Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Igaz nem mondtam, használt autot szeretnék venni, és tudom, hogy akit lehet átvernek :-( De szerintem egy ilyen szemrevételezéskor egy szerelőnek sincs módja részletesen átvizsgálni.

Amiket viszont itt a fórumban olvasok nagyon elkeserít. Km számláló tekergetés stb.

Az az igazság hogy igenis létezik 5-6 éves autó amelyikben 50.000km van. Nagyon sok ismerősöm barátom van akikről biztosan tudom mennyit mennek az autóval. De természetesen nem ez a jellemző és ezért gyanús.

Van egy nagyon jó ismerősöm egy OPEl márkakereskedésben szervízben. Őt egyszer saját kollegái vágták volna meg párszázezerrel ha nem figyel eléggé egy használtautó üzleten. Szóval nem tudom hogyan lehet szerencséje az embernek autovásárlás ügyben.

Szerintem mindenképp vigyél magaddal egy "szakembert", mert új autót is adtak már el háromból összerakva. Voltak a stikliben ügyvédek is stb...

Ez megtörtént dolog, a tv-ben és az ujságokban is értesülhetsz ilyesmiről. 8)

Szerencséd meg csak úgy lehet, hogy szerencsés vagy. :?

De a bajt egy hozzáértő ember, emberek segítségével meg tudod előzni. :wink:

Na mostaztán meg osztottam az észt rendesen :idea:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mindenképp vigyél magaddal egy "szakembert", mert új autót is adtak már el háromból összerakva. Voltak a stikliben ügyvédek is stb...

Ez megtörtént dolog, a tv-ben és az ujságokban is értesülhetsz ilyesmiről. 8)

Szerencséd meg csak úgy lehet, hogy szerencséd van. :?

De a bajt egy hozzáértő ember, emberek segítségével meg tudod előzni. :wink:

Na mostaztán meg osztottam az észt rendesen :idea:

És hogy megnyugtattad! 8)

;) :lol: :lol: :( :D :D

Link to comment
Megosztás:

Csak egy apró benyögés, ha elfogadjátok, ha van rá lehetőség, vidékről vegyél autót, de mindenféleképpen magánszemélytől, sza ne kereskedésen keresztül.Legyen névre írva, ne legyen import.Nem mondom, hogy a kinti verda nem jó, de a futásteljesítménye klasszisokkal nagyobb, mint az itthoni gépeknek.Kivételek persze akadnak.

Ha az eladó a részlet miatt aggódik, bármelyik autókereskedésben van rá lehetőség, hogy hozott autóra is intézzenek hitelt.

De legyen az autónak előélete, meg tulaja.

Link to comment
Megosztás:

Az igazság az, hogy a valamire való szerelők nem igazán szeretik az ilyen vásárlósdit, meg is tudom érteni. Akármilyen profi meg lehet vezetni mindenkit. Teszem azt kicserélik a kormányt, pedálgumikat, vezetőülést, mindent amin ládszódhat hogy nem annyi km az annyi... Aztán a laikus vevő meg szidja a profi szerelőt ha utólag derülnek ki turpisságok. Egyszerű szemrevételezés kevés a profi szerelőnek is. A látható jeleket meg én is észreveszemamúgy is túl maximalista kukacoskodó vagyok...:-)

Aztán van még itt egy dolog...

Hagalex, írtad, hogy az astra felfüggesztése lágyabb... Na itt egy kicsit meghökkentem mert eddig teljesen abban voltam hogy az opelok futóművei kemények és feszesek, svájci utakra van tervezve. Nálunk eléggé ráz. A focus futóművét viszont világszerte dícsérik kategóriájában a legjobb...konkurencia lemásolni sem tuggya bla bla bla... Nos én focusban már ültem astrában nem, tehát nem tudok saját tapasztalatot. A focus nagyon jó volt a vacak úton is... Tehát eddig én pont fordítva tudtam

Akkor hogy is van ez? most az astra tényleg lágy?

Link to comment
Megosztás:

vezess.hu-n olvasom: http://www.vezess.hu/hir.php?idx=2298

"Városban hátrányos még az is, hogy a Astra futóműve feszes, így minden apró döccenőt megérezni."

"Kanyargós útra érve a hátrányból azonnal előny kovácsolódik. A futómű városban tapasztalt feszessége rögtön megszeretteti az autót, ha ez eddig még nem sikerült volna"

Szóval lehet, feszes vagy lágy?

Link to comment
Megosztás:

Nem lágyabb az Astra futóművénél!

Ahol a Ford kirázza belőled a cart, ott az Astra még simán elnyeli az egyenetlenségeket!

Viszont kanyarokban a Ford tovább semleges tud maradni!

Sportos vezetéshez a Ford futóműve jobb, viszont szar utakra az Astráé jobb!

Az egyik egy családiasabb, a másik meg sportosabb.

Ettől a Ford futóművét trarthatják jobbnak. De mi az a JOBB??

A szerelőm szerint (jó szerelő) Az Astra futóműve többet kibír a szar utakon, és hosszabb életű is!

Az F Astrámon 120 ezernél azért kellett csak gömbfejet cserélni, mert a felfogató csavart elpadkáztam! amúgy semmi!! Simán ment át műszakin!

Szóval hidd el! Az Astráknak nagyon jó kis futóművük van!

Az Astra sem lágy! Csak lágyabb, kicsit billegősebb mint a Fordok!

Link to comment
Megosztás:

vezess.hu-n olvasom: http://www.vezess.hu/hir.php?idx=2298

"Városban hátrányos még az is, hogy a Astra futóműve feszes, így minden apró döccenőt megérezni."

"Kanyargós útra érve a hátrányból azonnal előny kovácsolódik. A futómű városban tapasztalt feszessége rögtön megszeretteti az autót, ha ez eddig még nem sikerült volna"

Szóval lehet, feszes vagy lágy?

Hát vazzzzeee!!

[highlight=red:61b0dd1931]De ez egy turbós sportkocsiiiii!![/highlight:61b0dd1931]

A sima 1.4 Astrát hasonltsd a sima 1.4 Focushoz!! Okay!! :wink:

Ez alatt a kocsi alatt egy sportfutómű van.... nem sima szériafutóműűű!

Link to comment
Megosztás:

Jóvanna ;-)  

Sima cabrio, nem láccik sportkocsinak :-D  

Az a baj, hogy nem találom azt a cikket ahol cuzamme az astra futóművét feszesnek tituálták. De nem is lényeg, egyszer azér kipróbálom ezeken a sz@r utakon itt a környékemen :-)

A barátom éppen most ment el tőlem... Ford Fiestával... vele is éppen kibeszéltük a dolgot!

Ő is azt üzeni amit eddig írtam! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hát én már vezettem pár autót, pl. Fordokat is, de ez alapján nem mondanám az Astrára, hogy lágy a futóműve... és billegős. :wink:

Hát ezaz, én is ezt hallottam/olvastam több helyen... ez a bajom nekem is :-(

Csak nem állok le vitatkozni egy opel forumon, főleg úgy hogy astrában még nem ültem. Azt viszont érdekesnek találom, hogy eddig egy astrás sem cáfolta a "billegős" fellfüggesztést.

Link to comment
Megosztás:

Hát ezaz, én is ezt hallottam/olvastam több helyen... ez a bajom nekem is :-(

Csak nem állok le vitatkozni egy opel forumon, főleg úgy hogy astrában még nem ültem. Azt viszont érdekesnek találom, hogy eddig egy astrás sem cáfolta a "billegős" fellfüggesztést.

npasi mit írt ? "nem mondanám az Astrára, hogy lágy a futóműve... és billegős".

Link to comment
Megosztás:

Mit nem értesz? Én is úgy tudom, hogy az astrának feszes kemény fútóműve van (pattogós) semmiképpen sem lágy... mint ahogy npasi is [glow=red:5d27bd65c9]nem mond[/glow:5d27bd65c9]

Hagalex szerint lágy de legalábbis lágyabb mint a fordok.

szóval nem is tudom ez itt milyen forum :-(

Link to comment
Megosztás:

Jahh, kicsit magyarázkodnom kell :-) félreérthető volt egy két dolog szorri,

szóval Hagalex állítja határozottan a lágy futóművet, amire egyedül npasi reagált végre, de g astra tulajok közül senki sem akadt meg ezen. Ezért csodálkoztam, mármár kezdtem azt hinni, hogy az astra tényleg bölcsőként ring a kátyúk fölött :-)

Mindenesetre szépen beleülök egybe és kipróbálom pont :-)

Remélem azért annyira nem feszes mint pl egy seat cordoba...

(Csak azt ne mondja valaki, hogy az is lágy) :-D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.