Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Astra G vásárlás előtt állok, ami biztos hogy 3ajtós lesz, évjáratban '98-'01 között és persze diesel.

Melyik motort érdemes választani?! (Di, DTI, DIT) Melyik valójában ISUZU motor?Vagy egyiksem az?! Elég a 75LE diesel?

Autópályán és városban is sokat használnám! :lol:

Autonavigator.hu -n és a TotalCar weboldalon olvasgattam már.

Köszönettel:

Szasza

Sok szerencsét a diesel vásárláshoz!Hozzáértő nélkül el ne indulj megvenni !

Nézegesd meg az :opel-infos.de -n ,hogy milyen motorok vannak.

Utána a google-val magad is meg tudod nézni melyik milyen gyártmány,fejből

én sem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Astra G vásárlás előtt állok, ami biztos hogy 3ajtós lesz, évjáratban '98-'01 között és persze diesel.

Melyik motort érdemes választani?! (Di, DTI, DIT) Melyik valójában ISUZU motor?Vagy egyiksem az?! Elég a 75LE diesel?

Autópályán és városban is sokat használnám! :lol:

Autonavigator.hu -n és a TotalCar weboldalon olvasgattam már.

Köszönettel:

Szasza

A 75 LE mellé jár 165 Nm forgatónyomaték. Nem lesz tőle sreetracer, de jól el lehet vele közlekedni, könnyedén felveszi a forgalom ritmusát.

Leginkább arra figyelj, hogy ne szerelmesedj bele egy szépen kiglancolt példányba. Okoskodhatnánk így monitor előtt ülve, de egész más a dolgok sűrűjébe csöppenve megélni egy autóválasztást. Nézesd át alaposan (dokumentált állapotfelmérés) független szervizben (te mondd meg, hogy hol és ne az eladó) vagy olyan szakemberrel, akiben megbízol. Hidd el, megéri az árát, sok pénzt és nyűgöt megspórolhatsz vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Astra G vásárlás előtt állok, ami biztos hogy 3ajtós lesz, évjáratban '98-'01 között és persze diesel.

Melyik motort érdemes választani?! (Di, DTI, DIT) Melyik valójában ISUZU motor?Vagy egyiksem az?! Elég a 75LE diesel?

Autópályán és városban is sokat használnám! :lol:

Autonavigator.hu -n és a TotalCar weboldalon olvasgattam már.

Köszönettel:

Szasza

Három hónappal ezelőtt, engem lebeszéltek sokan a dízel vásárlásáról..

Sokkal nagyobb lutri, mint régen.

Én a régi isuzussal 160 ezret nyomtam le 5 év alatt, és a motorja, adagolója érintetlen volt.

Valahol szerencse is az egész:-)

Link to comment
Megosztás:

Meg az sem mindegy,hogy ha hozzá kell nyúlni egy tíz éves vashoz,mennyibe kerülnek a cuccok.Egy dízel jóval költségesebb tud lenni a benyás társainál.Én sem bánom,hogy megszabadultam a 99-s dízeltől,valahogy nyugodtabb vagyok.1.6 benya,oszt kimén a világból :lol:

Link to comment
Megosztás:

Meg az sem mindegy,hogy ha hozzá kell nyúlni egy tíz éves vashoz,mennyibe kerülnek a cuccok.Egy dízel jóval költségesebb tud lenni a benyás társainál.Én sem bánom,hogy megszabadultam a 99-s dízeltől,valahogy nyugodtabb vagyok.1.6 benya,oszt kimén a világból :lol:

szerintem egy 2,2 dízel is kimegy

Link to comment
Megosztás:

ja, ha nem romlik el, nem megy szét az adagolója , nem szopat meg egy kis vákumos szelep, vagy vákumcső, vagy a légtömegmérő, vagy az adagoló elektronika, vagy ha mindez nem történik meg akkor eltörik a főtengelye... :lol:

a 2.2 diesel amugy ténylegjó, ha megy. ha nem megy akkor szét szopod a répát mire kijavitod vagy találsz olyan embert aki ért is hozzá.

Link to comment
Megosztás:

ja, ha nem romlik el, nem megy szét az adagolója , nem szopat meg egy kis vákumos szelep, vagy vákumcső, vagy a légtömegmérő, vagy az adagoló elektronika, vagy ha mindez nem történik meg akkor eltörik a főtengelye... :lol:

a 2.2 diesel amugy ténylegjó, ha megy. ha nem megy akkor szét szopod a répát mire kijavitod vagy találsz olyan embert aki ért is hozzá.

nekem van olyan szakim aki ért hozzá, már kicsit bánom hogy 1.6-ot vettem nem pedig ezt a dizelt. mondjuk nem is nagyon találok Magyaro-n ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Astra G vásárlás előtt állok, ami biztos hogy 3ajtós lesz, évjáratban '98-'01 között és persze diesel.

Melyik motort érdemes választani?! (Di, DTI, DIT) Melyik valójában ISUZU motor?Vagy egyiksem az?! Elég a 75LE diesel?

Autópályán és városban is sokat használnám! :lol:

Autonavigator.hu -n és a TotalCar weboldalon olvasgattam már.

Szerintem ezt a 3 ajtós dolgot gondold át,pontosabban próbáld majd ki!Nekünk az egyik autónk 3 ajtós Astra G és amik egyre jobban idegesítenek benne:

1: ha kettőnél több ember akar beszállni,már át kell gondolni az "ülés rendet",mert hátra nem valami kényelmes beszállni és ha nem estél arcra a biztonsági övben,akkor azt biztosan értékelni fogod hogy hely azért van egy átlagos testalkatú embernek!

2: a biztonsági övet inkább nem használom,mert eléggé ki kell csavarodni hozzá,hogy elérd!

3:kiszálláskor mint ha egy 4 ajtós hátsó ajtaján próbálnál kiszállni

4:túl közel ne állj másik autó mellé,mert nem fogsz tudni kiszállni,ugyanis az ajtót eléggé ki kell nyitni hozzá (lásd 3.pont) :D

Nagyjából ennyi,szóval én a helyedben összehasonlítanám egy 5 ajtóssal mielőtt megveszem!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ezt a 3 ajtós dolgot gondold át,pontosabban próbáld majd ki!Nekünk az egyik autónk 3 ajtós Astra G és amik egyre jobban idegesítenek benne:

1: ha kettőnél több ember akar beszállni,már át kell gondolni az "ülés rendet",mert hátra nem valami kényelmes beszállni és ha nem estél arcra a biztonsági övben,akkor azt biztosan értékelni fogod hogy hely azért van egy átlagos testalkatú embernek!

2: a biztonsági övet inkább nem használom,mert eléggé ki kell csavarodni hozzá,hogy elérd!

3:kiszálláskor mint ha egy 4 ajtós hátsó ajtaján próbálnál kiszállni

4:túl közel ne állj másik autó mellé,mert nem fogsz tudni kiszállni,ugyanis az ajtót eléggé ki kell nyitni hozzá (lásd 3.pont) :lol:

Nagyjából ennyi,szóval én a helyedben összehasonlítanám egy 5 ajtóssal mielőtt megveszem!

Igen. Ha én ezeket a kellemetlenségeket bevállalnám, akkor csak a Coupé kedvéért. A sima háromajtós nem olyan. :D

A sedan és caravan változatokat is érdemes fontolóra venni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ezt a 3 ajtós dolgot gondold át,pontosabban próbáld majd ki!Nekünk az egyik autónk 3 ajtós Astra G és amik egyre jobban idegesítenek benne:

1: ha kettőnél több ember akar beszállni,már át kell gondolni az "ülés rendet",mert hátra nem valami kényelmes beszállni és ha nem estél arcra a biztonsági övben,akkor azt biztosan értékelni fogod hogy hely azért van egy átlagos testalkatú embernek!

2: a biztonsági övet inkább nem használom,mert eléggé ki kell csavarodni hozzá,hogy elérd!

3:kiszálláskor mint ha egy 4 ajtós hátsó ajtaján próbálnál kiszállni

4:túl közel ne állj másik autó mellé,mert nem fogsz tudni kiszállni,ugyanis az ajtót eléggé ki kell nyitni hozzá (lásd 3.pont) :lol:

Nagyjából ennyi,szóval én a helyedben összehasonlítanám egy 5 ajtóssal mielőtt megveszem!

Az a helyzet hogy én meg tudom érteni az ő nézőpontját is: vannak akiknek az esztétikum többet nyom a latban a praktikumnál, azaz funkcionálisan semmi baja nincs az ötajtóssal sem, egyszerűen csak nem tetszik neki. És akkor az általad említett 4 (egyébként mindennapi használhatóság szempontjából egyáltalán nem elítélendő) szempont nem számít, ennyi kellemetlenséget én is simán bevállalnék cserébe azért hogy nekem tetsző autóban üljek.

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet hogy én meg tudom érteni az ő nézőpontját is: vannak akiknek az esztétikum többet nyom a latban a praktikumnál, azaz funkcionálisan semmi baja nincs az ötajtóssal sem, egyszerűen csak nem tetszik neki. És akkor az általad említett 4 (egyébként mindennapi használhatóság szempontjából egyáltalán nem elítélendő) szempont nem számít, ennyi kellemetlenséget én is simán bevállalnék cserébe azért hogy nekem tetsző autóban üljek.

De az is biztos,hogy jó pár autó jobban néz ki 3 ajtóval,mint 5-el.

Link to comment
Megosztás:

Jól beszél a tesó :lol:

Azért nem húznám le a WC-n a 3 ajtóst se. Kétségtelen, a Coupe nyerőbb, de nem rossz az:

Opel_Astra_G_szeria__auto-21954_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(Mondjuk, ebből a szögből fotózva nem is nagyon érezni, hogy ez csak 3 ajtós, de szerintem élőben is elmegy, pláne, ha valaki pont erre gerjed.)

Link to comment
Megosztás:

Azért nem húznám le a WC-n a 3 ajtóst se. Kétségtelen, a Coupe nyerőbb, de nem rossz az:

(Mondjuk, ebből a szögből fotózva nem is nagyon érezni, hogy ez csak 3 ajtós, de szerintem élőben is elmegy, pláne, ha valaki pont erre gerjed.)

Tényleg szép,elismerem,de nekem gyerekkel nem lenne a legjobb. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezzel csak az a baj hogy a Bertone Coupé 2 ajtós... :lol:

(A csomagtartó nem nyílik egybe a hátsó szélvédővel mint az 5ajtósnál, ebből a szempontból a 4ajtósra hasonlít..)

Tökéletesen igazad van. Én csak a formát és a célszerűséget néztem.

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet hogy én meg tudom érteni az ő nézőpontját is: vannak akiknek az esztétikum többet nyom a latban a praktikumnál, azaz funkcionálisan semmi baja nincs az ötajtóssal sem, egyszerűen csak nem tetszik neki. És akkor az általad említett 4 (egyébként mindennapi használhatóság szempontjából egyáltalán nem elítélendő) szempont nem számít, ennyi kellemetlenséget én is simán bevállalnék cserébe azért hogy nekem tetsző autóban üljek.

Teljesen igazad van!A 3 ajtós nekem is jobban tetszik kinézetre mint az 5,(hát még a 2 B) )de amiket írtam,nekem nem tetsző dolgok "elcsúfítják"!

Lehet hogy őt nem is zavarnák mert kertes házban lakik,annyira nyitja ki az ajtót amennyire akarja,hajlékony és könnyen eléri

a biztonsági övet és a barátai imádnak tigris bukfencben beugrálni a hátsó ülésre... :D

Én is vennék ettől függetlenül még 3 vagy 2 ajtósat,de ezek után összehasonlítanám egy 4 vagy 5 ajtóssal előtte!

Nézegettem anno ilyen "ződséges" kocsikat,mert nekem tetszik :lol: kár hogy csak kistehernek vizsgáztatható (ugye?)

Link to comment
Megosztás:

Teljesen igazad van!A 3 ajtós nekem is jobban tetszik kinézetre mint az 5,(hát még a 2 B) )

... annyira nyitja ki az ajtót amennyire akarja,hajlékony és könnyen eléri

a biztonsági övet és a barátai imádnak tigris bukfencben beugrálni a hátsó ülésre... :lol:

Na ja! Az idő előrehaladtával ha nem is nő be az ember feje lágya, de az elvárásai megváltoznak. 18-20 évesen hol érdekelt, hogy ki és hogyan ül be hátra. Járgány legyen a seggem alatt, olyan, ami nem égő, legyen benne benya. Aztán haverok, buli, ...

Manapság meg ...! A komfort és a célszerűség sokkal többet nyom a latba. Pl. ne legyen mélyen az ülés, mert be kéne szállnom, meg ki is kéne kászálódni, férjen be a család mellett némi pakk is, stb. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.