Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Én egyszer a saját lakáskulcsommal nyitottam ki 1 Opelt. Odamentem nagy pofával, hogy idefigyelj a profi megmutatja, aztán bejött. :D

Egy másiknak meg kifeszítettem az ajtaját kb. úgy mint Dj cartárs, de mivel ott a gy.kapcsolóban volt a kulcs, ezért az anyós oldalit feszegettem és 1 hosszú dróttal kiakasztottam a helyéről a kulcsot. Amit aztán szépen kihúztam a résen keresztül. :)

Link to comment
Megosztás:

Opelnél az nem működik tán :D Először én is azzal próbálkoztam aztán mikor már sokáig kinlodtam vele, beszéltem opel szalonban dolgozó ismerőssel és ő mondta hogy úgy nem fog menni :) akkor adta azt az ötletet amit az imént le is irtam :)

Örvendek nektek....

Egyik dolog leírtam, nem a domb gömbölyű részébe kell beakasztani, hanem a gomb mellett ledugni a drótot és a gomb lapos aljába kell beakasztani, és ez is kipróbált módszer, és még csavarhúzó se kell hozzá....

Másik dolog nincs az ajtóban bowden.... és működik az a módszer is, többen használták már... csak ki kell tapasztalni, hol kell beakasztani, vagy lenyomni.

Biztos működik a felmosós is ha te úgy csináltad, csak abban tul sok a ha, ha nem jó szögben, ha nem szorul rá stb stb, és nekem pl ugy van beállítva, hogy a gomb nagyon mélyre lemegy, arra te nem dugsz nekem rá semmi felmosónyelet, akárhogy állítod, nyomod össze, de a drót lemegy alá így is, és fel is húzza.

Link to comment
Megosztás:

Én egyszer a saját lakáskulcsommal nyitottam ki 1 Opelt. Odamentem nagy pofával, hogy idefigyelj a profi megmutatja, aztán bejött. :D

Egy másiknak meg kifeszítettem az ajtaját kb. úgy mint Dj cartárs, de mivel ott a gy.kapcsolóban volt a kulcs, ezért az anyós oldalit feszegettem és 1 hosszú dróttal kiakasztottam a helyéről a kulcsot. Amit aztán szépen kihúztam a résen keresztül. :)

Én nyitottam már ki derékszögű vonalzóval is kocsiajtót, annyira szét volt kopva szegény :)

Link to comment
Megosztás:

Örvendek nektek....

Egyik dolog leírtam, nem a domb gömbölyű részébe kell beakasztani, hanem a gomb mellett ledugni a drótot és a gomb lapos aljába kell beakasztani, és ez is kipróbált módszer, és még csavarhúzó se kell hozzá....

Másik dolog nincs az ajtóban bowden.... és működik az a módszer is, többen használták már... csak ki kell tapasztalni, hol kell beakasztani, vagy lenyomni.

Biztos működik a felmosós is ha te úgy csináltad, csak abban tul sok a ha, ha nem jó szögben, ha nem szorul rá stb stb, és nekem pl ugy van beállítva, hogy a gomb nagyon mélyre lemegy, arra te nem dugsz nekem rá semmi felmosónyelet, akárhogy állítod, nyomod össze, de a drót lemegy alá így is, és fel is húzza.

Hát igen sok benne a ha :) Nekem ezt tanácsolták, egy 20 perc alatt sikerült is kiviteleznem :D Az mondjuk tény hogy ha mélyen van a gomb, akkor ez szinte lehetetlen...nekem szerencsére a gyári helyen áll a gomb nagyjából :)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen sok benne a ha :P Nekem ezt tanácsolták, egy 20 perc alatt sikerült is kiviteleznem :) Az mondjuk tény hogy ha mélyen van a gomb, akkor ez szinte lehetetlen...nekem szerencsére a gyári helyen áll a gomb nagyjából :)

Egyszer próbáld ki a drótosat is :D :D

Link to comment
Megosztás:

Egyszer próbáld ki a drótosat is :) :D

Nem szeretném :)

Erre is csak azért volt szükség, mert egy buliba eltörtem valahogy az egyik kulcsot, aztán pótkulccsal szaladgáltam kb 1 hétig...(nemvolt időm elmenni másoltatni)...de ezek után azvolt az első hogy mentem és 2 pótkulcsot is másoltattam magamnak :D otthon megvan mind a 2 már :P már csak arra kéne rászoknom hogy a lakáskulcsomat ne a kocsiba tartsam XD

Link to comment
Megosztás:

Mongyuk ha neked mélyen van a gomb, akkor könnyebb bejátszani mellé a drótot, mivel megvezeti, mint egy kifordított tölcsér.

Másik kocsinkban nincs mélyen, ott is bele lehet dugni, de ülljetek már be egy F be és nézzétek meg azt a gombot :D

Link to comment
Megosztás:

Huje vagy? Retinát olvas, és magától kinyílik ha megkérem :D

Meg én is. És most tekertem be a Faudi-fejeidet a motorháztetőmbe. :) :D Beszótá'? :P

Te fááászopóóó :D Nem enyémek, nekem félre van már téve :) Telóval együtt :o Mennyiel jobb lesz úgy betenni, hogynem kell fejjel tartani, meg úgy lezárni, hogy csak egy pánt fogja, amíg lefelexelem :D

Link to comment
Megosztás:

Te fááászopóóó :) Nem enyémek, nekem félre van már téve :) Telóval együtt :D Mennyiel jobb lesz úgy betenni, hogynem kell fejjel tartani, meg úgy lezárni, hogy csak egy pánt fogja, amíg lefelexelem :D

Félre van téve, csak még nyócas :P (az enyémek mennek hozzád, ha lefogytak) Nekem már csak föl kell pattintani a telókat, aztán örülök és kész. (otthon vannak a telók :D )

Link to comment
Megosztás:

Opelnél az nem működik tán :) Először én is azzal próbálkoztam aztán mikor már sokáig kinlodtam vele, beszéltem opel szalonban dolgozó ismerőssel és ő mondta hogy úgy nem fog menni :D akkor adta azt az ötletet amit az imént le is irtam :)

Pedig az egyik csajnak így nyitotta ki a kasznis srác a teco parkolóban :P de lehet bovden nélkül :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a párna a kép szerint csak arra jó, hogy kifeszíti az ajtót, utánna még mindíg fel kell húzni a gombot, nem csak ettől pattan ki. Amúgy a gomb két oldala recés, én egy műanyag védőcsőbe rögzítenék két fémkampót egymással szemben horgasra hajtva, ugye lefele rámegy a gombra kifele meg a kempók elakadnak a recékben.

Vagy felhúzni a gumicsíkot az ablaknál és egy kampós dróttal meghúzni a bovdent és kész :D

Opelben nincs bowden:

150519-20110106-1GeFuh.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ez a párna a kép szerint csak arra jó, hogy kifeszíti az ajtót, utánna még mindíg fel kell húzni a gombot, nem csak ettől pattan ki. Amúgy a gomb két oldala recés, én egy műanyag védőcsőbe rögzítenék két fémkampót egymással szemben horgasra hajtva, ugye lefele rámegy a gombra kifele meg a kempók elakadnak a recékben.

Opelben nincs bowden:

http://pics.coldline.hu/pics/150519-20110106-1GeFuh.jpg

Annyira meg mégsem recés hogy simán fel tudd húzni. Igaz én csak egy dróttal próbálkoztam, de honnan vettem volna hirtelen védőcsövet...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.