Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Hát nem tudom, dettó ilyen a kocsim, 2009-ben vettem 1,1 milláért... Ahhoz képest drágállom, főleg, ha ezek szerin 180E-is lehet benne (legalább korrekt, hogy nem kamuzik) Az enyémet olaszból hozták, óra szerint 150, lehet, hogy több, de minden működik eddig.

Lehet jó ez is, de mondom, szerintem ahhoz képestdrága. Vagy csak én vettem olcsón?! Ja és az enyém automata klímás, ha ez extra valakinek...

Szóval az árakat nem tudom, csak az enyémmel tudom összehasonlítani, hátha ez az info segít Neked...

Ja, és a fóliával vigyázz - műbizi kéne hozzá nem tudom, ha van-e egyáltalán, a németet elfogadják-e itthon, de újabban ezt már műszerrel ellenőrzik kint az úton... (legalább az első oldalsókon nincs...)

Szerk.: ja, ez CDTI, az enyém csak DTI, a különbségükhöz nem értek, így nem tudom, annyival jobb-e...

Nekem is DTI van, de én 2007-ben vettem 2,3 milláér, full fapadon, 23 000km-el.

CDTI az már közös nyomócsöves, a DTI meg adagolós.

DTI-vel szembe annyival jobb, hogy a CDTI-n nem szarik be az adagoló elektronika. ( viszont más igen pl. felső holtponti jeladót cserélt ismerősöm 30-ér).

De ami elromolhat az el is romlik.

Link to comment
Megosztás:

Ez csak sima klímás, viszont van benne tempomat, ami nekem egy szempont.

A fólia már volt téma sokszor az F-es topikban, olvastam sokat.

Noo. Holnap kiderül:-)

Szerintem ne a tempomathoz kösd. Az enyémben is van, állítólag a DTI-k 99%-a (a CDTI-t mondjuk nem tudom) full be van kábelezve, én 6E-ért vettem ÚJ kart és 5E-ért felprogramozták. Minden más benne volt. Amúgy imádom a tempomatot én is :o

Oks, majd írd le milyen volt a kocsi (vagy ha megveszed, akkor ne múlt időben) :D

Link to comment
Megosztás:

Oks, leírom.:-)

De az autókeresést már unom.. 2 hónapja mást se csinálok csak keresek.

Pont, mint 5 évvel ezelőtt.

Már annyi autót megnéztem, hogy 50 méterről gyanús majdnem mindegyik.

Szerintem ne a tempomathoz kösd. Az enyémben is van, állítólag a DTI-k 99%-a (a CDTI-t mondjuk nem tudom) full be van kábelezve, én 6E-ért vettem ÚJ kart és 5E-ért felprogramozták. Minden más benne volt. Amúgy imádom a tempomatot én is :o

Oks, majd írd le milyen volt a kocsi (vagy ha megveszed, akkor ne múlt időben) :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is DTI van, de én 2007-ben vettem 2,3 milláér, full fapadon, 23 000km-el.

CDTI az már közös nyomócsöves, a DTI meg adagolós.

DTI-vel szembe annyival jobb, hogy a CDTI-n nem szarik be az adagoló elektronika. ( viszont más igen pl. felső holtponti jeladót cserélt ismerősöm 30-ér).

De ami elromolhat az el is romlik.

Na itt megfeküdtem! :o Mi köze a kettőnek egymáshoz? Mármint a CDTI-ségnek és a fhp.jeladó meghibásodásának kb. annyi, mint a dudagomb kiszakadásának. :D :) :)

Említsük már meg azt is, hogy a CDTI (Z17DTL) nyomatékosabb és kicsivel nagyobb teljesítményű (59kW/ 80LE).

Link to comment
Megosztás:

Na itt megfeküdtem! :o Mi köze a kettőnek egymáshoz? Mármint a CDTI-ségnek és a fhp.jeladó meghibásodásának kb. annyi, mint a dudagomb kiszakadásának. :D :) :)

Említsük már meg azt is, hogy a CDTI (Z17DTL) nyomatékosabb és kicsivel nagyobb teljesítményű (59kW/ 80LE).

Nyilván erősebb. Csak példaként hoztam fel. Nyílván egy adagoló elektronika javítás vagy csere, más mint ha csak egy jeladót cserélnek. Csak példaként hoztam fel, hogy CDTI-ben is van azért ami elromlik. De persze igaz ez minden más közös dologra is, mint a duda kiszakadásra vagy akármi. :(

Egyébként a + 5LE szerintem nem észrevehető különbség. ( nyomaték annál inkább)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ne a tempomathoz kösd. Az enyémben is van, állítólag a DTI-k 99%-a (a CDTI-t mondjuk nem tudom) full be van kábelezve, én 6E-ért vettem ÚJ kart és 5E-ért felprogramozták. Minden más benne volt. Amúgy imádom a tempomatot én is :o

Oks, majd írd le milyen volt a kocsi (vagy ha megveszed, akkor ne múlt időben) :D

Láttam ma a kocsit élőben. Igaz villanyfénynél. Holnap délelőtt majd újra, napfénynél:-)

Ez az

Szóval olyan érzésem van, ez az autó Ok.

A kormány, a pedálok szinte gyári állapotúak.

(Mondjuk, ez nem szempont mert pl. a kormányt bal kéz két ujjal tartom szinte mindig) Mitől is kopna.

A pedálokat viszont koptatom.

Az eladó srác korrekt, előéletet mondott.

Link to comment
Megosztás:

jó autó ez, de bátor vagy, hogy bevállalod. 1000x több baja lehet mintaz 14xep nek, és minden 100x drágább.

másfél liter többletfogyasztásért lehet ennyiért egy fillérekből javitható autód.

amikor keresgéltem az asszonynak autót eszembe se jutott a diesel. max az y17dt, de azokba félmillio km van mindbe.

Link to comment
Megosztás:

jó autó ez, de bátor vagy, hogy bevállalod. 1000x több baja lehet mintaz 14xep nek, és minden 100x drágább.

másfél liter többletfogyasztásért lehet ennyiért egy fillérekből javitható autód.

amikor keresgéltem az asszonynak autót eszembe se jutott a diesel. max az y17dt, de azokba félmillio km van mindbe.

Kicsit megnyugodtam hogy az y17dt azért megfordult a gondolatodban, de az enyém magán úton jött be M.o.-ba 2 évesen 47EKm-el.
Link to comment
Megosztás:

Kicsit megnyugodtam hogy az y17dt azért megfordult a gondolatodban, de az enyém magán úton jött be M.o.-ba 2 évesen 47EKm-el.

ilyenek vannak, ezekkel nincs baj. De az autók 99% a nem ilyen. érdemes megnézni hogy a mobile.de-n milyen futással árulják az olcsó diesel autókat.

erre még rájön a regadó, és a kereskedő haszna. ki lehet számolni hogy mekkora értékü atót néz az ember és ezekbe kint mennyi km van.

Link to comment
Megosztás:

ilyenek vannak, ezekkel nincs baj. De az autók 99% a nem ilyen. érdemes megnézni hogy a mobile.de-n milyen futással árulják az olcsó diesel autókat.

erre még rájön a regadó, és a kereskedő haszna. ki lehet számolni hogy mekkora értékü atót néz az ember és ezekbe kint mennyi km van.

Ebből kiindulva a hazai autópiac totálisan meghalna. Még az új autóké is, mert hát miért én bukjam rajta a legnagyobbat. De ha már a mobile.de-t emlegeted! Nézd meg a benzineseket is, azokért még annyit sem kérnek! Nézd meg a közlekedési kultúrájukat is, illetve, hogy mennyit figyelmet és pénzt fordítanak a járművekre. Gyakran jobb az állapotuk, mint a "magyarországi, keveset futott, végig szakszervizben szervizelt, nem dohányzó, vidéki, nyugdíjas, értelmiségi hölgypártól" :D autók zömének. Csak hát odakint az Astra G korú járműveket már a kelet-német régióban is szinte lehetetlen értékesíteni. A magyar sápokról meg nem a vevő tehet.

Autót egyébkéntis az, és olyat vegyen, aki, amit fent is tud tartani. Na, magyarisztánban már itt kezdődnek a bajok.

Mindazonáltal állítom, hogy legalább akkora az esélye egy pénznyelő benzinesbe belefutni, mint egy ugyan ilyen fajta dízelbe. És inkább egy dízel, mint egy átalakítós (E85, LPG) benzines.

Meg kell mondanom, hogy nem irigyellek, hiszen munkádból kifolyólag nap mint nap kehes autók garmadával (is) találkozol! :o

Egyhapsi!

Ha az, ami eddig elhangzott pro & kontra alapján szeretnél dönteni, akkor most marha nagy x@rban lehetsz! :)

Csak alaposan át kell vizsgálni, nem szégyellni szakember segítségét kérni. Monitoron keresztül nem lehet reálisan megítélni.

Link to comment
Megosztás:

félig meddig félreértettél :o

én egyszer akartam vewnni egy bmw-t (120d ) közel 4,5 milláért volt 60.000 km-t futott, 2 éves autó a neten.

4.5 millából levettem 1 milla regadót

100.000 ft forgalomba helyezést,

és még 100.000 ft ot egyéb költségekre. ( benzin, kiutazás mittómén)

ezt átváltottam eurora.

felmentem a mobile.de-re.

megnéztem hogy ennyi euroért milyen diesel bmw van.

és pislogtam, hogy ennyi euroért kint 200.000 alatt nem volt autó, de volt ami 300 feleti futással bírt. és 3-4 évesek voltak mind.

erre gondoltam amikor arra gondoltam hogy egy 6 éves diesel autóban nem tud 80.000 km lenni.

( amugy a szakmámnak köszönhetően asszem én látom, hogy milyeneket lehet szivni egy nem megfelelő autó kiválasztása után. volt olyan amikor velemszemben fakadt sírva a jóember, hogy auto nélkül dolgozni nem tud, de nem tudja megjavittatni...) ezért mondtam hogy egy olcsón fenttartható benzines még mindig ezerszer jobb mint egy diesel, amin ha valami elromloik akkor 150.000 nél kezdődik. nem beszélve a porlasztókról, AGR szelepekről, kettőstömegü lendkerekekről...)

és hozzáteszem, hogy nem véletlenül nem volt sose signumom, vectrám, omegám. ( most a hondától el kell vonatkoztatni, mert ez nem azért lett mert akartam, hanem azért mert olyan olcsón vettem, hogy ennyiért mindenki megvette volna. ha ez a lehetőség nincs akkor én még mindog az astra coupéval járok)

hát ennyi :D

Link to comment
Megosztás:

egyhapsi, van még kedved kocsit venni?... :o :D

Nem akarok belemerülni különösebben a bonyolult dízel - kontra egyszerű benzines témába, de egy dolog szerintem biztos: a dízel technika - működési elvéből is adódóan - mindenképpen bonyolultabb, több, kényesebb alkatrészből felépülő rendszer, a modern változatoknál megspékelve pl. közös nyomócsővel, etc.

Ha önmagában ilyen szempontból állítjuk szembe a két lehetőséget, a dízelnek jóval nagyobb az elméleti esélye az esetenként indokolatlanul drágán javítható bajokra.

A családban van egy mezei szívódízel F-Astra is, amivel - a dízeles topikot is olvasgatva - sokkal kevesebb gond van, mint a modernebb, G-Astrás kiadásokkal.

Szóval, ha nem tízezer-szám falja az ember a kilométereket, a dízel fogyasztásbeli előnye nem feltétlenül jön ki. Ettől függetlenül azt nem mondom, hogy nem érdemes dízelt venni, meg a benzinessel nem lenne baj, de a használt dízelek többségében azért általánosságban ott figyel a bizonytalan futásteljesítmény is (mennyit pörgettek vajon vissza?), ami nem előny...

Kétségtelen viszont, hogy kintről, jó kapcsolatokkal nagyobb eséllyel lehet jól karbantartott, jól leinformálható gépet venni, mint az itthoni agyonneppelt piacról...

Link to comment
Megosztás:

( amugy a szakmámnak köszönhetően asszem én látom, hogy milyeneket lehet szivni egy nem megfelelő autó kiválasztása után. volt olyan amikor velemszemben fakadt sírva a jóember, hogy auto nélkül dolgozni nem tud, de nem tudja megjavittatni...) ezért mondtam hogy egy olcsón fenttartható benzines még mindig ezerszer jobb mint egy diesel, amin ha valami elromloik akkor 150.000 nél kezdődik. nem beszélve a porlasztókról, AGR szelepekről, kettőstömegü lendkerekekről...)

Az a jóember benzinesbe is beleválasztott volna. Ha az egérszelepet nem számítjuk, akkor tipikus dízelhibákat írtál az ár pedig szakszervizes. De pl. egy twp javítás sem filléres költség (csak hogy ijesztgessük már a benzineseket is :) )

egyhapsi, van még kedved kocsit venni?... :o :D

Nem akarok belemerülni különösebben a bonyolult dízel - kontra egyszerű benzines témába, de egy dolog szerintem biztos: a dízel technika - működési elvéből is adódóan - mindenképpen bonyolultabb, több, kényesebb alkatrészből felépülő rendszer, a modern változatoknál megspékelve pl. közös nyomócsővel, etc.

Ha önmagában ilyen szempontból állítjuk szembe a két lehetőséget, a dízelnek jóval nagyobb az elméleti esélye az esetenként indokolatlanul drágán javítható bajokra.

A családban van egy mezei szívódízel F-Astra is, amivel - a dízeles topikot is olvasgatva - sokkal kevesebb gond van, mint a modernebb, G-Astrás kiadásokkal.

Szóval, ha nem tízezer-szám falja az ember a kilométereket, a dízel fogyasztásbeli előnye nem feltétlenül jön ki. Ettől függetlenül azt nem mondom, hogy nem érdemes dízelt venni, meg a benzinessel nem lenne baj, de a használt dízelek többségében azért általánosságban ott figyel a bizonytalan futásteljesítmény is (mennyit pörgettek vajon vissza?), ami nem előny...

Kétségtelen viszont, hogy kintről, jó kapcsolatokkal nagyobb eséllyel lehet jól karbantartott, jól leinformálható gépet venni, mint az itthoni agyonneppelt piacról...

Bár csak a dízelekre volna igaz! :)

Link to comment
Megosztás:

a twp szelep igaz, nem olcsó, de anélkül megy az autó... vagyis beszart szeleppel.

viszont a diesel egy döglödő AGR rel nem....

na mindegy, mindenki azt csinál......... :)

Azt hittem a modern Opel dízel tökéletes! :o

Az általam kényszerűségből választott "másik" márka sem az! :D

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen kell valami autót vennem, ill. cserélnem.

Az első ok, most van rá pénzem.

A második dolog, jövő februárban lejár a műszaki és gazdaságtalanul sokat kellene rá költeni.

Kicsit off leszek.

Éppen ma néztem napfénynél, a kiszemelt autót:-)

A kereskedő teljesen emberi módon odajött, és kérdezte miért ül az enyém hátulja ?

Caraván lévén kérdezte tele van pakolva ??

Mondom magamban lóf@szt, csak a rugótányérok fölött ki van rohadva a távtartó, és le van ülve..

Szóval, ilyen-olyan dolgokra közel 150-200-ba fájna minden.

F-es topikot olvasva, sokkal több probléma van a benzinesekkel, mint a dízellel.

Ezzel, nem azt mondom mindenáron dízel.:-)

Link to comment
Megosztás:

a twp szelep igaz, nem olcsó, de anélkül megy az autó... vagyis beszart szeleppel.

viszont a diesel egy döglödő AGR rel nem....

na mindegy, mindenki azt csinál......... :D

hát ez az :)

mindenkinek TWP-t :o

kolega 1.5 dci-je valami 60e km-el vette ....

aztán találtak rajta 120e címkét...

ja franciából hozott szekér...

Link to comment
Megosztás:

... még eszembe jutott egy kis szösszenet:

autókereskedőnél nézegettem egy astrát, odajött az eladó, beszélgettünk. Tetszett a kocsi, viszont voltak rajta több helyen kisebb sérülések, amiket színében hibajavító festékkel próbáltak eltüntetni. Ez kb. 5-8 helyen volt.

Mondom a csókának, hogy nem túl szép ez így.

Válasz: Nem gond, technikailag pöpec a kocsi ezek a hibák és javítások meg még jók is.

Kérdem: Miért?

Válasz: Mert ez a tipikus OPTIKAI IMMOBILIZER....!!! Nem fogják ellopni így a kocsit..... :o

Röhögtem egyet és azzal a lendülettel el is köszöntem a csókától....

Link to comment
Megosztás:

hát ez az :D

mindenkinek TWP-t :o

kolega 1.5 dci-je valami 60e km-el vette ....

aztán találtak rajta 120e címkét...

ja franciából hozott szekér...

ez még egész jó.

egy ügyfelem vett egy signumot 63.000 km-rel. majd bejött olajat cseréltetni, és megmondtuk neki hogy müszer szerint 206.000 km van benne. nem röhögött.

Link to comment
Megosztás:

És hogyan megy akkor ha bedöglik a twinport szelep??????

Mik a jelek?

motorkontrol ég

vagy nem ég, de nehézkesen gyorsul, sokat eszik.

de általában ég.

és dolgozó lány ritkán döglik meg, ez inkább az 1.6 osokra jellemző, talán még sose cseréltünk 1.4 esen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.