Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

T mantec!

Mindig azt írtad korábban hogy a legfontosabb a gyári előírás megléte, nem a viszkozitás alapján kell venni olajat. Ez eddig rendben is van, de akkor miért van sok Dexos2 minősítésű olajnak eltérő viszkozitásértéke? És ha tudja mindegyik a Dexos2-t, akkor miért vegyem meg a 0W-40-est (pl. Mobil1 ESP 0W-40), amikor ott van a GM Dexos 2 olaja is, ami 5W-30-as? Valamiben csak többet kell tudnia a 0W-40-nek, nem? Vagy többet is tud, csak nekem felesleges mert nem használja ki a motorom? És mia helyzet egy modernebb fejlesztésű motorral? Tegyük fel pl. hogy egy Insigniába is Dexos2 a gyártóművi előírás (nem tudom). Ha az, akkor én tölthetem ugyanazt az egyébként Dexos2-t teljesítő 5W-30-as olajat bele mint a 10 évvel korábbi fejlesztésű G Astrába? És ha igen akkor minek vannak a jobb viszkozitásosztályú, de ugyanazt a gyártőművi előírást teljesítő olajak?

Link to comment
Megosztás:

T tgabika76!

Olvasd el az előző hozzászólásomban hivatkozott cikket.

Ha még van kérdésed, tedd fel!

Elolvastam, de akkor átfogalmazom a kérdésemet újra.

A hivatkozott link összefoglalja a lényeget:

"Az olaj nem jó vagy rossz. (...) Ha megfelel a minősítése (pl ACEA B3), viszkozitási osztálya, továbbá megvannak a megfelelő gyártói ajánlásai (ha előírnak ilyet az adott motorhoz), akkor nem kell kétségbe esni, ha véletlenül nem a legdrágább olaj kell a motorunkba."

Eddig rendben, de te mindig a gyártőművi előírást emlegeted, viszkozitásról soha nem esik szó (mondván nem az a fontos), nem is tudom hogy vannak-e viszkozitással kapcsolatos előírások az újkori Opel motoroknál. Ellenben Dexos2-t teljesítő olajok többféle viszkozitással léteznek (5W-30, 5W-40, 0W-40), de akkor mégis melyik viszkozitási szintűt töltsem bele? Ha ezek "felülről kompatibilisek" és minden motorba jó a 0W-40 (laikusként azt gondolom hogy ez nagyobb teljesítményű olaj a viszkozitást tekintve mint az 5W-30), akkor miért gyártanak még 5W-30-at, illetve fordítva: ha elég az 5W-30 (még mindig Dexos2 jóváhagyás mellett természetesen) minden motorba, akkor kinek készül a 0W-40? Sznoboknak?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Biztos csak én nem találom, fenn van direkt a fórumon a hozzám hasonló lámáknak és 1000.-nek kérdezem de milyen jóváhagyások szükségesek a z14xep motoroknak?

80ezren vagyunk túl, és castrol magnatec 5w30, vagy 0w-30-ban gondolkodtam.

Ti mit ajánlanátok amit a gyártó is jóváhagy? Legutóbb is magnatec volt, és meg voltam vele elégedve(hidegen is nagyon simán, halkan járt, fogyasztás alacsony volt, és gyak. nem is csipegette!!!! ! Amúgy ritkán van elővéve az autó de akkor hosszabb utakra (van ideje megmelegedni) Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Biztos csak én nem találom, fenn van direkt a fórumon a hozzám hasonló lámáknak és 1000.-nek kérdezem de milyen jóváhagyások szükségesek a z14xep motoroknak?

80ezren vagyunk túl, és castrol magnatec 5w30, vagy 0w-30-ban gondolkodtam.

Ti mit ajánlanátok amit a gyártó is jóváhagy? Legutóbb is magnatec volt, és meg voltam vele elégedve(hidegen is nagyon simán, halkan járt, fogyasztás alacsony volt, és gyak. nem is csipegette!!!! ! Amúgy ritkán van elővéve az autó de akkor hosszabb utakra (van ideje megmelegedni) Köszi a válaszokat!

még mindig Dexos2 ;)

hogy milyen márkájú olajat teszel bele az már a Te dolgod ... csak a fent említett gyártóművi jóváhagyása legyen meg

Link to comment
Megosztás:

T rothar!

A BP konszern - Castrol Magnatec márkanéven - 0W-30-as motorolajat nem gyárt.

A Castrol Magnatec márkanéven 5W-30-as viszkozitási osztályú motorolajok nem rendelkeznek a GM aktuális gyártóművi olajelőírásával, a GM Dexos 2-vel.

Ezért GM (Opel) motorba nem valók.

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően nem vagyok ilyen értetlen :D

Szóval a Dexos a GM saját specifikációja. Ezért nem írják ki sehol (persze attól szerepeltethetnék a többi olaj vállalatnál)

És a linkelt képen,a flakonon felsorolt további normák megfeleltethetőek neki?

:icon14:

igen sok más olaj cégnek van dexos 2 -es olaja...

én hiszek neki :)

ebből válogass :

http://www.gmdexos.com/licensedbrands/dexos2licensedbrands.html

Link to comment
Megosztás:

igen sok más olaj cégnek van dexos 2 -es olaja...

én hiszek neki :)

ebből válogass :

http://www.gmdexos.c...nsedbrands.html

Én a GM-es olajat teszem bele tavasztól. Azt mondtátok hogy jó. A castrol edge 0W-30 amit eddig kapott az már nem rendelkezik dexos2 vagy GM-es jóváhagyással...

Másik, hogy a GM dexos2 5W-30-nál télen a tejfölösödést a betöltőn lehet tapasztalni?

Link to comment
Megosztás:

T olvasók!

A hivatkozott dokumentum a nyugalom megzavarására alkalmas, az idegsejtekben tartós, vissza nem fordítható elváltozást okozhat!

:) Nem okozott elváltozásokat.

De lenne egy kérdésem...

"Két dologtól. Egyrészt egyre több az üzemanyagokban a biokomponens, ma ez 4,5-5 százalék lehet. Ez a benzin esetében több vizet és savat jelent, ami az olajba jut, az etanol ugyanis kevésbé stabil. Ez normál benzinnél nem gond, erre van belőve a motorolaj adagolása, viszont aki etanollal jár, az jól jár, ha gyakrabban cserél olajat"

LPG esetén mi a helyzet?

Link to comment
Megosztás:

T Mc-elek!

Az egyiket lehet kapni Mo-on, én már nem gyártják, a másikat nem lehet még kapni Mo-on, és már gyártásban van.

T imy!

"... LPG ..."

Fuchs Titan Gt1 Pro GAS 5W-30

Ez kicsit aranyár...

Az igénybevételre gondoltam, hogy az LPG joban igénybe veszi az olajat, mint a benzin, vagy sem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.