Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Körömlakk? ;) Amúgy nemtom, csak Novynak meg neked láttam eddig hogy festve volt ilyesmi. Viszont jól nézett ki :)

Off... Jól látom hogy kintvan a rádió? :P

Körömlakk? Ha látsz ilyen színben szóljál! ;)

Ott tartod a kulcsaidat? ;)

Szerintem emiatt nem kell ujrafujni, egy kis ecseteléssel eltüntethető. Ilyen színt még a tacskóban is láttam. Ecsetelős javítófesték.

Nem én, az előző gazdája. Nekem is a kulcscsomó jutott eszembe erről a kopásról. :D Ilyen színt? Szerintem itt egy kis eltérés is látványos, másrészt műanyagra festeni úgy tudom nem olyan egyszerű, anélkül hogy rövid időn belül le ne pattogna róla. ;)

Link to comment
Megosztás:

Körömlakk? Ha látsz ilyen színben szóljál! ;)

Nem én, az előző gazdája. Nekem is a kulcscsomó jutott eszembe erről a kopásról. :) Ilyen színt? Szerintem itt egy kis eltérés is látványos, másrészt műanyagra festeni úgy tudom nem olyan egyszerű, anélkül hogy rövid időn belül le ne pattogna róla. :D

De ez egyszer már le lett feste, így elő van készítve rá. Az előkészítésével van általában a nagy szenvedés, amíg festhető lesz.

És tessék egy kis javítófesték. ;)

Link to comment
Megosztás:

Van erre valakinek valami jó ötlete? Lehet javítani, vagy az egészet újra kéne fújni? Alex? :)

Szerintem ez nem kopás, hanem szimplán leválás(szép magyar szó :D ) Le kell kapni a helyéről, 800-as csiszolópapírral megcsiszolni vizesen, és mehet is rá a pezsgő szín, és persze a lakk ;) .

Link to comment
Megosztás:

Vagy venni bagóért egy bontottat, aminek normális fekete színe van.

Így van :D

Ez eszembe sem jutott, mert egyrészt és legfőképp nekem tetszik, másrészt nem csak a középkonzol van fújva hanem a Km.óra körül és a szellőzőknél is. A "normális" nézőpont kérdése, így lehet, hogy giccsesnek tűnik, de élőben nagyon szépen feldobja a belső teret. Bár ez nyilván ízlések és ízléstelenségek kérdése.

Köszönöm a válaszokat! :)

Link to comment
Megosztás:

Ez eszembe sem jutott, mert egyrészt és legfőképp nekem tetszik, másrészt nem csak a középkonzol van fújva hanem a Km.óra körül és a szellőzőknél is. A "normális" nézőpont kérdése, így lehet, hogy giccsesnek tűnik, de élőben nagyon szépen feldobja a belső teret. Bár ez nyilván ízlések és ízléstelenségek kérdése.

Köszönöm a válaszokat! :)

ejha :)

szép lehet tényleg.

javítása ahogy én csinálnám:

kiszedni, aztán ott ahol lejött csiszolni ahogy alex is mondta, és azon a részen fujni, ahol csiszolás volt, és mellette meg csak elfujni, aztán polírozni... így talán nem lesz feltünő, de sima feketét semmiféleképpen se tegyél helyette :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Neked mi a véleményed a MOTIP akril autofestékekről spray verzsön? mert ugyebár azok kisseb javításokra elegendőek vagy belső fényezésre.

Dolgoztam Motip akrillal, nekem nem volt gondom vele... de nem a spray verzsönnel. Én mindig szórópisztolyba teszem a festéket. Kisebb javításokhoz minipisztolyt használok, még kisebb javításhoz, airbrush-t....szóval nem tudom. Novy cartárs lehet hogy tud segíteni. :)

Link to comment
Megosztás:

Dolgoztam Motip akrillal, nekem nem volt gondom vele... de nem a spray verzsönnel. Én mindig szórópisztolyba teszem a festéket. Kisebb javításokhoz minipisztolyt használok, még kisebb javításhoz, airbrush-t....szóval nem tudom. Novy cartárs lehet hogy tud segíteni. :)

motipossal nem dolgoztam még, de műanyag alapozóbol csak azt ajánlanám, mert a többi az semmire se jó ABS műanagoknál.

prisma colorral festegettem régebben, de most áttértem a veri well re

Link to comment
Megosztás:

motipossal nem dolgoztam még, de műanyag alapozóbol csak azt ajánlanám, mert a többi az semmire se jó ABS műanagoknál.

prisma colorral festegettem régebben, de most áttértem a veri well re

Csak azért kérdem mert beszéltem az üzletkötővel és ajánlotta mint álat. mondom megkérdek egy pár embert,hogy valamire való-e.Ha igen akkor elkezdem forgalmazmi kiskerbe meg ha normális ára lesz. láttatok valahol boltba és menyiért? :)

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kérdem mert beszéltem az üzletkötővel és ajánlotta mint álat. mondom megkérdek egy pár embert,hogy valamire való-e.Ha igen akkor elkezdem forgalmazmi kiskerbe meg ha normális ára lesz. láttatok valahol boltba és menyiért? :)

én aszem drágább, mint a sima fújós festékek... de minőségi szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Mennyire bonyolult ezt javítani, úgy hogy ne legyen több gond vele?

A jelek szerint nem rendes előkészítés miatt kezd lepattogni a festék! Ezt már nagyon bonyolult javítani, le kell szedni a festéket teljesen, és úgy lazító, meg füller. De biztos hogy nem mindenhol jön le teljesen...úgyhogy átok az ilyen meló!

Link to comment
Megosztás:

A jelek szerint nem rendes előkészítés miatt kezd lepattogni a festék! Ezt már nagyon bonyolult javítani, le kell szedni a festéket teljesen, és úgy lazító, meg füller. De biztos hogy nem mindenhol jön le teljesen...úgyhogy átok az ilyen meló!

Ettől tartottam. :)

Az ára jó lenne, de akkor inkább olyat keresek ami még "szűz".

Köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Azt honnan lehet 100%-osan megállapítani, hogy gyárilag fényezett egy lökhárító? :)

Onnan, hogy a gyári színre fújt lökösnek be van ködölve a szín belülre is. Mi fényezők ha utólagosan festünk színre lököst, élbe elragasszuk, mert egy kuncsaft sem fizeti meg azt, hogy a lökös belsejére is lazítót, meg füllert fújunk :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.