Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Kit érdekel az óra? Az állapot a lényeg! 30.000 km alatt kíméletlen hajtással és elhanyagolással többet lehet ártani, mint 300.000 km alatt.

Mondd meg mennyit mutasson az óra és ha kívánod az ország összes eladósorban levő Astrájában annyi lesz! :lol:

(Sajnos így járhatunk a vezetett szervizkönyvek egy részével is.)

Link to comment
Megosztás:

Kit érdekel az óra? Az állapot a lényeg! 30.000 km alatt kíméletlen hajtással és elhanyagolással többet lehet ártani, mint 300.000 km alatt.

Mondd meg mennyit mutasson az óra és ha kívánod az ország összes eladósorban levő Astrájában annyi lesz! :lol:

(Sajnos így járhatunk a vezetett szervizkönyvek egy részével is.)

Nekem nem kell megmondani mennyi van vagy legyen egy autóban :lol: én ha látom akkor megmondom mennyi lehet a valós. pár éve autókereskedő vagyok :P láttam már ezt azt!

Link to comment
Megosztás:

Kit érdekel az óra? Az állapot a lényeg! 30.000 km alatt kíméletlen hajtással és elhanyagolással többet lehet ártani, mint 300.000 km alatt.

Mondd meg mennyit mutasson az óra és ha kívánod az ország összes eladósorban levő Astrájában annyi lesz! :lol:

(Sajnos így járhatunk a vezetett szervizkönyvek egy részével is.)

Az állapot a lényeg...persze az sok mindent elárul és vannak dolgok amik szemrevételezéssel megállapíthatóak.

De a motorba ki lát bele? Ha 2-300ezret futott, motorikusan relatíve elhanyagolt autót veszel meg, akkor az drága mulatság lehet hamarosan.

Mindegy, én sokat futott autót nem vennék, nyilván pénztárcafüggő is a dolog, én hosszútávra terveztem ezzel a kocsival, inkább drágábban vettem 2éves, valószínű valóban 32e km-t futottat 1év garival.

Akinek meg nálam is többet számít a valós km és még több pénze van, az újat vesz...

Link to comment
Megosztás:

Nálad is az összes taliga női tulajdonostól származik, kevés kilométerrel, garázsban tartott, megkímélt állapotban ? :lol: :lol:

Jó szerintem most hagyjuk ezt a témát!!! legalábbis részemről ennyi, lehet én fogalmazok rosszul vagy szövegértéssel van probléma!

Link to comment
Megosztás:

én 34.000 km-el vettem 6 évesen :lol: amit senki nem hisz el. Lehet mondjuk ha nem kolléganőm apjáé lett volna akkor én sem vettem volna meg. amúgy tényleg igaz az hogy egy 5-6 éven felüli autóban minimum 120-150e Km van! ami ha normálisan volt használva szervizelve akkor nem probléma. Láttam én már 20.000 km-t ment autót lelakva amiért 5Ft-ot nem adtam volna.

Az enyém 2003 márciusi és 79000km van benne! Ez tuti mert én toltam ki a szalonból! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Részben igaz. De azt is vedd figylembe, hogy a ma futó autók 70% magánemberé. nah mármost ha a kategóriát nézzük akkor a középréteg vesz G astrát. A magyar ember viszont évente 10-15 ezer Km-t megy egy évben. ha ezt szorzod be nyolcal akkor akár 100e km alá is kijöhet egy 8 éves autónál. a maradék 30% rá jut a cég illetve az a réteg aki a kicsiban ÉL és napi több 100 km megy vele abban valóban 150e felett van az óra. Mondjuk láttam 385.000 Km el Z16XEL-t :lol:

ez tévhit. lehet hogy az ismerőseid körében csak magánszemélyek vannak, de rengeteg - rengeteg céges autó van, amivel mennek is...

nem akarok vitatkozni, biztos én tévedek....

Link to comment
Megosztás:

Aztán ott van az is hogy aki (magánszemély) nem használja az autóját, az vajon mennyire szervizeli?

ha már általánosítunk, akkor a magyar ember megveszi a G asztrát hitelre (eddig mint én :lol:) aztán arra használja hogy nyáron lejárjon vele a telekre, és beletegyen évi 8000km-t, nem fogja évente szervizeltetni... (tisztelet a kivételnek)

Nekem van ilyen ismerősöm.

viszont az olajat cserélni kéne, a szíjak öregszenek, stb

lehet hogy kevés benne a km, de nem venném meg az biztos. Aki viszont sokat használja, mert pl munkaeszköze, az nem fog ezen spórolni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Jó kis vita kerekedett a kérdésemből a mai nap úgy látom. Mint említettem az autó 180 EKm-t futott, s.mentes, szervizkönyves, első tulaj garázsából (nem kereskedőtől) eladó. Én a www.használtauto.hu oldalon keresgélem a kombi G Astrákat (minden nap szánok rá időt), az elmúlt hónapokban nem volt olyan autó, ami tulajtól, szervizkönyvel, s.mentesen lett volna eladó 1.4MFt értékhatárig. Megjegyzem még egyszer, nem ötajtós, négyajtós G-ről van szó, hanem kombiról. Meglátásom szerint a m.o.-i Opel szalonokban magánszemélyek kb. 20%-a vesz kombi Astrát. Ötajtóst én is tudtam volna már venni kevés km-rel tulajtól. Amúgy az autót főútvonalon használták (vidéki kis faluból megyeszékhelyre jártak vele dolgozni). Uhuhunak igazat adok, én is így látom a magyar autópiac felhozatalát mostanság. Köszönöm mégegyszer a hozzászólásokat, és várom a továbbiakat is!

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én 10.000-et megyek egy évben, tehát nekem 18év!!! kellene a 180.000-es futásteljesítményhez :lol:

Én 30.000km-rel vettem 2 éves autót és ha 10év múlva el akarom adni, ugyebár 12évesen lesz benne 130.000km még vissza sem kell tekernem, valós km lesz benne, senki nem fogja elhinni, hogy annyi valóban, tutti azt hiszik, hogy babrálva volt az óra...

Amúgy csak azt mondtam, hogy ÉN annyival nem vennék autót magamnak, persze attól még lehet jó állapotban, vigyázhattak rá, stb... és valakinek kellhet úgyis, nyilván alacsonyabb összegért árulják, vagy le lehet jobban alkudni. De ha tekergetik a céges autókat 3éves korukra 40-50-re vissza 180-200e km-ről, akkor megtehetik ebben az esetben is , hogy 400e km-ről tekerték vissza 180.000km-re, nem?

Na én ezért nem vennék ennyit futott kocsit, mert mi van ha ezt a képet már a tekergetés után mutatja???

Ugyanakkor írtam azt is, hogy ha tuttira vezetett sz.könyve van, nagy távokat tettek meg az autóval egyhuzamban , akkor a jóval olcsóbb ár miatt megérheti megvenni...

áhh de egy rohadt dolog ez az óratekergetés, németeknél azt hiszem büntetik, ha bebizonyosodik, hogy hozzányúltak (mondjuk azt nem tudom, hogy találják meg az illetőt, vagy az eladót büntetik minden esetben?)

ujabban müszakin nézik a km óra állását.

Kolegám vett egy motort, s utánna bebukott az eladó, mert utánanézetett, és 1 éve több km volt benne, amikor vette....

Én nem hordom szervízbe, annyiért már beszélő olajat teszek a kocsiba. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mo-on forgalomba helyezett.

Motortípus: Z16XE.

Motorszám:

Alvázszám:

W0L = General Motors

0 = NEM SAJÁTOS JÁRMű

T = Astra

G = Astra

F35 = 5 AJTóS KOMBI

3 = 2003

2 = Bochum

101825 = SZÉRIASZÁM

-------------------------------------------------------

Sziasztok, szervusz mantec!

1. sz hsz-em az üdvözlésen kívül a következő kérdés lenne (ha van rá idő-energia, stb):

a fenti adatokat meg tudnád adni az alábbi rendszámhoz?

rsz : JDY-879

Az autó 1,4 G Caravan

itt ( http://rkf.hu/hulladek/publikus.jsp ) -pár telefonnal- utána tudok talán nézni a km-nek,

de ha elviszem szervízbe, miket kellene még nézni? föltétlen. Mert nyilván a szerelők tudják, csak ne nézzek ott , mint Rozi.. Bocs ha nem olvastam vissza + itt is (eredetije totalcar http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=267.0) látni - olvasni sok okosságot, de mostanában lesz az első (mostanit apóstól vettem) sk. privát gkocsi vásárlásom és nem akarok beszaladni vmi nagy csúnyaságba.

üdv, jóÉjt

Link to comment
Megosztás:

-------------------------------------------------------

Sziasztok, szervusz mantec!

1. sz hsz-em az üdvözlésen kívül a következő kérdés lenne (ha van rá idő-energia, stb):

a fenti adatokat meg tudnád adni az alábbi rendszámhoz?

rsz : JDY-879

Az autó 1,4 G Caravan

itt ( http://rkf.hu/hulladek/publikus.jsp ) -pár telefonnal- utána tudok talán nézni a km-nek,

de ha elviszem szervízbe, miket kellene még nézni? föltétlen. Mert nyilván a szerelők tudják, csak ne nézzek ott , mint Rozi.. Bocs ha nem olvastam vissza + itt is (eredetije totalcar http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=267.0) látni - olvasni sok okosságot, de mostanában lesz az első (mostanit apóstól vettem) sk. privát gkocsi vásárlásom és nem akarok beszaladni vmi nagy csúnyaságba.

üdv, jóÉjt

ez mekkora!!! :lol:

hondára ezt írja:

HONDA 2,2DI-CTDI (2007)

Vizsgálat ideje: Műhely neve: Műhely címe: Meddig érvényes:

2009.04.10. 08:36 Auto Danubia Budapest sikertelen

2009.04.10. 08:42 Auto Danubia Budapest 2011.04.10.

volt egy sikertelen zöldkártyám??? :lol:

kétlem...

Link to comment
Megosztás:

esetleg 1 itteni kartács tudna adni kártörténetet?

szervizelési előélet nincs, mert nem központi rendszeren fut az opel adata...

alvázszámot - motorszámot meg tudom mondani ha akarod, és azt hogy mikor és hol lett forgalomba helyezve. meg az extralistát...

ennyi.

Link to comment
Megosztás:

ez mekkora!!! :lol:

hondára ezt írja:

HONDA 2,2DI-CTDI (2007)

Vizsgálat ideje: Műhely neve: Műhely címe: Meddig érvényes:

2009.04.10. 08:36 Auto Danubia Budapest sikertelen

2009.04.10. 08:42 Auto Danubia Budapest 2011.04.10.

volt egy sikertelen zöldkártyám??? :lol:

kétlem...

------------------------------------------------------------

azt nem mondtam, hogy tökéletes, de pl kiderült a tegnapelőtt általam nézett 4 Opel Astra + 1 Ford Focus-nál -amiknek volt vagy megmondta a hirdető a rendszámát-, hogy a (ezek pl. hasznaltauto.hu-s) hirdetéseknél 5-ből 1-nél lehetett frankó a km állás. menete: rendszám beüt -> szervíz kiad-> gugli a szervízre-> szervíz fölhív-> eddig általában megmondták, hogy mennyi volt az óra

Link to comment
Megosztás:

szervizelési előélet nincs, mert nem központi rendszeren fut az opel adata...

alvázszámot - motorszámot meg tudom mondani ha akarod, és azt hogy mikor és hol lett forgalomba helyezve. meg az extralistát...

ennyi.

nagyon megköszönném + azt, hogy ebből milyen föltételezéseim lehetnek

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.