Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T imy!

Nincs ilyen kritérium. A Fuchs oldalán aki írta a szöveget még igazat írt, aki gépelte az már nem értette, hogy mit gépelt. Rosszul központozta a szöveget. Így születhetett az említett tárgyi tévedés.

A GM Dexos 2 jóváhagyású motorolaj alapolaja API Group III-as hidrokrakk (HC) olaj vagy API Group IV szintetikus (polyalfaolefin, észter).

Link to comment
Megosztás:

A GM Dexos 2 jóváhagyású motorolaj alapolaja API Group III-as hidrokrakk (HC) olaj vagy API Group IV szintetikus (polyalfaolefin, észter).

Ezek fényében remélem nem valami kóficot töltögetek immár 30.000 km óta a GT1 Pro Flex személyében. :D

Ne akarja megüttetni magát aki ezt a krikk-krakkolásos kókányolást kitalálta valaha is. :)

Meg a másik dolog: akkor ezek szerint 50-50, hogy HC-s vagy polyalfaolefin, észter alapolajú?

Barokkos túlzások ezek már tényleg komolyan mondom nem tudok már mit hinni. :D

Link to comment
Megosztás:

T Laci-Hun!

Castrol Magnatec C3 5W-30 motorolaj nincs.

A BP konszernnek az alábbi GM (Opel) jóváhagyással rendelkező motorolajai vannak:

- GM-LL-A-025:

Aral SuperTronic G 0W-30,

bp Visco 7000 M 0W-30,

Castrol Edge 0W-30,

- GM Dexos 2:

Castrol Magnatec C3 5W-40,

Castrol EDGE Professional OE 5W-30,

Castrol Magnatec Professional MP 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Tegnap cseréltem olajat...3,5 litert töltöttem a motorba. Ma reggel megnéztem a szintet és hát túl sokat mutat, a maximumon felül van elvileg.

Kérdésem,

- hogy engedjek e le belőle?

- mit okozhat ha túl sok olaj van egy motorban?

- mennyi a gyári adat egy X16XEL típusú ecotec motorba töltendő olajmennyiségről?

köszi!!!!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Tegnap cseréltem olajat...3,5 litert töltöttem a motorba. Ma reggel megnéztem a szintet és hát túl sokat mutat, a maximumon felül van elvileg.

Kérdésem,

- hogy engedjek e le belőle?

- mit okozhat ha túl sok olaj van egy motorban?

- mennyi a gyári adat egy X16XEL típusú ecotec motorba töltendő olajmennyiségről?

köszi!!!!

Hello!

- leengedni az olajleeresztőn tudsz, alul,

-ha leállítás után öntötted fel, akkor elképzelhető, hogy bizonyos járatokban maradt olaj, ami reggelre szépen visszafolyt.

Cserénél nem a mennyiséget szoktuk nézni, hanem a nívót. (Én engednék le belőle)

-Ezt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Tegnap cseréltem olajat...3,5 litert töltöttem a motorba. Ma reggel megnéztem a szintet és hát túl sokat mutat, a maximumon felül van elvileg.

Kérdésem,

- hogy engedjek e le belőle?

- mit okozhat ha túl sok olaj van egy motorban?

- mennyi a gyári adat egy X16XEL típusú ecotec motorba töltendő olajmennyiségről?

köszi!!!!

Én a Z14XEP-be 3l-t szoktam önteni, ilyenkor 2-esen van a nívó pálca.

Nekem amikor az opelszervizben túlöntötték (4l olajat tettek bele), akkor a nívó pálca helyére egy csövet dugtak, s valami szívó berendezéssel szívták ki....

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Tegnap cseréltem olajat...3,5 litert töltöttem a motorba. Ma reggel megnéztem a szintet és hát túl sokat mutat, a maximumon felül van elvileg.

Kérdésem,

- hogy engedjek e le belőle?

- mit okozhat ha túl sok olaj van egy motorban?

- mennyi a gyári adat egy X16XEL típusú ecotec motorba töltendő olajmennyiségről?

köszi!!!!

1.ahogy Szopcsi is mondta ,alul.(nem felül szívószállal :) ,mint a multkor valaki)

2.Kinyomja a szimeringeken,ami nem jó.

3.Jól csináltad,mert 3,5 liter a feltöltési mennyiség,de ez ugye egy teljesen száraz motorra

vonatkozik.Olajcserekor viszont mindig marad benne pár deci itt-ott.Ne úgy csináld az olajcserét,hogy egyszerre

beleöntöd a 3,5 litert,hanem úgy ,hogy önts bele 2,5-3 litert hagyd lefolyni és utána ellenőrízd az olajszintet.

Link to comment
Megosztás:

1.ahogy Szopcsi is mondta ,alul.(nem felül szívószállal :) ,mint a multkor valaki)

2.Kinyomja a szimeringeken,ami nem jó.

3.Jól csináltad,mert 3,5 liter a feltöltési mennyiség,de ez ugye egy teljesen száraz motorra

vonatkozik.Olajcserekor viszont mindig marad benne pár deci itt-ott.Ne úgy csináld az olajcserét,hogy egyszerre

beleöntöd a 3,5 litert,hanem úgy ,hogy önts bele 2,5-3 litert hagyd lefolyni és utána ellenőrízd az olajszintet.

Erre emlékszem! Nem nagyon akarta a cartárs elmondani, hogy történt a"baleset"! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem kell alul leereszteni, összefröcskölni mindent. A nívópálca helyére egy vékony gumicsövet kell ledugni, annak a végére meg egy fecskendő, így nem tud beleesni. Pár szívással le lehet szippantani a felesleget.

Én is ezt mondom, de nem akarnak nekem hinni... szervizben is úgy csinálták (habár ott meg beleöntöttek 4l olajat, szóval ott hibáztak)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon,mert most vásároltam az Astrámat amely 1999 03.havi 1.6 8V X16SZR motorkódú sedan

Kintről hozott Elegance felszereltségű és 114000km-t futott

Elsőként motorolajat szeretnék cserélni ebbe kérném a segítségeteket,milyen viszkozitású,teljesítményszintű a belevaló

A váltóban is lecserélném ha segitetek

köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon,mert most vásároltam az Astrámat amely 1999 03.havi 1.6 8V X16SZR motorkódú sedan

Kintről hozott Elegance felszereltségű és 114000km-t futott

Elsőként motorolajat szeretnék cserélni ebbe kérném a segítségeteket,milyen viszkozitású,teljesítményszintű a belevaló

A váltóban is lecserélném ha segitetek

köszi a segítséget

Szia,sok szerencsét hozzá!

10W40 olaj kell bele.

12 éves és 114 ezer km :) ?Biztos ez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon,mert most vásároltam az Astrámat amely 1999 03.havi 1.6 8V X16SZR motorkódú sedan

Kintről hozott Elegance felszereltségű és 114000km-t futott

Elsőként motorolajat szeretnék cserélni ebbe kérném a segítségeteket,milyen viszkozitású,teljesítményszintű a belevaló

A váltóban is lecserélném ha segitetek

köszi a segítséget

Né mán"! Megint egy bátor kolléga :) , aki 75 lóval akarja legyőzni a gravitációt. Bocs, ezt viccnek szántam. Szerintem bármilyen 10w-s olajat beleönthetsz. Ennek a motornak nemigen volt különösebb olajigénye, amikor kijött. Ha volt, javítsatok ki!

Link to comment
Megosztás:

Né mán"! Megint egy bátor kolléga :) , aki 75 lóval akarja legyőzni a gravitációt. Bocs, ezt viccnek szántam. Szerintem bármilyen 10w-s olajat beleönthetsz. Ennek a motornak nemigen volt különösebb olajigénye, amikor kijött. Ha volt, javítsatok ki!

Úgy hallottam,olvastam ez az egyik legkiforrottabb,legtartósabb motor az Astrákban,meg egyébként is családos vagyok nem akarok száguldozni már,ezt már megtettem 10-15 évvel ezelőtt,az 1.4 16V sem nyomatékosabb

a 114 ezer km valósnak tűnik a belső térben nincs semmi elkopva(váltószoknya sem szakadt,kormány se kopott nagyon)a motortérben még lógnak a szerviz időpontot jelző cimkék(6 évesen 72 ezer km,10 évesen 98 ezer km)

A váltóba milyen olajat tegyek?Lehet egyátalán cserélni?

Link to comment
Megosztás:

A kézi váltókban élettartam-olaj van, nem kell cserélni csak ha meg volt bontva a váltó (de akkor meg úgyis kifolyik belőle, szóval olyankor muszáj), de persze önszorgalomból cserélheted, ártani nem ártasz vele.

Köszi, azt hallottam, ha nincs megbontva, akkor nem kell.

Másvalakitől pedig azt, hogy "élettartam" kb. 200.000 km, de akkor ok, inkább nem nyúlok én sem hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.