Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T Robz!

A Z14XE motorokra 2002 óta a GM-LL-A-025 a motorolaj követelmény.

Ezzel egyik említett olaj sem rendelkezik. Ezért nem valók a motorba.

A Q8 gyártóművi jóváhagyással rendelkező motorolaja:

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30.

Nem értem. Itt kérdeztem pl Fuchs Pro Flex 5w30 olajról is.

A nevezett olaj szerepel a "Hasznos információk a motorolajokról" kiemelt témában.

Konkrétan Uhuhu írta még májusban.

Amúgy az az olaj konkrétan Audi gyári beszállító is (null feltöltésre!), annyira nem lehet az rossz...

Link to comment
Megosztás:

T Robz!

Én a #1536-ban említett Q8 termékekre válaszoltam.

Természetesen a Fuchs említett olaja remek választás.

"... gyári beszállító ..."

A VW konszern Seat márkájánál a Repsol, a Skodánál a Shell, a VW-nél a Castrol (BP) a "gyári beszállító".

Az Opel gyári beszállítója kicsoda? Ha már a VW konszern fel lett sorolva legyen némi Opel is a dologban. :-)

Dexos témáról némi érdekesség, aki még nem olvasta volna.

Link to comment
Megosztás:

egy gondolat futott végig a fejembe...

van-e értelme nem "gyári " olajat bele rakni?? persze csak gyártóművi jóváhagyásosakra gondolok :D

ahogy nézem mindenki hamarabb cserél olajat mint az előírt...

szóval mivel tudnak ezek hiper szuper olajak??

Én évente cserélem a drágább olajat, így olyan 20e körül megy bele.

Link to comment
Megosztás:

Szia mantec! Már biztos mondtad a többieknek, de én lemaradtam róla. Te olajokkal foglalkozol, vagy hobbiból jártál ennyire utána a dolgoknak?

Én csak ámulok mennyi féle fajta van...

Továbbá az az érthetetlen, hogy szülők 2005-ben vásárolt Z14XE Astrája 10W40 GM olajjal gurult ki a szalonból, és folyamatosan minden évben a hivatalos opel szervizben 10W40-et töltenek bele.

A saját autómat mikor használtan vettem, könyve szerint abban is 10w40 volt. Így én is azt töltöttem bele....

Pedig ezek szerint nem ez kellene. 8 év és sok km után érdemes lenne átállni finomabb olajra, vagy már mindegy?

Említsem meg a szakszervizben, hogy eddig rosszat töltöttek bele?

2005-ben még volt Z14XE a kocsiban, azok nem XEP-vel voltak szerelve?

Link to comment
Megosztás:

2005-ben még volt Z14XE a kocsiban, azok nem XEP-vel voltak szerelve?

Szerintem az már XEP.

Ahogy én tudom a 2004-es évjárat volt a sima Z14XE vége a G-nél. (talán máshol is?)

Másik kérdés, hogy miért kellett egy 2005-ös vasat már motorgenerálozni?

Hány km volt benne? (vagy valami vezérlési baleset?)

Esetleg a folyamatos 10W40 olajjal használat?

Link to comment
Megosztás:

Nekem GM10W40-nel télen szenvedett, a Castrol Magnatec 10W40 hasonlóan. Most Castrol Edge 0W30 (LLA-t teljesitő) van, alig kormos a kipufogó. Kicsit jobban pörgetem, és ugye nyár van, hamarabb meleg, lehet csak emiatt. Olajfogyasztás viszontl kicsit kevesebb mint a másik kettőből. Viszont jóval drágább az olaj.

A szervizkönyvben amit kaptam hozzá (német, 3éves) végig 10W40 szerepel mint kapott olaj.

Link to comment
Megosztás:

Nekem GM10W40-nel télen szenvedett, a Castrol Magnatec 10W40 hasonlóan. Most Castrol Edge 0W30 (LLA-t teljesitő) van, alig kormos a kipufogó. Kicsit jobban pörgetem, és ugye nyár van, hamarabb meleg, lehet csak emiatt. Olajfogyasztás viszontl kicsit kevesebb mint a másik kettőből. Viszont jóval drágább az olaj.

A szervizkönyvben amit kaptam hozzá (német, 3éves) végig 10W40 szerepel mint kapott olaj.

5W30 FUCHS GT1 FLEX-et most vettem 7600-ért. (4L kanna)

Dexos 2 stb tudja. Szerintem ez nem sok egy olajcserére.

Az asszonyéba 10W40 kell (Corsa :D, ahhoz is 5e egy kanna normálisabb olaj.

Link to comment
Megosztás:

T timoboy!

Benzines jóváhagyással rendelkező motorolaja nincs a márkának.

A Xado city line 5W-40 rendelkezik GM-LL-B-025 gyártóművi jóváhagyással. Ami kb 10 évvel ezelőtti technológia.

Ára 2.850,- Ft liter. Ami barokkos túlzás a mai Mo-on.

Elavult, drága.

Beszélgessünk még a márkáról?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Z16XE motorkódú 135e km-t futott 2003-as Opel Astra G autó van a tulajdonomban és a kézikönyve kizárólag a 10W-40-es olajat ajánlja. Éppen olajcsere előtt állok és az lenne a kérdésem, hogy gyakorlatilag milyen olajat tegyek bele? Tavaly vettem a kocsit akkor belevágtam a GM olaját, de most jobbat szeretnék bele önteni. Találtam egy listát is itt a fórumon ahol fel vannak sorolva különböző márkájú olajok, de ott szinte mindegyik 5W-30 és mivel a kézikönyv csak 10W-40-et ajánl így nem tudom, hogy merjek e váltani. Esetleg 10W-40 helyett jó lehet e az 5W-40 vagy 0W-40??? Valamint csak azt mondogatja mindenki, (amivel persze teljesen egyetértek), hogy a GM minősítéseknek feleljen meg az olaj és az előbb említett listában felsorolt olajok között nincs is 10W-40-es. Szóval merjek váltani és ha igen melyikre? Teljesen meg vagyok kavarodva. Plíííííz HELP!!!!

Köszi.

littlesteve

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Z16XE motorkódú 135e km-t futott 2003-as Opel Astra G autó van a tulajdonomban és a kézikönyve kizárólag a 10W-40-es olajat ajánlja. Éppen olajcsere előtt állok és az lenne a kérdésem, hogy gyakorlatilag milyen olajat tegyek bele? Tavaly vettem a kocsit akkor belevágtam a GM olaját, de most jobbat szeretnék bele önteni. Találtam egy listát is itt a fórumon ahol fel vannak sorolva különböző márkájú olajok, de ott szinte mindegyik 5W-30 és mivel a kézikönyv csak 10W-40-et ajánl így nem tudom, hogy merjek e váltani. Esetleg 10W-40 helyett jó lehet e az 5W-40 vagy 0W-40??? Valamint csak azt mondogatja mindenki, (amivel persze teljesen egyetértek), hogy a GM minősítéseknek feleljen meg az olaj és az előbb említett listában felsorolt olajok között nincs is 10W-40-es. Szóval merjek váltani és ha igen melyikre? Teljesen meg vagyok kavarodva. Plíííííz HELP!!!!

Köszi.

littlesteve

Szerintem 5W30 , ami GM.. vagy a Dexos 2-nek megfelel!

Link to comment
Megosztás:

T littlesteve!

"...a kézikönyve kizárólag a 10W-40-es olajat ajánlja..."

Nézd meg a kézikönyv kiadásának dátumát!

Lehet, hogy kicsit idősebb az autódnál.

A Z motorkód kezdetű benzines (Otto) motorokba 2002 óta a GM-LL-A-025 követelményt teljesítő motorolajok valók.

Illetve 2010 óta a GM Dexos 2.

A követelményeket teljesítő olajok listáját a "Hasznos információk a motorolajokról" kiemelt témában olvashatod.

A 10W-40-es viszkozitású motorolajokat felejtsd el, mert el járt felettük az idő.

Link to comment
Megosztás:

A 10W-40-es viszkozitású motorolajokat felejtsd el, mert el járt felettük az idő.

Egyetértek, de a médiában futó Szerviz4+ reklámokban mégis ezt hirdetik, pedig nem négy hanem 10 évnél idősebb autókba lehet csak nyugodt szívvel beletölteni szvsz...

Nekem a '92-es A Corsába még jó, de a Coupéba én sem tennék ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek, de a médiában futó Szerviz4+ reklámokban mégis ezt hirdetik, pedig nem négy hanem 10 évnél idősebb autókba lehet csak nyugodt szívvel beletölteni szvsz...

Nekem a '92-es A Corsába még jó, de a Coupéba én sem tennék ilyet.

A szervíz4+ jó üzlet az Opelnek, de árban nem olcsóak.

Link to comment
Megosztás:

T littlesteve!

"...a kézikönyve kizárólag a 10W-40-es olajat ajánlja..."

Nézd meg a kézikönyv kiadásának dátumát!

Lehet, hogy kicsit idősebb az autódnál.

A Z motorkód kezdetű benzines (Otto) motorokba 2002 óta a GM-LL-A-025 követelményt teljesítő motorolajok valók.

Illetve 2010 óta a GM Dexos 2.

A követelményeket teljesítő olajok listáját a "Hasznos információk a motorolajokról" kiemelt témában olvashatod.

A 10W-40-es viszkozitású motorolajokat felejtsd el, mert el járt felettük az idő.

T. mantec & Korzika!

Köszönöm szépen a segítségeteket. Valószínűleg egy 5W-40-es olajat választok aztán meglátom, hogy jól döntöttem e.

Nem merek 5W-30-t tenni bele, augusztusban vettem 1 liter 10W-40-es GM olajat és már csak 2dl van meg belőle (kicsit kajálja az olajat).

Talán 800-1000km-t mentem vele azóta. Kézikönyv szerint 1000km/0,6l az olajfogyasztás. Nem bánnám ha nem így lenne.

A kézikönyv 2003.áprilisban lett amúgy kiadva az autó meg decemberben forgalomba helyezve. :D

Ja és én néztem el a dolgot mert a kézikönyvben mégis csak ajánlja a 0W-30, 5W-40 és 10W-40-es olajokat. Bocs. :P

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

T. mantec & Korzika!

Köszönöm szépen a segítségeteket. Valószínűleg egy 5W-40-es olajat választok aztán meglátom, hogy jól döntöttem e.

Nem merek 5W-30-t tenni bele, augusztusban vettem 1 liter 10W-40-es GM olajat és már csak 2dl van meg belőle (kicsit kajálja az olajat).

Talán 800-1000km-t mentem vele azóta. Kézikönyv szerint 1000km/0,6l az olajfogyasztás. Nem bánnám ha nem így lenne.

A kézikönyv 2003.áprilisban lett amúgy kiadva az autó meg decemberben forgalomba helyezve. :D

Ja és én néztem el a dolgot mert a kézikönyvben mégis csak ajánlja a 0W-30, 5W-40 és 10W-40-es olajokat. Bocs. :P

Üdv.

Attól,hogy a 10w-40-ből fogy,nem jelenti azt,hogy az 5w-30ból több fog. Hidd el,jó az az olaj :P

Link to comment
Megosztás:

T. mantec & Korzika!

Köszönöm szépen a segítségeteket. Valószínűleg egy 5W-40-es olajat választok aztán meglátom, hogy jól döntöttem e.

Nem merek 5W-30-t tenni bele, augusztusban vettem 1 liter 10W-40-es GM olajat és már csak 2dl van meg belőle (kicsit kajálja az olajat).

Talán 800-1000km-t mentem vele azóta. Kézikönyv szerint 1000km/0,6l az olajfogyasztás. Nem bánnám ha nem így lenne.

A kézikönyv 2003.áprilisban lett amúgy kiadva az autó meg decemberben forgalomba helyezve. :D

Ja és én néztem el a dolgot mert a kézikönyvben mégis csak ajánlja a 0W-30, 5W-40 és 10W-40-es olajokat. Bocs. :P

Üdv.

Szia!

Két dolgot tudok elképzelni:

- abban az autóban sokkal több km van, mint amit mutat a műszerfal

- valaki nagyon csúnyán bánt vele korábban

Mert 134ezernél nem lenne szabad ekkora olajfogyasztásnak jelentkeznie.

Nem tudom mennyire van lehetőséged, de én azért utánajárnék, hova kerül az olaj, ami elfogy.

Nincs olajfolt véletlenül a kocsi alatt?

Nincs kék füstje a kipufogó gáznak?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Két dolgot tudok elképzelni:

- abban az autóban sokkal több km van, mint amit mutat a műszerfal

- valaki nagyon csúnyán bánt vele korábban

Mert 134ezernél nem lenne szabad ekkora olajfogyasztásnak jelentkeznie.

Nem tudom mennyire van lehetőséged, de én azért utánajárnék, hova kerül az olaj, ami elfogy.

Nincs olajfolt véletlenül a kocsi alatt?

Nincs kék füstje a kipufogó gáznak?

Szia!

Se olajfolt a kocsi alatt, se kék füst, legalábbis egyiket sem vettem még észre.

Jövő héten hétfőn viszem szerelőhöz majd ott kiderül, hogy hol és mi a gond.

Az 5W-40-es olajat már megrendeltem így most tuti ez kerül bele. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.