Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Legyél rá büszke nagyon!

Most aztán nagyon megijedtem tőled, mert te vagy itt a modi..... :lol:

abba nem gondoltál bele miért van itt? :D

szerintem kár vitatkozni,melyik a jobb,nincs értelme.

konkrét tapasztalatom van nekem is nagyon-nagyon 1.3 kocsival,állóból esélytelen a twinportom,de érdekes módon 4-5ben azt se tudta mi van...aki gyorsulni akar,úgyse ilyen mákdarálókat vesz,hanem pl egy 16 éves gsit.. :D

néha adódnak helyzetek,miért ne lehetne kiaknázni ilyenkor a lehetőségeket,az hogy mennyi van,egy másik kérdés,de utcai szinten az élmény a lényeg,amit ilyenkor kapsz a kis köbcentidből :D

szerintem túlreagálod a dolgokat,legalábbis eddig azt vettem észre,minden topikban :D

Link to comment
Megosztás:

Sajnálom hogy ilyen emberekkel is meg kell osztanom a véleményem bort iszik és vizet prédikál alapon! :D A Nagy OPELES aki titkon 1.6 os suzukiról álmodik és amikor beleér a bilibe a keze akkor jön rá hogy opel tulajdonos! Azthiszem részemről a veled való diskurálást itt be is fejeztem! de köszi hogy megosztottad velünk földi opeles halandókkal a nagy Suzuki titkát! Azért Megint csak aztmondom gyere azzal az 1.6 al én bátran melléd állok! :D Öreg is kicsit kopott is de legalább kivan fizetve!!! :D

Ember!

Gondolkozzál már mit beszélsz!!

Én elmondtam egy esetet amit láttam, erre itt mindenki nagy felháborodva elmondta, hogy ez mekkora baromság és milyen jó autó az opel.

Ez így van nagyon jó autó én is ezt mondom, de ott akkor abban a szituban alulmaradt, a lényeg szempontjából teljesen mindegy milyen típust állítunk mellé.

A képet Uhunak tettem fel válaszul, hogy nem éppen az a típus volt amit előtte ő felrakott.

Nem istenítem ezzel a japán modellt és nem is ítélem el a németet, mindössze elmondtam amit láttam.

Az is lehet tényleg lehajtott volt az opel, vagy nem nyomta neki, meg az is lehet, hogy a suzuki fel volt spécizve és nem olyan gyári motor volt benne. Ezt nem tudhatom, de ott akkor adott pillanatban nagyon elhúzott (lehet jobban kapta el a rajtot, jobban elváltott, vagy bármi).

Nem vitatkozni szeretnék és párhuzamot vonni a két autó közt, mindössze elmondtam amit akkor ott tapasztaltam.

Most ha te, vagy bárki más ezért nem akar velem szóba állni, azt gondolom ez nem engem minősít elsősorban, én továbbra is szeretnék ugyanúgy bárkivel beszélgetni és tapasztalatot cserélni, veled is.

De elnézést kérek, had ne mondjam már azt amit itt legtöbben hallani szeretnének, mert ez egy opel fórum.

Sajnálom, hogy ilyen félreértéshez vezetett ez az eset, de a tény az tény marad független az autók típusától.

Link to comment
Megosztás:

Ember!

Gondolkozzál már mit beszélsz!!

Én elmondtam egy esetet amit láttam, erre itt mindenki nagy felháborodva elmondta, hogy ez mekkora baromság és milyen jó autó az opel.

Ez így van nagyon jó autó én is ezt mondom, de ott akkor abban a szituban alulmaradt, a lényeg szempontjából teljesen mindegy milyen típust állítunk mellé.

A képet Uhunak tettem fel válaszul, hogy nem éppen az a típus volt amit előtte ő felrakott.

Nem istenítem ezzel a japán modellt és nem is ítélem el a németet, mindössze elmondtam amit láttam.

Az is lehet tényleg lehajtott volt az opel, vagy nem nyomta neki, meg az is lehet, hogy a suzuki fel volt spécizve és nem olyan gyári motor volt benne. Ezt nem tudhatom, de ott akkor adott pillanatban nagyon elhúzott (lehet jobban kapta el a rajtot, jobban elváltott, vagy bármi).

Nem vitatkozni szeretnék és párhuzamot vonni a két autó közt, mindössze elmondtam amit akkor ott tapasztaltam.

Most ha te, vagy bárki más ezért nem akar velem szóba állni, azt gondolom ez nem engem minősít elsősorban, én továbbra is szeretnék ugyanúgy bárkivel beszélgetni és tapasztalatot cserélni, veled is.

De elnézést kérek, had ne mondjam már azt amit itt legtöbben hallani szeretnének, mert ez egy opel fórum.

Sajnálom, hogy ilyen félreértéshez vezetett ez az eset, de a tény az tény marad független az autók típusától.

Mivel ez egy közösség és az OPEL tesz minket azzá és nemszeretnék nézeteltérést egy pitiáner ügy miatt, mondjuk azt hogy túlvan tárgyalva és a barátság is megmaradtt :D :D Én is lehet túlreagáltam a dolgot de nekem 5 Évig volt Hondám egy CRXII 1.6 16V álítólag az egy igen gyilkos kis autó (és az is) így ezért mertem érdemben kinyilatkoztatni hogy egy 1.6 16V motoról én mit gondolok. De semmi gond lépjünk túl ezen!:D

Link to comment
Megosztás:

abba nem gondoltál bele miért van itt? :

Gondolom egy kicsit sem azért, hogy bárkit is fenyegessen......

Ez rendben van akkor, ha bármi olyat tennék ami a fórum szabályzatába ütközne, nyugodtan tiltson le, vagy akár végleg is törölhet a fórumról.

ha jól esik neki töröljön most....

Link to comment
Megosztás:

Gondolom egy kicsit sem azért, hogy bárkit is fenyegessen......

Ez rendben van akkor, ha bármi olyat tennék ami a fórum szabályzatába ütközne, nyugodtan tiltson le, vagy akár végleg is törölhet a fórumról.

ha jól esik neki töröljön most....

Roló nem kell megvan dumálva na ne legyél gyerekes :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Gondolom egy kicsit sem azért, hogy bárkit is fenyegessen......

Ez rendben van akkor, ha bármi olyat tennék ami a fórum szabályzatába ütközne, nyugodtan tiltson le, vagy akár végleg is törölhet a fórumról.

ha jól esik neki töröljön most....

látod,erről beszéltem.a moderátor nem azért van,hogy fenyegessen.

különben meg azt hiszem vagy már annyi ideje itt a fórumon,hogy ezt megtapasztald.

de mivel erősen off lett a téma,megkérnék mindenkit,hogy ezt a témát ne itt vitassuk meg :D

Link to comment
Megosztás:

Mivel ez egy közösség és az OPEL tesz minket azzá és nemszeretnék nézeteltérést egy pitiáner ügy miatt, mondjuk azt hogy túlvan tárgyalva és a barátság is megmaradtt :D :D Én is lehet túlreagáltam a dolgot de nekem 5 Évig volt Hondám egy CRXII 1.6 16V álítólag az egy igen gyilkos kis autó (és az is) így ezért mertem érdemben kinyilatkoztatni hogy egy 1.6 16V motoról én mit gondolok. De semmi gond lépjünk túl ezen!:D

"842" -es hozzászólásom visszavonom: GSI 2.0 motort nagyon elnéztem.... :D

Nálad a pont!

Link to comment
Megosztás:

Opelt vásárlóknak, beszéljenek a tapasztalatok:

Faterom, 2000-ben vásárolt, egy 1992-es kiadású 1.6 8v-s sima alap Astra Caravan-t. Az autóba akkor óra szerint volt 145 000 km. Ami biztos visszatekert volt, de sebaj. Az öregemnek van egy boltja, abba szállít vele árut, meg ezzel jár egyéb ügyeket intézni. A kocsi minden nap megy, min 20-30 km-et, van hogy sokkal többet is. Tudni kell, hogy az öregem akár üresen, akár fullra pakolva is tapossa a szemét.

220 000 csináltattunk egy motorgenerált, mert már igen igen ráfért. Jelen pillanatban 325 000 km körül járunk. A kocsi megy mint az álom 140-160 km/h-t simán ( persze csak autópályán :D ).

Volt már, hogy a nívópálca alig ért bele az olajba, volt, hogy víz alig volt benne, de csak megy megy és nem nyavajog. Benzin legyen, olaj, meg nyomás a gumiba a többi nem számít!

Löki a tömítéseknél az olajat, korrodálódik, de egy 16 éves autóhoz képest ez semmi.

Szeretjük, mert nem hagyott még ott sehol ( kivéve mikor a győjtás baszakodott), elmentünk vele már Horvátországba nem 1x.

Autópályán leragadt a termosztát, eldagadtak a vízcsövek, forralta a vizet de nem lett baja!!! Mentünk, megálltunk hütöttük, majd megint mentünk, megálltunk hűtöttük. Egyszerűen ha apám nem bítja megölni, akkor ez tényleg tartós konstrukció. Még így sem eszik többet a folyamatos hajtás mellet mint 6,5 liter!!

Picit visszakanyarodva a rizs rakéta vs. opel dologhoz, de nem akarom feszegetni a témát. Előzzön meg, megteheti, de az én kocsimhoz olcsabb az alaktrész, és ne adj isten ha baj történik, körbevesz a fémhalmaz ami olyankor azért nem rossz.

Mennek a kocsik és nem 1 már engem is megelőzött (1.7 DTI-m van). De nem nagyon zavar, én akkor is röhögve 5,4-el járok vegyesbe, mikor az övé 6-7 litereket beszív.

Egyébként meg egy általános tapasztalat: Suzukisok mindig meg akarják mutatni, hogy az ő kocsijuk aztán megy. Ezt már jó ideje tapasztalom. Nem tudnak szépen közlekedni ( Tisztelet a kivételeknek).

Szal, egy a lényeg jussunk A-ból B-be majd B-ből A-ba.

Link to comment
Megosztás:

ok! ok!

Nem akarok hülyeséget mondani, de a Calibrát szerelték ilyen mocival?

Volt egy ismerősőmnek, vmi hasonló motort emlegetett, de ha egyről beszélünk, akkor az húúúú bazzzz.... nagyon ment :D

Psze hogy szerelték a C20XE 150 Lovassal , de ebből van a C20LET ami a turbós 204 LE :D Illetve a kistesó C20NE 8V 125LE 170NM aszthiszem ezek voltak Caliban!

Link to comment
Megosztás:

Bocs mindenkitől, ha bárkit is megbántottam!

Nekem is szükségem van (lenne) erre a társaságra :D

Én az írásom után raktam egy smilet...ha gondolod elmagyarázom a jelentőségét...

Ha pedig jól szeretnéd itt érezni magad, akkor ha egy jótanácsot elfogadsz...Változtass a stílusodon...már legalább is ami a hozzászólásaidat illeti... :D

Link to comment
Megosztás:

Psze hogy szerelték a C20XE 150 Lovassal , de ebből van a C20LET ami a turbós 204 LE :D Illetve a kistesó C20NE 8V 125LE 170NM aszthiszem ezek voltak Caliban!

Ladát is.

Az uj ladákba (valami gt vagy gti a neve) is ugyanazt a c20xe-t szerelik mint a sz@r 16 éves autóinkba van..... :D

Link to comment
Megosztás:

Látod...megint hülyeséget beszélsz...

Nekem van egy 30 éves is...azt elpötyög A-ból B-be hibátlanul... :D :D

Igazad van, az autó az nem gyorsulgatásra, gyorshajtásra való. Ott van a motor (igaz abból !Japán!), az gyorsul, meeegy : nem mint ezek az atomnehéz (!de sokkal biztonságosabb, komfortosabb -nem ázok,fázok-) autók... :D

Link to comment
Megosztás:

Én az írásom után raktam egy smilet...ha gondolod elmagyarázom a jelentőségét...

Ha pedig jól szeretnéd itt érezni magad, akkor ha egy jótanácsot elfogadsz...Változtass a stílusodon...már legalább is ami a hozzászólásaidat illeti... :D

Mégegyszer sorry mindenkitől, a tagoktól és a modiktól is.

Nem célom viszályt kelteni, sok okosságot hall itt az ember, továbbiakban figyelmen kívűl hagyom a hülye suzukisokat az úton :D

Csak még egy megjegyzés: amikor eladtam a G Astrámat és másik autón törtem a fejem, nem volt kétségem a márkát illetően, pedig ha még egy kicsit hozzáteszek vehettem volna zsír új suzit szalonból, de mégsem ez történt....

Ami a stílust illeti: megbeszéltük..... :D

Link to comment
Megosztás:

Ami a stílust illeti: megbeszéltük..... :D

Végszóra csak annyit szeretnék mondani, hogy örülök, hogy vetted a lapot. Semmi kétségem afelől, hogy jószándék vezérel a hozzászólásaidban, és a saját tapasztalataidat, véleményedet írod le, amit többször hangsúlyozol is, de a stílusod ("sz@r 1.6 suzuki bármikor körbeautózza"), illetve a jelzők amiket időnként használsz bevallom már bennem is kezdte kicsit kiütni a biztosítékot. Normál esetben nem is szóltam volna hozzá a témához én sem, csak úgy mint Ákos, de vhogy úgy éreztem, a tárgyilagosság és a másik oldal véleményének bemutatása megkívánja. Remélem mindenki lenyugodott, és nincs harag senkiben.

Peace! :D

Link to comment
Megosztás:

Mégegyszer sorry mindenkitől, a tagoktól és a modiktól is.

Nem célom viszályt kelteni, sok okosságot hall itt az ember, továbbiakban figyelmen kívűl hagyom a hülye suzukisokat az úton :D

Csak még egy megjegyzés: amikor eladtam a G Astrámat és másik autón törtem a fejem, nem volt kétségem a márkát illetően, pedig ha még egy kicsit hozzáteszek vehettem volna zsír új suzit szalonból, de mégsem ez történt....

Ami a stílust illeti: megbeszéltük..... :D

Nem is értem miről vitáztok itt.....Az 1.6os sport swift kereken 4 milkába kerül....Lehet hogy szép meg megy is,de az árához képest csúnya és még menni se megy :D :D Ennyi pénzért már H astrát lehet venni,ami azért teljesen más kategória......

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.