Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T Probert!

A Castrol Magnatec 10W_40-nek semmilyen GM (opel) gyártóművi jóváhagyása sincs.

Ezért Opelbe nem való.

Még ha a "szerelő" azt mondja, akkor sem.

1999-ben mikor az én kocsimat az X16XELmotorral legyártották ezek a mostani

jóváhagyások még nem igen voltak meg,szerintem.Akkor mit raktak bele?

Hát pedig még az autós boltokban sem mondták, hogy nem jó!

Mit javasolnál?

Az a probléma, hogy az olajat már 2 vagy 3 hete megvettem.

Majd írd be az aláírásba(fenn jobboldalt- vezérlőpult-aláírás szerkesztése) a motorkód, évjárat ilyesmi ,amit itt többeknél látsz

és akkor könyebben be azonosíthatjuk a gépet.Üdv.korzi

Link to comment
Megosztás:

A motorkódja X14XE

Láttam a felsorolást az olajokról, de akkor már régen megvolt az olaj.

És akárkit kérdeztem, szerelőket boltosokat, egyik sem mondta, hogy az nem bele való olaj.

Mc-elek-nek meg csak annyit, hogy azért van a fórum, hogy én kérdezzek és a segítőkész emberek válaszoljanak.

Kösz fiúk a segítséget! Holnap akkor utána járok ennek a dolognak, nem akarok kárt tenni az autóban. Még így használtan is nehezemre esett megvenni, de mozgássérűlt vagyok, és a kényszer nagy úr.

Link to comment
Megosztás:

Mc-elek-nek meg csak annyit, hogy azért van a fórum, hogy én kérdezzek és a segítőkész emberek válaszoljanak.

köszi... :excl:

Nem tudod mire gondoltam....

De ha vennéd a fáradtságot és visszaolvasnál akkor tudnád mire gondolok...

én nem adok olajtanácsot arra itt a mantec. :(

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok nagy fórumozó, nem tudom mit hol találok. Ha nekem szólt, akkor te mint tapasztalt fórumozó, odabiggyeszthetted volna mihez szóltál hozzá, nem csak úgy bele a vakvilágba egy megjegyzést beszúrni.

tudom....

idézni luxus :excl:

Azoknak szolt akik tudják milyen olajháború szokott itt lenni.

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok nagy fórumozó, nem tudom mit hol találok. Ha nekem szólt, akkor te mint tapasztalt fórumozó, odabiggyeszthetted volna mihez szóltál hozzá, nem csak úgy bele a vakvilágba egy megjegyzést beszúrni.

na, ne lázaggyá! rajtad kivül mindenki érti, ha maradsz itt fórumozni te is fogod. ennyi. jól összeszokott csapat van itt, mindenki fél szavakbóll is érti a másikat :excl:

Link to comment
Megosztás:

1999-ben mikor az én kocsimat az X16XELmotorral legyártották ezek a mostani

jóváhagyások még nem igen voltak meg,szerintem.Akkor mit raktak bele?

Tudom,hogy érted az olajakat,ezért is komolyan kérdeztem.99-ben

milyen olajat raktak,milyen szabvány szerint?Mert ugye az akkori gyártású motorokba

az annak megfelelő olaj kell?!!!!

T CorsIKa!

Most viszont 2010-t írunk.

Nem mondod? :excl:

Link to comment
Megosztás:

Tudom,hogy érted az olajakat,ezért is komolyan kérdeztem.99-ben

milyen olajat raktak,milyen szabvány szerint?Mert ugye az akkori gyártású motorokba

az annak megfelelő olaj kell?!!!!

Nem mondod? :excl:

Benne az a kérdés merült fel:

Milyen autója van mantec-nak???

Ez nem szurkálódás ,mert olajkérdésben Ő a tuti....

csak láttam különböző fórumokba az írását :( és ott is tuti

Link to comment
Megosztás:

Tudom,hogy érted az olajakat,ezért is komolyan kérdeztem.99-ben

milyen olajat raktak,milyen szabvány szerint?Mert ugye az akkori gyártású motorokba

az annak megfelelő olaj kell?!!!!

Ha jól tudom, akkoriban az ACEA A3 (98), API SL teljesítmény szabványnak kellett megfelelni, viszkozitást tekintve meg a 10W40-nek.

Az utóbbi időben egyre jobban előtérbe kerültek a teljesen szintetikus alapolajú kenőanyagok, amik amellett, hogy környezetbarátabbak, stressztűrőbbek is, ami azt jelenti, hogy a teljes használati ciklusuk alatt kb. ugyanazt a kenőképességet, tisztító hatást, stb. biztosítják, mint frissen betöltve, ráadásul "lefelé" kompatibilisek a szabványok tekintetében. Ezért érdemesebb, jobb ezeket használni a régebbi motorokba is.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom, akkoriban az ACEA A3 (98), API SL teljesítmény szabványnak kellett megfelelni, viszkozitást tekintve meg a 10W40-nek.

Az utóbbi időben egyre jobban előtérbe kerültek a teljesen szintetikus alapolajú kenőanyagok, amik amellett, hogy környezetbarátabbak, stressztűrőbbek is, ami azt jelenti, hogy a teljes használati ciklusuk alatt kb. ugyanazt a kenőképességet, tisztító hatást, stb. biztosítják, mint frissen betöltve, ráadásul "lefelé" kompatibilisek a szabványok tekintetében. Ezért érdemesebb, jobb ezeket használni a régebbi motorokba is.

Igen,értem,köszönöm. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Ajaj!! Látom kapni fogom itt az ívet rendesen, ha maradok fórumozni. :(

No para... Rendes társaság van itt a fórumon, segítőkészek, hozzáértők, sok esetben a megoldás fényképpel illusztrált. Van akinek ez a szenvedélye.... mindenről fényképet készít.......ugyebár..... de van olyan kérdés is, ami kiveri a biztosítékot... Nos Te olyat kérdeztél. Nem gond, de érdemes hozzászólások előtt visszaolvasni és nem csak egy-két oldalt. Hidd el, megéri.

Oly annyira, hogy nekem egy évvel ezelőtt fogalmam sem volt az opel motorjáról, műszaki dolgairól, de a fórumon olvasott tudást felhasználva ma már saját magam megtudnék építeni egy 3000 -es twin-turbó quadro befecskendező motort és azt már bele tudnám tenni az 1.4-es twinportomba... :excl: ... asszem....

Link to comment
Megosztás:

Azt áruljátok már el nekem, hogyha a 10W40-es olajok nem felelnek meg a gyári, jelenlegi követelményeknek, akkor a szakszervizben ahányszor cseréltek, miért olyat töltöttek bele?

És ez a minősítés vagy jóváhagyás vagy mi rá van írva valamilyen formában a flakonra?

Ha eddig 10W40 volt, van benne, akkor azt ha leeresztem, helyére tölthető mondjuk az 5W40 vagy 30?

Link to comment
Megosztás:

Azt áruljátok már el nekem, hogyha a 10W40-es olajok nem felelnek meg a gyári, jelenlegi követelményeknek, akkor a szakszervizben ahányszor cseréltek, miért olyat töltöttek bele?

És ez a minősítés vagy jóváhagyás vagy mi rá van írva valamilyen formában a flakonra?

Ha eddig 10W40 volt, van benne, akkor azt ha leeresztem, helyére tölthető mondjuk az 5W40 vagy 30?

A szervízben a gyári GM olajat rakják bele.Ammeg csak jó! :excl:

Link to comment
Megosztás:

A szervízben a gyári GM olajat rakják bele.Ammeg csak jó! :excl:

...alapesetben. De ha viszel valamit és erősködsz hogy neked az kell bele, akkor sztem saját felelősségre minden további nélkül belerakják. (Elvégre mindent a kedves ügyfélért, még akkor is ha nem ért hozzá. Ha neki direkt a sz@r kell, akkor kapja azt. :( )

Link to comment
Megosztás:

T Probert!

A Castrol Magnatec 10W_40-nek semmilyen GM (opel) gyártóművi jóváhagyása sincs.

Ezért Opelbe nem való.

Még ha a "szerelő" azt mondja, akkor sem.

Mi a különbség két olaj olaj között, ha minden tökéletesen megegyezik csak az egyiken van a másikon nincs GM-LL jóváhagyási jelzés.

Múlt nap is láttam két kívülről tökéletesen azonos flakont, de az egyik GM -hez, a másik Fordhoz jóváhagyott. És akkor még mindet nem is láttam, mert elmondás szerint van külön VW csoporthoz és még külön Mercedeshez is, illetve több flakonon szerepelt ugyan az a jóváhagyás franciáktól, stb. Már-már gyanús, hogy ennek egy része pusztán csak marketingfogás a cégek (autógyártó) részéről (saját jeles olaj rulez, vegyedvigyedeszttőccsdbelecsakezajjó).

Link to comment
Megosztás:

Ajaj!! Látom kapni fogom itt az ívet rendesen, ha maradok fórumozni. :lol:

Ha - remélhetőleg - maradsz velünk, észlelni fogod, hogy bár Mádzsárisztán nem olajnagyhatalom, egészen tisztességes kis OLAJHÁBORÚK szoktak itt is kirobbanni. :excl:

Ja, akár állóháborúnak is nevezhetnénk, aminek a vége legtöbbször patthelyzet :(

Link to comment
Megosztás:

Szép jó napot kívánok!

Tisztelt fórumozok egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Én 2 hete vásároltam egy Opel Astra G 1.7 DTI típusú járművet, az autó 2004-es évjáratú és 154000 km van benne és olaj cserét szeretnék rajta csinálni. Abban szeretném kérni a segítségeteket hogy milyen olajat tegyek az autóba?

Várom tanácsaitokat.

Üdvözlettel Sanyi

Link to comment
Megosztás:

Szép jó napot kívánok!

Tisztelt fórumozok egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Én 2 hete vásároltam egy Opel Astra G 1.7 DTI típusú járművet, az autó 2004-es évjáratú és 154000 km van benne és olaj cserét szeretnék rajta csinálni. Abban szeretném kérni a segítségeteket hogy milyen olajat tegyek az autóba?

Várom tanácsaitokat.

Üdvözlettel Sanyi

Nem vagyok ugyan dízeles ,szerintem 10W40,ezt módosítom 5W30-ra, és azok közül ami benne van a listában a "hasznos info olajakról"-ban!

"a teljesen szintetikus, dexos2-t teljesítő GM Genuine Motor Oil Dexos2 5W-30-t."(ezt Mantec írta)ő az olajguru!

És még jó lenne,ha átolvasnád ezt a topikot ,ahol vagyunk!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.