Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Leszedtem a hátsó ablakokról a sötétítőfóliát (3ajtós) mer kérték a müszakira... csakhogy a ragasztó az ablakon maradt ,elég hülyén néz ki. Mivel lehet azt letakarítani? Aceton, nitró ,benzin ,denszesz nem hozza le egyik sem :D

Létezik kimondottan matricaeltávolító spray, ami feloldja a ragasztóanyagot is. Én még nem próbáltam, nem tudom a hatásosságát.

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

olvasgattam visszafelé nem keveset de nem találtam olyan kommentet ami az én problémámhoz hasonlítana.A következő lenne amihez segítséget kérnék.Én bátor ember vettem kárpittisztítót hogy kitisztítsam és szagtalanítsam az Astrát mert sajna az előző gazda dohányzott benne.A tető kárpit már itt ott amott leengedett (a szövet).Szóval elkezdtem én ezt tisztítani a kosztól és nem kis meglepetásemre elkezdett még jobban lejönni a szövet.Na ekkor gyorsan abba is hagytam.A kérdés az lenne hogy hogyan járok jobban.Az első megoldás amire gondoltam hogy elviszem kárpitosnak az egészet de ugye ez nem kis meló meg nem kis pénz.A második megoldás lehetne az hogy akkor én ezt az egész tető részt leszedem,kárpitot kitisztítom és valahogy visszaragasztom a keret részre?Vissza lehet ezt a lejött szövetrészeket gyógyítani a helyére?

Üdv:Lacus

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

olvasgattam visszafelé nem keveset de nem találtam olyan kommentet ami az én problémámhoz hasonlítana.A következő lenne amihez segítséget kérnék.Én bátor ember vettem kárpittisztítót hogy kitisztítsam és szagtalanítsam az Astrát mert sajna az előző gazda dohányzott benne.A tető kárpit már itt ott amott leengedett (a szövet).Szóval elkezdtem én ezt tisztítani a kosztól és nem kis meglepetásemre elkezdett még jobban lejönni a szövet.Na ekkor gyorsan abba is hagytam.A kérdés az lenne hogy hogyan járok jobban.Az első megoldás amire gondoltam hogy elviszem kárpitosnak az egészet de ugye ez nem kis meló meg nem kis pénz.A második megoldás lehetne az hogy akkor én ezt az egész tető részt leszedem,kárpitot kitisztítom és valahogy visszaragasztom a keret részre?Vissza lehet ezt a lejött szövetrészeket gyógyítani a helyére?

Üdv:Lacus

Általában nem lehet visszaragasztani , mert a szivacs már porlik alatta. Vagy kárpitos, vagy leszeded, lehúzod a régi anyagot, lekaparod a porló részeket, és megfelelő ragasztóval máskik szövetet teszel a helyére.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ.Megpróbálok neki alkotni valamit.

Vagy másik megoldásként lehet kapni gyönyörűen felújított tetőkárpitot. Az árára nem emlékszem, de talán nem volt vészes.

Azt hiszem, hogy itt a fórumon is láttam, talán az eladó F Astra alkatrészek topikban.

Szerk: Meg is van, "wide" hirdeti:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=32&st=2320

Link to comment
Megosztás:

Vagy másik megoldásként lehet kapni gyönyörűen felújított tetőkárpitot. Az árára nem emlékszem, de talán nem volt vészes.

Azt hiszem, hogy itt a fórumon is láttam, talán az eladó F Astra alkatrészek topikban.

Szerk: Meg is van, "wide" hirdeti:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=32&st=2320

Köszi szépen,Felveszem vele a kapcsolatot,de úgy tünik hogy az ő megoldása lesz a kulcs a problémámra. :D

Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem a kocsiba bele építeni a gyári kp-zár szettet.Az elejével megvagyok,mivel ott csak csatikat kellett cserélnem és megvolt a helye.Viszont a hátuljával kapcsolatban volna olyan kérdésem,hogy a kábel átvezető gumit az ajtóban hová kellene belefaragnom?Én látok rajt egy esélyes helyet a belső világítás gombja alatt.

Az a gond,hogy azt sem tudom,hogy a gyári hol megy át.Nem láttam még olyat.

Ha valakinek van tapasztalata,szívesen várom,nem akarom szétbarmolni,pláne rossz helyen.

Köszönet a válaszokért

Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem a kocsiba bele építeni a gyári kp-zár szettet.Az elejével megvagyok,mivel ott csak csatikat kellett cserélnem és megvolt a helye.Viszont a hátuljával kapcsolatban volna olyan kérdésem,hogy a kábel átvezető gumit az ajtóban hová kellene belefaragnom?Én látok rajt egy esélyes helyet a belső világítás gombja alatt.

Az a gond,hogy azt sem tudom,hogy a gyári hol megy át.Nem láttam még olyat.

Ha valakinek van tapasztalata,szívesen várom,nem akarom szétbarmolni,pláne rossz helyen.

Köszönet a válaszokért

Ott van alul, a küszöbnél, le van dugózva.

A kp zárat milyen évjáratú autóból szerezted? Csak az átvezető miatt kérdezem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok . A kérdésem , hogy valaki nem tud megoldást a kalaptartó zörgés meg szüntetésére valahogy az akét gumi támasz nem éri el a kalaptartót . :D

Én azt csináltam vele, hogy vettem ilyen szivacsos nyilászáró tömítést. Méterre lehet kapni. És amin megtámaszkodik a kalaptartó a két oldalsó müanyagon arra ragasztottam ilyet és mostmár nem zörög :D

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem!

A sima(nem színrefújt és nem ködlámpás) lökhárítóba be lehet építeni a gyári ködlámpát?

Még a helye is ki van könnyítve, csak ki kell vágni. (kicsit kisebbre érdemes mint a jelölés, mert úgy nem marad rés a lámpa körül)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra F-hez (1998.06 havi) keresek vezető ülést jó állapotút, az enyém szétülve sajnos!

Ugyanezen autónál van egy olyan problémám, hogy a bal oldalon a szélvédő veszedelmesen betud párásodni, míg a jobb oldalon szinte alig, ez mitől van, és mi rá a megoldás??

Válaszaitokat előre is köszi!

Üdv.: Elnök

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra F-hez (1998.06 havi) keresek vezető ülést jó állapotút, az enyém szétülve sajnos!

Ugyanezen autónál van egy olyan problémám, hogy a bal oldalon a szélvédő veszedelmesen betud párásodni, míg a jobb oldalon szinte alig, ez mitől van, és mi rá a megoldás??

Válaszaitokat előre is köszi!

Üdv.: Elnök

Szétszedett üléseim vannak, fekete plüss, szerintem nem vészes, merre laksz? Szerintem beázik a polllenszűrőd.

Link to comment
Megosztás:

Én azt csináltam vele, hogy vettem ilyen szivacsos nyilászáró tömítést. Méterre lehet kapni. És amin megtámaszkodik a kalaptartó a két oldalsó müanyagon arra ragasztottam ilyet és mostmár nem zörög :D

Én vissz fogattam a kalaptartó hátsó merevitőjét a szövet alatt egy-egy "szupermini" lemezcsavarral (általában a két szélén szokott lejönni a ragasztása, és belóg annyira, hogy a gumibakok nem támasztanak semmit), azóta el érik a gumik és nem zörög.

Link to comment
Megosztás:

Szétszedett üléseim vannak, fekete plüss, szerintem nem vészes, merre laksz? Szerintem beázik a polllenszűrőd.

Szabolcsban élek, Te??? A pollenszűrő hol van hol találom meg-??? analfabéta vagyok hozzá de ha elmondod hol kell keresnem és mit tuti megtalálom, és cserélem, vagy mit csináljak Vele?? Fotót tudsz küldeni az ülésekről??

mail címem:ricky_no1KUkACcitromailPONThu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.