Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

ez mekkora!!! :lol:

hondára ezt írja:

HONDA 2,2DI-CTDI (2007)

Vizsgálat ideje: Műhely neve: Műhely címe: Meddig érvényes:

2009.04.10. 08:36 Auto Danubia Budapest sikertelen

2009.04.10. 08:42 Auto Danubia Budapest 2011.04.10.

volt egy sikertelen zöldkártyám??? :P

kétlem...

Nekem is azt írja a Corsára hogy sikertelen.

Szvsz nem a vizsga volt sikertelen, hanem az érvényesség megállapítása, azaz nem tudja a rendszer hogy meddig érvényes a zöldkártyád.

(A Coupé meg bent sincs az adatbázisban, pedig van érvényes műszakija is meg zöldkártyája is. :lol: )

Link to comment
Megosztás:

és pont az ilyen szemlélet miatt él és virul az óratekergetés. mert az emberek 99% a így gondolkodik.

be kell látni, hogy ma már senki sem évi ezerötszáz km megy, ha igen akkor meg nem adja el az autóját, vagy ha mégis akkor is a családba marad, ritkán kerül ki a piacra.

ma minden 8-10 éves autóba 2-4-6-8 százezer km van. itt már csak az a kérdés hogy milyen állapotban van... azt hogy az óra mit mutat tökmindegy...

Nos, igazat kell adjak Neked km-óra tekergetés tárgyában...

Az általatok ajánlott linkeket elolvastam, sőt találtam az egyikhez hasonló okos kommentet, ami szintén a Te állításodat támassza alá, bemásolom ide, nem hülyeség:

"Akkor röviden elmondom az én elméletemet is: az emberek (nyilván nem mindenki) maguknak csinálják a bajt, ők generálják a visszatekeréses átbaszást!

Mikor tapasztaltam ezt? Jó régen vettem egy elől sérült kb. 4 éves céges autót, amit ismertem újkorától fogva. Megcsináltattam frankó karosszériás műhelyben, kifizettem rá sok pénzt és kivittem a piacra. F Astra, 220ekm, vittem a végig vezetett szervizkönyvet (mindig márkaszervizben), ráadásul a szerviztől elkértem a teljes "kórtörténetet", vagyis újkorától fogva mikor mi lett javítva-cserélve. És persze elmondtam azt is, hogy törött volt. Amúgy tök szép állapotban volt az autó (ennyit szinte csak autópályán tud menni 4 év alatt az autó, attól meg messze nem úgy kopik), jöttek is az érdeklődők tömött sorokban. Mindenkinek nagyon tetszett, de amikor meglátták a km órát, otthagytak. Végül 20%-kal olcsóbban oda kellett adnom egy neppernek, aki visszatekert órával ugyanannyiért eladta ugyanannak a vevőnek, amennyiért tőlem nem vitték el. Ergó ha a vevő tőlem megveszi, ugyanannyiba kerül neki, ráadásul megkap minden információt is, de nem, az emberek inkább áltatják magukat és a szerencsében bízva megveszik a nyilvánvalóan hazugsággal megtámogatott autót. Én azóta sem tekertem vissza soha órát és mélységesen elítélem ezt, de azért érdemes kicsit mélyebbre ásni és egy kicsit a hátteret is megnézni. Általában a kereslet-kínálat hosszú távon együtt mozog, szóval ha senki nem venne ilyen autót, nem működne a sötét nepper biznisz sem. Persze a törvényi szigor is sokat segíthetne. Én nem vennék kereskedőtől autó, eddig még mindig bejött, hogy ne az autót nézd hanem a gazdáját, abból sokkal több információt kapsz."

Link to comment
Megosztás:

Bűnös lelkem biztos a pokolra jut, de én már tekertem vissza órát!

Pusztán aljas anyagi okból!

Az előző autóm esett át egy kis fiatalításon, de ahogy itt nézem a zk. adatbázisban még mindig működik, igaz Oldsmobile :lol: lett belőle.

Link to comment
Megosztás:

ez tévhit. lehet hogy az ismerőseid körében csak magánszemélyek vannak, de rengeteg - rengeteg céges autó van, amivel mennek is...

nem akarok vitatkozni, biztos én tévedek....

Nem vitatkozni akartam én sem hanem eszmét cserélni :lol: ha ez tévhit akkor az eddigi 3 autószalon és a kb 7 év(Értékesítő) szakmában eltöltött idő rossz helyen és időben volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Uj vagyok itt es 1 kis segitseg kene :

termesszetesen opelt szeretnek venni de nem tudok donteni 2 kozul ,kerlek adjatok tanacsot

az elso 1.6 benzin sima 84 le, elegance felszereltsegu 2002 es ,121.000 km ,4400 euro metalkek

a masodik 1.6 16 v 101 le, ugyancsak elegance , 2002es ,112.000 km ,4000euro de kombi metal szurke

egyaltalan jok ezek az 1.6-os benzin motorok ?

erdemes 1.6 16 v -st valasztani sokkal tobb mint a sima 1.6

mennyire megbizhatok ?

ja es sima csaladi autonak erdemes a kombit valasztani ?

mire figyeljek vasarlasnal?

TUDOM A FORUMOT ELOLVASVA MINDEZT MEGTUDNAM DE EN MA VAGY HOLNAP VALASZT KELL ADJAK UGYHOGY 1 GYORS SEGELY MOST NAGYON JOL JONNE .

Udvozlettel:

Gyula

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Uj vagyok itt es 1 kis segitseg kene :

termesszetesen opelt szeretnek venni de nem tudok donteni 2 kozul ,kerlek adjatok tanacsot

az elso 1.6 benzin sima 84 le, elegance felszereltsegu 2002 es ,121.000 km ,4400 euro metalkek

a masodik 1.6 16 v 101 le, ugyancsak elegance , 2002es ,112.000 km ,4000euro de kombi metal szurke

egyaltalan jok ezek az 1.6-os benzin motorok ?

erdemes 1.6 16 v -st valasztani sokkal tobb mint a sima 1.6

mennyire megbizhatok ?

ja es sima csaladi autonak erdemes a kombit valasztani ?

mire figyeljek vasarlasnal?

TUDOM A FORUMOT ELOLVASVA MINDEZT MEGTUDNAM DE EN MA VAGY HOLNAP VALASZT KELL ADJAK UGYHOGY 1 GYORS SEGELY MOST NAGYON JOL JONNE .

Udvozlettel:

Gyula

Szia Üdv a fórumon.

kérdés milyen autót akarsz. egy sima 8 szelepes igénytelen, probléma mentest szinte a holdig elmenő kicsit lomha autót, vagy egy korszerűbb 16 szelepes sok elektronikával pörgősebb kicsit problémásabb kivitelben :lol:.

Ha családi autót akarsz és nincs olyan sok gyerkőc akkor és a kombi mellett egy Sedan van nem pedig 5 ajtós akkor az is megfelel. ha kicsit nagyobb a család akkor természetesen kombi az ésszerűbb.

Én személy szerint a 8 szelepes modellt választanám, egyszerű és igénytelen. ha valós a km akkor főleg. látom külföldről hozod, ha ez Németország akkor meg főleg valós mert a német pont nem foglalkozik ilyennel :lol:

De szerintem más is ír majd véleményt és akkor könnyebben eltudod majd dönteni :P

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Uj vagyok itt es 1 kis segitseg kene :

termesszetesen opelt szeretnek venni de nem tudok donteni 2 kozul ,kerlek adjatok tanacsot

az elso 1.6 benzin sima 84 le, elegance felszereltsegu 2002 es ,121.000 km ,4400 euro metalkek

a masodik 1.6 16 v 101 le, ugyancsak elegance , 2002es ,112.000 km ,4000euro de kombi metal szurke

egyaltalan jok ezek az 1.6-os benzin motorok ?

erdemes 1.6 16 v -st valasztani sokkal tobb mint a sima 1.6

mennyire megbizhatok ?

ja es sima csaladi autonak erdemes a kombit valasztani ?

mire figyeljek vasarlasnal?

TUDOM A FORUMOT ELOLVASVA MINDEZT MEGTUDNAM DE EN MA VAGY HOLNAP VALASZT KELL ADJAK UGYHOGY 1 GYORS SEGELY MOST NAGYON JOL JONNE .

Udvozlettel:

Gyula

elsőnek azt kellene magadnak eldöntened, hogy kombit, vagy 5ajtóst, esetleg szedánt szeretnél. Ebben senki nem dönthet helyetted.

Részemről tanácsnak csak annyi, hogy egy 5ajtósba is szépen lehet pakolni és ha nem naaagycsaládos vagy és/vagy szállítasz rendszeresen bazi nagy dolgokat, akkor egy átlagos családi autónak szerintem tökéletes egy 5ajtós

Link to comment
Megosztás:

szerintem meg 8 éves német autóban lehetetlen, hogy ennyi legyen a km

ki van csukva :lol:

hát évi 15.000km franc se tudja. ha megnézi az ember látná nagyjából az állapotán így összességében. ha meg több van benne és szervizelték meg ugye ott sokat autópályáznak akkor nagy baj nem lehet.

de ha még ott van németben úgy árulják akkor lehet még valós benne. ott nem nagyon tekergetnek meg szigorúan is ellenőrzik nem úgy mint nálunk :S

Ha egy 2,0 Diesel passatban vagy BMW-ben lenne ennyi km az tuti kamu lenne.

Link to comment
Megosztás:

hát évi 15.000km franc se tudja. ha megnézi az ember látná nagyjából az állapotán így összességében. ha meg több van benne és szervizelték meg ugye ott sokat autópályáznak akkor nagy baj nem lehet.

de ha még ott van németben úgy árulják akkor lehet még valós benne. ott nem nagyon tekergetnek meg szigorúan is ellenőrzik nem úgy mint nálunk :S

Ha egy 2,0 Diesel passatban vagy BMW-ben lenne ennyi km az tuti kamu lenne.

Én 2 gyerekkel, pesti lakosként évi kb 15E-t megyek. Városban minek autóznék Zugló - lakhely, munka is, bringázom, szeretem is sokat is spórolok vele. A környezetnek is jó, akkor autózom, amikor 4en ülünk benne. Elvileg lehet reális évi 15E.

Link to comment
Megosztás:

Én 2 gyerekkel, pesti lakosként évi kb 15E-t megyek. Városban minek autóznék Zugló - lakhely, munka is, bringázom, szeretem is sokat is spórolok vele. A környezetnek is jó, akkor autózom, amikor 4en ülünk benne. Elvileg lehet reális évi 15E.

Bár nekem sem kéne kocsival bejárnom. szívesen bringáznék én is- olcsó, egészséges. csak sajnos melóhelyre nem jár tömegközlekedés sem :S és hát 30 Km

Irigyellek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én 2 gyerekkel, pesti lakosként évi kb 15E-t megyek. Városban minek autóznék Zugló - lakhely, munka is, bringázom, szeretem is sokat is spórolok vele. A környezetnek is jó, akkor autózom, amikor 4en ülünk benne. Elvileg lehet reális évi 15E.

én 10.000km -t megyek egy évben és még a wc-re is azzal megyek pedig, egyszerűen a közelemben van minden max.15-20km-en belül

2havonta "nagyobb" kiruccanásnak tekintem a Bp-Szolnok 100km-ét.

Tehát én az említett futásteljesítmény pl. 12év alatt érném el....

De a német az nem ennyit megy.

Na jó adok 3% esélyt, hogy valós a km benne, de tényleg csak akkor, ha még nem hozták be hozzánk.

Akkor már rátenném a verdámat, hogy buherálva lett az óra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bár nekem sem kéne kocsival bejárnom. szívesen bringáznék én is- olcsó, egészséges. csak sajnos melóhelyre nem jár tömegközlekedés sem :S és hát 30 Km

Irigyellek :P

Igen, és ma volt üzemorvosi, mondta az orvos is, hogy láccik is a bringa :lol: Testzsír%: 7,2. Ideális. De nem OFFolok ám többet :lol: !

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A kocsimat 22 500 km-el vettem. Egy 7x bácsié volt, aki megvette, aztán alig járt vele. Halála után garázyba állt majdnem 2 évig.

Most 78 000 van benne, 3 éve van nálam a kocsi. Nekem évente megvan 20-22 000 km simán. Munkahely, nagybev, nyaralás, haverlátogató, kolesz beköltöztetés stb. ezért vettem dízelt :lol:

Link to comment
Megosztás:

szerintem meg 8 éves német autóban lehetetlen, hogy ennyi legyen a km

ki van csukva :lol:

na akkor lassuk

a kombi esik mert nagyon le van lakva tehat marad a ferdehatu ,szep allapotban rozsdanak nyoma sincs motor pocre indul ,gyonyoru fenyezes (habar latszik a pasztazas de 4-5 ko altal okozott festekhibanal tobbet nem lattam ) ujszeru belso amde bogarat ultettetek a fulembe a kilometerrel

En erdelyben pontosabban Nagyvaradon lakom itt annyira elterjedtek ezek a tipusok hogy lassan tobb van beloluk mint dacibol.

Visszaterve a gepre megneztem a szervizkonyvet az autonak ,98300 nal volt utoljara szervizerve es ez 2007 novembereben volt azota nem volt bejegyzes ezert akar realis is lehet a km allasa nem?

a motor gyonyoru alul valami athidalo szeru rudaknal lattam rozsdat csak a motorterben .

amugy nalunk ugy veszik az ilyen tipusu autokat hogy amikor megegyezel az elado neperrel elviszed a helyi markaszervizbe (mellesleg nyugati szinvonalu a kiszolgalas) es ott potom 6000 ft-nyi penzert atnezik a-tol z-ig aztan listat irnak es CSAK NEKED negyszemkozt elmondjak a velemenyuket a vasarolando autorol.

amugy az ottani fiuk jo ismerosok sz-tem atveres kizarva (foleg hogy ent szereltem az osszes legkondijukat )

ja es 1 kerdes ha megis visszatekertek az orat mar semmilyen modszerrel nem lehet rajonni????

ha rakotik a komputert az sem mutatja ki ha buheralva volt a kilometer ora?????

udv

gyula

Link to comment
Megosztás:

na akkor lassuk

a kombi esik mert nagyon le van lakva tehat marad a ferdehatu ,szep allapotban rozsdanak nyoma sincs motor pocre indul ,gyonyoru fenyezes (habar latszik a pasztazas de 4-5 ko altal okozott festekhibanal tobbet nem lattam ) ujszeru belso amde bogarat ultettetek a fulembe a kilometerrel

En erdelyben pontosabban Nagyvaradon lakom itt annyira elterjedtek ezek a tipusok hogy lassan tobb van beloluk mint dacibol.

Visszaterve a gepre megneztem a szervizkonyvet az autonak ,98300 nal volt utoljara szervizerve es ez 2007 novembereben volt azota nem volt bejegyzes ezert akar realis is lehet a km allasa nem?

a motor gyonyoru alul valami athidalo szeru rudaknal lattam rozsdat csak a motorterben .

amugy nalunk ugy veszik az ilyen tipusu autokat hogy amikor megegyezel az elado neperrel elviszed a helyi markaszervizbe (mellesleg nyugati szinvonalu a kiszolgalas) es ott potom 6000 ft-nyi penzert atnezik a-tol z-ig aztan listat irnak es CSAK NEKED negyszemkozt elmondjak a velemenyuket a vasarolando autorol.

amugy az ottani fiuk jo ismerosok sz-tem atveres kizarva (foleg hogy ent szereltem az osszes legkondijukat )

ja es 1 kerdes ha megis visszatekertek az orat mar semmilyen modszerrel nem lehet rajonni????

ha rakotik a komputert az sem mutatja ki ha buheralva volt a kilometer ora?????

udv

gyula

Mindenből a visszatekert km-t lehet csak kiolvasni, nem jössz rá a valós km-re ez 100%.

Viszont a napokban pont téma volt, hogy inkább az állapottal foglalkozzál, ha az rendben találtatik, akkor vedd meg nyugodtan, a km-rel meg ne foglalkozzál :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mindenből a visszatekert km-t lehet csak kiolvasni, nem jössz rá a valós km-re ez 100%.

Viszont a napokban pont téma volt, hogy inkább az állapottal foglalkozzál, ha az rendben találtatik, akkor vedd meg nyugodtan, a km-rel meg ne foglalkozzál :lol:

na rendben nem forszirozom tovabb de azert meg kivarok es nezelodom ,az biztos hogy csak ez a marka es tipus erdekel.

Link to comment
Megosztás:

na rendben nem forszirozom tovabb de azert meg kivarok es nezelodom ,az biztos hogy csak ez a marka es tipus erdekel.

túlkínálat van a piacon az eladó autókból, ebből a típusból meg kiváltképp!!! Ne kapkodd el, nézz meg többet, hasonlítsd őket össze, lesz viszonyítási alapod, a vevő az ÚR ne feledd :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Na ujra irok mert annyira szep az az auto hogy 1 szeruen nem tudok rola lemondani .

A kerdesem az lenne hogy ha megvan a sassze szam akkor esetleg utana lehetne erdeklodni hogy hol szervizeltek ,ha jol emlekszem arreb van valami ilyen irva a forumon ,tudna valaki segiteni??????????????

gyula

Link to comment
Megosztás:

T Budai Tamás!

Amit lehet tudni róla:

Mo-on forgalomba helyezett.

Motortípus: Z16XE.

Motorszám:

Alvázszám:

W0L = General Motors

0 = NEM SAJÁTOS JÁRMű

T = Astra

G = Astra

F35 = 5 AJTóS KOMBI

3 = 2003

2 = Bochum

101825 = SZÉRIASZÁM

Ha elviszed az eladóhoz legközelebbi márkaszervizbe (előzetes időpont egyeztetés után), kb 5.000 Ft-ért (ötezer) állapotfelmérnek.

Páldául: Opel Gemenc. Penthe Autóház.

sziasztok szoval ezt lattam akkor a forumon az en szamom wolotgf4836002879 lenne errol esetleg mit lehet tudni? vagy tudtok 1 linket ahol rakeresehetek ?

Segitsetek mar az ara mar csak 4300 juro hetvegere behuznam ha nem nagyon sokat futott okelme .

udv:

gyula

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.