Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv Mindenki! olyan bajban vagyok hogy bezártam a kulcsot az autóba és nincs pótkulcs, tud valaki segíteni? köszi

Ha semmi ajtó nincs nyitva, csomiajtó se, akkor kicsit gáz.

Elektromos központi zárod van???? Ha igen akkor a hátsó ajtóknál megpróbálnám kibányászni a központi két vezetékét, és adnék neki 12voltot, egyik irányban nyitni fogja.

Ha nincs, akkor lefeszegetni az első ajtónál a gumikédert az ajtó és az üveg találkozásánál, és ott kell egy lemezdarabbol próbálkozni, és megtalálni a mechanikának azt a pontját, amit lenyomva, vagy felhúzva nyílik az ajtó. Illetva ha résnyire le lenne húzva vmeik ablak akkor egy kampós végű drótot be kel dugni és beakasztva a gombba kinyitni.

Én ennyit tudok, remélem segítetem vmennyit.

Link to comment
Megosztás:

Ha semmi ajtó nincs nyitva, csomiajtó se, akkor kicsit gáz.

Elektromos központi zárod van???? Ha igen akkor a hátsó ajtóknál megpróbálnám kibányászni a központi két vezetékét, és adnék neki 12voltot, egyik irányban nyitni fogja.

Ha nincs, akkor lefeszegetni az első ajtónál a gumikédert az ajtó és az üveg találkozásánál, és ott kell egy lemezdarabbol próbálkozni, és megtalálni a mechanikának azt a pontját, amit lenyomva, vagy felhúzva nyílik az ajtó. Illetva ha résnyire le lenne húzva vmeik ablak akkor egy kampós végű drótot be kel dugni és beakasztva a gombba kinyitni.

Én ennyit tudok, remélem segítetem vmennyit.

Van mechanikus is? :D :) Kívülről hogy a rákba adjon neki villanyt?

Amúgy te próbáltad már abba a gombba bármit is beakasztani? :) Szerintem nem nagyon lehet. A gumikéder lebontása tűnik a legjobb megoldásnak. Ha Caravan, akkor megpróbálkoznék a hátsó ajtó kis üvegjének kiszedésével.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki! olyan bajban vagyok hogy bezártam a kulcsot az autóba és nincs pótkulcs, tud valaki segíteni? köszi

Próbáld meg a csomagtér ajtajának a gombját benyomni, vagy egy műanyag van benne, és erős nyomogatásra áttugrik a gomb a zárótárcsán, és az ajtó nyitható, vagy egy kerek lemez, ekkor te döntöd el, hogy benyomod, és cseréled, vagy keresel más megoldást.

Link to comment
Megosztás:

Van mechanikus is? :D :D Kívülről hogy a rákba adjon neki villanyt?

Amúgy te próbáltad már abba a gombba bármit is beakasztani? :) Szerintem nem nagyon lehet. A gumikéder lebontása tűnik a legjobb megoldásnak. Ha Caravan, akkor megpróbálkoznék a hátsó ajtó kis üvegjének kiszedésével.

Van levegős központi zár is pl..., és arra gondoltam, hogy van e központija egyáltalán, ha van akkor kicibálja a vezetéket elvágja és ad neki tápot, inkább cseréljen benne vezetéket majd, mint ki se tudja nyitni a kocsit.

A gombba meg be lehet akasztani, Pesten én úgy nyitottam ki az enyémet, kampót kell hajtani a drót végére, és a gomb mellett ledugni, a gomb alá, a mellette lévő résen keresztül, és akkor visszafelé már bele is akad, és felhúzza a gombot. Tehát bele lehet akasztani :)

Link to comment
Megosztás:

Van levegős központi zár is pl..., és arra gondoltam, hogy van e központija egyáltalán, ha van akkor kicibálja a vezetéket elvágja és ad neki tápot, inkább cseréljen benne vezetéket majd, mint ki se tudja nyitni a kocsit.

A gomba meg be lehet akasztani, Pesten én úgy nyitottam ki az enyémet, kampót kell hajtani a drót végére, és a gomb mellett ledugni, a gomb alá, a mellette lévő résen keresztül, és akkor visszafelé már bele is akad, és felhúzza a gombot. Tehát bele lehet akasztani :D

Nem fér hozzá a vezetékhez Novy, esetleg ha levenné a sárvédőt, onnan látszik a bajonettzáras ajtóátvezető, de onnan kiszedni a vezetéket, szerintem nem kivitelezhető. Ha más nem be kell nyomni az egyik oldalablakot, viszonylag könnyen cserélhető, vagy caravannal a 3.-at.

Link to comment
Megosztás:

Van levegős központi zár is pl..., és arra gondoltam, hogy van e központija egyáltalán, ha van akkor kicibálja a vezetéket elvágja és ad neki tápot, inkább cseréljen benne vezetéket majd, mint ki se tudja nyitni a kocsit.

A gombba meg be lehet akasztani, Pesten én úgy nyitottam ki az enyémet, kampót kell hajtani a drót végére, és a gomb mellett ledugni, a gomb alá, a mellette lévő résen keresztül, és akkor visszafelé már bele is akad, és felhúzza a gombot. Tehát bele lehet akasztani :D

Astrában is? :) Szerintem nem tud annyi vezetéket kihúzni, hogy jó legyen. Ha egyáltalán hozzá is férne. Akkor ha be lehet, akkor az csinálnám (nem vagyok rutinos autóban kulcsot hagyó típus :)). Ajtó felső sarka kifeszít és kampó be.

Link to comment
Megosztás:

Astrában is? :D Szerintem nem tud annyi vezetéket kihúzni, hogy jó legyen. Ha egyáltalán hozzá is férne. Akkor ha be lehet, akkor az csinálnám (nem vagyok rutinos autóban kulcsot hagyó típus :)). Ajtó felső sarka kifeszít és kampó be.

Akármibe be lehet rakni, de tény, hogy astrába nem gyakori, de ne kötekedj már :) Írtam, hogy azért kérdeztem igazából, hogy egyáltalán központija van e. Ha egy erős kampót beakaszt, akkor kitudja tépni, nem szép de még mindig csak két vezeték, meg az átvezető esetleg. Az ajtó sarkát meg nehéz kifeszíteni, Miskolcon úgy próbáltam, de az nem sikerült :D hozták a kulcsot :D :P

Nem fér hozzá a vezetékhez Novy, esetleg ha levenné a sárvédőt, onnan látszik a bajonettzáras ajtóátvezető, de onnan kiszedni a vezetéket, szerintem nem kivitelezhető. Ha más nem be kell nyomni az egyik oldalablakot, viszonylag könnyen cserélhető, vagy caravannal a 3.-at.

Hátsó ajtó!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a gyors választ, 2 napja könyörgök vmi szerelőnek hogy nyissa ki, már próbáltam én is de nem sikerült. van kp zár csak az a ciki hogy nyáron az élményfürdőben vmi okostojás beleb...szta medencébe és over. de ha baj akkor nagy mert a pótkulcs is bent van az autóban. ha valaki csorna felé lakik és ért hozzá, szívesen látom. Főzök kávét :D én már elszívtam mérgembe 1 doboz cigit :S

Ha semmi ajtó nincs nyitva, csomiajtó se, akkor kicsit gáz.

Elektromos központi zárod van???? Ha igen akkor a hátsó ajtóknál megpróbálnám kibányászni a központi két vezetékét, és adnék neki 12voltot, egyik irányban nyitni fogja.

Ha nincs, akkor lefeszegetni az első ajtónál a gumikédert az ajtó és az üveg találkozásánál, és ott kell egy lemezdarabbol próbálkozni, és megtalálni a mechanikának azt a pontját, amit lenyomva, vagy felhúzva nyílik az ajtó. Illetva ha résnyire le lenne húzva vmeik ablak akkor egy kampós végű drótot be kel dugni és beakasztva a gombba kinyitni.

Én ennyit tudok, remélem segítetem vmennyit.

Link to comment
Megosztás:

Akármibe be lehet rakni, de tény, hogy astrába nem gyakori, de ne kötekedj már :) Írtam, hogy azért kérdeztem igazából, hogy egyáltalán központija van e. Ha egy erős kampót beakaszt, akkor kitudja tépni, nem szép de még mindig csak két vezeték, meg az átvezető esetleg. Az ajtó sarkát meg nehéz kifeszíteni, Miskolcon úgy próbáltam, de az nem sikerült :) hozták a kulcsot :P :D

Hátsó ajtó!!!!!!!!!!!

Ott még annyi hely sincs.

köszönöm a gyors választ, 2 napja könyörgök vmi szerelőnek hogy nyissa ki, már próbáltam én is de nem sikerült. van kp zár csak az a ciki hogy nyáron az élményfürdőben vmi okostojás beleb...szta medencébe és over. de ha baj akkor nagy mert a pótkulcs is bent van az autóban. ha valaki csorna felé lakik és ért hozzá, szívesen látom. Főzök kávét :D én már elszívtam mérgembe 1 doboz cigit :S

Csorna? Pontosan hol vagy?

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a gyors választ, 2 napja könyörgök vmi szerelőnek hogy nyissa ki, már próbáltam én is de nem sikerült. van kp zár csak az a ciki hogy nyáron az élményfürdőben vmi okostojás beleb...szta medencébe és over. de ha baj akkor nagy mert a pótkulcs is bent van az autóban. ha valaki csorna felé lakik és ért hozzá, szívesen látom. Főzök kávét :D én már elszívtam mérgembe 1 doboz cigit :S

A beakasztós kapós dologhoz nem kell kp zár. Novy hátsó ajtós vezeték kitépős módszere még működhet, de ha elázott (ezt mondjuk nem igazán értem), akkor lehet ez is felejtős. Erős nagy csavarhúzóval óvatosan feszítsd ki az ajtó felső sarkát, aztán valamivel ékeld ki, hogy két kézzel tudjad a kampót játszani. Nekem mondjuk pont van itthon erős vékony kampóm, csak messze van innen Csorna...

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a gyors választ, 2 napja könyörgök vmi szerelőnek hogy nyissa ki, már próbáltam én is de nem sikerült. van kp zár csak az a ciki hogy nyáron az élményfürdőben vmi okostojás beleb...szta medencébe és over. de ha baj akkor nagy mert a pótkulcs is bent van az autóban. ha valaki csorna felé lakik és ért hozzá, szívesen látom. Főzök kávét :D én már elszívtam mérgembe 1 doboz cigit :S

Központi záron kívül van más is a hátsó ajtóban ami elektromos?? Ha nincs akkor tényleg mepróbálhatod azt, hogy egy erős kampót hajlítani, és megpróbálni a két ajtó közötti résen kipecázni azt a gumi átvezetőt, vagy ami még jobb lenne a b oszlop tövéből kihúzni a gumidugót, akkor hozzá tudsz férkőzni a két vezetékhez, és annak adni 12voltot. Meg kell nézni, van ott 3-4mm hézag, próba cseresznye :)

Ezt elolvasva csak megcsinálom azt a rejtett kapcsolót, ilyen esetekre :)

Link to comment
Megosztás:

Központi záron kívül van más is a hátsó ajtóban ami elektromos?? Ha nincs akkor tényleg mepróbálhatod azt, hogy egy erős kampót hajlítani, és megpróbálni a két ajtó közötti résen kipecázni azt a gumi átvezetőt, vagy ami még jobb lenne a b oszlop tövéből kihúzni a gumidugót, akkor hozzá tudsz férkőzni a két vezetékhez, és annak adni 12voltot. Meg kell nézni, van ott 3-4mm hézag, próba cseresznye :D

Ezt elolvasva csak megcsinálom azt a rejtett kapcsolót, ilyen esetekre :)

Nekem vaaan bibííííí. :)

Link to comment
Megosztás:

A beakasztós kapós dologhoz nem kell kp zár. Novy hátsó ajtós vezeték kitépős módszere még működhet, de ha elázott (ezt mondjuk nem igazán értem), akkor lehet ez is felejtős. Erős nagy csavarhúzóval óvatosan feszítsd ki az ajtó felső sarkát, aztán valamivel ékeld ki, hogy két kézzel tudjad a kampót játszani. Nekem mondjuk pont van itthon erős vékony kampóm, csak messze van innen Csorna...

Elázott a táv gondolom. Ettől a motorok még működnek :D

Link to comment
Megosztás:

Mondta a kolléga pár hete: Rugosd a küszöböt, majd kinyílik :)

Illetve B verzió: Megkérdezed a környékbeli bontókat, meg alkatrészeseket, hogy melyik a legolcsóbb, de éppen kapható üveg az autón, és azt vered be :D

ahhoz kéne hogy legyen gyújtás...

bár ha csinál vhogy villanyt az autóba ÉS ha van központija akkor működhet

elég sok a ha...

Link to comment
Megosztás:

Hátsó ajtókhoz az alsó saroknál van a kpzár átvezetése... :D

Központi záron kívül van más is a hátsó ajtóban ami elektromos?? Ha nincs akkor tényleg mepróbálhatod azt, hogy egy erős kampót hajlítani, és megpróbálni a két ajtó közötti résen kipecázni azt a gumi átvezetőt, vagy ami még jobb lenne a b oszlop tövéből kihúzni a gumidugót, akkor hozzá tudsz férkőzni a két vezetékhez, és annak adni 12voltot. Meg kell nézni, van ott 3-4mm hézag, próba cseresznye :)

Ezt elolvasva csak megcsinálom azt a rejtett kapcsolót, ilyen esetekre :)

A két ajtó egymásra csukódik, van átfedés, semmi hézag nincs köztük , hogy hozzá lehessen férni az átvezetőhöz. Az ajtókifeszítés nem nagyon működik, lett ugyan 1 centi rés, de a gomb ha le van nyomva nagyon kicsi, és ott már csak a kerekített rész van kint, azt elkampózni...hát.

Nekem vaaan bibííííí. :D

Én meg kinyitom minden segédeszköz nélkül az enyémet. :P

Link to comment
Megosztás:

A két ajtó egymásra csukódik, van átfedés, semmi hézag nincs köztük , hogy hozzá lehessen férni az átvezetőhöz. Az ajtókifeszítés nem nagyon működik, lett ugyan 1 centi rés, de a gomb ha le van nyomva nagyon kicsi, és ott már csak a kerekített rész van kint, azt elkampózni...hát.

Én meg kinyitom minden segédeszköz nélkül az enyémet. :)

Olvass figyelmesen. :) Felülről enged sokat szerintem az ajtó és a gomb mellett dugja be a kampót... :D

Link to comment
Megosztás:

A két ajtó egymásra csukódik, van átfedés, semmi hézag nincs köztük , hogy hozzá lehessen férni az átvezetőhöz. Az ajtókifeszítés nem nagyon működik, lett ugyan 1 centi rés, de a gomb ha le van nyomva nagyon kicsi, és ott már csak a kerekített rész van kint, azt elkampózni...hát.

Én meg kinyitom minden segédeszköz nélkül az enyémet. :D

régi autónknak volt olyan a zárja hogy tetszőleges lapos keresztmetszetű tárggyal ki lehetett nyitni a sofőr oldali ajtót...

Ki is pakolták...

Link to comment
Megosztás:

hát a zárak működnek csak a kulcs nem, de sajnos túl jó volt a műszerészem és hozzáfogatta végig a kanócot a vashoz, pontosan farádon van.

köszi

Gondolom még véletlenül sem tudod a kulcsod számát? Ha hétvégéig nem tudsz vele zöld ágra vergődni odaléphetek, hétközben sajnos nincs időm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.