Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nemtom ki volt az. Én azt mondtam hogy tökmindegy hogy mekkora a teló, mindenképp elfér csak akkor máshova kell a lyukat fúrni. Ami abba a szabadon hagyott lyukba megy az 38cm-s kinyitva. Olyan amilyet én vettem. :lol:

Csakmá lenne időm, erőm és segítségem berakni. :lol: :lol:

nah ez egy jo info

és mennyi bezárva?

azt saccrameg tudod mondani ha leméreda házát meg a fejekte

és ha mondjuk 40 cm elnne az már sok lenne??

és ha pl csak 35 akkormár nagyon hasalni kellene a micotérhez??

köszi hello

Link to comment
Megosztás:

nah ez egy jo info

és mennyi bezárva?

azt saccrameg tudod mondani ha leméreda házát meg a fejekte

és ha mondjuk 40 cm elnne az már sok lenne??

és ha pl csak 35 akkormár nagyon hasalni kellene a micotérhez??

köszi hello

Mútkó megmértem de má elfelejtettem. A garázsom adatai keringenek a fejemben. :lol: Mér nem méred le te és akkor olyan telót veszel ami jó. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Elvittem tegnap előtt a kocsit a szerelőhöz hogy nézze át hogy mégis mit kell csinálni rajta. Aztmondta hogy mind a két küszöböt és a hátsó sárvédő nagyrészét is cserélni kell. Ezért az autó felét már majdnem átfújják. Mondtam nekik hogyha már ennyire bennelesznek a festésben akkor akár a kisebb horpadásokat a kasztnin is megcsinálhatnák... Van egy a jobbhátsó sárvédőn is, egy a jobb elsőn, egy nagy pedig a motorháztetőn, kisebb javítások a tetőn, az ajtók élei le vannak verve mind a két oldalon... Aztmondta a srác hogy akkor egyben kell lefújni azokat az elemeket amit javít, mert ilyen színt nem tud már kevertetni. A színkódja megvan, viszont ezt már 99281971925x kiszívta a nap meg megáztatta az eső, tehát egyszerűbb lenne az egészet újrafesteni. Elkezdtem gondolkodni hogy akkor tényleg jobban járnék vele és lehetne-e mókolni a színével az autónak. A törzskönyve szerint az autó szine: "KÉK". Semmi árnyalat vagy ilyesmi tehát ha átfestetném egy kicsit világosabb metálkékre nem lenne semmi gond. Viszont a forgalmiban az autó színe: "06 KÉK". Ez már gondolom valami színárnyalat jelölés akar lenni, ugye? Ha az akkor buktam mert mindenképpen át kell iratni a forgalmiban a szint. Tehát akár lehetne sárga is akkor. De ha az a "06 KÉK" nem árnyalat függő dolog, akkor maradna kék az autó csak világosabb.

Valaki tud nekem ebben segíteni?

Előre is köszi.

Zsolti

Link to comment
Megosztás:

...Viszont a forgalmiban az autó színe: "06 KÉK". Ez már gondolom valami színárnyalat jelölés akar lenni, ugye? Ha az akkor buktam mert mindenképpen át kell iratni a forgalmiban a szint. Tehát akár lehetne sárga is akkor. De ha az a "06 KÉK" nem árnyalat függő dolog, akkor maradna kék az autó csak világosabb.

Valaki tud nekem ebben segíteni?

Előre is köszi.

Zsolti

Az enyémben is az van, hogy 06 kék. Sztem a 06 csak a kék színt jelenti. Nekem az autó 3 okmányában 3 féle szín van: a törzskönyvben türkizkék, a forgalmiban kék, a szervízkönyvben pedig Miami Blue. Utóbbi a valós adat (színkód alapján).

Sztem Te bármelyik kék árnyalatra lefestetheted, csak célszerű színkód alapján létező színt választani, aztán az adattáblán átütni a számot a későbbi pótolhatóság érdekében (javításokhoz).

Link to comment
Megosztás:

Sztem a forgalmiban levő színmegjelölésnek önmagában semmi jelentősége nincs...

Nekem anno a Kadettemnél "sz. zöld" szerepelt a forgalmiban gyári festésnél (utóbb kiderült hogy ez valószínűleg szürkészöld akart lenni, a gyári kódját nemtom. Ja és nem volt feltüntetve az sem hogy metál, pedig az volt), aztán amikor át lett fújva kicsit világosabb és nem metál zöldre, akkor ez a rövidítés új értelmet nyert, és nem hivatalosan szőkezöldnek kezdtem hívni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy másik problémám is van. A jobb oldali ajtóban az ablakom nem megy fel, mert az ablak befelé megvan dőlve és a guminak megy neki, ahelyett hogy mellé menne. Ezért nem lehet normálisan felhúzni, mindíg meg kell nyomni belülről kifelé hogy felmenjen. Az autóban utólagos elektromos ablak van, de nem tudom hogy gyári alkatrészekből-e vagy utángyártott cuccból. Lehet az üveg dőlésen valahogy állítani? Azt tudom hogy a forgásán lehet... Mármint dönteni előrefelé meg hátrafelé, de a függőleges dőlésszögét is lehet vagy a sín van elkopva és azért lötyög benne az üveg? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy másik problémám is van. A jobb oldali ajtóban az ablakom nem megy fel, mert az ablak befelé megvan dőlve és a guminak megy neki, ahelyett hogy mellé menne. Ezért nem lehet normálisan felhúzni, mindíg meg kell nyomni belülről kifelé hogy felmenjen. Az autóban utólagos elektromos ablak van, de nem tudom hogy gyári alkatrészekből-e vagy utángyártott cuccból. Lehet az üveg dőlésen valahogy állítani? Azt tudom hogy a forgásán lehet... Mármint dönteni előrefelé meg hátrafelé, de a függőleges dőlésszögét is lehet vagy a sín van elkopva és azért lötyög benne az üveg? :lol:

Vagy simán kiugrott a sínből.

Link to comment
Megosztás:

huhh, hát akkor megnézem köszi. De állítani nem lehet rajta? :lol:

Az ajtó zár felöli oldalán lévő sín nem fix.Ha az ajtó élét nézed van egy 6-os csavarfej az alsó harmadban.Az a csavar tartja a sínt.

Lebontod az ajtókárpitot és rögtön látod,hogy mi a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Az ajtó zár felöli oldalán lévő sín nem fix.Ha az ajtó élét nézed van egy 6-os csavarfej az alsó harmadban.Az a csavar tartja a sínt.

Lebontod az ajtókárpitot és rögtön látod,hogy mi a probléma.

Rendben, holnap megnézem a sínt hogy tényleg benne van-e az ablak. Köszi a helpet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

másik:

audin láttam azt(talán astrán is), hogy a mocitér tető ugy nyilik, mint a csomi tér is két gázrugóval.

azt meg lehet igy utolag is oldani nagyobb beavatkozás nélkül? és a csomi gázrugója elég lenne hozzá?

Enyémben D kadett hátsó telója van elvileg. Az egyik ismerős szerelőtől kaptam.

img0009fu2.th.jpg img0010ab7.th.jpg img0008sk4.th.jpg

Lip telók, tudom nem a legjobbak, de ide szerintem megfelel. Az utolsó képen látszanak valamilyen számok, nem tudom az segít-e valamit.

Tudom, hogy koszos a motortér, nem kell külön felhívni a figyelmet rá. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.