Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Aha, leragasztom kicsit távolabb, hogy ne menjen mindenhova. Jól gondolom, hogy ami hiba nem látszik a matt feketén az most majd előjön a fényes fehéren? Holnap lefújom, akkor jövő hét közepén már kezelhetem teknőcös waxal? Csilli-villin akarok megjelenni. <_<

Jól gondolod -_-

A teknőcös wax-hoz nem tudok mit szólni.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Lehet rosszul kérdeztem, arra gondoltam hogy kikeményedik-e a szín, nem karcolászom-e össze polírozáskor?

Te most komolyan polírozni akarod a friss fényezésed? :D

Nagyon unatkozhatsz. -_- :rolleyes:

Látom Alex meg sem tud szólalni. <_<

Módosítva : Tiv.
Link to comment
Megosztás:

Te most komolyan polírozni akarod a friss fényezésed? :D

De a pasztát ugye csak a tűző napon szabad felkenni mert nehezen fog rászáradni és ugye senki sem szereti ha nem pörögnek a dolgok.. :rolleyes: <_< -_-

Link to comment
Megosztás:

Lehet rosszul kérdeztem, arra gondoltam hogy kikeményedik-e a szín, nem karcolászom-e össze polírozáskor?

Nem a márkára értettem! Figyusz elmagyarázom: Mikor kijön az autó a kamrából, 10-15 perc még kihűl, és már állunk is neki polírozni (nem wax-olni) Polírozni!!!!!

Kisebb szemét darabokat, és persze a ködölést ha van. No de nem spray-vel fújuk le, hanem szorópisztolyal, és az 2Komponensű anyag amit edzővel keverünk centliter pontossággal. Tehát kémiai kötés jön létre...ezt nevezzük Kémiai száradásnak. Az hogy az udvaron spray-vel lefújod, hogy az mikor lesz olyan állapotba hogy azt kencézd....nem tudom! Én erre értetem azt hogy nem tudok mit mondani rá. Meg aztán azt már azt hiszem írtam itt, hogy a wax nem összekeverendő a polírozással..... :rolleyes:

Zotya barátom.....minden tiszteletem a tiéd, neked is fel ajánlom mint miden kedves cartársnak hogy hozd el és megcsinálom <_<

Link to comment
Megosztás:

Te most komolyan polírozni akarod a friss fényezésed? :D

Nagyon unatkozhatsz. B) :rolleyes:

Látom Alex meg sem tud szólalni. <_<

Az egész kocsit levaxolom, arról szól a dolog, hogy a friss fényezést kihagyjam-e vagy nem kell vigyázzni rá.

De a pasztát ugye csak a tűző napon szabad felkenni mert nehezen fog rászáradni és ugye senki sem szereti ha nem pörögnek a dolgok.. -_- :) B)

Tűző napon? A flakonra az van írva, hogy pont nem szabad erős napfényben csinálni. :D

Link to comment
Megosztás:

Te most komolyan polírozni akarod a friss fényezésed? :)

Nagyon unatkozhatsz. :D :rolleyes:

Látom Alex meg sem tud szólalni. <_<

De de azért írtam pár sort...Még nem átkozol a tükörborítás miatt? Elkészültem a színnel.....Hétfőn viszem be kamrába és már festem is -_-

Link to comment
Megosztás:

Nem a márkára értettem! Figyusz elmagyarázom: Mikor kijön az autó a kamrából, 10-15 perc még kihűl, és már állunk is neki polírozni (nem wax-olni) Polírozni!!!!!

Kisebb szemét darabokat, és persze a ködölést ha van. No de nem spray-vel fújuk le, hanem szorópisztolyal, és az 2Komponensű anyag amit edzővel keverünk centliter pontossággal. Tehát kémiai kötés jön létre...ezt nevezzük Kémiai száradásnak. Az hogy az udvaron spray-vel lefújod, hogy az mikor lesz olyan állapotba hogy azt kencézd....nem tudom! Én erre értetem azt hogy nem tudok mit mondani rá. Meg aztán azt már azt hiszem írtam itt, hogy a wax nem összekeverendő a polírozással..... :rolleyes:

Zotya barátom.....minden tiszteletem a tiéd, neked is fel ajánlom mint miden kedves cartársnak hogy hozd el és megcsinálom B)

Kösz, majd ha csinálom a tankbeömlőt, lehet igényt tartok a szolgálataidra. Mármint fényezés terén. B) Mielőtt még valaki félreérti. :) -_- Jössz Blitzelni? Ott majd megnézheted ez hogy sikerült. <_< Ahány hibát találsz annyi sör. :D De megiszod! :D

Link to comment
Megosztás:

De de azért írtam pár sort...Még nem átkozol a tükörborítás miatt? Elkészültem a színnel.....Hétfőn viszem be kamrába és már festem is :rolleyes:

Miért tenném? Mondtam hogy annyira nem sürgős, csak blitzre ne kelljen ilyen foszladozó autóval mennem. <_< -_-

Link to comment
Megosztás:

Miért tenném? Mondtam hogy annyira nem sürgős, csak blitzre ne kelljen ilyen foszladozó autóval mennem. :rolleyes: <_<

Nem kell B) Mindenki a Blitz-re készül, én azt se tudom mikor lesz -_- :) Amilyen szerencsém van pont akkor mikor nyaralunk a párommal :D

ui: A tankbeömlődön volt néhány karc, azt eltüntettem ha nem haragszol..... B)

Link to comment
Megosztás:

Nem kell :D Mindenki a Blitz-re készül, én azt se tudom mikor lesz -_- :) Amilyen szerencsém van pont akkor mikor nyaralunk a párommal :D

ui: A tankbeömlődön volt néhány karc, azt eltüntettem ha nem haragszol..... B)

ÁÁÁ. Azok az én saját karcaim voltak. <_< Hogy vigyáztam rájuk. B)

Most akkor el fog ütni az autótól. :D :D Természetesen azért köszönöm. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tegyük azért hozzá, hogy csak vicckelődünk :D ...nehogy valaki elolvassa, és neki áll kencézni tűző napon :)

Aztán csak úgy kapkodna a slaggért :rolleyes: <_< -_-

Link to comment
Megosztás:

Aztán csak úgy kapkodna a slaggért :rolleyes: <_< -_-

Pár éve történt, hogy kertszomszéd apuka kihozta a féltve őrzött Audi 80-ast, és kijelentette, hogy: - Anyukám most polírozni fogunk! Hátra tolatok, mert napon jobban látni a karcokat...... Te kened a jobb oldalt, mert mindig azon az oldalon ülsz, én meg a vezetőoldalit..... Miután bekentük, szííípen átőröljük......Elkezdték a tűző napon kenyeszülni mint az őrültek! Az asszony mikor a második ajtóhoz ért, átszólt apunak, hogy: - Te nem kéne letörölni róla...úgy néz ki hogy mire végzünk addigra nagyon rászárad az eleje! Apu válasza: - Asszony te már megint beleszólsz.......Ez nem telefon!!!

Lekenték az oldalát, utána átjöttek, és megkérdezték hogy mikor tudnám helyrehozni!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Persze Feri05 most nem szólóm le a kasznis munkátokat, mert tényleg jó lett.....Csak hát...áááá megint csak beszélek össze vissza :rolleyes:

Én másképp csináltam volna.

Ennyit tudok hozzátenni, de mindenki másképp csinálja, ahogy a dal is mondja.

Azért jó lett, de a fényezővel kissé ki lett szúrva.

Link to comment
Megosztás:

Bukott a mutatvány. :rolleyes: Elvittem a jobb tükörburkolatot a Piktorba, kérdezték milyen kocsi mondom Astra, kihoztak egy színkódbiszbaszt, egyik sem passzolt, mert ugye már átt lett fújva. Hagyjam ot hétfőre kevernek színt, 2800píz 1 deci+500 amiért kikeverik, edzővel együtt. Jó majd jövök érte. Megyek a kocsihoz, jár az agyam, edző?....akko ez két komponensű, hogy fogom én flakonba töltetni? Vissza a bolt, rákérdeztem, sehogy, ez nincs flakonba töltve, kompresszor nincs? Végülis van, de a faxom fog 3db 10X10-as fújásért, mosogatni meg elkutyulni az összes színt. <_< Flakonba is lehet tölteni de akkor el kell használni két órán bellül. Egy komponensűt már nem használnak. Elmentem a Győrlakkba, régen Budalakk volt, mert emlékeim szerint ott is kevernek színt, de szombaton zárva. 5 percig szemeztem egy sima fehér neoluxal, mi a szart csináljak, de úgy néz ki egyenlőre marad fekete. Most tényleg nincs már egykomponensű, vagy csak ő nem foglakoznak vele?

Link to comment
Megosztás:

Bukott a mutatvány. :rolleyes: Elvittem a jobb tükörburkolatot a Piktorba, kérdezték milyen kocsi mondom Astra, kihoztak egy színkódbiszbaszt, egyik sem passzolt, mert ugye már átt lett fújva. Hagyjam ot hétfőre kevernek színt, 2800píz 1 deci+500 amiért kikeverik, edzővel együtt. Jó majd jövök érte. Megyek a kocsihoz, jár az agyam, edző?....akko ez két komponensű, hogy fogom én flakonba töltetni? Vissza a bolt, rákérdeztem, sehogy, ez nincs flakonba töltve, kompresszor nincs? Végülis van, de a faxom fog 3db 10X10-as fújásért, mosogatni meg elkutyulni az összes színt. <_< Flakonba is lehet tölteni de akkor el kell használni két órán bellül. Egy komponensűt már nem használnak. Elmentem a Győrlakkba, régen Budalakk volt, mert emlékeim szerint ott is kevernek színt, de szombaton zárva. 5 percig szemeztem egy sima fehér neoluxal, mi a szart csináljak, de úgy néz ki egyenlőre marad fekete. Most tényleg nincs már egykomponensű, vagy csak ő nem foglakoznak vele?

Hát...Valahogy erre próbáltalak rávezetni, mikor a teknőcös waxot kérdezted...... Ám amit nem értek: Hogy érted hogy elkutyulni az összes színt? -_-

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.