Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Akit esetleg érdekel, én most rendeltem tőlük...

Tisztelt ügyfelünk!

Mikulás napi akciónk alkalmából, a december 6-án beérkezők,15000ft feletti rendeléseket ingyenesen szállítjuk ki. 15000ft értékhatárig a szállítási díj 1200ft.

Kellemes böngészést kívánunk, reméljük ismét minket választanak!

Üdvözlettel: Formula 3000 Team

www.formula3000.hu

Link to comment
Megosztás:

A félszintetikus motorolajok alapolajai szintén ásványi alapolajok, de olyanok, amelyek átestek egy hidrogénező finomítási szakaszon. Így maga az alapolaj hidrokrakkolt vagy hidroizomerizált formában kerül felhasználásra. Ezekből dolgozva olyan ásványi motorolajat kapunk, amely szintetikusszerű tulajdonságokat mutat. A félszintetikus olajokat nevezik még részszintetikusnak, szintetikus alapúnak, HC-szintetikusnak, szintetikus bázisúnak, stb.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Páciens: 98' Astra G, X14XE, kb 250e km kb (müszeregység csere miatt kb...).

Nemrég vettük észre hogy sok az olajsár a motorban (ezek szerintaz előző gazdája "sokat foglalkozott vele") motormosást végzünk, és érdekelne milyen olajat érdemes tenni bele? Eddig GM 10W40, Castrol Magnatec 10W40, jelenleg Valvoline 10W40 van benne, eddig mindegyiket csipegette, és hidegben (gondolom tőke kopás miatt is) pár másodpercig csattog is.

Fuchs lapján is meg sok helyen 5W40 -et akarnak tetetni bele, de sokan azt mondják 5W40 az rossz választás, mert esetleg az elöregedett szimeringeken kinyomhatja és tönkre teheti.

Úgyhogy tanácstalanná váltam mit érdemes tenni bele...

Az én 17éves X20XEV motoromban is 5W30 van, és csak annyira szivárog mint a 10w40.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná "mondani" valaki,hogy y17dt váltójába milyen olaj kell?

Szerdán hoztam el a szerelőtől,állítólag külső csapágyat cserélt benne (az volt rossz,és amiatt ment szét a féltengely szimering sorozatosan, állítólag),de már megint folyik,sőt még jobban mint előtte, (már teljesen szét b.sz az ideg :lol: ),jövő héten vissza viszem és ki....om a balhét,csak addig utána kellene töltenem,nehogy teljesen kiürüljön,és gallyra menjen a váltó (bár ennek előbb-utóbb lehet egy másik váltó beépítése lesz a megoldása ;) ).

Előre is köszönöm az infót!

Link to comment
Megosztás:

Én nem értem, hogy miért a 10W-40-et teszik sokan a kocsiba, amikor nincs neki előírva. rolleyes.gif

Pl hallotam olyat, ismerősnek beletették Opel márkaszervizbe a 10W-40-et szerviz4+ -ban... Oké, hogy olcsóbb, de hosszú távon nem lesz az.

Áthoztam ide...

a 10w40 sem rossz olaj bele, különben nem említené a szervizkönyv.

Az más kérdés, hogy a dexos2-es olajok környezetkímélőbbek és modernebbek, de amikor a kocsi kijött a gyárból, az akkori tudás szerint nem hibás választás a 10w40.

Mivel ez is csak ajánlás, kötelezni senkit sem lehet a használatára, innentől mindenki azt önt bele, amit jónak lát.

Link to comment
Megosztás:

T andris83!

" ... sem rossz ... "

" ... nem hibás ... "

De.

Ha az idézett megállapítást a szervizkönyved tartalmazza, és új autót vásároltál, itt lehet panaszkodni:

General Motors Southeast Europe Autóforgalmazó Kft.

2040 Budaörs, Szabadság út 117.

Link to comment
Megosztás:

T andris83!

" ... sem rossz ... "

" ... nem hibás ... "

De.

Ha az idézett megállapítást a szervizkönyved tartalmazza, és új autót vásároltál, itt lehet panaszkodni:

General Motors Southeast Europe Autóforgalmazó Kft.

2040 Budaörs, Szabadság út 117.

Pedig bizony a kézikönyv tartalmazza.

Íme:

407412-20111212-I1iYvq.jpg

407413-20111212-dsRUf5.jpg

És sztem nem nekünk felhasználóknak kéne panaszkodnunk, hanem az Opelnek kéne elismerni hogy ha mi szabálykövető módon azt töltjük az autóba ami a kézikönyvben van és ettől meghibásodik az autó, akkor ez nem a felhasználó sara. (garancia?)

Link to comment
Megosztás:

Pedig bizony a kézikönyv tartalmazza.

Íme:

És sztem nem nekünk felhasználóknak kéne panaszkodnunk, hanem az Opelnek kéne elismerni hogy ha mi szabálykövető módon azt töltjük az autóba ami a kézikönyvben van és ettől meghibásodik az autó, akkor ez nem a felhasználó sara. (garancia?)

Ezek melyik motorokra? 2004 előttiekre?

Link to comment
Megosztás:

Pedig bizony a kézikönyv tartalmazza.

Íme:

És sztem nem nekünk felhasználóknak kéne panaszkodnunk, hanem az Opelnek kéne elismerni hogy ha mi szabálykövető módon azt töltjük az autóba ami a kézikönyvben van és ettől meghibásodik az autó, akkor ez nem a felhasználó sara. (garancia?)

A dízel rész utolsó mondata:

-15 fok külső hőmérsékletig csak 10W40 olajat használjon.

Ezzel senkit sem szeretnék buzdítani a 10W40-es olajra, de az se jó, ha lenézünk mindenkit, aki ilyet tölt a motorjába.

Látott már valaki olyat, hogy azért állt meg egy motor mert 10W40 volt beleöntve 5W30/40 helyett?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.