Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Opel lottó :o

Ha klímafüggő vagy, akkor erősen elgondolkoznék azon, hogy elvessem az 1,4-t is. Főleg ha nehéz cuccokat pakolsz a puttonyba, és általában mindig.

szerintem amelyikből találok egy jó állapotút az lesz:)

nem sürgős mert van kocsim előbb utóbb csak lesz ami megéri:)

Link to comment
Megosztás:

hello

kisebb városba használnám és nem nagyon lenne terhelve a kocsi!

köszi a választ!

Akkor jó választás lehet az 1,4-es is.

Igazából nincs jelentős különbség fogyasztásban az 1,6oshoz képest, cserébe viszont az jobban megy.

Egyetértek, hogy olyat vegyél, amelyikből találsz jobb állapotút. Kínálat van bőven, érdemes alaposan (szerelővel) megnézni a kiszemelt áldozatokat.

Link to comment
Megosztás:

simán megtettem volna :o

jaj de jó ez FF..... ott is van probléma gazdagon.... :D

tök mindegy milyen autód van minél több az elektronika benne ,és minél nagyobb a környezetvédelmi besorolása annál szarabb.....

vagy csak én látom így??

jajaja..

eegysz.rság..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Márkatársak!

Olvasgatom,hogy miket írtok (benzines vs diesel),én SAJNOS hosszú küszködés,de leginkább anyagi okok miatt most cseréltem le az 1.7 cdti-met (H astra) egy G Y17DT-re.Amint olvasom ezt még talán sokan jónak tartjátok motor szempontjából.Az lenne a kérésem,hogy valaki meg tudná nekem írni, hogy hol lehet ehhez a típushoz magyar nyelvű kézi könyvet ill.használati utasítást letölteni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Márkatársak!

Olvasgatom,hogy miket írtok (benzines vs diesel),én SAJNOS hosszú küszködés,de leginkább anyagi okok miatt most cseréltem le az 1.7 cdti-met (H astra) egy G Y17DT-re.Amint olvasom ezt még talán sokan jónak tartjátok motor szempontjából.Az lenne a kérésem,hogy valaki meg tudná nekem írni, hogy hol lehet ehhez a típushoz magyar nyelvű kézi könyvet ill.használati utasítást letölteni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Ment PÜ

Link to comment
Megosztás:

Miért? Az 1.2-sel is lehet 170-180 km/h val menni és az már nem olyan nagypapás!

az lehet, de nem erre való....

a rendszeres 170 es tempo még az 1.8 is sok, mert olyan pörög, hogy szétkopik a motor idő elött.

illetve a gyorsulása...... azért kérhetnél kölcsön valakitől egy 120 LE feletti autót, 1-2 hétre, és rájönnél hogy mire beszélek :o

Link to comment
Megosztás:

Miért? Az 1.2-sel is lehet 170-180 km/h val menni és az már nem olyan nagypapás!

És Te hol mész (mehetsz) ennyivel?... :o

A nagy sebességeknél sokkal fontosabb a rugalmasság: ha négyen-öten ülnek egy éppen klímázó 1.2-ben, egy IFA-t is nehéz megelőzni... Mondjuk az 1.4, vagy még az 1.6 sem robban ki, úgyhogy a dízeleknek kétségtelenül ilyenkor megmutatkozik a nyomatékfölénye.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Márkatársak!

Olvasgatom,hogy miket írtok (benzines vs diesel),én SAJNOS hosszú küszködés,de leginkább anyagi okok miatt most cseréltem le az 1.7 cdti-met (H astra) egy G Y17DT-re.Amint olvasom ezt még talán sokan jónak tartjátok motor szempontjából.Az lenne a kérésem,hogy valaki meg tudná nekem írni, hogy hol lehet ehhez a típushoz magyar nyelvű kézi könyvet ill.használati utasítást letölteni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Érdekes! Környezetemben sokan bánják már, hogy G-ről H-ra váltottak. Volt aki inkább visszaült egy CL II-be.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G, es egyben elso hasznaltauto vasarlas elott allok, ezert felmerult bennem jo nehany kerdes.

Egyreszt olyan 1.6-os benzines ezustmetal ferdehatu 4-5 ev kozotti autot szeretnek, ami max 100 ezret futott. Na most hetek ota bongeszem a hasznaltauto.hu-t meg az expresszt, de 1.4-esbol tonna szamra talalok kocsikat, de 1.6-ost ilyen szinben alig. Eddig par het alatt 2 jott szoba, azokat meg mar el is vittek. Lehet, hogy fel kene adni az 1.6-ost, es inkabb keressek 1.4-est? Viszont csaladnak lenne az auto, nyaron gyakran hasznalnank a legkondit is, azt meg nem szeretnem, ha a gazpedal ilyenkor nem vagy csak alig reagalna. Egyebkent nagyon nyugodtan vezetek, na azert nem nagypapasan, de aki idaig az autoban ult, sosem panaszkodott, hogy felne :o

Masreszt nem igazan tudok kiigazodni, hogy az Z16XE motorok mind zabaljak-e az olajat, vagy csak a 2004 es azelott gyartottaknal?

Erdemes Z16XEP motorosat venni, vagy nem eri meg az a cca. 6%-os fogyasztascsokkenes, mert ha egyszer valami tonkremegy benne, a sporolt benzin tobbszoroset rakoltom?

Ritkak az 1.6-os twinportos Astra G-k, 1.4-eshez kepest legalabbis tizedannyi sincsen, ugyhogy annak is kisebb az eselye, hogy egy jol tartottat kifogjak :)

Twinport tulajoktol kerdeznem: zavaro a lancos hajtas meg a twinport szelep hangja?

Szerintetek mennyi ideig erdemes nezelodni? Tavaszig mindenkeppen szeretnek autot, de nagyon pang a hasznaltauto piac, legalabbis amennyire az Astrakat latom, nem igazan kerulnek fel uj hirdetesek.

Tudtok ajanlani jo szervizt Pesten vagy kornyeken, ahol par ezer forintert atnezik a kocsit, mielott megvennem? Miket mondjak, mit nezzenek meg, hogy semmikepp ne erjen meglepetes? Ha az auto telepen van, meg szoktak engedni, hogy kivigyuk egy szervizbe atnezetni? Vagy ha nem engedik, eleve jobb ha elfelejtem a kocsit, ugye?

Es mi van akkor, ha a telep mondjuk 120 km-re az ismeros szerviztol? Vigyek inkabb szerelot magammal? Csak akkor meg kerdes ugye, hogy hogy nezunk az auto ala, merunk kompressziot a hengerekben, stb...

Nagyon megkoszonnem, ha tudnatok segiteni! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.