Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Kiegészíteném a fenti Hsz-em annyival, hogy fentartási költségek alkatrészek szijjak stb stb sokkal sokkal drágábbak mint egy Opelhez! Amikor az ember vásárol, szem előtt kell tartania mire kell az autó piros lámpánál szórakozni és hülyegyerekes stílusra rövidtávon avagy utazni kényelmesen mondjuk egy 1.8 al és nem fordulatszámból sthilfűrészhangal gyorsulni hanem mondjuk nagyob köbcentivel komótosabban! Azok a kisautók amiről itt szó van nemhinném hogy tartós igénybevétel melett 300-400 ezer km elmenének, viszont egy jó 1,8 al kilehet menni a világból az lehet hogy legyorsulja a kis mákdaráló de amikor az már "kuka" A kicsit komotosabb barátunk 1.8 még mindíg vígan szalad! :D De a két márka nem 1 kategória egyébkéntsem teszem azt autópálya te 160 utazóval mész forog 5000 et a mocid! Én megyek 2.0 val nekem forog 3800 -at érted a lényeget gondolom! :D Bocsánat ha zavaró volt a belepofázásom ide , de volt japán autóm nekem is 5-6 évig és van összehasonlítási alapom! :D Így bátran kimondom VEGYÉL OPELT és NE Suzit :D

Link to comment
Megosztás:

mérges? én? dehogyis! :D

Ne búsúlj Uhuhu! Mi megvesszük a használt Opelt a sok hülye pedig vegyen sz.r 0km-es Suzukit! Ha ebbe a száguldó koporsóba is belepakolnánák annyi vasat mint amit az Opelekbe akkor elmehetne a p.csába az 1.6-os motorjával. Érdekesség képpen: Most olvastam, hogy a németeknél visszahívnak 2778db japán csodát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Szerintem sem érdemes egy Swiftet és egy Astrát összehasonlítani. Suzuki->kis kategória, Astra->kompakt. A kisautónak kisebb a tengely/nyomtávja, kisebb/gyengébb gyűrődő zónák, spórolósabb anyagokból szerelik össze, stb. Rakjanak bele bármilyen motort, legfeljebb egy kis méregzsák lesz, de pl. családi használatra akkor is kevéssé alkalmas. Az Astrában azért tényleg van anyag, nem papírrakéta :D . Az Astra nem arra való, hogy hülyegyerekeket gyorsuljunk le vele két lámpa között. Ha meg valakinek ez kell, vegyen ILYET, oszt' csókolom... :D

Link to comment
Megosztás:

Ezért van az a felirat : Suzuki a Ti autótok :D Mellesleg anyit eszik az 1.3 is meg 1.6 is mint az én 2000 -sem városban képesek megenni 10-11 litert is! :D :D

Bár nekem a régi Swift 1.3asom volt gyári 62Le-vel, na az nem igen evett többet 5.5-6 liter/100km-eren. Nagyon szerettem, mert ár-érték arányban verhetetlen volt számomra, na meg kezdő autónak..de azóta változott a világ, változtam én is és megtaláltam az Új szerelmemet. opelnewback_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Bár nekem a régi Swift 1.3asom volt gyári 62Le-vel, na az nem igen evett többet 5.5-6 liter/100km-eren. Nagyon szerettem, mert ár-érték arányban verhetetlen volt számomra, na meg kezdő autónak..de azóta változott a világ, változtam én is és megtaláltam az Új szerelmemet.http://kepfeltoltes.hu/070508/opelnewback_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Jójisám ez a "kis" vas :D A régi suzuk nemtudom menyit ettek városba de a haverom nagyon szidja az 1.6 ját újonan vette és igen kajás :D :D

Link to comment
Megosztás:

Melyik megy jobban érdekesség képen pár hónapja lenyomtam egy ilyen "überf@sza" sport suzukit mint a xart (sajnos az első kanyarig :D. Az ember elismerően bólogatott mikor dugó miatt megálltunk de nem azért hogy lenyomtam hanem hogy mivel. 2.0hdi jumpy.

Tehát ez a melyik megy jobban hülyeség, teljesen. Még mindig hülye duma hogy az 1.4 jobban megy mint az 1.6 vagy az 1.2 mint az 1.6. Nem emiatt kell venni autót aki a szerint vesz, hogy melyik megy jobban vegyen hondát, vag vmi nagymotoros csodát.

Nekem volt 4 évig swiftem 94' s nagyon szerettem mert kevesett evett és nem romlott el rajta soha semmi, még megvan(páromé) 350e km el és még mindig kevesebb olajat eszik mint az opelem :D, de ég és föld a kettő, sőt sztem az új swift is elég gyatra az astrámhoz, ignis meg no comment. Ráadásul a suzuki családban van mióta megvan, és kapott az élettől nem gyengén de a motorhoz még nem lett nyúlva, igaz 2szer kapott "futóművet" . Swiftet a 80 as években tervezték ez a swiftIII ami most kapható. ( egyébként a régi 1.6 swift dúrváb volt mint a mostani sport mert az volt 800 kiló 92 pacira. de ez teljesen off tma volt bocsánat. Ha még veszek autót az életben min2.0 motor lesz de az a minimum elvégre kitudja meddig lehet még benzines autóval közlekedni.

Link to comment
Megosztás:

Húha!!

Látom mindenki felbolydult ezen szerencsétlen kis autó esetén.....

Két dolgot azért tisztázzunk:

- ezt láttam, ez történt, nem én rendeztem így,

-jelen pillanatban is opellel járok, ha nem tünt még fel senkinek

Továbbá, vannak az életben dolgok, amik esetleg sz@rul esnek az embernek, de azt gondolom mivel ez egy nyilvános fórum bárki elmondhatja a saját véleményét szabadon, s mivel feltételezzük, hogy normális inteligens emberek beszélgetnek itt, talán tolerálják a másik véleményét eltérő esetben.

Belegondolt már vki az elmés hozzászólások közepette, hogy miről "vitatkozunk"......?

Senkit nem érdekel a két autó erénye, vagy gyengesége, fenntartási költsége, passzív-aktív biztonsága, beleépített anyagok minősége,......stb.

Én láttam (tapasztaltam) vmit és ezt elmondtam: egynyóc alul maradt, ez már így történt, de semmi több......

Ha vki ezen megsértődik, vagy bántásnak veszi, nagyon tudom sajnálni, de nagyon nem érdekel.....

Link to comment
Megosztás:

Húha!!

Látom mindenki felbolydult ezen szerencsétlen kis autó esetén.....

Két dolgot azért tisztázzunk:

- ezt láttam, ez történt, nem én rendeztem így,

-jelen pillanatban is opellel járok, ha nem tünt még fel senkinek

Továbbá, vannak az életben dolgok, amik esetleg sz@rul esnek az embernek, de azt gondolom mivel ez egy nyilvános fórum bárki elmondhatja a saját véleményét szabadon, s mivel feltételezzük, hogy normális inteligens emberek beszélgetnek itt, talán tolerálják a másik véleményét eltérő esetben.

Belegondolt már vki az elmés hozzászólások közepette, hogy miről "vitatkozunk"......?

Senkit nem érdekel a két autó erénye, vagy gyengesége, fenntartási költsége, passzív-aktív biztonsága, beleépített anyagok minősége,......stb.

Én láttam (tapasztaltam) vmit és ezt elmondtam: egynyóc alul maradt, ez már így történt, de semmi több......

Ha vki ezen megsértődik, vagy bántásnak veszi, nagyon tudom sajnálni, de nagyon nem érdekel.....

Akkor miért kell itt vergődni??? Cseréld le az opelt suzukira! :D Egyébként ez egy ASTRA-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek topik a másik márka futtatására ott a Konkurens márka topik oda tessék böfögni az úrnak ne ide! :D

Link to comment
Megosztás:

Belegondolt már vki az elmés hozzászólások közepette, hogy miről "vitatkozunk"......?

Ha vki ezen megsértődik, vagy bántásnak veszi, nagyon tudom sajnálni, de nagyon nem érdekel.....

én pont 10 percel elötted gondolkodtam, hogy mekkora barom vagyok, hogy reagálram ezekre :D

senki se sértődött meg... :D

:D

Link to comment
Megosztás:

én pont 10 percel elötted gondolkodtam, hogy mekkora barom vagyok, hogy reagálram ezekre :D

senki se sértődött meg... :D

:D

Te is csak a véleményed mondtad el szerintem ahogy ő is véleményt már csak szabadmondani! Az máskérdés hogy ezt melyik topikban teszük meg! :D Énsem sértődttem meg , és elgondolkodtamm hogy esetleg hogy lehetett a történet, és arra jutottam hogy abban az 1.8 Opel-ben lehet volt 999.999 Km az első összeszereléssel és szegénykém már gyengélkedett :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor miért kell itt vergődni??? Cseréld le az opelt suzukira! :D Egyébként ez egy ASTRA-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek topik a másik márka futtatására ott a Konkurens márka topik oda tessék böfögni az úrnak ne ide! :D

Nem hinném, hogy te lennél az, aki eldönti itt bárkinek is, hogy ki, mit, hova írjon..... :D

olvass figyelmesen (a böfögés helyett...) és meglátod honnan indult az egész :D

Link to comment
Megosztás:

az én 16 éves astra GSI-m kisúlyból kirázza 316 ezer KM vana mocimba és így is 7,5 mp alatt felhúzom 100 ra és nincs VVT meg himi humi :D

ezt a mondatodat gondold át mégegyszer, "több mint nevetséges" határát súrol(gat)ja..... :D :D

szerinted kinek kell 16 éves autó???? :D

Link to comment
Megosztás:

ezt a mondatodat gondold át mégegyszer, "több mint nevetséges" határát súrol(gat)ja..... :D :D

szerinted kinek kell 16 éves autó???? :D

Öreg ha sértegeni akarsz másokat azt ne ebben a társaságban tedd meg! És nevetséges vagy sem tartom! De nem mindenki úrigazdag hogy újatvegyen! B)Tégy egy szívességet és húzd le a ROLÓT köszi! :D Amúgy szerintem nemtudod milyen egy C20XE motor igaz?? Azért az kizárt hogy egy 1.6 Suzu engem helyben hagyjon mikor ezt az autót egy 1.8 turbós cupra sem verte meg!

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném, hogy te lennél az, aki eldönti itt bárkinek is, hogy ki, mit, hova írjon..... :D

olvass figyelmesen (a böfögés helyett...) és meglátod honnan indult az egész :lol:

Sajnálom hogy ilyen emberekkel is meg kell osztanom a véleményem bort iszik és vizet prédikál alapon! :D A Nagy OPELES aki titkon 1.6 os suzukiról álmodik és amikor beleér a bilibe a keze akkor jön rá hogy opel tulajdonos! Azthiszem részemről a veled való diskurálást itt be is fejeztem! de köszi hogy megosztottad velünk földi opeles halandókkal a nagy Suzuki titkát! Azért Megint csak aztmondom gyere azzal az 1.6 al én bátran melléd állok! :D Öreg is kicsit kopott is de legalább kivan fizetve!!! :D

Link to comment
Megosztás:

A lényeg,hogy aki egy jó megbízhato,értéktartó autót akar venni az Opelt vegyen.motor paletta van dögivel,mindenki el tudja dönteni kinek melyik felel meg. :D

Ígyvan , de tudod az OKOS ember megérti a többinek meg mindegy, hogy mit mondasz! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.