Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Nekem az autó első 7 évében márkaszervizben folyamatosan olyan olajat töltöttek bele aminek semmiféle GM gyártóművi előírása nincs, úgyhogy ennyit az előírásokról... jelentem még él az autóm és semmi jelét nem mutatja hogy el akarna pusztulni. :blush:

kérdezze kezelő orvosát ,gyógyszerészét :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Én az elmúlt években Castrol edge 5w-40-es olajat tettem a Z14XE motorú astrámba. Kb. 10ezrenként cseréltem le mindig. Olajfogyasztást nem tapasztaltam még, pedig párszor tempósan haladtam vele autópályán is. Lehet csak szerencsém van, mert sok horror sztorit olvastam olajfogyasztásokról. Én hiszek benne, hogy olajra érdemes áldozni (ha nem is a legdrágább hiper-szuper legújabb full szintetikust), és a cserével nem várni sokáig. Ezenkívül olajszűrőből sem a tescosat rakom be.

Pontosan nem tudom, hogy 5-40-es vagy 10-40-es kellene bele, de nekem az 5w-40-es bevált.

Link to comment
Megosztás:

Én az elmúlt években Castrol edge 5w-40-es olajat tettem a Z14XE motorú astrámba. Kb. 10ezrenként cseréltem le mindig. Olajfogyasztást nem tapasztaltam még, pedig párszor tempósan haladtam vele autópályán is. Lehet csak szerencsém van, mert sok horror sztorit olvastam olajfogyasztásokról. Én hiszek benne, hogy olajra érdemes áldozni (ha nem is a legdrágább hiper-szuper legújabb full szintetikust), és a cserével nem várni sokáig. Ezenkívül olajszűrőből sem a tescosat rakom be.

Pontosan nem tudom, hogy 5-40-es vagy 10-40-es kellene bele, de nekem az 5w-40-es bevált.

Olajszűrőt én csak gyárit használok.

Olajat 15-18e km-enként cserélek. Az előírt 30e. Így is még 2/3-át sem használom az olajnak, mint amit előírnak.

Link to comment
Megosztás:

A kocsimba az elejétől fogva "márkás" olajat tetettem.Most is Fuchs olaj van benne.Nézegettem a szervíz4+ árait, és látom hogy ott egy olajcsere szűrővel együtt annyiba kerül mint csak az olaj ami most a kocsimba van.Kérdésem az lenne felétek, hogy a GM olajról mi a véleményetek?Nem tudom eldönteni, hogy ki merjem-e próbálni, vagy sem.

Link to comment
Megosztás:

T DM101!

Hol vettél Te eddig "márkás" Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 motorolajat?

A szerelőm hozta, nem én.

http://fuchsoil.olajcentrum.hu/fuchs-titan-gt1-pro-flex-5w-30-4liter/

Ennyiért vettem tőle.

Azért kérdeztem, hogy milyen a GM olaj, mert ebből az árból most a 4+ szervizen belül komplett olajcserét csinálnak, csak nem tudom hogy merjem-e a GM olajat beletenni a kocsiba.

Link to comment
Megosztás:

T DM101!

A Genuine GM Motor Oil 5W-30 pontosan olyan minőségű, mint a GM más beszállítói által gyártott autódba szerelt alkatrészek.

Bosch generátor, relé, gyújtógyertya, rádió, pillangószelep, TWR kormányszervó, Hella világítótest, Behr, Deplhi légkondicionáló, Dunlop gumiabroncs, Teklas hűtővízcső, Lear ülés, kárpit, SHW vízpumpa, Hengst olajszivattyú, Filtron olajszűrő, Mecafilter levegőszűrő.

Made by Total.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek.

A hét végén Opel tulajdonos leszek ezért a közeljövőben valószínű sűrűn kérdezgetek majd tőletek amiért előre is elnézést kérek :huh:

Szóval kezdeném is: óra szerint 150e van a kocsiban aztán, hogy a valóságban mennyi lehet majd kiderül ha gépre tesszük. A lényeg, hogy le akarom cserélni a leveket és a motor olaj már meg van viszont a váltóba milyen olajat kell tenni?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Igen tudtam, hogy élettartam olaj van bennük de én szeretném lecserélni.

Képtelenségnek tartom, hogy több 100e km-es olajak még megfelelnének a követelményeknek. Ugyan úgy ahogy azt sem tudom elhinni, hogy elég 30e km-enként olajat cserélni.

Az a rengeteg gané ott kering az olajjal együtt a rendszerben.

Egy autóbuszokat üzemeltető cégnél dolgozom és ott is kezdődőt a szarrágás, költség csökkentgetések. 15e-25e-35e-kmre emelgették az olaj csere periódusokat aztán egyszer csak feltűnt, egyre több az idő előtti alkatrész elhasználódás, rendkívül kormos fekete motor belső, a levegőrendszer elemei is elromlanak a túlzott olaj terhelés miatt(kompresszor) stb.stb.

Szóval én minden járgányomban km-től függetlenül évente cserélem az olajakat. Feltéve ha valaki elárulja mit öntsek bele :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.