Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T Virgo!

Az említett motorolaj semmilyen benzines (Otto) GM követelményt nem teljesít, ezért benzines (Otto) GM (Opel) motorba nem való.

Az ExxonMobil konszern Mobil 1 terméksorából

- aktuális olajkövetelményt (GM Dexos 2) teljesítő motorolaj:

Mobil 1 ESP 0W-40,

- gyártáskori olajkövetelményt (GM-LL-A-025) teljesítő motorolaj:

Mobil 1 New Life 0W-40,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T Virgo!

Az említett motorolaj semmilyen benzines (Otto) GM követelményt nem teljesít, ezért benzines (Otto) GM (Opel) motorba nem való.

Az ExxonMobil konszern Mobil 1 terméksorából

- aktuális olajkövetelményt (GM Dexos 2) teljesítő motorolaj:

Mobil 1 ESP 0W-40,

- gyártáskori olajkövetelményt (GM-LL-A-025) teljesítő motorolaj:

Mobil 1 New Life 0W-40,

T Mantec!

Az olajat erről az oldalról választottam: http://www.gmdexos.com/licensedbrands/dexos2licensedbrands.html

Mobil Super 3000 Formula G 5W-40 ExxonMobil dexos2 5W-40 Global

Link to comment
Megosztás:

CDTI cartársak, Ti milyen olajat használtok? A nyár közeledtével 5W-40-ben gondolkodom. 4 olajcserére visszamenőleg Liqui-Moly-t használtam, de kipróbálnék más (esetleg olcsóbb), tapasztalat szerint megfelelő olajat. 15.000-km-ként szigorúan cserélem...!?

lehet hogy off, de érdekelne milyen gyártmányú olajszűrőt használtok!?

Link to comment
Megosztás:

CDTI cartársak, Ti milyen olajat használtok? A nyár közeledtével 5W-40-ben gondolkodom. 4 olajcserére visszamenőleg Liqui-Moly-t használtam, de kipróbálnék más (esetleg olcsóbb), tapasztalat szerint megfelelő olajat. 15.000-km-ként szigorúan cserélem...!?

lehet hogy off, de érdekelne milyen gyártmányú olajszűrőt használtok!?

esetleg jobb minőségűt próbálj ki,és persze előirás szerintit

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrég vettem,egy Némettől az astrámat...2001, 1.8 16V Benzin ecotec 125LE, 178000km.

Vásárlás utáni szervízt megcsináltattam, pl: castrol magnatec 5w-30/c3 olaj került bele...

Hazautam és vissza, 2200km-be került 3nap lefolyása alatt, és nagy meglepetésemre fed.comp kiírta az olaj szint ellenőrzés

feliratot. Kb 7-8decit kellett még rátőltenem ezt már hidegen..., hogy a pálca szerint is minden stimmeljen.

Az egészben az a kérdés ,hogy kiugróan sok olaj fogyott vagy fogadjam el hogy 140km/h 1100km-en keresztül---- kétszer az produkálhatja ezt???

Ha valaki tud valami konkrétat az előre is köszönöm!!!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

T Astra Caravan!

A Castrol Magnatec 5W-30 C3-t Mo-on nem forgalmazza a Castrol Hungária Kft, csak a Castrol Magnatec 5W-40 C3-t.

Szia!

Írta, hogy németországban vette az autót, és a hazaút előtt cseréltetett olajat. :icon1:

Egyébként lehet hogy ez a fogyás a gyári határon belül van, de nekem akkor is kissé soknak tünik. Figyelni kell tovább, lehet hogy nem töltötték a nívópálca max jelzéséig olajcsere során. Persze lehet hogy egy ennyit futott motornál elfogadható ez az állapot.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Írta, hogy németországban vette az autót, és a hazaút előtt cseréltetett olajat. :icon1:

Egyébként lehet hogy ez a fogyás a gyári határon belül van, de nekem akkor is kissé soknak tünik. Figyelni kell tovább, lehet hogy nem töltötték a nívópálca max jelzéséig olajcsere során. Persze lehet hogy egy ennyit futott motornál elfogadható ez az állapot.

Ennyit futott autónál? Az enyém már 270kkm környékén jár óra szerint és kb 1litert kajál be 10kkm alatt... Ott tuti nem kerek valami, ennyit nem ehetne.
Link to comment
Megosztás:

hali, tegnap lecseréltem a 10W-40-et, 5W-30-as GM olajra, ezzel azonnal csendesebb lett de hosszútávon kíváncsi leszek rá

En is gondolokodom olajcseren. 2 honapja tettem bele castrol 10w-40et, azota folyton EGR problemam van, de csak ha rovid tavokat megyek. Amikor megvettem nem volt semmi gond addig amig lenem csereltem. (Legalabb az olajbol nem fogyik semmi)

Link to comment
Megosztás:

T terry!

"... castrol 10W-40 ..."

A BP konszern Castrol márkanevén forgalmazott 10W-40 viszkozitási osztályú motorolajainak egyike sem rendelkezik a GM (Opel) olajkövetelményével. Ezért azok GM (Opel) motorba nem valók.

A BP konszern GM Dexos 2-t teljesítő motorolajai:

Castrol Edge Fst 5W-40,

Castrol Magnatec 5W-40 C3,

Aral HighTronic G 5W-30,

BP Visco 7000 C 5W-40,

BP Visco 5000 M 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

T terry!

"... castrol 10W-40 ..."

A BP konszern Castrol márkanevén forgalmazott 10W-40 viszkozitási osztályú motorolajainak egyike sem rendelkezik a GM (Opel) olajkövetelményével. Ezért azok GM (Opel) motorba nem valók.

A BP konszern GM Dexos 2-t teljesítő motorolajai:

Castrol Edge Fst 5W-40,

Castrol Magnatec 5W-40 C3,

Aral HighTronic G 5W-30,

BP Visco 7000 C 5W-40,

BP Visco 5000 M 5W-30.

T. Mantec!

2001-ben már követelmény volt a Dexos-2?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.