Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

szerintem az a zárhíd elég csúnyán néz ki. Csavarodott is, meg rogyogatott is. A bal oldala egyértelműen CS. Szerintem ha nem szeret legózni a kasztnis, akkor cserét fog rá mondani.

Az utángyártott zárhíd nem drága(kb 15E),de elég ügyeskezű lakatos kell hozzá,mert elsőre nem fog passzolni.

Link to comment
Megosztás:

Hmmm.

Asszem ezt a hátsó dobbetétet én is meglépem. Most néztem, itt fentebb, hogy tőlem kb. másfél kilométerre személyesen megvehetem.:huh: Már vásároltam náluk fél éve, akkor még az omihoz. A csomadtértálca tényleg méretpontos volt. Mondjuk azota is megvan, féláron, ha kell valakinek.:lol:

Link to comment
Megosztás:

Hmmm.

Asszem ezt a hátsó dobbetétet én is meglépem. Most néztem, itt fentebb, hogy tőlem kb. másfél kilométerre személyesen megvehetem.:lol: Már vásároltam náluk fél éve, akkor még az omihoz. A csomadtértálca tényleg méretpontos volt. Mondjuk azota is megvan, féláron, ha kell valakinek.:D

Én is tervezem de csak tavasszal. Hol is van az a másfél km tőled? Lehet, hogy márc. ápr. környékén keresni foglak. :huh:

Link to comment
Megosztás:

No ma kicseréltük Morgó cartárssal a bal első ajtó zsanérstiftjeit.

Nem voltak berohadva,ápoltam én anno eleget olajjal,most megtérült.

Simán kijöttek,érdekes,hogy csak az alsó volt vállasra kopva.

Csere után még mindig picit lógott az ajtó.

Zárnyelvet meglazítottuk a B oszlopon,egy nagyon picit mozdítottunk rajta,most tökéletes. :huh:

Link to comment
Megosztás:

No ma kicseréltük Morgó cartárssal a bal első ajtó zsanérstiftjeit.

Nem voltak berohadva,ápoltam én anno eleget olajjal,most megtérült.

Simán kijöttek,érdekes,hogy csak az alsó volt vállasra kopva.

Csere után még mindig picit lógott az ajtó.

Zárnyelvet meglazítottuk a B oszlopon,egy nagyon picit mozdítottunk rajta,most tökéletes. :huh:

Mert arra nehezedik az ajtó súlya (ha a felsőt, mint forgáspontot képzeled el, az alsót a súly előre, a motor irányába nyomja). Hogyan lehet kivenni? Nem csináltál képeket? Nekünk is kéne cserélni a Caravanon, de én még meg se tudtam mozdítani.

Link to comment
Megosztás:

Mert arra nehezedik az ajtó súlya (ha a felsőt, mint forgáspontot képzeled el, az alsót a súly előre, a motor irányába nyomja). Hogyan lehet kivenni? Nem csináltál képeket? Nekünk is kéne cserélni a Caravanon, de én még meg se tudtam mozdítani.

Kupakok le.

Befújni wd40-nel,aztán kell egy olyan fogó,ami a kalapos fele alá rátolható.

Ráfogsz,aztán magát a fogót kezded el ütni.

Így szép lassan kijön,de két emberes móka,mert valakinek tartania kell az ajtót.

Az újat megkenni zsírral és szépen belehet ütni.

Link to comment
Megosztás:

Az utángyártott zárhíd nem drága(kb 15E),de elég ügyeskezű lakatos kell hozzá,mert elsőre nem fog passzolni.

a bontott gyárival többet kell dolgoznia a lakatosnak, így inkább az új utángyártottat javallanám.

nekem is az került az omiba, és nem volt vele gond.

Link to comment
Megosztás:

Nah, me vennem kellett egy pár hátsó ajtó telót. Történt mindez azért, mert kint valék a jó kis TECSO-ban, és cuccolnék be az ótóba, mikoronis a jókis hátsóajtóteló elengedé magából azt a kevés nyomást amit kb 20mp kézzel való tartás során összegyüjtött, és úgy fejbevágott az ajtózár, hogy 2x körbefutottam az autó körül, sűrű és hangos káromkodások közepette :huh: . Még az a szerencse, hogy volt rajtam sapka, és nem vágta szét a fejemet. Persze tudom, hogy rég ki kellett volna cserélni, de mindíg elfelejtettem az ősszel. Karácsony előtt meg nem volt rá keretem. Most viszont, kimentem a UNIX-ba és vettem egy párat 6374 forintért, EDC kedvezménnyel.

Link to comment
Megosztás:

Nah, me vennem kellett egy pár hátsó ajtó telót. Történt mindez azért, mert kint valék a jó kis TECSO-ban, és cuccolnék be az ótóba, mikoronis a jókis hátsóajtóteló elengedé magából azt a kevés nyomást amit kb 20mp kézzel való tartás során összegyüjtött, és úgy fejbevágott az ajtózár, hogy 2x körbefutottam az autó körül, sűrű és hangos káromkodások közepette :huh: . Még az a szerencse, hogy volt rajtam sapka, és nem vágta szét a fejemet. Persze tudom, hogy rég ki kellett volna cserélni, de mindíg elfelejtettem az ősszel. Karácsony előtt meg nem volt rá keretem. Most viszont, kimentem a UNIX-ba és vettem egy párat 6374 forintért, EDC kedvezménnyel.

Ezt én is megkaptam 1 5 ajtós Astra csomagtartójában matattam, amikor rácsapódott a derekamra. Hát én is majdnem össze...... magam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.