Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T tayrol!

"... Mobil 1 10W-40 ..."
Ilyen motorolaj nincs.

T csicsó!

"... Mobil 3000 5W-40 ..."
Ha a Mobil Super 3000 X1 5W-40-re gondolsz, semmilyen aktuális GM (Opel) benzines követelményt nem teljesít.
Ezért benzines GM (Opel) motorba nem való.

A ExxonMobil konszern GM dexos2 jóváhagyással rendelkező motorolajai:

Mobil 1 ESP 0W-40,

Mobil Super 3000 XE 5W-30.

T vilmoskörte!

"... minden "jobb" olaj mehet bele ..."
Nem.
Az aktuális gyártóművi követelmény GM dexos2.

Link to comment
Megosztás:

T tayrol!

"... Mobil 1 10W-40 ..."

Ilyen motorolaj nincs.

T csicsó!

"... Mobil 3000 5W-40 ..."

Ha a Mobil Super 3000 X1 5W-40-re gondolsz, semmilyen aktuális GM (Opel) benzines követelményt nem teljesít.

Ezért benzines GM (Opel) motorba nem való.

A ExxonMobil konszern GM dexos2 jóváhagyással rendelkező motorolajai:

Mobil 1 ESP 0W-40,

Mobil Super 3000 XE 5W-30.

T vilmoskörte!

"... minden "jobb" olaj mehet bele ..."

Nem.

Az aktuális gyártóművi követelmény GM dexos2.

A Z jelű motortól gyártóművi előírás a GM-LL-A-025, GM-LL-B-025.

Az X jelű motornál egy lehetőség a lényegesen korszerűbb, de nem sokkal drágább olajra.

A GM olaj követelmények visszafelé kompatibilisek.

Link to comment
Megosztás:

Mennyi olaj fogy belőle?Nekem ebből se több,mint a 10W-ből(135 ezer km)

10e km-enként van csere, bő 1 liter, amit addig megeszik.

mantec: nem tudom, hogy super s/synt s/super 3000 volt, mert idén nem sokat hajtottam a gépet és kb. 1 éve cseréltem utoljára.

tehát akkor mivel etessem a vasat?

Link to comment
Megosztás:

Olajcserét hogy szoktátok csinálni?Csavar ki és vártok 30-60 percet hogy minden kijöjjön?A kocsimba a könyv szerint 3,5L olaj kell.Gondolom 3 L az ideális akkor.Vagy nem?Azon a gyökér pálcán nem igazán lehet kiigazodni.

Szia,

pont így ahogy írod. Amíg csepeg addig kiszoktam cserélni az olaj, levegő, pollen szűrőket. A feltöltési mennyiség nekem is kevesebb mint ami a nagykönyvben megvan írva. Ha annyit öntenék akkor nem a nívó közepén lenne a jel. Amúgy a pálca beosztása ha jól tudom min-max között 1L. Lődd be középre a szintet a többivel meg ne foglalkozz ;)

Link to comment
Megosztás:

Olajcserét hogy szoktátok csinálni?Csavar ki és vártok 30-60 percet hogy minden kijöjjön?A kocsimba a könyv szerint 3,5L olaj kell.Gondolom 3 L az ideális akkor.Vagy nem?Azon a gyökér pálcán nem igazán lehet kiigazodni.

Előtte menj vele legalább 5-10 kilométert, hogy teljesen átmelegedjen (üzemmeleg legyen) a motor... Én 1-2 órát mindig hagyom csepegni, illetve amikor már alig csöppen, a csavart visszatekerem kézzel egy kicsit, majd újra ki, akkor egy ideig újra intenzívebben csöpög, letekerem a beöntőt és a szűrőt ill. a pálcát is kiveszem, hogy minimális vákuum se maradjon... Lehet betegesen hangzik, de évente egyszer belefér ez a bohóckodás... :)

Link to comment
Megosztás:

Előtte menj vele legalább 5-10 kilométert, hogy teljesen átmelegedjen (üzemmeleg legyen) a motor... Én 1-2 órát mindig hagyom csepegni, illetve amikor már alig csöppen, a csavart visszatekerem kézzel egy kicsit, majd újra ki, akkor egy ideig újra intenzívebben csöpög, letekerem a beöntőt és a szűrőt ill. a pálcát is kiveszem, hogy minimális vákuum se maradjon... Lehet betegesen hangzik, de évente egyszer belefér ez a bohóckodás... :)

Én nem szoktam ennyit vacakolni vele, nekem 6-8 hónaponta eljön az ideje. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ha röviddel hideginditás után "csörög" a motor, de villámgyorsan el is hallgat és meleginditásnál mégkevésbé teszi, akkor mi lehet a gond? Amúgy szépen csendesen jár. 228e km, Z18XE és elvileg 10W-40-es olaj van benne.

Mert nem épült fel az olajnyomás. Nem csoda hogy van hangja. ;) Mindegyik motor ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ha röviddel hideginditás után "csörög" a motor, de villámgyorsan el is hallgat és meleginditásnál mégkevésbé teszi, akkor mi lehet a gond? Amúgy szépen csendesen jár. 228e km, Z18XE és elvileg 10W-40-es olaj van benne.

5W-40-et tegyél bele legközelebb :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat,

imy: eddig még egyik autóm sem indult igy, pedig van a családban 450e-t futott X14XE is.

csicsó: Most úgyis lecserélem, lehet, hogy az lesz

T mantec: Ez a motor nem láncos, a gyári könyve szerint 10W-40-es is való bele. Amúgy mit ajánlanál?

Amíg nincs olajnyomás, addig a hidrótőkékben sincs. persze hogy van hangja.

Akkor a többi kocsi nem hidrótőkés (és nem láncos, amit az olajnyomás feszít).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.