Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

De az XEP-ekben van például twinport szelep, ami ha letérdel, valami 3-400K. Szóval, nagyon nehéz ezt így kisakkozni. Én egyébként benzines párti vagyok, a dízel magasabb vételárát (még használtan is), meg a magasabb alkatrész árait (a dízeles cartársak úgyis aszondják, hogy nem is), szerintem átlagos felhasználás mellett nem nagyon lehet kiautózni.

Egyébként a dízel-benzines "vita" amúgyis inkább hitbeli kérdés, lehet előnyöket-hátrányokat felhozni mindkét oldalon. Ha szeretnél nyomatékból elautózni, esetleg mindig tele van pakolva az autó, meg mondjuk utánfutót is rángatsz vele, akkor jobb lehet a dízel, ha inkább hétvégiautózol a családdal, arra egy benzines is tökéletes, mondjuk 1.4, 1.6-tal, és akkor a klíma se vágja annyira haza.

A lényeg, hogy próbáld meg elkerülni a nepperes vakításokat, át..szást, szánj a keresgélésre több időt, próbálj meg tulajtól venni... de ezeket úgyis tudod.

Köszi a hozzászólást, minden egyes véleménnyel mindannyian "okosodunk" egy kicsit :D

Én épp a napokban folytam bele ezekbe a dízel-benzines beszélgetésekbe, amikor egy ismerős jelezte, hogy egy régóta Opelnél dolgozó ismerőse inkább lebeszélne az új Opel (Fiat) dízelekről, mert elég sokat visznek vissza garanciába szétment motorral. Valami "bug" van a vezérlésben és akkor is adagolja a naftát, amikor nem szabadna... Amit viszont Te írsz, a twinport szelep cseréje (inkább az ára) viszont megintcsak nehéz ügy.

Lehet másképp kell hozzáállni a vásárláshoz: inkább a futásteljesítmény alapján választani, mondjuk max 50.000km alattiakból. Ilyet keveset találtam...

A másik lehetőség: garanciálisat venni, de az drága, és a végén kitalálják, hogy pont a twinport-ra nem érvényes a garancia, ellenben az elakadásjelző háromszög cseréjét ők állják...

Vagy kimenni a németekhez, és ott valami korrektet venni, aztán regadózni mint a kisangyal? :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Az is igaz, hogy a benzines autóban relatíve kevesebb a szopatós alkatrész, de ha az ember kifog egy megkimélt dízelt és utána vigyáz rá (hidegen nuku "parketta és hármasban öblögetés"+időben cserél olajat, stb.) szinte "örökös" autója lehet.

Nekem csakis a dízel jöhet szóba, mert napi 55 km-t ingázom a melóhelyre (valahogy ki kell jönnöm a bejárási lóvéból), meg amúgy is szeretem a dízel technikát.

Bár a H Astra Caravan utasterét még meg kell néznem, hogy mekkora, mert ha csak úgy férek el benne mint a G-ben (ülés koppanásig hátratolva), akkor az Opel kilőve, és valami nagyobb kell.

Tegnap jó pár kocsit megnéztem élőben is, és hiába látszik nagyobbnak a H Astra, belül tényleg nem látszik ez a térnövekedés... sőt.

Viszont az a sok fröccsöntött kopogós műanyag egyszerűen kritikán aluli. (Sajnos a többi újabb autónál is). Kívülről szép a H, de belül meg kéne szokni :D

Link to comment
Megosztás:

Apropó, tegnap láttam egy érdekességet: Combo Tour... tágasnak tűnt, nagy csomagtartó, praktikus... mit tudtok róla? Ez tényleg Corsa alap? Keskenyebb az Astra-nál?

Pont a múltkor nézegettem egy ilyen Combót (1.3 CDTI) azutcán, hát elölröl még elmegy, de a hátulját még erősen szoknom kéne, olyan mintha kettévágták volna az autót, ettől független biztos lehet bele cuccolni.

De nem kéne, mert magas is, félbevágott is!

Ráadásul ezzel kis motorral nem lehet egy raketta, még azzal a nagy homlokfelületettel is bírkózni kell neki!

Link to comment
Megosztás:

Pont a múltkor nézegettem egy ilyen Combót (1.3 CDTI) azutcán, hát elölröl még elmegy, de a hátulját még erősen szoknom kéne, olyan mintha kettévágták volna az autót, ettől független biztos lehet bele cuccolni.

De nem kéne, mert magas is, félbevágott is!

Ráadásul ezzel kis motorral nem lehet egy raketta, még azzal a nagy homlokfelületettel is bírkózni kell neki!

Nem szép, egy G Caravan sokkal szebb, ez tény. Fiatal benzinesben 90LE talán még megy is. Egy kicsit a komfort meg a szélzaj ami kérdéses lehet. Ezek általában megvétel után hazafele szoktak kiderülni :D

Link to comment
Megosztás:

Combo Tour... Keskenyebb az Astra-nál?

Igen, C Corsa az alap, és nem vennék rá mérget hogy keskenyebb lenne, sőt!

Lehet hogy itt nem állja meg a helyét az összehasonlítás mert nem teljesen egyforma autókról van szó, de nálunk a családban van egy C Corsa is meg ott van az én G Astrám, igaz ez utóbbi Bertone Coupé. Egyszer kíváncsiságból lemértem a belső szélességüket, és azt a meglepő eredményt kaptam, hogy a C Corsa (legalábbis a Coupéhoz képest) "vállban" (az első üléseknél a jobb és bal oldali ajtókárpit közötti távolság, közvetlenül az oldalablak alatt mérve) még szélesebb is, mint a G Astra. Elsőre én sem akartam elhinni, pedig így van.

Mondjuk ha jól emlékszem 2 vagy 3 centi a különbség, szóval annyira nem számottevő, de akkor is.

Link to comment
Megosztás:

Igen, C Corsa az alap, és nem vennék rá mérget hogy keskenyebb lenne, sőt!

Lehet hogy itt nem állja meg a helyét az összehasonlítás mert nem teljesen egyforma autókról van szó, de nálunk a családban van egy C Corsa is meg ott van az én G Astrám, igaz ez utóbbi Bertone Coupé. Egyszer kíváncsiságból lemértem a belső szélességüket, és azt a meglepő eredményt kaptam, hogy a C Corsa (legalábbis a Coupéhoz képest) "vállban" (az első üléseknél a jobb és bal oldali ajtókárpit közötti távolság, közvetlenül az oldalablak alatt mérve) még szélesebb is, mint a G Astra. Elsőre én sem akartam elhinni, pedig így van.

Mondjuk ha jól emlékszem 2 vagy 3 centi a különbség, szóval annyira nem számottevő, de akkor is.

Na ez egy érdekes dolog! Eddig úgy hittem, hogy a Corsa kisebb az Astra-nál. Nem csak pár centivel, hanem legalább tízzel. Ha viszont a Te méréseidet vesszük figyelembe, akkor a Combo Tour az Astra-hoz képest nem lesz visszalépés szélességben. Vajon az Astra alvázára készült a Corsa?

Link to comment
Megosztás:

A Corsa-ból készítettek kis haszongépjárművet, a Combót. Ebből - a trendnek megfelelően - készült szgk. változat, a Tour. A nagyobb méretek ebből adódnak. Bár szgk-nak van nyilvánítva, de a teherautós érzés megmarad, főleg a stabilitás és a fogyasztás miatt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Astra G-t szeretnék vásárolni.Mindenképpen dieselt akarok mégpedig ISUZU motorost.Az érdekelne,hogy milyen ez a moci?,van olyan jó mint az F astrában?

Pozitív és negatív tapasztalatok egyaránt érdekelnek.Ja és pontosan hány lóerős?

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G-t szeretnék vásárolni.Mindenképpen dieselt akarok mégpedig ISUZU motorost.Az érdekelne,hogy milyen ez a moci?,van olyan jó mint az F astrában?

Pozitív és negatív tapasztalatok egyaránt érdekelnek.Ja és pontosan hány lóerős?

Válaszokat előre is köszönöm.

Szia, üdv. Nekem Y17DT motorkódú Caravanom van, az 55 kW-os (75LE). Egyelőre MAXIMÁLISAN meg vagyok vele elégedve, hál istennek a tipikusnak mondható problémák nem jöttek eddig elő. Vegyesben (fele-fele) 5l gázolajjal beéri, autópályán 2 felnőtt + 2 gyerek + plafonig a csomagtartóval a 130-140 erőlködés nélkül is tartható, akár klímával is. 2000 f/p fordulatig egyáltán nem húz, utána rakéta, tehát igencsak fordulatszámfüggő a gyorsulása, ugye, a turbó miatt. Ha nem száguldozni akarsz, szerintem tökéletes, dehát egy átlagdízel úgysem versenypályára való. Szóval nekem nagyon bejön, ha szerencséd van, alig kell rá költeni (ugye a gázolaj olcsóbb is és kevesebb is kell belőle). Azért évi 15 ezer km-nél valószínű nem éri meg a dízel, csak ha mondjuk jó áron jutsz hozzá. De ez emberfüggő, van, aki dízelmániás és megveszi akkor is, ha nem éri meg, én szinte csak belebotlottam, olyan jó ajánlat volt, benzinest akartam eredetileg. Remélem, nem bánom meg. Negatívumok eddig: gyorsulási anomáliák, szerintem jobban szennyez, mint a benzines (tudom,örök vita, majd esetleg jól lehurrognak, de azért a mikro-koromszemcsék csak ott vannak), alapjáraton hangos (melyik dízel nem?!), + a fő negatívum, ha az adagoló elszáll. Szóval a tipikus dízelhibák.

Ha ilyen mellett döntesz és alapos vagy, szerintem nem bánod meg, de asszem használt autó vételéhez türelem és szerencse is kell...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G-t szeretnék vásárolni.Mindenképpen dieselt akarok mégpedig ISUZU motorost.Az érdekelne,hogy milyen ez a moci?,van olyan jó mint az F astrában?

Pozitív és negatív tapasztalatok egyaránt érdekelnek.Ja és pontosan hány lóerős?

Válaszokat előre is köszönöm.

Nem akarok reklámozni :D , de nekem MÉG van egy eladó ilyen autóm, (ha nem akarsz zsákbamacskát venni) de már nem sokáig (lehet csak holnapig), ha esetleg érdekel, írj.

A "moci" ugyanolyan frankó mint az F-ben, csak az adagoló vezélője elektronyos ^_^ ,és nem 80 hanem 75 lovas.

Ezt bátran merem állítani, mivel előző Isuzus autóm majdnem 400e-ig küldtem és még mindig tökéletes volt motorikusan.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok reklámozni :D , de nekem MÉG van egy eladó ilyen autóm, (ha nem akarsz zsákbamacskát venni) de már nem sokáig (lehet csak holnapig), ha esetleg érdekel, írj.

A "moci" ugyanolyan frankó mint az F-ben, csak az adagoló vezélője elektronyos ^_^ ,és nem 80 hanem 75 lovas.

Ezt bátran merem állítani, mivel előző Isuzus autóm majdnem 400e-ig küldtem és még mindig tökéletes volt motorikusan.

Igen, akartam írni neki, hogy árulod, oggy, csak azt hittem, már biztos, hogy elviszik, meg hát gondoltam, majd írsz neki magad :D

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok reklámozni :D , de nekem MÉG van egy eladó ilyen autóm, (ha nem akarsz zsákbamacskát venni) de már nem sokáig (lehet csak holnapig), ha esetleg érdekel, írj.

A "moci" ugyanolyan frankó mint az F-ben, csak az adagoló vezélője elektronyos :D ,és nem 80 hanem 75 lovas.

Ezt bátran merem állítani, mivel előző Isuzus autóm majdnem 400e-ig küldtem és még mindig tökéletes volt motorikusan.

Köszönöm a segítséget URAIM szóval akkor az ISUZU motor nem "hazudtolja" meg magát. ^_^

A bibi csak az nálam, hogy előte el kell adnom a mostani autóm,és csak utánna tudok egy ilyenbe belevágni.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

Ui: remélem szerencsém lesz

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget URAIM szóval akkor az ISUZU motor nem "hazudtolja" meg magát. :D

A bibi csak az nálam, hogy előte el kell adnom a mostani autóm,és csak utánna tudok egy ilyenbe belevágni.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

Ui: remélem szerencsém lesz

..ugyanebben a cipőben járok jelenleg, csak én 1.7-es H Isuzu Caravan-ra hajtok ^_^ ..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Most regisztráltam ide, mert G Caravan 1.6 16V vásárlást tervezek. Már elkezdtem átolvasgatni itt több topikot is (új autó vásárlása, műszaki problémák), de lenne néhány kérdésem. Lehet, hogy kicsit általános, de biztosan tudtok okosat mondani rá.

800-900eFt között érdemes 1.6 Caravan-t venni, vagy felejtsem el és jobban járok ha spórolok még egy kicsit? (Későbbi esetleges javításokat is figyelembe véve.)

A vásárlás utáni vezérműszíj+görgő+vízpumpa+olaj+olajszűrő+levegőszűrő csere kb mennyibe fáj nagyságrendileg G Astránál? (Szíj van egyáltalán?) Ezeken kívül van még valami, amit tipikusan inkább jobb cserélni ha nem ismerjük a kocsi előéletét? (Váltóolaj, stb..)

Mikortól gyártották elektronikus gázpedállal? Van itt a fórumon egységes álláspont arról, hogy jó-e ez, vagy nem? ^_^ Itt most megbízhatóságra gondolok, kicsit tartok tőle, hogy a jó öreg bovden megbízhatóságát nem biztos hogy a szenzor meg a villanymotor utánozni tudja... Meg ugye ha hiba van, akkor rá kell jönni annak az okára, ami ez esetben nem biztos, hogy egyszerű és egyértelmű. Szerintetek?

Van most haszn.a.hu-n néhány ami a leírtak alapján tetszik, de nem akarom elkapkodni a vásárlást.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...v_klima-4080405

(ebben több mint gyanús a kilométer)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.6-16v-4069597

(Ennek meg az első lökösén nem tetszenek a dodgem-nyomok)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...v_klima-4076968

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.6-16v-4033209

Köszönöm a segítséget, üdv:

Vancsi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Most regisztráltam ide, mert G Caravan 1.6 16V vásárlást tervezek. Már elkezdtem átolvasgatni itt több topikot is (új autó vásárlása, műszaki problémák), de lenne néhány kérdésem. Lehet, hogy kicsit általános, de biztosan tudtok okosat mondani rá.

800-900eFt között érdemes 1.6 Caravan-t venni, vagy felejtsem el és jobban járok ha spórolok még egy kicsit? (Későbbi esetleges javításokat is figyelembe véve.)

A vásárlás utáni vezérműszíj+görgő+vízpumpa+olaj+olajszűrő+levegőszűrő csere kb mennyibe fáj nagyságrendileg G Astránál? (Szíj van egyáltalán?) Ezeken kívül van még valami, amit tipikusan inkább jobb cserélni ha nem ismerjük a kocsi előéletét? (Váltóolaj, stb..)

Mikortól gyártották elektronikus gázpedállal? Van itt a fórumon egységes álláspont arról, hogy jó-e ez, vagy nem? ^_^ Itt most megbízhatóságra gondolok, kicsit tartok tőle, hogy a jó öreg bovden megbízhatóságát nem biztos hogy a szenzor meg a villanymotor utánozni tudja... Meg ugye ha hiba van, akkor rá kell jönni annak az okára, ami ez esetben nem biztos, hogy egyszerű és egyértelmű. Szerintetek?

Van most haszn.a.hu-n néhány ami a leírtak alapján tetszik, de nem akarom elkapkodni a vásárlást.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...v_klima-4080405

(ebben több mint gyanús a kilométer)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.6-16v-4069597

(Ennek meg az első lökösén nem tetszenek a dodgem-nyomok)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...v_klima-4076968

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.6-16v-4033209

Köszönöm a segítséget, üdv:

Vancsi

Üdv!

Ha nem akarsz nagyot szívni gyüjtögess még egy kis lóvét, mert ezek az autók a tipikus esetei a km óra pörgetésnek!

Vagy vegyél egy jó dízelt garantált km futással :D !

Főleg az első játékos 116e km-el! Abban a kocsiban szerény saccolásom szerint olyan 250-300e lehet minyimum!

Csak úgy üvölt már a képekről is, hogy azt a kormányt már jópár milliószor körbetekerték, azé olyan fényes!!

Most komolyan ki hiszi el egy 12 éves autórol, hogy csak ilyen keveset futott, ilyen sok idő alatt?!

Szóval változatlanul megy az atb@szósdi keményen a használkocsi biznicben, résen kell lenni!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

800-900eFt között érdemes 1.6 Caravan-t venni, vagy felejtsem el és jobban járok ha spórolok még egy kicsit? (Későbbi esetleges javításokat is figyelembe véve.)

Akkor most van szükséged az autóra vagy ráér?Ha most kell ,akkor nézz annyiból amennyid van a lehető legmegkíméltebbet mivel

8-900 ezer körül a 98-as-2000-es évjáratok vannak,amik ugye már tizenévesek.Lehetőleg magánszemélytől,bizonyított előélettel stb...

Ha megfelelőt nem találsz,akkor kereskedés.Próbálj meg hozzáértővel menni,aki ki tudja szűrni az átfestett és egyéb problémás autókat.

A vásárlás utáni vezérműszíj+görgő+vízpumpa+olaj+olajszűrő+levegőszűrő csere kb mennyibe fáj nagyságrendileg G Astránál? (Szíj van egyáltalán?) Ezeken kívül van még valami, amit tipikusan inkább jobb cserélni ha nem ismerjük a kocsi előéletét? (Váltóolaj, stb..)

Igen az X-es motorok szíjasok.Vezérlés csere 50-80 ezer,olaj+szűrő(lég-pollen) 8-10 ezer ft.csereanyagtól és a szerelőhelytől függően.

Mikortól gyártották elektronikus gázpedállal? Van itt a fórumon egységes álláspont arról, hogy jó-e ez, vagy nem? ^_^ Itt most megbízhatóságra gondolok, kicsit tartok tőle, hogy a jó öreg bovden megbízhatóságát nem biztos hogy a szenzor meg a villanymotor utánozni tudja... Meg ugye ha hiba van, akkor rá kell jönni annak az okára, ami ez esetben nem biztos, hogy egyszerű és egyértelmű. Szerintetek?

A Z motorkóduak az elektronikus gázpedálosok(asszem 2003-tól van),nem nagyon szokott baj lenni vele.

Van most haszn.a.hu-n néhány ami a leírtak alapján tetszik, de nem akarom elkapkodni a vásárlást.

Minden neked tetsző kocsit alaposan,részletesen átnézni .kipróbálni.A váltószoknya és a kézifék-(mű)bőr 140-150 ezer km körül kezd kikopni

a pedálok is kb. és a kormánykerék is el kezd fényesedni.

Köszönöm a segítséget, üdv:

Vancsi

Remélem tudtam segíteni,a többiek pedig ne röhögjenek ki,ha túl általánosságokat írtam!Üdv:korzi

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.

Nem sürgős a vásárlás, egyelőre még csak tájékozódom, hogy kb mire számítsak majd. Most még a héten épp helyrerakom/helyrerakatom a mostani kocsim hiányosságait, aztán meghirdetem.

Addig meg olvasom a fórumot, a gyakran előforduló hibákat, árulkodó jeleket.. A kombi (bocs, Caravan ^_^ ) kocsikat általában elég sokat hajtják, nem a garázsban állnak velük, ezért akarok alapos lenni. Meg majd ha arra kerül a sor, kerítek valaki hozzáértőt, aki ismeri a hibátlan motor hangjait.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.

Nem sürgős a vásárlás, egyelőre még csak tájékozódom, hogy kb mire számítsak majd. Most még a héten épp helyrerakom/helyrerakatom a mostani kocsim hiányosságait, aztán meghirdetem.

Addig meg olvasom a fórumot, a gyakran előforduló hibákat, árulkodó jeleket.. A kombi (bocs, Caravan ^_^ ) kocsikat általában elég sokat hajtják, nem a garázsban állnak velük, ezért akarok alapos lenni. Meg majd ha arra kerül a sor, kerítek valaki hozzáértőt, aki ismeri a hibátlan motor hangjait.

Bár tudom, hogy benzinest keresel, de az én motorkódom Y17DT, és elektronyos gázpedálos, hátha ilyenbe futsz bele :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ha nem akarsz nagyot szívni gyüjtögess még egy kis lóvét, mert ezek az autók a tipikus esetei a km óra pörgetésnek!

Vagy vegyél egy jó dízelt garantált km futással ^_^ !

Főleg az első játékos 116e km-el! Abban a kocsiban szerény saccolásom szerint olyan 250-300e lehet minyimum!

Csak úgy üvölt már a képekről is, hogy azt a kormányt már jópár milliószor körbetekerték, azé olyan fényes!!

Most komolyan ki hiszi el egy 12 éves autórol, hogy csak ilyen keveset futott, ilyen sok idő alatt?!

Szóval változatlanul megy az atb@szósdi keményen a használkocsi biznicben, résen kell lenni!!

Máris "jó árasítasz"?

Link to comment
Megosztás:

Máris "jó árasítasz"?

Szó sincs róla!

Tartom magam a kitűzött árhoz amit gondoltam a kocsiért, ha annyiért nem megy el akkor megtartom.

Nem akarom elkótyavetyélni potom pénzért, amikor ahogy nézem a hirdetéseket mindenféle hulladékért csillagászati összegeket kérnek el!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.