Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Takarítanom kellene a Caravanom tetején a vízelvezető csatornát. Korábban már csináltam, de akkor a korlátok le voltak szedve. Most a helyükön vannak és így a takaró lemezeket nem tudom leszedni, mert a végük belóg a korlátok talpai alá, igaz csak 2-3 milliméterrel. Ha középen meghúzom a takaró lemezeket hajlanak annyit deformáció nélkül, hogy a végük kiszabaduljon a korlátok talpai alól? Csinált már ilyet valaki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Takarítanom kellene a Caravanom tetején a vízelvezető csatornát. Korábban már csináltam, de akkor a korlátok le voltak szedve. Most a helyükön vannak és így a takaró lemezeket nem tudom leszedni, mert a végük belóg a korlátok talpai alá, igaz csak 2-3 milliméterrel. Ha középen meghúzom a takaró lemezeket hajlanak annyit deformáció nélkül, hogy a végük kiszabaduljon a korlátok talpai alól? Csinált már ilyet valaki?

Igen, úgy kijön, de előtte szigetelő szalaggal tekerd be a korlátok tövét mert a lemez vége össze tudja karistolni ahogy húzod kifele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

adott egy 5 ajtós F Astra, előző tulaj lemókolta róla a hátsóablaktörlőt. Lett bele véve motor és kar is hozzá csak így nem lehet felrakni mert kivülről még valamit rá kellene szerelni, hogy a kar felmenjen illetve, a víz ne tudjon befolyni, annak a nevét vagy cikk száémát szeretném megtudni. Mert azt sem tudom, hogy néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

adott egy 5 ajtós F Astra, előző tulaj lemókolta róla a hátsóablaktörlőt. Lett bele véve motor és kar is hozzá csak így nem lehet felrakni mert kivülről még valamit rá kellene szerelni, hogy a kar felmenjen illetve, a víz ne tudjon befolyni, annak a nevét vagy cikk száémát szeretném megtudni. Mert azt sem tudom, hogy néz ki.

Szerintem bontókban érdeklődj, biztos van.

Link to comment
Megosztás:

Milyen gyártmányú karosszériaelemeket ajánlotok megvételre ami megbízható és azonos a gyári elemmel és nem túl nagy szívás beépíteni? Küszöbök és jobb hátsó sárvédőlemez kellene majd. Nem tudom egyáltalán van többféle választási lehetőség vagy általában csak egyfélét kapni? Van különbség a gyártmányok között vagy tök mindegy milyet veszek?

Link to comment
Megosztás:

Milyen gyártmányú karosszériaelemeket ajánlotok megvételre ami megbízható és azonos a gyári elemmel és nem túl nagy szívás beépíteni? Küszöbök és jobb hátsó sárvédőlemez kellene majd. Nem tudom egyáltalán van többféle választási lehetőség vagy általában csak egyfélét kapni? Van különbség a gyártmányok között vagy tök mindegy milyet veszek?

A klokkerhorm jónak tűnik persze nem azonos a gyári elemekkel és a fekete sefték is inkább csak dísznek van rajta.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. Vezető oldali,és anyós oldali ajtó lógására mit tudtok javasolni? A vezető oldali lóg kb 1cm-t,az anyós oldali 0.5cm-t,és ha belegyek egy kátyúba akkorát csattannak az ajtók hogy elvisehetetlen.Lécci segítsetek.Előre is köszönöm.

Üdv, először megpróbálhatod kicserélni a stiftet a zsanérnál. De sokszor már az is sokat számítt ha lejjebb vagy feljebb ütöd egy centit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Le kell majd vennem a bal első ajtót. Van valami trükk esetleg? Vagy adja magát a dolog? :)

Köszi

Az ajtóhatároló stiftet kell kivenni, a bajonettzáras csatit széttekerni, ha nem volt mókolva akkor nincsenek átmenő vezetékek, a két stiftet kiütni és lejön. A stiftet meg kell indítani egy tüskével-kiütővel, aztán ha már annyira kijön fogóval megfogni a perem alatt és a fogót lehet ütni. Csavarlazító ajánlott. Érdemes a kalapács oldalát, és a közelben lévő fényezett felületeket több rétegben papír ragasztószalaggal beragasztani, mert nem sok hely van és könnyű leütni a fényezést. Az ajtót persze alá kell támasztani hogy ne feszüljön.

1504407-20140622-dJX4nD.jpg

1504408-20140622-lYKZ2E.jpg

Miért kell levenned az ajtót? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. Vezető oldali,és anyós oldali ajtó lógására mit tudtok javasolni? A vezető oldali lóg kb 1cm-t,az anyós oldali 0.5cm-t,és ha belegyek egy kátyúba akkorát csattannak az ajtók hogy elvisehetetlen.Lécci segítsetek.Előre is köszönöm.

egyébként meg kell nézni hogy lötyög:

1, fel-le is lehet mert a zsanér fogyott el

2, "billeg", mert a stift (vagy a likja) kopott el

Link to comment
Megosztás:

Az ajtóhatároló stiftet kell kivenni, a bajonettzáras csatit széttekerni, ha nem volt mókolva akkor nincsenek átmenő vezetékek, a két stiftet kiütni és lejön. A stiftet meg kell indítani egy tüskével-kiütővel, aztán ha már annyira kijön fogóval megfogni a perem alatt és a fogót lehet ütni. Csavarlazító ajánlott. Érdemes a kalapács oldalát, és a közelben lévő fényezett felületeket több rétegben papír ragasztószalaggal beragasztani, mert nem sok hely van és könnyű leütni a fényezést. Az ajtót persze alá kell támasztani hogy ne feszüljön.

1504407-20140622-dJX4nD.jpg

1504408-20140622-lYKZ2E.jpg

Miért kell levenned az ajtót? :rolleyes:

Hello,

köszi.

Azért kellene levennem mert egy szál vezetéket át kell vinnem az ajtóba egy szál vezetéket. Az átmenő csatin keresztül és azzal a módszorrel, hogy az üres helyre fúrok egy lyukat és azon átviszem. De úgy nem tudok fúrni ha fent van az ajtó. Vagy van más módszer esetleg?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Hello,

köszi.

Azért kellene levennem mert egy szál vezetéket át kell vinnem az ajtóba egy szál vezetéket. Az átmenő csatin keresztül és azzal a módszorrel, hogy az üres helyre fúrok egy lyukat és azon átviszem. De úgy nem tudok fúrni ha fent van az ajtó. Vagy van más módszer esetleg?

Köszönöm

ja megcsinálod rendesen..... :angry2:

egyébként ahhoz nem feltétlen kell levenni, én úgy tüskéztem be hogy a helyén volt az ajtó, pedig az macerásabb

ki lehet annyira fordítani a csatlakozókat

Link to comment
Megosztás:

Hello,

köszi.

Azért kellene levennem mert egy szál vezetéket át kell vinnem az ajtóba egy szál vezetéket. Az átmenő csatin keresztül és azzal a módszorrel, hogy az üres helyre fúrok egy lyukat és azon átviszem. De úgy nem tudok fúrni ha fent van az ajtó. Vagy van más módszer esetleg?

Köszönöm

Vagy betüskézed ahogy előttem írták, vagy átfúrod, de ehhez nem kell levenni az ajtót, elég kifordítani a csatit (ekkor nem kell széttekerni a két felét)és lehúzni róla az átvezető gumit.

1505049-20140623-jLrlut.jpg

A tüskézés nagy előnye hogy ha késöbb le kell venni az ajtót, akkor nem kell elvágni a kábeleket.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom tüskézni mert kellene szereznem tüskét bontóból stb...:) egy szál vezetékről van szó annyit el tudok vágni ha le kell venni az ajtót.

Ki lehet fordítani akkor úgy fogom ha nem muszáj nem veszem le az ajtót. Este megnézem lehet, hogy meg is csinálom.

Központi zár távirányítós és azt szeretném, hogy az ablakot felhúzza ha bezárom a kocsit.

Egy szál elég hozzá, az ajtóba megrelézem:)

(ott ugye van állandó tápfesz meg minden)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom tüskézni mert kellene szereznem tüskét bontóból stb... :) egy szál vezetékről van szó annyit el tudok vágni ha le kell venni az ajtót.

Ki lehet fordítani akkor úgy fogom ha nem muszáj nem veszem le az ajtót. Este megnézem lehet, hogy meg is csinálom.

Központi zár távirányítós és azt szeretném, hogy az ablakot felhúzza ha bezárom a kocsit.

Egy szál elég hozzá, az ajtóba megrelézem:)

(ott ugye van állandó tápfesz meg minden)

Köszi

Ki lehet fordítani simán, csak minél messzebb fúrj a többi vezetéktől, nehogy elkapja egyiket. A műszerfalat meg eléggé meg kell bontani hogy hozzáférj a gumi átvezetőhöz amin kimennek a bódéból a szálak. Én egy kicsit kicsíptem és ott vittem ki a kábelt.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom tüskézni mert kellene szereznem tüskét bontóból stb... :) egy szál vezetékről van szó annyit el tudok vágni ha le kell venni az ajtót.

Ki lehet fordítani akkor úgy fogom ha nem muszáj nem veszem le az ajtót. Este megnézem lehet, hogy meg is csinálom.

Központi zár távirányítós és azt szeretném, hogy az ablakot felhúzza ha bezárom a kocsit.

Egy szál elég hozzá, az ajtóba megrelézem:)

(ott ugye van állandó tápfesz meg minden)

Köszi

ha olyan, akkor van, nem feltétlen

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.