Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_klima.abs.esp-9127798

És ehhez mit szóltok? Ami elsőre feltűnt, hogy ez tuti nem 150 ezret futott, plusz a leírásban nem helyes a multifunkciós kormánykerék.

Én 139E km-el vettem a 14 éves autómat.

A belső tér illetve a motortér alapján a szerelőm is azt saccorlta, hogy ez reális.

A lökhárító színe távolról nézve nekem is kicsit elüt, szerintem azért van amit mondtál.

A műanyagon másabb a festék reológiája, másképp öregszik.

70E km-ig vezetett szervízköncs, utána meg számlák...

Nekem rozsdamentes volt (talán még most is az) a kocsi, még a hátsó kerékíveken is.

Rétegmérőt nem vittünk. Több felületi sérülés, karc van a kocsin, az első ajtó és sárvédő is meg van húzva (felületi sérülés nem látszik), de ezzel együtt is rozsdamentes.

Én már ezekkel a sérülésekkel vettem.

Az eredetvizsgán a srác megerősítette, hogy eredeti a festés.

Egyedül a motorháztetőre mondta, hogy ott van rajta egy plusz réteg.

Ez lehet kavicsfelverődés, de szeritnem ez még akár gyári javítás is lehet.

A számlák között nem találtam erre utaló jelet.

Egyedül az egyik tükörborítás fényezése van megemlítve.

Én mondjuk magánszemélytől vettem.

A kereskedő nagyobb eséllyel hazudik a szemedbe :)

Vannak ilyenek.

Az adatok alapján ez 8 szelepes lenne?

Asszem a 16 szelepes 115LE.

Link to comment
Megosztás:

Most itt nem elsősorban a kormányra meg a váltóra gondolok. Maga az utastér összességében lévő állapota tűnik nekem úgy, hogy közelebb van a 200-hoz, mint a 150-hez. Leginkább a középkonzol állapota, a kesztyűtartó, az ajtókárpitok, meg az azon lévő műanyag elemek kopottsága miatt. Most mondhatnám a pedálokat, de azt ugye nem lehet normálisan látni. Ettől függetlenül lehet, hogy teljesen hülyeség, amit írok.

Viszont továbbra is érdekel a véleményetek az autóról :D

Nagy szakértő vagyok, főleg kormányba :-) !

A jobbos dudagomb szakadt, (ránagyítottam a képre), a műa. kormány tükörfényes, kizárt, hogy 150 van benne!

Persze minden relatív, biztos városi autó volt :-) , stb..

Amit most vettem annak bőrkormánya az alsó fertályon még enyhén rücsis, a dudagombok helyükre vannak simulva, 184 van az órába.

Pedig az Olasz igen dudálós népség ! :-)

A rétegvastagság mérő is csak tájékoztató jellegű, amúgy, bár jó dolog!150 mikronig ugye, neccesen elhiszem a gyári dukkót (persze eleme válogatja), meg a sok gittet is ki lehet szúrni vele, de egy jó festő , símán fúj 70-80 mikront , ha akar!

Módosítva : oggy
Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_klima.abs.esp-9127798

És ehhez mit szóltok? Ami elsőre feltűnt, hogy ez tuti nem 150 ezret futott, plusz a leírásban nem helyes a multifunkciós kormánykerék.

Motor Z16SE
MANUFACTURED IN ANTWERP 2
FOR AUSTRIA

Oszták autó.

Így nekem már kérdéses a km...

http://ecat24.com/opel/catalog/vinsearch

Ide írd be az alvázszámot, és ot van sok infó.

Erről a kereskedésről én már hallottam azt, hogy nagyon simlisek...

Személyes tapasztalat persze nincs. Tesóm egy autób*zi haverja mondta...

Link to comment
Megosztás:

Ezt a kormányfényesedést sem nagyon éri meg nézni.Volt osztálytársam hoz be autókat kintről.Nemrégen adott el egy Franciából behozott 3 ajtós piros G Astrát.Szépen nézett ki nagyon.Szpoilerek,alufelni minden ami kell.A kormánya mint az új.Ő vette le róla a huzatot:)Sok km volt benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítségre lenne szükségünk. Ma cseréltünk bal első csapágyat 2002-es G astrankba. A problémánk az, hogy az autó sebességet nem mer, ugyanis(mint Utólag Kiderült) ehhez a csapagyhoz nem volt az a sebességmérő"dugó" mint a gyarihoz, mi pedig nem tudtuk mi a szerepe. A kérdésem az lenne hogy ezt a szak üzletben nem kellett volna tudniuk, hogy ez igy nem fog működni? Es hogy mit tehetünk? Ujra teljesen új alkatrész? Elore is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítségre lenne szükségünk. Ma cseréltünk bal első csapágyat 2002-es G astrankba. A problémánk az, hogy az autó sebességet nem mer, ugyanis(mint Utólag Kiderült) ehhez a csapagyhoz nem volt az a sebességmérő"dugó" mint a gyarihoz, mi pedig nem tudtuk mi a szerepe. A kérdésem az lenne hogy ezt a szak üzletben nem kellett volna tudniuk, hogy ez igy nem fog működni? Es hogy mit tehetünk? Ujra teljesen új alkatrész? Elore is köszönöm

http://www.opelforum.hu/topic/225-altalanos-muszaki-problemak/page-1800

IDe. Köszi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

kormány kopásról annyit, hogy az enyém 2004-es első tulaja vagyok első, 6 év után kopott (70e) nél kezdett mállani a kormány, pedig nem vittem be éjszaka szorongatni.... Bőröztetni kellet 8 évesen, mert botrányosan nézett ki

Igen, kéz és kéz között óriási különbségek lehetnek (gyűrűk stb.), de sz.rrá mállott, vagy javított dudagombnál, nem hiszem el a 200e alatti futást!

Sok ilyenbe futottam bele keresgélés közben!

Meg ugye másképp kopik a műa. meg a bőrkormány is!

Módosítva : oggy
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G-s Astra vásárlásán töröm a fejem.

Szerintetek egy 1999-es 260 000 km-et futott 1.6 16V mennyire lehet jó vétel?

Konkrétan Őt néztem ki:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_16v_club_szep_allapotban-9382023

Válaszokat előre is köszönöm! :)

Tetszenek a combtámaszos sportülések meg a fehér számlap is :) de az ötliteres fogyasztás kicsit túlzás :D

Link to comment
Megosztás:

Igen az a fogyasztás sztem is vicces, de szted bele szabad ugrani ilyen idős és/vagy km-et futott G-be? :)

Az jó lesz 7-8 liternek vegyesbe... Egyébként lehet hogy jó, de ezt tartósabb használat közben fogod csak megtudni. Ne a korát nézd és ne is amit a km számláló mutat. Át kell nézetni/nézni alaposan, ki kell próbálni mindent ill magát a kocsit is rendesen (figyelve a típus hibákra), ha rendben akkor kell gondolkodni azon hogy meri vagy nem meri... De azt biztosan tudod (ami az élet minden területére igaz), ha az aljából válogatsz, akkor azért csodákra ne számíts... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Opel rajongóként mit vennél 2 misiért? :)

Ugyebár nekem az Insignia lenne a vágyott autó (mondjuk 1.6T), de sosem vennék. (Egyébként az igazi szerelem kategória nálam a MB, egy C kombi 1.8 kompresszoros motorral, de az sem lesz, mintahogy A4 Avant 1.8TSI sem pedig ez a kettő lenne nálam a valódi vágy beteljesülése.) H-t nem vennék, a C Vectra nekem nem jön be annyira, J kombi ennyiért nincs, így a következők érdekelnének 2 millióért: Zafira B 1.8 benzin, Focus C-max 1.6 benzin, Octavia 1.6 benzin, Golf plus 1.6 benzin és a titkos a Qashqai 1.6 2WD. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Ugyebár nekem az Insignia lenne a vágyott autó (mondjuk 1.6T), de sosem vennék. (Egyébként az igazi szerelem kategória nálam a MB, egy C kombi 1.8 kompresszoros motorral, de az sem lesz, mintahogy A4 Avant 1.8TSI sem pedig ez a kettő lenne nálam a valódi vágy beteljesülése.H-t nem vennék, a C Vectra nekem nem jön be annyira, J kombi ennyiért nincs, így a következők érdekelnének 2 millióért: Zafira B 1.8 benzin, Focus C-max 1.6 benzin, Octavia 1.6 benzin, Golf plus 1.6 benzin és a titkos a Qashqai 1.6 2WD. 

H-t miért nem?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

H-t miért nem?

Eddig volt Astra-ból F, most G és nem biztos hogy végig akarnám kóstolni az étlapot (generációkat), szívesebben ülnék egyből egy J-be (vagy K-ba?)...  :-)  Viccet félretéve, én csak kombiban gondolkodom és egy jobb állapotú H Caravan árán esélyes egy ua technikájú Zafira B, az jobban tetszik és nekem jobban kihasználhatóbb. A G vásárlásakor is gondolkodtam A Zafira-n, de a belső formaterve annyira nem jött be meg aránytalanul drágább (volt akkor legalább is) egy jó állapotú A Zafira egy kombi G-nél. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Eddig volt Astra-ból F, most G és nem biztos hogy végig akarnám kóstolni az étlapot (generációkat), szívesebben ülnék egyből egy J-be (vagy K-ba?)...  :-)  Viccet félretéve, én csak kombiban gondolkodom és egy jobb állapotú H Caravan árán esélyes egy ua technikájú Zafira B, az jobban tetszik és nekem jobban kihasználhatóbb. A G vásárlásakor is gondolkodtam A Zafira-n, de a belső formaterve annyira nem jött be meg aránytalanul drágább (volt akkor legalább is) egy jó állapotú A Zafira egy kombi G-nél. 

Azt hittem tudsz valami jellegzetes hibáról, és amiatt. :)
Kinézet nekem nem annyira szempont, csak kicsit.
Én H Caravan-ban gondolkodnék, ha lenne pénzem.
Leginkább 1.8 benzin (mág inkább benzin-gáz).
Szíjas motor
(ha jól tudom), nem twinport (ha jól tudom), és talán erő is van benne, lehet vele haladni.
Az 1.4 nekem kissé "unfürge" :)

Zafira sem rossz, de talán egy Caravan jobban tetszik...

 

Módosítva : outsider
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.