Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Lehet venni méteráru, vagy szőnyegboltban rongyszőnyeget (maradék anyagokból szőtt puha, laza szőnyeg), én ilyennel terítettem le az egész padlólemezt mikor karosszériamunka miatt ki volt ürítve a kocsi. Nagyon sokat számít a menetzaj csökkentésében, szerintem érdemes lenne ilyet tenned az ajtóba, a fóliára ragasztva. De ha szakadt a fólia, akkor inkább vágj bele újat, kétoldalas ragasztóval szépen fel tudod tenni!

Én egy 2x3 méteres darabot vettem a szőnyegből 2000-Ft volt :)

Az ajtóba, az ablakok alsó gumijánál, mindig jut némi víz az ajtóba. Normál esetben, ez alul kifolyik, meg elpárolog (és mivel van egy fólia az ajtókárpit és az ajtó belseje között, így az nem ázik meg. Viszont, ha csak a belsejébe ragasztasz föl, valami filcet, az nincs elszigetelve, és az ázni is fog szerintem :rolleyes: Akkor inkább pl. a bitumenes zajszigeteléssel, vagy az ilyesmi jelleggű cuccokkal próbálkozz, azokat nem zavarja a nedvesség.

Köszönöm a jótanácsokat, azt hiszem mindkét módszert alkalmazni fogom. :icon1:

Találtam is egy jó oldalt: http://grandvoice.hu/autohifi/rezgescsillapitas-hangszigeteles/rezgescsillapitas-hangszigeteles.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy bizonyos fordulaton valami furcsa "zörgés" hallatszik a váltókar felől. Olyasmi, mint amikor két fém összeér, vagy egy csavar fel van lazulva valahol. Mihelyst megfogom a váltókart elhallgat.

Valakinek valami tippje merre kezdjem a keresgélést? Esetleg valaki találkozott már ilyennel?

Ui.: 2002-es F-Astra...

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy egy bizonyos fordulaton valami furcsa "zörgés" hallatszik a váltókar felől. Olyasmi, mint amikor két fém összeér, vagy egy csavar fel van lazulva valahol. Mihelyst megfogom a váltókart elhallgat. Valakinek valami tippje merre kezdjem a keresgélést? Esetleg valaki találkozott már ilyennel? Ui.: 2002-es F-Astra... Köszönöm

Pattintsd föl a váltószoknyát, és lessél be alá, hogy mit látsz, amikor a hangot hallod. Félmillió dolognak lehet hangja, fejből senki nem fogja megmondani neked, hogy konkrétan miből jöhet. Gyanús a váltókar aljánál, a kereszt-tartó, gyanús a váltókar közepe felé, a gumigyűrű hiánya, gyanús a műanyag házból kifelé vezető első vezetőgyűrű, és az összes többi rudazat megvezetés stb. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy bizonyos fordulaton valami furcsa "zörgés" hallatszik a váltókar felől. Olyasmi, mint amikor két fém összeér, vagy egy csavar fel van lazulva valahol. Mihelyst megfogom a váltókart elhallgat.

Valakinek valami tippje merre kezdjem a keresgélést? Esetleg valaki találkozott már ilyennel?

Ui.: 2002-es F-Astra...

Köszönöm

Nekem ugyan ez volt, és ahogy néztem attól van hogy elkoptak a cuccok odalenn :P Én vastagon bekentem zsírral és elhallgatott, de te ettől még nézzél bele rendesen :DDD

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Nagy gondom van.Ma hazafelé jövet hirtelen fura zörgés jött a hátulról.

Megálltam, kiderült,hogy a bal oldalon (ferdehátú astra) a lengéscsillapító átszakította a dobot, teljesen átjött, valószinű szét volt már rohadva.

KB 30km/h sebességgel mertem csak továbbmenni.(jól megijedve)

Nem gondoltam,h gyenge pontja lehet az astrának a hátsó torony........

Mit lehet tenni?????Könnyen javítható????

KI mit tanácsol?

Köszönöm előre is?

Valaki nem tud Őrbottyán és környékén karosszériást aki gyorsan megjavítaná????

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Nagy gondom van.Ma hazafelé jövet hirtelen fura zörgés jött a hátulról.

Megálltam, kiderült,hogy a bal oldalon (ferdehátú astra) a lengéscsillapító átszakította a dobot, teljesen átjött, valószinű szét volt már rohadva.

KB 30km/h sebességgel mertem csak továbbmenni.(jól megijedve)

Nem gondoltam,h gyenge pontja lehet az astrának a hátsó torony........

Mit lehet tenni?????Könnyen javítható????

KI mit tanácsol?

Köszönöm előre is?

Valaki nem tud Őrbottyán és környékén karosszériást aki gyorsan megjavítaná????

PÜ ment ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy 3 ajtós F Astra GT első kagyló üléseit milyen más autó ülésére lehetne cserélni? Ugye ami gondot okozhat, az a 3 ajtós felépítésből adód lehajtás funkció. Cserélt már valaki ülést egyáltalán?

Üdv: Zoli

Erre senki nem tudja a választ?:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A karosszérián rozsdafoltok vannak - nem meglepő :) 2 fajta: az egyik már elég mély, hosszanti vágás, a többi pedig hólyagosodott. Házilag el lehet ezeket tüntetni, vagy forduljak szakemberhez? Köszi előre is a segítséget

Eltüntetni nem lehet. Kérdés hogy mennyi ideig nem szeretnéd viszontlátni :rolleyes: Igazából annyit lehet tenni vele, hogy visszacsiszolod addig amíg tiszta fémet nem találsz (gyakorlatilag csiszolás közbe fogod észrevenni, hogy az eddig körömnyinek nézett foltocska egy 5centis rohadás) Utána lekezelés-festés. Ha már szemre is mély, akkor letakarítás közben, lesz igazán meglepős. Kérdés hogy milyen elemen vannak ezek a dolgok, mert ha teszem azt az első sárvédő sarkán, akkor 4-5 körül már találsz tuti darabot, ha a küszöbről beszélünk, akkor csak időhúzás a lakatolásig :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Eltüntetni nem lehet. Kérdés hogy mennyi ideig nem szeretnéd viszontlátni :rolleyes: Igazából annyit lehet tenni vele, hogy visszacsiszolod addig amíg tiszta fémet nem találsz (gyakorlatilag csiszolás közbe fogod észrevenni, hogy az eddig körömnyinek nézett foltocska egy 5centis rohadás) Utána lekezelés-festés. Ha már szemre is mély, akkor letakarítás közben, lesz igazán meglepős. Kérdés hogy milyen elemen vannak ezek a dolgok, mert ha teszem azt az első sárvédő sarkán, akkor 4-5 körül már találsz tuti darabot, ha a küszöbről beszélünk, akkor csak időhúzás a lakatolásig :rolleyes:

Én most csináltam az első két sárvédőívet, mert rozsdás volt, tudok neked ajánlani egy ördögi csodaszert! A neve Brunox Epoxy, ez egy rozsdaátalakító szer, lecsiszolod a felületet "közel" fémtisztára, pici rozsda maradhat, rákened, és ######án feketés lakkszerű réteget csinál, amit át tudsz fújni alvázvédővel, és király a köbön! A szert pl. a conrad.hu oldalon megtalálod, de várni kell rá, mert németo.-ból hozzák! Ja, és aranyárban van, 100ml 2500Ft, de rohadtul megéri!!!!

Link to comment
Megosztás:

Én most csináltam az első két sárvédőívet, mert rozsdás volt, tudok neked ajánlani egy ördögi csodaszert! A neve Brunox Epoxy, ez egy rozsdaátalakító szer, lecsiszolod a felületet "közel" fémtisztára, pici rozsda maradhat, rákened, és ######án feketés lakkszerű réteget csinál, amit át tudsz fújni alvázvédővel, és király a köbön! A szert pl. a conrad.hu oldalon megtalálod, de várni kell rá, mert németo.-ból hozzák! Ja, és aranyárban van, 100ml 2500Ft, de rohadtul megéri!!!!

A Ferrokémia általá gyártott Korant is hasonló szer, csak olcsóbb ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.