Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

feri05-től aki csináltatta az astrát

Unix-tól lett rendelve a két sárvédőív és a tank lemeze is(ezt zotya linkelte nekem), mert nem találtam.

De kicsivel olcsóbban adták, mint amit ott látsz.

Jó lett, csak a tank lemezt nem később kellett volna kicserélni és akkor az is kb olyan szépen megtudta volna csinálni.

Egyébként ma megy a fényezőhöz este 7 körül.

Délután szétszedem (hátsólámpák, h. lökhárító, bal h. ajtó díszléc és az ablaknál lévő gumi+műanyag)

Remélem mire készen lesz nem mondja, hogy nyúljak mélyebben a zsebembe(kb 45eFT).

Link to comment
Megosztás:

Unix-tól lett rendelve a két sárvédőív és a tank lemeze is(ezt zotya linkelte nekem), mert nem találtam.

De kicsivel olcsóbban adták, mint amit ott látsz.

Jó lett, csak a tank lemezt nem később kellett volna kicserélni és akkor az is kb olyan szépen megtudta volna csinálni.

Egyébként ma megy a fényezőhöz este 7 körül.

Délután szétszedem (hátsólámpák, h. lökhárító, bal h. ajtó díszléc és az ablaknál lévő gumi+műanyag)

Remélem mire készen lesz nem mondja, hogy nyúljak mélyebben a zsebembe(kb 45eFT).

Képeket is szeretnénk :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát arra gondoltam hogy a mostani állapotáról, félkész állapotáról, és kész állapotáról is........De ha nehéz megoldani, akkor jó lesz a kész állapot is :rolleyes:

Majd igyekszem, ha minden igaz holnap délután megnézem hogyan halad vele.

Sajnos csak egy 2Mp-es telóval tudok képeket csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Alextől kérdezem vagy bárki mástól aki járatos a témában. Holnap megyek a Piktorba, de lusta vagyok levenni a tanksapka ajtót. Ha veszek sima fehéret az negyon elüt a kocsi színétől? Ugye a küszöb, és a hátsó lökös egy darabja szorul fújásra. Úgy emlékszem megnézted a színkódomat, nem tudom az mennyire tér el a mezei fehértől..... A Bliztre nem akarok már kockás küszöbbel menni. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Alextől kérdezem vagy bárki mástól aki járatos a témában. Holnap megyek a Piktorba, de lusta vagyok levenni a tanksapka ajtót. Ha veszek sima fehéret az negyon elüt a kocsi színétől? Ugye a küszöb, és a hátsó lökös egy darabja szorul fújásra. Úgy emlékszem megnézted a színkódomat, nem tudom az mennyire tér el a mezei fehértől..... A Bliztre nem akarok már kockás küszöbbel menni. <_<

Szerintem nagyobbat lehet bukni vele, mint amennyire szívás levenni azt a tanksapi ajtót :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Itt vannak a képek, 2 nap alatt ennyit haladt vele. -_-

Hát őőő izé....most kasznishoz vitted, vagy fényezőhöz? (költői kérdés volt) Csak mert én így szoktam megkapni kasznistól.... :rolleyes: Gondolom valami alapozóval le volt kezelve...szóval lényegébe csak megcsiszolta az új elemeket? Öndicséret büdös, de én két nap után már fújom rá a füllert....Ha nem tenném, nem érné meg csinálni, vagy van más melója is?

(igaz most már egy hete nálam van Tiv tanksapka ajtaja, mert elhavaztam és nem tudtam megcsinálni...ezt szégyenlem is)

Alextől kérdezem vagy bárki mástól aki járatos a témában. Holnap megyek a Piktorba, de lusta vagyok levenni a tanksapka ajtót. Ha veszek sima fehéret az negyon elüt a kocsi színétől? Ugye a küszöb, és a hátsó lökös egy darabja szorul fújásra. Úgy emlékszem megnézted a színkódomat, nem tudom az mennyire tér el a mezei fehértől..... A Bliztre nem akarok már kockás küszöbbel menni. :D

Nagyon elütne. Nem néztem meg, de a te színed 474-es Csablanca fehér ami 6-7 színből áll össze. tört fehér(piszkos fehérnek is mondják), csont fehér, nagyon pici fekete a takarás miatt, egy kis kék az élénkség miatt, kis sárga, és ha jól emlékszem pár gramm pirosat is tettem egy 474-es Omega színéhez. Szóval nagyon elütne..... :) Vedd le azt a tanksapkát a fény miatt is...onnan tudják hogy mennyi mattító adalékot keverjenek a festékbe <_<

Link to comment
Megosztás:

Nagyon elütne. Nem néztem meg, de a te színed 474-es Csablanca fehér ami 6-7 színből áll össze. tört fehér(piszkos fehérnek is mondják), csont fehér, nagyon pici fekete a takarás miatt, egy kis kék az élénkség miatt, kis sárga, és ha jól emlékszem pár gramm pirosat is tettem egy 474-es Omega színéhez. Szóval nagyon elütne..... <_< Vedd le azt a tanksapkát a fény miatt is...onnan tudják hogy mennyi mattító adalékot keverjenek a festékbe :rolleyes:

Jó, de akkor szombati projekt lesz. Nem örülök neki, mert a kaput akartam megcsinálni, de ez az utolsó lehetőség a nagy. Egyáltalán mennyit kevertessek? 1-2 deci?

Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

Van nálunk egy szép grafitmetál Astra, annak naggyon jól áll. Egyszer lefotózom, ha úgy alakul.

Így vettem, de már láttam több astrán is. Pl astrásgyerek isuzus astráján is van csak színrefújva.

Alex:

Kedden mikor odakerült még 2 kocsi állt ott, de azt mondta szombat este vagy vasárnap délelőtt mehetek érte.(Remélem)

Tegnap láttam egy 5ajtós fehér astrát narancssárga motorháztető

csomagtartó ajtó

és az ajtók a díszcsík alatt

Érdekesen nézett ki.

Link to comment
Megosztás:

Nem tűnik rossznak a karosszériamunka. Honnan van Neked is olyan légterelő az üveg aljára? :rolleyes:

Valóban nem...De ha már így szét kell vagdalni a hátsó sárvédőt, akkor érdemes kompletten kicserélni az egész sárvédőt. Öcsibácsi javíts ki ha tévednék, de ne hiszem hogy nagyobb munka komplett sárvédőt cserélni, mint elemekkel foltozni. Főleg 5 ajtósnál, ott csak az oldalsó üveget kell kivenni. Az enyémnél a hátsó szélvédőt is <_< Nem egyszerű összehozni ezeket: Klikk ide , és a fényezőnek is kell kitelnie, szobrászkodnia....stb stb..... Persze Feri05 most nem szólóm le a kasznis munkátokat, mert tényleg jó lett.....Csak hát...áááá megint csak beszélek össze vissza -_-

Alex:

Kedden mikor odakerült még 2 kocsi állt ott, de azt mondta szombat este vagy vasárnap délelőtt mehetek érte.(Remélem)

Hát biztos igaza van, de most hogy közelről megnéztem, látom hogy meg se csiszolta még, hanem csak lemosta az alapozót róla..... Szóval csipkedje magát :D

Link to comment
Megosztás:

Levettem a tükörburkolatot, könnyebb volt mint a tanksapkaajtót. Alex kell nekem lakk is?

Nem! Csak szín kell neked! Már nem emlékszem hol voltak a fekete foltok, és mennyi, de szerintem 2-3 deci elég lesz <_< Előtte csiszold meg, 240-es papírral, zsírtalanítsd(pl lakkbenzin hígító) aztán maszkold de ne úgy hogy éle legyen....Nehogy ecsettel csináld :rolleyes: Rakasd bele spray-be ha semmiképp sem akarod fényezőhöz vinni..... Számíts arra, hogy nehezen fogja eltakarni a fekete foltokat -_-

Link to comment
Megosztás:

Nem! Csak szín kell neked! Már nem emlékszem hol voltak a fekete foltok, és mennyi, de szerintem 2-3 deci elég lesz <_< Előtte csiszold meg, 240-es papírral, zsírtalanítsd(pl lakkbenzin hígító) aztán maszkold de ne úgy hogy éle legyen....Nehogy ecsettel csináld :rolleyes: Rakasd bele spray-be ha semmiképp sem akarod fényezőhöz vinni..... Számíts arra, hogy nehezen fogja eltakarni a fekete foltokat -_-

Mindenképpen szóróflakonba rakatom. Hogyan maszkoljam, hogy ne legyen éle? Most nem ködölnöm kell?

Link to comment
Megosztás:

De de...ködölnöd kell, ne legyen éle alatt azt értem, hogy ne olyan legyen mint a fekete...

Érted? :rolleyes:

Aha, leragasztom kicsit távolabb, hogy ne menjen mindenhova. Jól gondolom, hogy ami hiba nem látszik a matt feketén az most majd előjön a fényes fehéren? Holnap lefújom, akkor jövő hét közepén már kezelhetem teknőcös waxal? Csilli-villin akarok megjelenni. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.