Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

És a cdti-sekre mi jellemző ami bedöglik ?

jajj mamám, nem egyszerü a kérdés.

az utobbi időben javitottnk:

fojtószelepház

AGR szelep

befecskendezők

nagynyomású szivattyú

kettőstömegü lendkerék ( astra G ben nincs )

korommennyiség a szivósorba, agr vezetékekbe amiatt lámpa ég

hirtelen más most nem jut az eszembe...

ebből ami gézos az a befecskendező, és az AGR. a Fojtószelep 90% ban pucolható

Link to comment
Megosztás:

jajj mamám, nem egyszerü a kérdés.

az utobbi időben javitottnk:

Egyhapsi (és mi is) árnyaltabb képet kaphatna, ha azt is elárulnád, hogy megítélésed szerint milyen futásteljesítmény után kellett ezeket javítani, ill. mennyi ebből a törzsvendég, tehát akinek esik-kel a kocsija és az ügyfelek hány százaléka a beteg CDTI. Van valahol ilyen publikus info?

Első tulajos Merivában ugyanez a motor 101 LE-vel, taxi üzemmódban: szoftver frissítés milliószor, 8 l/100km fogyasztás autópályán (!), városit meg el sem meri mondani. Kész ráfizetés. Taxizik már néhány évtizede, most már nyugdíj után. Volt több Opelje is, de ez teljesen kiábrándította.

Link to comment
Megosztás:

Egyhapsi (és mi is) árnyaltabb képet kaphatna, ha azt is elárulnád, hogy megítélésed szerint milyen futásteljesítmény után kellett ezeket javítani, ill. mennyi ebből a törzsvendég, tehát akinek esik-kel a kocsija és az ügyfelek hány százaléka a beteg CDTI. Van valahol ilyen publikus info?

Első tulajos Merivában ugyanez a motor 101 LE-vel, taxi üzemmódban: szoftver frissítés milliószor, 8 l/100km fogyasztás autópályán (!), városit meg el sem meri mondani. Kész ráfizetés. Taxizik már néhány évtizede, most már nyugdíj után. Volt több Opelje is, de ez teljesen kiábrándította.

erre sajnos nem lehet jót mondani, illetve nemlehet jó képet adni.

használat alapján.

a papámnak 100.000 km van az astra g z17dtl jébe. 90.000 km is gemmi baja nem volt. majd AGR behalt, 150.000 Ft az új, majd 98.000 nél a fojtószelepház szórakozott. pucolás után ritkábban, de jelentkezik a hiba. csere lesz. 150.000 Ft

a befecskendező az tankolás függő. valakinél 30.000 km valakinél 300.000 km. elég egyszer betankolni valami szart, és elköszönnek a befecskendezők.

A szivattyú dettó. az ritkábban megy szét mint a befecskendező, de volt rá példa....

a lendkerék általában 100.000 felett megy szét. astra g ben nincs.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet Mindenkinek!

Új vagyok a fórumon. Az autót már megvettem , viszont szervizkönyv nem volt hozzá. A kérdésem az lenne, hogy beszerezhető-e valahonnan, illetve tud-e vki beszkennelt verziót küldeni, vagy akár csak egy listát arról mikor mit kell cserélni. Nem szertném az autót akkor szervizbe vinni amikor már trélert kell hívni.

Az autó egy 2001-es Caravan Z16XE 170ezer km-rel.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet Mindenkinek!

Új vagyok a fórumon. Az autót már megvettem , viszont szervizkönyv nem volt hozzá. A kérdésem az lenne, hogy beszerezhető-e valahonnan, illetve tud-e vki beszkennelt verziót küldeni, vagy akár csak egy listát arról mikor mit kell cserélni. Nem szertném az autót akkor szervizbe vinni amikor már trélert kell hívni.

Az autó egy 2001-es Caravan Z16XE 170ezer km-rel.

szerintem:neked már nem lényeges a szerviz könyv....

használt autónál ezeket érdemes cserélni:

vezérlés csere,és ami abban a körben...

fékeket megnézni.

olaj csere+szűrők (fékolaj is),(levegő,üzem anyag,pollen,na persze az olajszűrő,dehát ez egyértelmű :o )

ékszíj...ha kell akkor feszítőt is..

és fő a biztonság...megnézetni hány kulcs van felprogramozva.... :D

ha kihagytam valamit akkor javítsatok ki... :)

Link to comment
Megosztás:

hello

most szeretnék vásárolni egy kombi G astrát milyen motorral érdemes megvenni?

főként városba használnám!

valaki irna egy valós fogyasztási adatot?

kösz

fogyasztás: itt tudsz bogarászni

ha nem használod évi 40-60 ezer km akkor benzin...

1.4 twinport vagy 1.6 twinport

na majd jönnek az olajkályhások :o

mi a keret??

Link to comment
Megosztás:

Röviden (bár nekem nem ilyen motoros autóm van):

Az általad írt felhasználási feltételek esetén ésszerű kompromisszum lehet a Z14XE vagy Z14XEP, ezzel már lehet vállalható tempóban közlekedni és talán a fogyasztása sem olyan sok városban, bár utóbbinak (Twinport) vannak hibái.

Az 1.6 sokat eszik városban, az 1.2 iszonyat gyenge, a dízelekből meg nehéz nem széthajtottat kifogni.

Objektív fogyasztási adatot sztem senki nem fog tudni írni, mert ez leginkább lábfüggő. A spritmonitor.de-n 5.1 és 9.4l közötti adatok szerepelnek, szóval e kettő között bármi lehet.

Link to comment
Megosztás:

azért nem olyan rossz az :o

én kimondottan jónakmondanám

Opsz, bocs ha félreérthetőre sikerült a mondatom, én is simán vállalhatónak tartom az autót, csak felelősséggel kell használni és nem úgy hozzáállni hogy most megvettem 1-2 millióért, akkor innentől kezdve csak hajtom és tankolok bele, karbantartás zéró, és ha valami baja lesz akkor még fel is háborodok hogy ilyen sok pénzért be merészel dögleni...

Link to comment
Megosztás:

Opsz, bocs ha félreérthetőre sikerült a mondatom, én is simán vállalhatónak tartom az autót, csak felelősséggel kell használni és nem úgy hozzáállni hogy most megvettem 1-2 millióért, akkor innentől kezdve csak hajtom és tankolok bele, karbantartás zéró, és ha valami baja lesz akkor még fel is háborodok hogy ilyen sok pénzért be merészel dögleni...

ugyan már....tudjuk mire kell odafigyelni :D

aki meg nem az fórumozó lesz :o

Link to comment
Megosztás:

szerintem:neked már nem lényeges a szerviz könyv....

használt autónál ezeket érdemes cserélni:

vezérlés csere,és ami abban a körben...

fékeket megnézni.

olaj csere+szűrők (fékolaj is),(levegő,üzem anyag,pollen,na persze az olajszűrő,dehát ez egyértelmű :D )

ékszíj...ha kell akkor feszítőt is..

és fő a biztonság...megnézetni hány kulcs van felprogramozva.... :)

ha kihagytam valamit akkor javítsatok ki... :)

köszönöm a gyors infot! a beköszönésnél nem akartam rögtön kisregényt írni az autóról :o . 2 éve van nálam, a szokásos dolgokat rendszeresen cseréltetem. Voltak már lengéscsillapítók, az EGR szelep (egy átok), első fékbetétek is cserélve. Konkrétan a 'motortérben lévő dolgokra ', mint ahogy említetted is pl ékszíj+feszítő vagy esetleg a gyertyák cseréjére gondolok, bár hál istennek semmi gond az autóval az előbb említett dolgok cseréje óta. Illetve fékolaj, hűtőfolyadék, váltóolaj, kormányszervóolaj (ha kell egyáltalán cserélni az utóbbi kettőt). Amit tapasztaltam, hogy hidegben van hogy nehezen kapcsolható az első két fokozat...

Link to comment
Megosztás:

hűtőfolyadék, váltóolaj, kormányszervóolaj (ha kell egyáltalán cserélni az utóbbi kettőt). Amit tapasztaltam, hogy hidegben van hogy nehezen kapcsolható az első két fokozat...

a váltóolaj a manuál váltónál elvileg nem kell cserélni,de cserélsz akkor csak gyári olajat tegyél bele....

a váltót meg kell próbálni beállítani .....,hátha csak annyi a baj

a szervó olajat asszem kell cserélni ....

Link to comment
Megosztás:

erre sajnos nem lehet jót mondani, illetve nemlehet jó képet adni.

használat alapján.

a papámnak 100.000 km van az astra g z17dtl jébe. 90.000 km is gemmi baja nem volt. majd AGR behalt, 150.000 Ft az új, majd 98.000 nél a fojtószelepház szórakozott. pucolás után ritkábban, de jelentkezik a hiba. csere lesz. 150.000 Ft

a befecskendező az tankolás függő. valakinél 30.000 km valakinél 300.000 km. elég egyszer betankolni valami szart, és elköszönnek a befecskendezők.

A szivattyú dettó. az ritkábban megy szét mint a befecskendező, de volt rá példa....

a lendkerék általában 100.000 felett megy szét. astra g ben nincs.

Én 250.000 km-nél tartok és a felsőhp. jeladón és a 6 éves akkun kívül semmit nem kellett cserélni a szokásos dolgokon kívül. De ezek nem dízel-benzin üzemmódfüggő hibák.

Üzemanyagra tényleg nagyon oda kell figyelni, még a megszokott kutak után is elrakom a számlát hátha ...

Link to comment
Megosztás:

hello

most szeretnék vásárolni egy kombi G astrát milyen motorral érdemes megvenni?

főként városba használnám!

valaki irna egy valós fogyasztási adatot?

kösz

Hello!

Én egy kombi 1.6-os tulaja vagyok. A fogyasztást erősen befolyásolhatja a vezetési stílus, kombi lévén kérdés hogy mennyire lenne terhelve az autó, illetve napi szinten mennyi km kerülne az autóba, és nem utolsó sorban mekkora a város, illetve annak forgalma (mennyit kell lámpáknál állni, és -tól-ig menni), mert pl megyeszékhelyeken vagy Budapesten lényegesen magasabb fogyasztással lehet számolni, mint mondjuk 30-60ezres lakosú városokban.

Mindezektől függetlenül az 1.4-es 75lovas verzió jó választás lehet, viszont ha nagyobb teherrel járna, érdemesebb az 1.4-esből 100lovasat (ritka), vagy az 1.6-ost (101LE) választani, vagy megkímélt dízelt (nem könnyű) keresni. Nálam az átlagfogyasztás 6,5l, de kb 80%-ban országúton közlekedem...

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Én egy kombi 1.6-os tulaja vagyok. A fogyasztást erősen befolyásolhatja a vezetési stílus, kombi lévén kérdés hogy mennyire lenne terhelve az autó, illetve napi szinten mennyi km kerülne az autóba, és nem utolsó sorban mekkora a város, illetve annak forgalma (mennyit kell lámpáknál állni, és -tól-ig menni), mert pl megyeszékhelyeken vagy Budapesten lényegesen magasabb fogyasztással lehet számolni, mint mondjuk 30-60ezres lakosú városokban.

Mindezektől függetlenül az 1.4-es 75lovas verzió jó választás lehet, viszont ha nagyobb teherrel járna, érdemesebb az 1.4-esből 100lovasat (ritka), vagy az 1.6-ost (101LE) választani, vagy megkímélt dízelt (nem könnyű) keresni. Nálam az átlagfogyasztás 6,5l, de kb 80%-ban országúton közlekedem...

hello

kisebb városba használnám és nem nagyon lenne terhelve a kocsi!

köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.