Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Szép munka! :P

A lakkozás sokkal könnyebb, mint a szint fújni... Adjak egy-két tippet? :lol: Írd meg, hogy milyen pisztollyal csinálod: Mekkora a dűzni, stb...és én leírom hogy miből mennyit tegyél a lakkba, és hogy hogy csináld!

Köszi azóta már túl vagyok rajta. A szín az tökéletes lett a lakk az hagy kivetni valót. ;) De a pisztolyom emg egy nóném szar. Ezért is olyan a lakk amilyen. A következő projektre már veszek egy normális pisztolyt már ki is néztem. :) Szóval reményeim szerint azzal könyebb lesz. De alkalom adtán majd szólok kösz. :)

Link to comment
Megosztás:

Be kellene jönnie! Küldöm ismét a videót! :lol:

Ja ismerem ezt is láttam már a vidit. A magyar is erről lett koppintva. De természetesen a videóba szereplő az igényesebben van meg csinálva. ;)

Élőbe láttam a magyart.... Hát nem tudom megéri-e.... Extrémnek extrém. :) De sztem sokkal jobban néz ki ha valami más tankajtó van beépítve. Láttam má sok 5letet. Audi TT, Kawasaakinak a beöntője stb nekem ezek jobban tetszenek. De hát mindenkinek más.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Ma szereztem a GSI autóra gyári küszöböket. Ezen is voltak, a gyári felfogatási helyek meg vannak, már amelyik, az ajtón lévők pl be vannak hegesztve.

Kérésem az lenne, hogy nem-e lenne valakinek pár ismertető képe a gyári felfogatási helyek kinézetéről. Csak, hogy összeálljon bennem a kép :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Ma szereztem a GSI autóra gyári küszöböket. Ezen is voltak, a gyári felfogatási helyek meg vannak, már amelyik, az ajtón lévők pl be vannak hegesztve.

Kérésem az lenne, hogy nem-e lenne valakinek pár ismertető képe a gyári felfogatási helyek kinézetéről. Csak, hogy összeálljon bennem a kép :lol: ;)

Szia

A küszöböt, fehér patentok tartják. Én amikor kérdeztem, még 2éve, egy teljes garnitúra patent 15eFt volt ( bal és jobb ).

A karosszérián a patentokat, szegecsek tartják. A szegecs fejét a patenton nyomod és az egészet meghúzod le, ezzel rögzül, aztán már csak fel kell pattintani a küszöböt. Sokan azt csinálják, hogy felragasztják a küszöböt. Olcsóbb, viszont nehézkes a leszedés és az esetleges kasztnimunka alatta. Valaki pedig a gyári helyeken kifúrja a kasztnit és vagy szalonból rendel szegecset hozzá, vagy popszegeccsel fogatja fel a fehér patentokat a helyükre. Ebben csak az a gond, ha 1mm-t is csúszol valamelyik irányba, akkor már nem tudod felpattintani a küszöböt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Ma szereztem a GSI autóra gyári küszöböket. Ezen is voltak, a gyári felfogatási helyek meg vannak, már amelyik, az ajtón lévők pl be vannak hegesztve.

Kérésem az lenne, hogy nem-e lenne valakinek pár ismertető képe a gyári felfogatási helyek kinézetéről. Csak, hogy összeálljon bennem a kép :lol: ;)

029-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia

A küszöböt, fehér patentok tartják. Én amikor kérdeztem, még 2éve, egy teljes garnitúra patent 15eFt volt ( bal és jobb ).

A karosszérián a patentokat, szegecsek tartják. A szegecs fejét a patenton nyomod és az egészet meghúzod le, ezzel rögzül, aztán már csak fel kell pattintani a küszöböt. Sokan azt csinálják, hogy felragasztják a küszöböt. Olcsóbb, viszont nehézkes a leszedés és az esetleges kasztnimunka alatta. Valaki pedig a gyári helyeken kifúrja a kasztnit és vagy szalonból rendel szegecset hozzá, vagy popszegeccsel fogatja fel a fehér patentokat a helyükre. Ebben csak az a gond, ha 1mm-t is csúszol valamelyik irányba, akkor már nem tudod felpattintani a küszöböt.

Köszönöm az infót- Szerintem én is maradok a ragasztásnál, mivel az autó telibe volt festve, és az előző gazdija nem szerzett rá küszöböket, vagy nem is tudom, és így a szegecsek el lettek tüntetve. Mivel ilyen drága a patent, szerintem csóró állampolgárként maradok a ragasztós megoldásnál.

Johnny köszönöm a képet, jövök egy sörrel!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az infót- Szerintem én is maradok a ragasztásnál, mivel az autó telibe volt festve, és az előző gazdija nem szerzett rá küszöböket, vagy nem is tudom, és így a szegecsek el lettek tüntetve. Mivel ilyen drága a patent, szerintem csóró állampolgárként maradok a ragasztós megoldásnál.

Johnny köszönöm a képet, jövök egy sörrel!

Nagyon szívesen, de Fantát jobban szeretem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék első sárfogó gumikat felszerelni F Astrára. A következő kérdésben szeretnék technikai infót kérni tőletek:

A hátső sárfogókat ugyebár 3-3 db csavar rögzíti a műanyag lökhárítóhoz.

Az első sárfogókat mihez kell hozzácsavarozni? A fém kerékívhez/küszöbhöz???

Nem növeli ez a karosszériaelemek rozsdásodásának esélyét?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék első sárfogó gumikat felszerelni F Astrára. A következő kérdésben szeretnék technikai infót kérni tőletek:

A hátső sárfogókat ugyebár 3-3 db csavar rögzíti a műanyag lökhárítóhoz.

Az első sárfogókat mihez kell hozzácsavarozni? A fém kerékívhez/küszöbhöz???

Nem növeli ez a karosszériaelemek rozsdásodásának esélyét?

Az alvázvédő kenegetésen kívül, minden növeli az esélyét :lol: Én nem fúrnám meg (főleg ilyen helyen nem) az első járdára tolatásnál úgyis leszakad :) Nem vagyok sárfogó párti ;)

Link to comment
Megosztás:

Az alvázvédő kenegetésen kívül, minden növeli az esélyét :lol: Én nem fúrnám meg (főleg ilyen helyen nem) az első járdára tolatásnál úgyis leszakad :) Nem vagyok sárfogó párti ;)

Semmit nem kell fúrni, mert a gyári patent helyére kell betenni.

A sárfogó meg azért hasznos,mert nem a küszöbre szarunk, ergo nem lesz csupa latyak és szar a küszöb télen, másrészt nyáron nem lesz az egész autó oldala csupa kátrány. :)

img1231vo7.th.jpg

img1232jt2.th.jpg

img1234ti8.th.jpg

Link to comment
Megosztás:

Semmit nem kell fúrni, mert a gyári patent helyére kell betenni.

A sárfogó meg azért hasznos,mert nem a küszöbre szarunk, ergo nem lesz csupa latyak és szar a küszöb télen, másrészt nyáron nem lesz az egész autó oldala csupa kátrány. ;)

http://img80.imageshack.us/img80/6168/img1231vo7.th.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/5314/img1232jt2.th.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/8440/img1234ti8.th.jpg

dzsihááád, Lájkolom a patentokat. (de nekem akkor se kéne :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Semmit nem kell fúrni, mert a gyári patent helyére kell betenni.

A sárfogó meg azért hasznos,mert nem a küszöbre szarunk, ergo nem lesz csupa latyak és szar a küszöb télen, másrészt nyáron nem lesz az egész autó oldala csupa kátrány. :)

http://img80.imageshack.us/img80/6168/img1231vo7.th.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/5314/img1232jt2.th.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/8440/img1234ti8.th.jpg

GyIK-ba vele, előző oldalon volt kérdés és válasz. ;) :lol:

szerk: a tkmet a sok img-be :)

Link to comment
Megosztás:

Semmit nem kell fúrni, mert a gyári patent helyére kell betenni.

A sárfogó meg azért hasznos,mert nem a küszöbre szarunk, ergo nem lesz csupa latyak és szar a küszöb télen, másrészt nyáron nem lesz az egész autó oldala csupa kátrány. :lol:

Ha gyári sárfogó akkor érdemes vagy lekenni alvázvédővel azt a részt, ami felfekszik, vagy inkább kinyomni az egész felfekvő részt szilóval... Még mielőtt bárki hülyének néz elmagyarázom miért.

Ugye a kerék a sáros lét ráveri a pofozóra, ami szépen levezeti magáról... vagyis befolyik a lemez, és a sárpofozó gumi közé. Ezzel nem is lenne baj, de ugye a gond inkább azzal van, hogy a gumi mozog, rezeg, és a közé került sár kidörgöli a lemezen a fényezést, és mikor elér a lemezig, gyönyörű szép rozsda virágok keletkeznek... Emiatt elgondolkodtató, hogy megéri-e felszerelni. A hátsóval semmi gond, mert műanyagra van húzatva.

Esetleg érdemes rá előtte fóliát rakatni. Vannak kőfelverődés elleni fóliák. Talán azt nehezen dörgöli ki a sárlé.

Egyébként karaván hátsóablak körüli rohadás oka szintén ez. Én kiszedtem a gumit. A műanyag fogantyú széleire kellene megoldást találni, mert az még tovább dörgöli a festést... :S

Link to comment
Megosztás:

Ha gyári sárfogó akkor érdemes vagy lekenni alvázvédővel azt a részt, ami felfekszik, vagy inkább kinyomni az egész felfekvő részt szilóval... Még mielőtt bárki hülyének néz elmagyarázom miért.

Ugye a kerék a sáros lét ráveri a pofozóra, ami szépen levezeti magáról... vagyis befolyik a lemez, és a sárpofozó gumi közé. Ezzel nem is lenne baj, de ugye a gond inkább azzal van, hogy a gumi mozog, rezeg, és a közé került sár kidörgöli a lemezen a fényezést, és mikor elér a lemezig, gyönyörű szép rozsda virágok keletkeznek... Emiatt elgondolkodtató, hogy megéri-e felszerelni. A hátsóval semmi gond, mert műanyagra van húzatva.

Esetleg érdemes rá előtte fóliát rakatni. Vannak kőfelverődés elleni fóliák. Talán azt nehezen dörgöli ki a sárlé.

Egyébként karaván hátsóablak körüli rohadás oka szintén ez. Én kiszedtem a gumit. A műanyag fogantyú széleire kellene megoldást találni, mert az még tovább dörgöli a festést... :S

Amit leírsz istenbocsá': hülyeség. :lol:

Nekem évek óta fent van a gyári sárfogó, semmit nem dörzsölt ki, pedig dízel gépen van, az meg aztán rezeg szépen.

Ha raktál már fel ilyen sárfogót vagy csak nézd meg közelről hogyan is áll és fekszik fel, akkor rájössz, hogy a sárlé nem tud sehol a gumi és a lemez közé befolyni.

Az elrendezés nem engedi, hogy a műanyag kerékjárati ív/sárfogó/lemez közé kerüljön jelentős mennyiségű dzsuva.

Persze ez akkor igaz csak, ha normélisan van felrakva.

Az ablakkeret pedig nem dörzsölés miatt rohad meg, hanem mert a por/finom homok berakódik és az nehezen szárad ki, folyamatosan vizesen tartva a gumikéder alatt a felületet. Mivel a falcokat a gyári gép nem fújja ki rendesen, így a vékony festékréteg alatt könnyebben indul meg a rozsdásodás.

Link to comment
Megosztás:

Amit leírsz istenbocsá': hülyeség. :lol:

Nekem évek óta fent van a gyári sárfogó, semmit nem dörzsölt ki, pedig dízel gépen van, az meg aztán rezeg szépen.

Ha raktál már fel ilyen sárfogót vagy csak nézd meg közelről hogyan is áll és fekszik fel, akkor rájössz, hogy a sárlé nem tud sehol a gumi és a lemez közé befolyni.

Az elrendezés nem engedi, hogy a műanyag kerékjárati ív/sárfogó/lemez közé kerüljön jelentős mennyiségű dzsuva.

Persze ez akkor igaz csak, ha normélisan van felrakva.

Az ablakkeret pedig nem dörzsölés miatt rohad meg, hanem mert a por/finom homok berakódik és az nehezen szárad ki, folyamatosan vizesen tartva a gumikéder alatt a felületet. Mivel a falcokat a gyári gép nem fújja ki rendesen, így a vékony festékréteg alatt könnyebben indul meg a rozsdásodás.

Ha érdekel csinálok pár képet a gumi hatásáról a festéken. Szemmel látható, hogy szépen dörgöli ki a festéket, és a berakódott sár pedig adja a szivacs effektust. Nem véletlen a tankrohadása sem. A gumi és a fém közé bejut a sárlé, és az állandó mozgás hatására kikezdi a fényezést, és az áztatott fém rohadni kezd. A rozsda pedig olyan, mint a futótűz.

A csomagtérajtón látszik nálam, hogy hol kopott meg a festés, és már kezdődött volna meg a rozsdásodás. A gyári sárpofozók pedig szintén megkoptatták a lemez fényezését. Gyári!!! 2db kis rugós anyag rögzíti a műanyag kerékdobra, és csak a pereme ér a fényezéshez, hiszen arra fekszik fel. Magasabb padkáról lejövet hozzáérhet a sárpofozó, az még inkább a testének.

Egyébként a hátsó ajtó kilincsének a burkolata sem az alá rakódott sártól, hanem a dörgöléstől rothasztja el a csomagtérajtót. Nyitáskor ugye szépen megemeled, és elengeded. A festék kikopik, és a fém alóla kikandikál. Főleg a 2 szélén történik ez meg, ahol legkevésbé van már rögzítve.

Link to comment
Megosztás:

Nálam semmi gond vele.

Izlés kérdése a felrakás, maradjunk ennyiben! ;)

Nincs kedvem a számat, ujjaimat tovább tépni ilyen apróságon. :)

ízlés kérdése! :lol: Én mondjuk pont azért tartom fenn, mert a küszöböt védi a kavicsoktól... Viszont ha tavasszal megfújták a kocsit, tutira fóliát kap a sárvédőíveken, és a műanyag dobok is hasznosak hátul, mert nem jut sár a kényesebb helyekre. Igazság szerint a hátulja rohadás veszélyes az autónak. Ott kell vele sokat foglalkozni, hogy sokáig autó maradjon. Én inkább letakarítottam és rozsdamentesítettem, majd alvázvédőztem, minthogy a karosszériással rakassam vissza a hiányzó darabokat. :S

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.