Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Szép jó napot kívánok!

Tisztelt fórumozok egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Én 2 hete vásároltam egy Opel Astra G 1.7 DTI típusú járművet, az autó 2004-es évjáratú és 154000 km van benne és olaj cserét szeretnék rajta csinálni. Abban szeretném kérni a segítségeteket hogy milyen olajat tegyek az autóba?

Várom tanácsaitokat.

Üdvözlettel Sanyi

Ahogy corsika is írja, a kiemelt topikban lévők közül válogass, amik teljesítik a GM-LL-B-025 vagy GM Dexos2 szabványt. Ha ezt be akarod tartani, a 10W40-es olajok ezt nem teljesítik...

Szóval, 0W-, 5W- viszkozitás körül nézelődj, márka tekintetében azt, amit könnyen/olcsóbban be tudsz szerezni.

Amúgy üdv. a fórumon! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Szép jó napot kívánok!

Tisztelt fórumozok egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Én 2 hete vásároltam egy Opel Astra G 1.7 DTI típusú járművet, az autó 2004-es évjáratú és 154000 km van benne és olaj cserét szeretnék rajta csinálni. Abban szeretném kérni a segítségeteket hogy milyen olajat tegyek az autóba?

Várom tanácsaitokat.

Üdvözlettel Sanyi

Khmmm, khmmm ... Annyit mutat az óra. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Ahogy corsika is írja, a kiemelt topikban lévők közül válogass, amik teljesítik a GM-LL-B-025 vagy GM Dexos2 szabványt. Ha ezt be akarod tartani, a 10W40-es olajok ezt nem teljesítik...

Szóval, 0W-, 5W- viszkozitás körül nézelődj, márka tekintetében azt, amit könnyen/olcsóbban be tudsz szerezni.

Amúgy üdv. a fórumon! :excl:

Szia!

Köszönöm szépen a segítségedet és a tanácsodat akkor a kiemelt topikban lévő olajok közül választok egy 5W30-as olajat

Sanyi

Link to comment
Megosztás:

No para... Rendes társaság van itt a fórumon, segítőkészek, hozzáértők, sok esetben a megoldás fényképpel illusztrált. Van akinek ez a szenvedélye.... mindenről fényképet készít.......ugyebár..... de van olyan kérdés is, ami kiveri a biztosítékot... Nos Te olyat kérdeztél. Nem gond, de érdemes hozzászólások előtt visszaolvasni és nem csak egy-két oldalt. Hidd el, megéri.

Oly annyira, hogy nekem egy évvel ezelőtt fogalmam sem volt az opel motorjáról, műszaki dolgairól, de a fórumon olvasott tudást felhasználva ma már saját magam megtudnék építeni egy 3000 -es twin-turbó quadro befecskendező motort és azt már bele tudnám tenni az 1.4-es twinportomba... :excl: ... asszem....

Egy 1,4-es twinport motorba beépítesz egy 3000-es twin turbót. Ez mekkora hülyeség. Szerintem egyszerűbb lenne kicserélni a motort, nem? Te tudod, mennyit akarsz szívni. :(

A szervízben a gyári GM olajat rakják bele.Ammeg csak jó! :lol:

Kivéve, ahol a Shell-el paktáltak le. Mondjuk a válság eleje óta ez az opel szerviz meg is szűnt.

Link to comment
Megosztás:

T törvényenkívüli!

A szerelőt értem, neki szüksége van munkára, de a többieknek miért érdekük az szervizköltség emelése, az élettartam csökkentése?

T mantec!

A szerelőt én nem értem, mert úgyis a cég autóit piszkálhatná, ha valami normális olajat rakna a motorokba. Ilyet vesznek hordószám, mert jó árban van. Én a beszerzőt nem értem, hogy miért ezt?! Akik itt kötik az ebet a karóhoz, azok nem a viszkozitást, hanem az api-t (?) nézik.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello!Egy kis segítség kellene!Van egy astra g x14xe 98-as autóm elvileg 147ezer km-el,bár ha jobban megnézem biztos,hogy több van benn. Olajcserém lesz nemsokára és két olaj között lebegek éppen,amiről elég nagy vita van itt közöttetek is GM 10w40 vagy castrol magnatec 10w40,mindkettőt szidjátok is és dicséritek is,de mégis valaki hozzáértő segíthetne! előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Ahogy egyre többet olvasom a fórumot,úgy néz ki megoldódik a kérdésem,mert a Castrol Magnatec 10W_40-nek semmilyen GM (opel) gyártóművi jóváhagyása sincs állítólag.úgyhogy marad a GM 10w40.

Szerintem meg fordítva..

De te tudod..

Mivel ezekbe a régi X14-sekbe még 10w-s kell, jobb bele bármi más

Olvasgass vissza az F-es topikba.

Ide

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg fordítva..

De te tudod..

Mivel ezekbe a régi X14-sekbe még 10w-s kell, jobb bele bármi más

Olvasgass vissza az F-es topikba.

Ide

Most jól elbizonytalanítottad :lol:

Ha márkaszervízbe vinné és nem vinne magával sajátot, akkor ott GM-et raknának bele.

Amennyiben 10 ezrenként van cserélve, akkor olyan nagy kárt nem tud okozni egyikkel sem.

Persze folyamatos ellenőrzés mellett.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg fordítva..

De te tudod..

Mivel ezekbe a régi X14-sekbe még 10w-s kell, jobb bele bármi más

Olvasgass vissza az F-es topikba.

Ide

hát olvasgattam az F-es topikba,és itt is kap hideget meleget mindkettő,de mi van az opel gyártóműi jóváhagyással a castrol esetében,az egész hülyeség,vagy most akkor mi van,nem kell hozzá?amúgy 10000-nél mindig csere van

Link to comment
Megosztás:

hát olvasgattam az F-es topikba,és itt is kap hideget meleget mindkettő,de mi van az opel gyártóműi jóváhagyással a castrol esetében,az egész hülyeség,vagy most akkor mi van,nem kell hozzá?amúgy 10000-nél mindig csere van

Kell vagy nem kell, ez elég szubjektív dolog. A gyártóművi jóváhagyás nem neked fontos, hanem a gyártónak. Az autó minden bizonnyal működni fog Castrol olajjal is (az már más kérdés hogy mennyire fogyasztja azt az olajat), de ha bármi baja lesz a váltónak, akkor a márkaszerviz rögtön azzal fog jönni hogy a hiba azért keletkezett, mert nem az előírásnak megfelelő olajat töltötted bele -> buktad a garanciát.

A fentiek figyelembevételével szvsz olyan olajat töltesz bele amilyet akarsz (természetesen az előírt viszkozitási értékeket szem előtt tartva), a márkát tekintve úgyis csak az egyéni tapasztalat számít, hiába kérdezel meg 1000 más forrást hogy melyik a jó, az mind szubjektív értékelés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Z14 XEP-mből furcsa, halk, monoton, súrlódáshoz hasonló zajt hallatszott alapjáraton.(Nem vezérműtengely csésze az rendben van.)

Mielőtt a szerelőm megnézte volna olajat cseréltem a gépben. 13000km megtétele után váltottam GM 5W-30-ról MOL Dinamic Synt 5W-30-ra.

Olajcsere után ez a zaj megszűnt.

Lehet, hogy a friss olaj teljesen megszüntette a jelenséget?

A szerelő szerint a vezérműlánc feszítő könyörgött friss olajért.

Mi a véleményetek a választott olajról?(MOL Dinamic Synt 5W-30)

Link to comment
Megosztás:

T Filo!

Mol Dynamic Synt 5W-30 teljesíti a GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 gyártóművi előírást.

Nem szintetikus, mert 80% hidrokrakk eljárással készült alapolajat tartalmaz.

Drága 2.390,- Ft/literért.

2.550,- Ft/liter áron a piacvezető ExxonMobil konszern Mobil 1 0W-40 olaját lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

T Filo!

Mol Dynamic Synt 5W-30 teljesíti a GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 gyártóművi előírást.

Nem szintetikus, mert 80% hidrokrakk eljárással készült alapolajat tartalmaz.

Drága 2.390,- Ft/literért.

2.550,- Ft/liter áron a piacvezető EssoMobil Mobil 1 0W-40 olaját lehet kapni.

ExxonMobil lesz az... :lol:

T mantec!

Végre van valaki, aki helyesen választ olajat (értsd: betartja a gyártói előírást), de leszólod, hogy drága olajat vett...

Nem szőrszálhasogatás ez már?! Még a végén azt fogja valaki gondolni, hogy neked semmi sem jó...

Link to comment
Megosztás:

T nundee!

Igen, köszönöm.

Kétség kívül eredmény, hogy van már aki gyártóművi előírást teljesítő olajat vásárol.

Még nagyobb eredmény ha ezekből az olajokból meg tudja különböztetni a ténylegesen szintetikust a "csak" szintetikusnak mondott HC (hidrokrakk) olajtól.

És el lehet jutni oda, hogy a gyártóművi előírást teljesítő, szintetikus olajokból kiválasztja a legolcsóbbat a tisztelt felhasználó.

Nos, ha eljutunk idáig, akkor tényleg csak dicséretről kell, hogy szóljon a bejegyzésem.

Vagy lehet elölről kezdeni Dexos2-vel? ;-)

Link to comment
Megosztás:

hát olvasgattam az F-es topikba,és itt is kap hideget meleget mindkettő,de mi van az opel gyártóműi jóváhagyással a castrol esetében,az egész hülyeség,vagy most akkor mi van,nem kell hozzá?amúgy 10000-nél mindig csere van

Sziasztok!

Ehhez annyit meg hozzatennek, hogy a GM 10W40 nek sincsen semmilyen gyartoi jovahagyasa! (csak az 5w30 nak), mivel akkoirban meg

megelegedtek az API es ACEA besorolasokkal. Akkori motorok gepkonyve is ez alapjan ad minosegi korlatot.

A longlife csereciklusnal jon elo a gyartospecifikus olaj kerdese, nem a multezredi gepeknel.

Link to comment
Megosztás:

T Filo!

Mol Dynamic Synt 5W-30 teljesíti a GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 gyártóművi előírást.

Nem szintetikus, mert 80% hidrokrakk eljárással készült alapolajat tartalmaz.

Drága 2.390,- Ft/literért.

2.550,- Ft/liter áron a piacvezető EssoMobil Mobil 1 0W-40 olaját lehet kapni.

...Akkor mit szólsz az én 5w30 -as Valvoline SynPower 4 l-es 12600 ft.- os olajomhoz... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ehhez annyit meg hozzatennek, hogy a GM 10W40 nek sincsen semmilyen gyartoi jovahagyasa! (csak az 5w30 nak), mivel akkoirban meg

megelegedtek az API es ACEA besorolasokkal. Akkori motorok gepkonyve is ez alapjan ad minosegi korlatot.

A longlife csereciklusnal jon elo a gyartospecifikus olaj kerdese, nem a multezredi gepeknel.

na akkor köszönöm mindenkitől a segítséget nálam most a GM 10w40 győzött

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.