Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T zsoloka02!

A Q8 Formula Excel 5W-40 semmilyen GM gyártóművi jóváhagyással nem rendelkezik, ezért nem a való az autóba.

A Kuvait Petroleum (Q8) GM Jóváhagyással rendelkező motorolajai:

-GM-LL-A-025:

Q8 Formula G Longlife 5W-30,

-GM Dexos2:

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

T zsoloka02!

A Q8 Formula Excel 5W-40 semmilyen GM gyártóművi jóváhagyással nem rendelkezik, ezért nem a való az autóba.

A Kuvait Petroleum (Q8) GM Jóváhagyással rendelkező motorolajai:

-GM-LL-A-025:

Q8 Formula G Longlife 5W-30,

-GM Dexos2:

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30.

Kedves Mantec!

Azért kijavitalak mert a Q8 5W-40 GMLL-B-025 ŐS gM JÓVÁHAGYÁSSAL AZÉRT CSAK CSAK RENDELKEZIK!

dE AZÉRT KÖSZ A VÁLASZT

AMUGY ÉN EZT RAKOM MÁR A 4.ALKALOMMAL BELE ÉS NO PROBLEMO!

Link to comment
Megosztás:

T zsoloka02!

A GM-LL-B-025 követelmény a GM diesel autóba szóló szabványa.

A Te autód benzines.

A Q8 Formula Excel 5W-40 a GM-LL-B-025-tel sem rendelkezik.

Nem vitatom, hogy a felkészültségeddel, érzékszerveiddel, műszerezettségeddel nem érzékeled, de attól a probléma létezik.

Itt azt írják, hogy a GM-LL-B-025-ös minősítéssel rendelkezik. Én megkérdeztem a vásárlás előtt a Totalcar Olajdoktorát, és azt a választ kaptam, hogy a Z17DTL-be beletölthetem, mert a szükséges minősítéssel rendelkezik, ami fel is van tüntetve a flakonon. Nyilván egy benzinesbe nem raknám bele.

Link to comment
Megosztás:

Itt azt írják, hogy a GM-LL-B-025-ös minősítéssel rendelkezik. Én megkérdeztem a vásárlás előtt a Totalcar Olajdoktorát, és azt a választ kaptam, hogy a Z17DTL-be beletölthetem, mert a szükséges minősítéssel rendelkezik, ami fel is van tüntetve a flakonon. Nyilván egy benzinesbe nem raknám bele.

ha megnézed a 778-as hozzá szólást akkor tudod hogy miért jó a tiedbe <_<

Link to comment
Megosztás:

T PGA!

Igen, a motorkódtól (Z) függ a motorolaj előírás (GM-LL-A-025), és nem a karosszéria változattól (G, H, J).

De mindig jönnek fórumlakók - nekik készült a "Hasznos információk a motorolajokról" kiemelt téma - de jönnek és mondják:

- a szervizkönyvben ezt pecsételték Németországban,

- ez van leírva a szervizkönyvben,

- szomszéd mondta,

- márkaszerviz mondta,

- 10 éve ezt használja és semmi baja a motornak,

- szerelő mondta

- Olajdoktor mondta,

- nem érdekli a gyártóművi olajelőírás.

Helló mantec

Akkor most hogy is van mert nekem is olyan kézikönyvem van (2000-es kiadású) amiben szó sem esik a GM-LL-A-025-ös gyártói előírásról. Motorolajnak ACEA A3-98/B3-98-as olajat ajánlanak. 0W-30, 5W-30, 10W-30 (vagy 30-nál magasabb)viszkozitással. Sőt -15 fok külső hőmérsékletig 10W-40-es olajat ajánl.

Ha a könyv kiadása régi akkor ez elég trehányság az opel részéről. <_< Az autóm 2001 novemberi 1.6 16V Z16XE motorkódú.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Valóban trehányság, de nem a gyár követte el, hanem aki a magyar nyelvű kézikönyvet kiadta. Megnéztem közben az én kézikönyvemet, habár 2002 márciusi nyomás, ugyanez a 2000. év áprilisi kiadás az eredetije, és tényleg nem szerepel benne a GM-LL-A-025 illetve GM-LL-B-025 szabvány. A gond csak az, hogy időközben (2000 nyarán) megjelent egy új motorgeneráció kibővített szervizintervallummal (Z-s motorkódok), amihez már az újabb szabványú motorolaj dukál. A te autód is ilyen újabb generációs motorral szerelt, viszont a hozzá adott kézikönyv még a régebbi modellekhez van, ez okozza a problémát. Amúgy gyanítom hogy az Opel nem követne el ilyen pitiáner hibát, sejtésem szerint Németországban minden évben adtak ki új kézikönyvet az Astrához, csak a magyarok nem fordították le az újabbakat, sőt még csak arra sem vették a fáradtságot hogy aktualizálják a régit.

Link to comment
Megosztás:

Valóban trehányság, de nem a gyár követte el, hanem aki a magyar nyelvű kézikönyvet kiadta. Megnéztem közben az én kézikönyvemet, habár 2002 márciusi nyomás, ugyanez a 2000. év áprilisi kiadás az eredetije, és tényleg nem szerepel benne a GM-LL-A-025 illetve GM-LL-B-025 szabvány. A gond csak az, hogy időközben (2000 nyarán) megjelent egy új motorgeneráció kibővített szervizintervallummal (Z-s motorkódok), amihez már az újabb szabványú motorolaj dukál. A te autód is ilyen újabb generációs motorral szerelt, viszont a hozzá adott kézikönyv még a régebbi modellekhez van, ez okozza a problémát. Amúgy gyanítom hogy az Opel nem követne el ilyen pitiáner hibát, sejtésem szerint Németországban minden évben adtak ki új kézikönyvet az Astrához, csak a magyarok nem fordították le az újabbakat, sőt még csak arra sem vették a fáradtságot hogy aktualizálják a régit.

Nálam is ez van: az én Z-s motorom is az első fecskék közül való, persze régi kézikönyvvel. Mondjuk ez egy dolog, de az első két olajcserekor egy jónevű Opel szerviz is a jó öreg 10W40-et rakta bele. Fel sem merült bennem akkoriban, hogy nem lehet megbízni egy felkészült szakszervizben, meg nem is tudtam az LL-szabványokról.

Lehet persze azt mondani, hogy mi túlhisztizzük itt ezt a longlife-témát, de a GM mérnökök valószínű nem véletlenül változtatták meg az olajelőírásokat ezekre a motorokra...

Link to comment
Megosztás:

T zsoloka02!

A GM-LL-B-025 követelmény a GM diesel autóba szóló szabványa.

A Te autód benzines.

A Q8 Formula Excel 5W-40 a GM-LL-B-025-tel sem rendelkezik.

Nem vitatom, hogy a felkészültségeddel, érzékszerveiddel, műszerezettségeddel nem érzékeled, de attól a probléma létezik.

Mélyen tisztelt Mantec Bácsi!

Eddig sajna nem volt időm a válaszra, de ahogy olvastam a pár hozzászólást hasonlóan gondolják mint Én a történetet!

Gondolom hatalmas sztárnak érzed itt magad, hogy Te kened vágod ezt az olaj témát és az emberek érzékszerveit minősíted ha nem eggyezik a véleményük a "magas szintű tudásoddal,de megnyugtatlak, hogy az Én szerveimmel remélem minden rendben van!

Leírom neked újra , hogy végre megértsd és felfogd, hogy a Q8-as 5W40-es olaj RENDELKEZIK GM-ES MINŐSÍTÉSSEL! MÉGHOZZÁ GM -LL-B-025

hA NEM VAGY TISZTÁBAN EZZEL AZ INFORMÁCIÓVAL akkor szabad idődben ne szégyeld tanulmányozni egy pár olaj gyártói minősitését! Ha pedig erre nem érsz rá vagy a képességeid szabnak határt ennek a tanulmánynak, tudásnak akkor pedig NE OKOSKODJ!PLÁNE NE IRJ BAROMSÁGOT!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

T zsoloka02, steve78, Mc-elek!

Az érdeklődésre végzett nemzetközi kitekintésem alkalmával az alábbi 3 állapotot találtam leírásokban a Q8 Formula Excel 5W-40-ről:

1: nincs GM-LL-B-025

it, cz, hu

2: van GM-LL-B-025

uk, es, nl, lu, de, fr, be, au, nz

3: van GM-LL-B-025, RN0700, RN0710

dk, gr, se

A helyzet értékelését nálam felkészültebb érdeklődőkre bízom. És elnézést kérek, ha valakit - akaratomon kívül - félrevezettem.

Link to comment
Megosztás:

T zsoloka02!

A GM-LL-B-025 követelmény a GM diesel autóba szóló szabványa.

A Te autód benzines.

A Q8 Formula Excel 5W-40 a GM benzines követelményével (GM-LL-A-025) nem rendelkezik.

Nem vitatom, hogy a felkészültségeddel, érzékszerveiddel, műszerezettségeddel nem érzékeled, de attól a probléma létezik.

A Kuvait Petroleum (Q8) GM Jóváhagyással rendelkező motorolajai:

-GM-LL-A-025:

Q8 Formula G Longlife 5W-30,

-GM Dexos2:

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

T zsoloka02!

A GM-LL-B-025 követelmény a GM diesel autóba szóló szabványa.

A Te autód benzines.

A Q8 Formula Excel 5W-40 a GM benzines követelményével (GM-LL-A-025) nem rendelkezik.

Nem vitatom, hogy a felkészültségeddel, érzékszerveiddel, műszerezettségeddel nem érzékeled, de attól a probléma létezik.

A Kuvait Petroleum (Q8) GM Jóváhagyással rendelkező motorolajai:

-GM-LL-A-025:

Q8 Formula G Longlife 5W-30,

-GM Dexos2:

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30.

Jóbarát!

Azzal tisztában vagyok, hogy amiről Én irtam az dieselre vonatkozik( a minősítés) és nekem benzines autóm van. Nem is ez a probléma a hozzászólásoddal hanem az , hogy arról próbáltál meggyőzni hogy a Q8 semiilyen Gm minősítéssel nem rendelkezik. Itt tartunk! nem ott hogy Én a disel olajról szeretnélek meggyőznihogy márpedig vaó----e benzinesbe vagy sem!

A legnagyobb baj az a hozzászólásoddal, hogy nem vagy tisztában információkkal és ennek ellenére lenézed azt aki nem úgy tudja ezt a dolgot mint Te!

De ha az vigasztal Téged akkor estére lefényképezem a dobozon található leírást (Cimkét) az olajról hogy rendelkezik GM-ll-b-025-ös minősítéssel ! Talán így megnyugszik a lelked is , hogy nem jól tanultad meg ezt a témát!

Amúgy minden elismerésem az igyekezetedé+ a segítőkészségedé csak arra figyelj legközelebb , hogy ne másokat fikázz azzal, hogy Te vagy felkészületlen mert könnyen eshetsz abba a hibába, hogy az okosságod miatt ég az arcod!

Amúgy újra szeretném megköszönni a segítséged és a tanácsod!

Link to comment
Megosztás:

T zsoloka02, steve78, Mc-elek!

Az érdeklődésre végzett nemzetközi kitekintésem alkalmával az alábbi 3 állapotot találtam leírásokban a Q8 Formula Excel 5W-40-ről:

1: nincs GM-LL-B-025

it, cz, hu

2: van GM-LL-B-025

uk, es, nl, lu, de, fr, be, au, nz

3: van GM-LL-B-025, RN0700, RN0710

dk, gr, se

A helyzet értékelését nálam felkészültebb érdeklődőkre bízom. És elnézést kérek, ha valakit - akaratomon kívül - félrevezettem.

én nem rúgtam beléd!!!és nem is akarok ,akartam,mert még Te vagy a legfelkészültebb olajtémában.

másrészt ez hogyan fordulhat elő,hogyí egyik országban van a másikban nincs?

Link to comment
Megosztás:

én nem rúgtam beléd!!!és nem is akarok ,akartam,mert még Te vagy a legfelkészültebb olajtémában.

másrészt ez hogyan fordulhat elő,hogyí egyik országban van a másikban nincs?

Hát úgy, hogy az EU-ban járhatnak ilyen fékkel az ALSTOM-metrókocsik, nálunk meg nem... gondolom <_<

Link to comment
Megosztás:

én nem rúgtam beléd!!!és nem is akarok ,akartam,mert még Te vagy a legfelkészültebb olajtémában.

másrészt ez hogyan fordulhat elő,hogyí egyik országban van a másikban nincs?

ez nagyjából olyan lehet mint hogy a z14xe-be 10w40-et tölts mert nem lett újrafordítva/újranyomva a Classic2 asztrákhoz a 10 éves kezelési.. <_<

Link to comment
Megosztás:

ez nagyjából olyan lehet mint hogy a z14xe-be 10w40-et tölts mert nem lett újrafordítva/újranyomva a Classic2 asztrákhoz a 10 éves kezelési.. <_<

oké ,de azért ez elég vad így,szerintem.....

szerintem csak nem lett rá írva..

tehát maradjunk annyiban,hogy:

amelyikre ráírták az jó bele

amelyikre nem az nem jó bele.

attól függetlenül hogy a két termék az ugyan az.

oszt kész.

Link to comment
Megosztás:

én nem rúgtam beléd!!!és nem is akarok ,akartam,mert még Te vagy a legfelkészültebb olajtémában.

másrészt ez hogyan fordulhat elő,hogyí egyik országban van a másikban nincs?

Én sem, mert amit mantec cartárs eddig írt az mind megállta a helyét. Olyan nincs, hogy valaki az összes olajcég minden termékének ismeri a minősítését, és ez nem is várható el senkitől. Az pedig nem rajta múlt, hogy a magyar oldalon nem szerepel a minősítések között a GM-LL-B-025. Ezzel együtt egy benzines kocsiba Én sem önteném bele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.