Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Sziasztok. Csak annyit szeretnék hozzáfüzni, hogy a Fuchs olajjal legyetek óvatosak.

Kivele, ne hagyd magadban, ne kímélj minket az igazságtól. :)

Kíváncsi vagyok mi lehet az.

De remélem nem a fukszosokra gondolsz, mert azokkal tényleg vigyázni kell, főleg Borsodban :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Kivele, ne hagyd magadban, ne kímélj minket az igazságtól. :lol:

Kíváncsi vagyok mi lehet az.

Na jah, ez a "mondtam is valamit, meg nem is" esete.

Ennyi erővel a zongorával is lehetnénk óvatosak, mert szépen tud ugyan szólni, de ha a fejünkre esik az bizony nagyon fáj... :D

(Amúgy érintett vagyok, Fuchs olajat használok a Coupéban (FUCHS Titan Supersyn 5W-50), teljes megelégedéssel.)

Link to comment
Megosztás:

Na jah, ez a "mondtam is valamit, meg nem is" esete.

Ennyi erővel a zongorával is lehetnénk óvatosak, mert szépen tud ugyan szólni, de ha a fejünkre esik az bizony nagyon fáj... :lol:

(Amúgy érintett vagyok, Fuchs olajat használok a Coupéban (FUCHS Titan Supersyn 5W-50), teljes megelégedéssel.)

Szintén én is Titan GT1 Pro Flex 5W-30-assal, de eddig semmi "kézzelfogható" negatív dolgot nem tapasztaltam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlt pénteken tulajdonosa lettem egy 1.6-os G Astrára (X16XE). Általános karbantartási munkákat szeretnék rajta végrehajtani, kezdve a motorolajjal. Előző tulajtól kaptam egy 5W-30-as GM olajat. Ezt beletehetem, vagy az X-es motorkódú járgányba csak 10W-40-es olaj való? GM olajat beletehetem, vagy inkább a láncfűrészben használjam? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlt pénteken tulajdonosa lettem egy 1.6-os G Astrára (X16XE). Általános karbantartási munkákat szeretnék rajta végrehajtani, kezdve a motorolajjal. Előző tulajtól kaptam egy 5W-30-as GM olajat. Ezt beletehetem, vagy az X-es motorkódú járgányba csak 10W-40-es olaj való? GM olajat beletehetem, vagy inkább a láncfűrészben használjam? :lol:

Én az enyémbe beleraktam, most tesztelem. Igaz, Z-s motor. Eddig nincs gond, nem fogyott, de még keveset mentem vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlt pénteken tulajdonosa lettem egy 1.6-os G Astrára (X16XE). Általános karbantartási munkákat szeretnék rajta végrehajtani, kezdve a motorolajjal. Előző tulajtól kaptam egy 5W-30-as GM olajat. Ezt beletehetem, vagy az X-es motorkódú járgányba csak 10W-40-es olaj való? GM olajat beletehetem, vagy inkább a láncfűrészben használjam? :lol:

Ezen rágd át magad!

Link to comment
Megosztás:

T pana!

Ha van korszerűbb és nem sokkal drágább, akkor minek erőltetnéd, azt a korszerűtlen motorolajat?

Szia!

Én nem erőltetem, csak megkérdeztem :lol:

Mi a különbség az 5W30 és az 5W40 között? Az 5W30-at jobban fogyasztaná? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Kivele, ne hagyd magadban, ne kímélj minket az igazságtól. :lol:

Kíváncsi vagyok mi lehet az.

De remélem nem a fukszosokra gondolsz, mert azokkal tényleg vigyázni kell, főleg Borsodban :D B) :D

Hali. Bocsi, hogy csak most válaszolok. A Fuchs olajat magyarországon elég nagy szeretettel hamisitják. A VPOP már nálam is látogatást tett és kimondottan azt kerestek. Kicsit beszélgettem velük és elmondták, hogy találtak már olyat, hogy nem hogy másik olaj volt benne hanem fáradt olaj. Jó- rendbe a rutinos autós azért meg tudja külömböztetni az olajat a fáradt olajtól de azért mégis elég szomorú. Én spec ezért nem is tartom. Már három cég is volt nálam, hogy tartsam. Csak mikor mindegyik hiteget, hogy az övé eredeti és a többi gagyi kicsit elgondolkodtató. A vonalkód is sokat elárul. Volt, hogy egy nagyobb cégnek kiadtam árajánlatott és nem birtam a Fuchs alá menni pedig nem olcsó olaj, mint tudjuk. Kiderült, hogy a vonalkód 600-al kezdödött ( Dél-Afrika ). Na az tuti nem eredeti. Nem is foglalkoztam velük tovább. Tévedés ne essék nem azt mondom, hogy nem jó olaj, csak résen kell lenni.

Link to comment
Megosztás:

Hali. Bocsi, hogy csak most válaszolok. A Fuchs olajat magyarországon elég nagy szeretettel hamisitják. A VPOP már nálam is látogatást tett és kimondottan azt kerestek. Kicsit beszélgettem velük és elmondták, hogy találtak már olyat, hogy nem hogy másik olaj volt benne hanem fáradt olaj. Jó- rendbe a rutinos autós azért meg tudja külömböztetni az olajat a fáradt olajtól de azért mégis elég szomorú. Én spec ezért nem is tartom. Már három cég is volt nálam, hogy tartsam. Csak mikor mindegyik hiteget, hogy az övé eredeti és a többi gagyi kicsit elgondolkodtató. A vonalkód is sokat elárul. Volt, hogy egy nagyobb cégnek kiadtam árajánlatott és nem birtam a Fuchs alá menni pedig nem olcsó olaj, mint tudjuk. Kiderült, hogy a vonalkód 600-al kezdödött ( Dél-Afrika ). Na az tuti nem eredeti. Nem is foglalkoztam velük tovább. Tévedés ne essék nem azt mondom, hogy nem jó olaj, csak résen kell lenni.

Hát igen, Magyarország... Mondjuk a MoS2 Fuchs olajokat valóban fel lehet hígítani fáradtolajjal, már gyárilag sötét színűek a szilárd adalék miatt, a "hagyományosakat" azért ezzel a módszerrel nem lehetne így eladni.

Különben hallani pancsolt Castrol-ról, GM-ről is, meg másokról is... Hogy aztán ezekben mennyi az urban legend, vagy tényleg ennyire sötét a magyar olajpiac, nehéz megmondani...

Link to comment
Megosztás:

Hali. Bocsi, hogy csak most válaszolok. A Fuchs olajat magyarországon elég nagy szeretettel hamisitják. A VPOP már nálam is látogatást tett és kimondottan azt kerestek. Kicsit beszélgettem velük és elmondták, hogy találtak már olyat, hogy nem hogy másik olaj volt benne hanem fáradt olaj. Jó- rendbe a rutinos autós azért meg tudja külömböztetni az olajat a fáradt olajtól de azért mégis elég szomorú. Én spec ezért nem is tartom. Már három cég is volt nálam, hogy tartsam. Csak mikor mindegyik hiteget, hogy az övé eredeti és a többi gagyi kicsit elgondolkodtató. A vonalkód is sokat elárul. Volt, hogy egy nagyobb cégnek kiadtam árajánlatott és nem birtam a Fuchs alá menni pedig nem olcsó olaj, mint tudjuk. Kiderült, hogy a vonalkód 600-al kezdödött ( Dél-Afrika ). Na az tuti nem eredeti. Nem is foglalkoztam velük tovább. Tévedés ne essék nem azt mondom, hogy nem jó olaj, csak résen kell lenni.

Oké, semmi gond, ne haragudj, nem akartam elbagatelizálni a dolgot, csak azt hittem már nem is írsz semmit, nem tudtam hogy ennyi konkrét infód van. :lol:

A másik dolog: ahogy nézegettem az árakat ( még mindig Fuchs Titan GT1 Pro Flex-ről 5W 30-ról van szó ) a legolcsóbban az olajport.hu-n találtam a 4 littyóst 13 ezerért.

A legdrágábban ugyanezt másik oldalon, oldalakon 16-17 körül adogatják.

Hazamentem faterékat meglátogatni ( kb. 2010. novemberében történt ) mondom beugrok már a helyi olajbáróhoz, egy kis biznyákért. B)

Rákérdezek egyáltalán ismerik-e ezt a Fuchs típust: "Hogyne ismernénk 2 nap múlva itt is van neked báttya" dumával tényleg be is szerezték...... 10.500 forintért, mikor mondom a legolcsóbban 13 alatt sehol nem találtam sem neten, sem pedig máshol. :D

Nehogy a kukában, illetve a megfelelő helyen végezze, majd ha hazamegyek nemsokára meg is nézem a kódot amit írtál.

MOD: megnézettem az öregemmel, 400-assal kezdődik. :D

Más trükkösség , okosság esetleg ami alapján beazonosítható melyik-melyik?

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A gondom az, hogy szerintem elég dzsuvás lehet az olajteknőm (szerintem elég gyorsan elkoszolódik az olaj állásában), szóval szeretném átmosni a rendszert, mielőtt beleöntöm a friss olajat. Olvastam ezekről az olaj helyett beöntendő "tísztítószerekről", ezek az olajsarat is feloldják? Van valamelyik márka, amelyiket ajánljátok?

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A gondom az, hogy szerintem elég dzsuvás lehet az olajteknőm (szerintem elég gyorsan elkoszolódik az olaj állásában), szóval szeretném átmosni a rendszert, mielőtt beleöntöm a friss olajat. Olvastam ezekről az olaj helyett beöntendő "tísztítószerekről", ezek az olajsarat is feloldják? Van valamelyik márka, amelyiket ajánljátok?

Én úgy tudom nem javasolják ezeket az átmosószereket.Friss olaj meg szűrő bele és kész.

Max. ha te úgy gondolod vedd le az olajteknőt és tisztítsd ki.De ez sem gyakori.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A gondom az, hogy szerintem elég dzsuvás lehet az olajteknőm (szerintem elég gyorsan elkoszolódik az olaj állásában), szóval szeretném átmosni a rendszert, mielőtt beleöntöm a friss olajat. Olvastam ezekről az olaj helyett beöntendő "tísztítószerekről", ezek az olajsarat is feloldják? Van valamelyik márka, amelyiket ajánljátok?

Hali. A Wynn's-nek van jó terméke. én rendszeresen használom. Lényege, hogy olajcsere elött kell a régi olajba tölteni és kell járatni a motort 10-20 percig vagy mész a kocsival 10-20 kilométert és utánna kell melegibe leengedni az olajat. Ez fellazit minden koszt és lerakódást.

WYN51272_nagy.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.