Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Azért állítom mert elolvastam.

És még mindig nem tudom hogy pontosan hol is szerepel benne a válasz olyan kérdésekre mint pl. a Dexos2 szabvány megjelenésével a GM-LL-A-t nem szabad tölteni még az azokra az olajakra tervezett motorokba sem (te következetesen ezt állítottad eddig), holott még a korábban hivatkozott J Astra kézikönyv is ellentmond ennek. Vagy hol van az említett cikkben a válasz arra a kérdésemre hogy ezek a hivatkozott információk miért nem szereplenek a gyári kézikönyvben? Mert én ezt is kérdeztem tőled... rég nem arról van már szó hogy mikor melyik olajat kell/érdemes választani és mi a különbség köztük, ezen már túl vagyunk...

Mindettől függetlenül nem kizárt hogy mégis benne vannak ezek az információk, csak nekem elkerülték a figyelmemet (esetleg nem tudok a sorok között olvasni) annak ellenére hogy az imént újra elolvastam az általad oly szeretettel emlegetett "hivatkozott anyagot". Ha így van akkor leszel szives pontosan idézni ezekre a kérdésekre a választ, és akkor megkövetem magam.

Link to comment
Megosztás:

T tgabika76!

"... nem szabad ..."

Azt értem, hogy szeretnéd. De nem, nem állítottam ilyen. Sem következetesen, sem sehogy.

Ne keverd a vágyaidat a valósággal!

"... miért nem szerepel ..."

Kérdezd meg:

Opel Southeast Europe Kft

Budaörs, Szabadság út 117.

Tel: 06 23 446100

"... túl vagyunk ..."

Nem. Mi, nem "vagyunk" túl. Te, még innen vagy.

"... leszel szíves ..."

Nem kívánom sem az olvasás, sem a megvilágosodás örömét elvenni tőled.

Ne keverd az európai szerviztervet a nemzetközivel!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig (vagy legalábbis az utolsó 5 évben) castrol 10w40, volt a kocsimba, kb 4 hónapja vettem az autót egy ismerősömtől! Mikor megvettem cseréltem benne mindent olaj olajszűrő stb stb, és tőle kérdeztem, hogy milyen olajat rakjak bele ő ajánlott ezt! Ez most nekem nagyon baj? Mert ahogyan olvasgattam itt a topicban nem igazán ajánlott...

Link to comment
Megosztás:

T Servitor!

"... nem igazán ajánlott ..."

Nem.

Az elégséges minimumnál (ajánlott) gyengébb.

GM Dexos 2-t teljesítő motorolajok.

És még:

eni i-Sint MS 5W-30,

Castrol Magnatec C3 5W-40,

Eurol Fluence DXS 5W-30.

A kenőolajgyártók szerint teljesítik a követelményt, de liszensz nincs:

Castrol Edge Fst 5W-40,

Valvoline SynPower MST 5W-30,

Addinol Premium 0530 C3-DX 5W-30,

Divinol Syntholight HC-FE 5W-30..

Link to comment
Megosztás:

T mantec!

Hadd döntsem már el én hogy min vagyok túl és min nem.

Nem sikerült meggyőznöd arról hogy az érveid kellően megalapozottak, így a továbbiakban nem kívánok ezzel a témával foglalkozni, és ezután is töltöm a mindenféle GM-es gyártói jóváhagyást nélkülöző motorolajat az autómba, jómagam és az autóm teljes megelégedésére.

Link to comment
Megosztás:

A Castrol az én autómhoz megfelelőt azért kérdeztem, mert van vele pozitív gyakorlati tapasztalatom, amit meg is osztok.

Egy 1.8 16V Golf II. GTI-m volt, amivel régebben futárkodtam. Sokat mentem vele városba sok indítgatással, leállással, szóval igénybe volt véve az autó. Egyszer gondoltam kipróbálom a Castrol Magnatec 10W40-es olajat. Hajtottam az autót és tudom csúnya dolog, de nem cseréltem 30000 km-en keresztül olajat. Ekkor lehetőség adódott, hogy megméressem egy digitális viszkozitás mérő műszerrel, hogy hol tart éppen az olaj. 30000 km után 50%-os elhasználódottságot mutatott, ami még bőven benne volt a tűréshatárban. Ekkor bebizonyosodott számomra, hogy ez egy jó olaj.

Szóval esetleg tudnátok olyan olajat mondani az autómhoz Castrolba, ami megfelelő bele?

Link to comment
Megosztás:

T XARAI!

BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott GM Dexos 2-t teljesítő motorolajai:

Castrol Edge Fst 5W-40

Castrol Magnatec C3 5W-40

Castrol Edge Professional OE 5W-30

Castrol Magnatec Professional MP 5W-30

Castrol Magnatec Professional OE 5W-40

Más csomagolásban:

BP Visco 7000 C 5W-40

Aral HighTronic G 5W-30

Korábban a legoptimálisabbat kerested, most már elég a megfelelő is?

Link to comment
Megosztás:

Ha már szőrszálhasogatás: ez az olaj Mobil 1 ESP 0W-40.hol, mikor és milyen teszteredményeket ért el, hogy ki lett kiáltva a legoptimálisabbnak? A tesztről egy linket szívesen elfogadnék. Olyat már hallottam, megfelelő, nem megfelelő.

De, hogy legoptimálisabb... :o

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.