Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

:)

De ember kockát keres. :D A kerekből is csak az egyik oldal van már meg.

Pedig én csak segíteni akartam :)

Szaruul??? :D Pedig az néz ki jól!

Nekem a gömbölyű nem tetszik :P

Hát....tuning ide vagy oda, ha 95 előtti Astrát vettem volna, az első dolgom a tükrök cseréje.... :D

Link to comment
Megosztás:

Pedig én csak segíteni akartam :)

Hát....tuning ide vagy oda, ha 95 előtti Astrát vettem volna, az első dolgom a tükrök cseréje.... :D

Vezettem már kadettot, amin ugye kocka tükör van. Sokkal jobban lehet látni benne hátra, mint a gömbölydedben... :D Az más téma, hogy nem volt aszférikus, így volt egy kövér holttere is, ami miatt majdnem meg is törtem... :)

Link to comment
Megosztás:

Vezettem már kadettot, amin ugye kocka tükör van. Sokkal jobban lehet látni benne hátra, mint a gömbölydedben... :D Az más téma, hogy nem volt aszférikus, így volt egy kövér holttere is, ami miatt majdnem meg is törtem... :)

Így igaz! A gömbölyűbe már van holttér tükör! Érdekességképp: Szegény szomszéd arra a vékony csíkra évekig azt hitte, hogy fűtőszál :D :)

Link to comment
Megosztás:

Ma felhívtam a környéken (Sárpentelén) található egyetlen bontót: bordó tükrük nincs, csak fekete. Felhívtam továbbá egy Opel alkatrészekkel foglalkozó üzletet is, de az meg - mint kiderült - már egy éve megszűnt...

De sebaj, nem adom fel (egyelőre:D)!

Márpedig ha Pentelén nincs, akkor az nem is létezik :D

Szaruul??? :) Pedig az néz ki jól!

Nekem a gömbölyű nem tetszik :)

Egyetértek, sztem is jobb a szögletes. Inkább le kéne fújatnod színre, előbb meglenne. Sőt, ha rám hallgatsz, azt csinálod, amit én: veszel elektromosat, és azt fújatod le, két legyet egy csapásra, színre fújt, és komfortosabb is. Most a fagyos időkben nagyon hasznos volt, hogy a tükröket nem kellett kapargatnom, egy gombnyomás, és egy percen belül jégtelen lett.

Link to comment
Megosztás:

Márpedig ha Pentelén nincs, akkor az nem is létezik :D

Egyetértek, sztem is jobb a szögletes. Inkább le kéne fújatnod színre, előbb meglenne. Sőt, ha rám hallgatsz, azt csinálod, amit én: veszel elektromosat, és azt fújatod le, két legyet egy csapásra, színre fújt, és komfortosabb is. Most a fagyos időkben nagyon hasznos volt, hogy a tükröket nem kellett kapargatnom, egy gombnyomás, és egy percen belül jégtelen lett.

mint a mini kör alakú lözépkonzoljában a szögletes kijelző :)

Link to comment
Megosztás:

Márpedig ha Pentelén nincs, akkor az nem is létezik :D

Egyetértek, sztem is jobb a szögletes. Inkább le kéne fújatnod színre, előbb meglenne. Sőt, ha rám hallgatsz, azt csinálod, amit én: veszel elektromosat, és azt fújatod le, két legyet egy csapásra, színre fújt, és komfortosabb is. Most a fagyos időkben nagyon hasznos volt, hogy a tükröket nem kellett kapargatnom, egy gombnyomás, és egy percen belül jégtelen lett.

Színre fújás kb. mennyibe fájna nekem?

Amúgy érdekes, nekem ezen a télen még egyszer se (!!) kellett kaparnom a tükörről a jeget, pedig volt hideg rendesen. De a tükörre sose fagyott rá semmi :)

Link to comment
Megosztás:

Színre fújás kb. mennyibe fájna nekem?

Amúgy érdekes, nekem ezen a télen még egyszer se (!!) kellett kaparnom a tükörről a jeget, pedig volt hideg rendesen. De a tükörre sose fagyott rá semmi :D

Ha rendesen van takarítva, akkor nem is fog. :) Amióta alaposan letakarítottam, azóta nekem sem fagy rá semmi... :)

Link to comment
Megosztás:

Pedig én csak segíteni akartam :)

Hát....tuning ide vagy oda, ha 95 előtti Astrát vettem volna, az első dolgom a tükrök cseréje.... :D

Nekem is az volt. Nah jó... a második :) De a kockának olyan holttere volt, hogy simán elbújt benne egy Corolla kombi. (nagyon jól emlékszem rá, mert a b.zi tükör miatt majdnem le is tettem az árokba csóró totojást :D ) De amúgy is, gömbölyű autón kockatükör szerintem is buta. Kadéton még jó volt, de ezen valahogy nem állt úgy. (szerintem)

Link to comment
Megosztás:

Színre fújás kb. mennyibe fájna nekem?

Amúgy érdekes, nekem ezen a télen még egyszer se (!!) kellett kaparnom a tükörről a jeget, pedig volt hideg rendesen. De a tükörre sose fagyott rá semmi :D

Ha rendesen van takarítva, akkor nem is fog. :) Amióta alaposan letakarítottam, azóta nekem sem fagy rá semmi... :)

Látszik nem szoktatok délutános műszakban (14-22h) dolgozni. Estére szépen rá tud fagyni a pára, ha olyan az idő.

Link to comment
Megosztás:

Látszik nem szoktatok délutános műszakban (14-22h) dolgozni. Estére szépen rá tud fagyni a pára, ha olyan az idő.

Volt pedig este is használva (igaz nem túl sokszor), ráadásul pont párás is meg hideg is volt az idő ahhoz eléggé, hogy ráfagyjon, ami rá tud. De mégse fagyott. :D

Link to comment
Megosztás:

Ma felhívtam a környéken (Sárpentelén) található egyetlen bontót: bordó tükrük nincs, csak fekete. Felhívtam továbbá egy Opel alkatrészekkel foglalkozó üzletet is, de az meg - mint kiderült - már egy éve megszűnt...

De sebaj, nem adom fel (egyelőre:D)!

Utálom azt a bontót :) . Az az üzlet amit mondasz az meg a Zombori úton van/volt, igaz? A táncház utcájában (Malom utca) nem jártál még a bontóban? :D

Ui.: visszaolvastam egy picit, látom FPepe már említette a Malom utcát... :)

Link to comment
Megosztás:

Utálom azt a bontót :) . Az az üzlet amit mondasz az meg a Zombori úton van/volt, igaz? A táncház utcájában (Malom utca) nem jártál még a bontóban? :D

Ui.: visszaolvastam egy picit, látom FPepe már említette a Malom utcát... :)

Miért utálod? Én se sok jót hallottam még róla, személy szerint meg még nem látogattam meg, csak telefonon értekztem velük. Az üzlet pedig igen, a Zombori úton volt.

Malom utcába meg hétfőn megyek majd, bár elég reménytelen a dolog, valószínűleg fényeztetés lesz (már ki is néztem egy fényezőt ahol ismerős dolgozik :D )

Link to comment
Megosztás:

Miért utálod? Én se sok jót hallottam még róla, személy szerint meg még nem látogattam meg, csak telefonon értekztem velük. Az üzlet pedig igen, a Zombori úton volt.

Malom utcába meg hétfőn megyek majd, bár elég reménytelen a dolog, valószínűleg fényeztetés lesz (már ki is néztem egy fényezőt ahol ismerős dolgozik :) )

Mert rohadtul flegmák voltak eddig mindig, haveromat meg le is akarták húzni 2000Ft-tal amikor kimentem vele alkatrészért a Vectra-jába... Még nekik állt feljebb :D .

Megkérdezhetem mennyibe fog fájni a fényezés? Gondolom haveri alapon lesz :) .

Link to comment
Megosztás:

Mert rohadtul flegmák voltak eddig mindig, haveromat meg le is akarták húzni 2000Ft-tal amikor kimentem vele alkatrészért a Vectra-jába... Még nekik állt feljebb :D .

Megkérdezhetem mennyibe fog fájni a fényezés? Gondolom haveri alapon lesz :) .

Még nem voltam náluk, majd hétfőn megyek (talán). De nem biztos, hogy az árból sokat fognak engedni, mert nem sűrűn találkozok velük (az üzlet tulajának a felesége rokon). De mégiscsak ismerős, és kicsit megnyugtatóbb oda menni. Remélem 10ezer alatt megúszom azért azt a két tükröt (fentebb 8000-ret írtak).

Link to comment
Megosztás:

Még nem voltam náluk, majd hétfőn megyek (talán). De nem biztos, hogy az árból sokat fognak engedni, mert nem sűrűn találkozok velük (az üzlet tulajának a felesége rokon). De mégiscsak ismerős, és kicsit megnyugtatóbb oda menni. Remélem 10ezer alatt megúszom azért azt a két tükröt (fentebb 8000-ret írtak).

Hát őőő én 8ezerért csinálom! Nem azt mondtam hogy mindenhol 8ezer :D Lehet hogy máshol kevesebb, vagy több. Kérj árajánlatot, és akkor nem lesz meglepetés.... :)

Link to comment
Megosztás:

Mert rohadtul flegmák voltak eddig mindig, haveromat meg le is akarták húzni 2000Ft-tal amikor kimentem vele alkatrészért a Vectra-jába... Még nekik állt feljebb :D .

Én is ugyanezt tapasztaltam ott, ráadásul még nem is volt, amit akartam (bár szerintem volt, csak nem adták valamiért).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.