Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T BA3!

A Z14XEP motor feltöltési mennyisége 3,5 liter.

A GM-nél nem a viszkozitásérték a motorolaj kiválasztási kritérium, hanem a gyártóművi előírás (GM-LL-A-025, Dexos2).

..ha eddig...

Igen.

Köszönöm a segítséget! :D

Még egy kérdés:

Olajcserekor milyen olajszűrőt válasszak? Mert "G" az Astra, de ugye a "H" Astrákban lévő újabb motor van bent. Több fajtát is láttam, tudnál ebben is segíteni?

Link to comment
Megosztás:

T BA3!

-19MA8234 (-ig)

GM alkatrész szám: GM#9192425

Opel katalógus szám: 6 50 307

Mann Filter: 712/8X

Bosch: 1 457 429 188

19MA8235- (-től)

GM alkatrész szám: GM#93185674

Opel katalógus szám: 56 50 359

Mann Filter: 612/2X

Bosch: F 026 407 006

Link to comment
Megosztás:

T Humannet!

A Castrol Magnatec 5W-40-nek semmilyen GM (Opel) gyártóművi jóváhagyása sincs.

A bp Castrol márkájának a következő GM gyártóművi jóváhagyással rendelkező motorolajai vannak:

-GM-LL-A-025:

Castrol Edge 0W-30,

Castrol SLX Professional Longtec 0W-30,

-Dexos2:

Castrol SLX Professional B4 5W-30.

10W-40 van benne nem 5W.. 160 000 km van benne meközelítőleg (óra csere volt és nem tudni pontosan) és az 5W-t ette kicsit

Link to comment
Megosztás:

Ezt, ez vonatkozik rád:

19MA8235- (-től)

GM alkatrész szám: GM#93185674

Opel katalógus szám: 56 50 359

Mann Filter: 612/2X

Bosch: F 026 407 006

Ugyan rég jártam már suliba, de emlékeim szerint a P betű az M után következik az abc-ben, és neked ugye a motorszám megfelelő részében a 19PN5742 karaktersorozat szerepel. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ezt, ez vonatkozik rád:

Ugyan rég jártam már suliba, de emlékeim szerint a P betű az M után következik az abc-ben, és neked ugye a motorszám megfelelő részében a 19PN5742 karaktersorozat szerepel. <_<

uh :rolleyes: jogos -_- Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

A szerelő az ARAL SuperTronic G 0W-30-ot akarná beletölteni.

Így 230e km körül, kb 70%-ban pályás (4000-4500 rpm) használattal merjem bevállalni, vagy próbáljak vhogy hatni rá más viszkozitásúra?

Meleg motornál hasonlóan viselkedik ez az Aral, mint az általad előbbiekben említett 5W-30-as Fuchs (mindkettő 30-as melegoldalú). Az Aral csak hidegen vékonyabb, de a Te felhasználásodat tekintve, ez nem lényeges különösebben. Egyébként meg, ahogy mantec is írja, teljesíti a GM longlife szabványt, és ez a legfontosabb.

Olajfogyasztásról, egyebekről egy kis olvasnivaló: olajfogyasztásról.

Link to comment
Megosztás:

T törvényenkívüli!

Az Aral SuperTronic G 0W-30, vagy Castrol Edge 0W-30, vagy BP Visco 7000 M 0W-30

teljesíti a GM-LL-A-025 gyártóművi előírást.

Meleg motornál hasonlóan viselkedik ez az Aral, mint az általad előbbiekben említett 5W-30-as Fuchs (mindkettő 30-as melegoldalú). Az Aral csak hidegen vékonyabb, de a Te felhasználásodat tekintve, ez nem lényeges különösebben. Egyébként meg, ahogy mantec is írja, teljesíti a GM longlife szabványt, és ez a legfontosabb.

Olajfogyasztásról, egyebekről egy kis olvasnivaló: olajfogyasztásról.

köszi mindkettőtöknek

azt, hogy teljesíti az előírást tudtam, mert már megnéztem, csak azt nem tudtam, hogy egy ilyen sokat futott motorba jó választás-e

30-40%-ban E85-öt kap, de nem hinném hogy ez változtatja az olaj típusát

Link to comment
Megosztás:

Hm?

Konkrétan kinyitottam a flakont és olyan büdös volt az olaj mint a kolera! <_<

Volt összehasonlítási alap, mivel az előző cseréből megmaradt olaj egyáltalán nem büdös.

Persze ez nem jelent semmit mert a (szerintem) nagyonbüdös=kib@szottuljólkenyő matéria ! -_-

szerk: A dobozon médin EU (mindig) felirat van, meg Német blabla, úgyhogy ez csakis prémium minőség lehet! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

T törvényenkívüli!

Az Aral SuperTronic G 0W-30, vagy Castrol Edge 0W-30, vagy BP Visco 7000 M 0W-30

teljesíti a GM-LL-A-025 gyártóművi előírást.

T. Mantec!

Please help me!

Te mindent tudsz.

Segiccs! Milyen olaj való a Honda Civic 22. diesel verdába? Ma 3 márkaszerviz felhivtam, és mindenki mást mondott....

szóval 0w20 vagy 5w30 vagy 5w40 ?

mi a gyári feltöltés???

Köszi :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.