vászon megoldja a takarítás kérdését. Aha....... lett belőle kromofág, RO55, spakli, itt meguntam és előkerült a fúrógép a drótkoronggal, majd be kellett vetni a homokfúvót is <_<

De nem baj, az eredmény magáért beszél :)

A művelet képekben:

Javarészt ilyenek voltak

Ez volt talán a legrosszabb állapotban

Nagytakarítás után

Alapozóval már alakul a dolog

A sok szenvedés eredménye

Csendélet :icon13: :D

Szép, öröm lesz nézni ahogy a gumis backodja őket. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kihasználva a jó időt, rászántam magam a felnik festegetésére.

Gondoltam, egy kis drótkefe, csisz vászon megoldja a takarítás kérdését. Aha....... lett belőle kromofág, RO55, spakli, itt meguntam és előkerült a fúrógép a drótkoronggal, majd be kellett vetni a homokfúvót is :icon13:

De nem baj, az eredmény magáért beszél :)

A művelet képekben:

Javarészt ilyenek voltak

Ez volt talán a legrosszabb állapotban

Nagytakarítás után

Alapozóval már alakul a dolog

A sok szenvedés eredménye

Csendélet :lol: <_<

Jók lettek :D

Link to comment
Megosztás:

Kihasználva a jó időt, rászántam magam a felnik festegetésére.

Gondoltam, egy kis drótkefe, csisz vászon megoldja a takarítás kérdését. Aha....... lett belőle kromofág, RO55, spakli, itt meguntam és előkerült a fúrógép a drótkoronggal, majd be kellett vetni a homokfúvót is <_<

De nem baj, az eredmény magáért beszél :)

A művelet képekben:

Javarészt ilyenek voltak

Ez volt talán a legrosszabb állapotban

Nagytakarítás után

Alapozóval már alakul a dolog

A sok szenvedés eredménye

Csendélet :icon13: :D

A belső oldalukat is megcsináltad?

Én is pénteken hazahoztam, tegnap nekik estem. Csiszolópapírral mind a 4-et, majd lekentem Hammerite-al (ezüst) kívül.

Ma pedig belül feketét kap.

Majd teszek fel képet a végeredményről.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.